Δήλωση μαθημάτων

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Που την έχει αναρτημένη; Στις ανακοινώσεις του τμήματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Παιδιά ποια είναι η προθεσμία για τη δήλωση μαθημάτων; Αφορά κάθε εξάμηνο; Δεν βρίσκω πληροφορίες στο site της σχολής.

για ποια σχολη? γτ νομιζω εχουν τελειωσει στισ περισσοτερες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ybonni

Νεοφερμένος

Η ybonni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Που την έχει αναρτημένη; Στις ανακοινώσεις του τμήματος;

Δεν μου ανέφερες τη σχολή, γιαυτό και σου απάντησα πολύ γενικά. Οι περισσότερες αναρτούν τις προθεσμίες στις ανακοινώσεις της Γραμματείας, ή γενικότερες ανακοινώσεις. Αλλά και πάλι οφείλω να σου επισημάνω, ότι οι περισσότερες έχουν τελειώσει με τις δηλώσεις τους. Οπότε σε συμβουλεύω να πας κατευθείαν στη γραμματεία της σχολη΄ς σου, μια που παράλειψη δήλωσης σημαίνει χαμένο εξάμηνο. Και ως γνωστόν, εκπρόθεσμες δηλώσεις πολύ δύσκολα γίνονται δεκτές. για να μην μιλήσω για τα συγγράμματα, που πλέον δηλώνονται και αυτά ηλεκτρονικά στις περισσότερες σχολές. Αυτά που είναι που φεύγουνκατευθείαν για τα βιβλιοπωλεία και πλέον δύσκολα σε αφήνουν να τα δηλώσεις εκπρόθεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
για ποια σχολη? γτ νομιζω εχουν τελειωσει στισ περισσοτερες..
Πανεπιστήμιο Αθηνών, τμήμα Πληροφορικής. Αν είναι έτσι, την έχω βαμμένη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ybonni

Νεοφερμένος

Η ybonni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Πανεπιστήμιο Αθηνών, τμήμα Πληροφορικής. Αν είναι έτσι, την έχω βαμμένη...:(

Δεν θα θελα να σε αγχώσω, αλλά σε συμβουλεύω να απευθυνθείς κατευθείαν στη Γραμματεία σου την Τετάρτη το πρωί κι ελπίζω να τα καταφέρεις.
Υποθέτω ότι οι δηλώσεις γίνονται ηλεκτρονικά και στη σχολή αυτή. Η κάνω λάθος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δεν θα θελα να σε αγχώσω, αλλά σε συμβουλεύω να απευθυνθείς κατευθείαν στη Γραμματεία σου την Τετάρτη το πρωί κι ελπίζω να τα καταφέρεις.
Υποθέτω ότι οι δηλώσεις γίνονται ηλεκτρονικά και στη σχολή αυτή. Η κάνω λάθος?
Ναι, στο mystudies.uoa.gr, αλλά για άγνωστο λόγο δεν έχω πρόσβαση. Θα πρέπει να αποταθώ και γι' αυτό στη γραμματεία. Υπομονή μέχρι μεθαύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ybonni

Νεοφερμένος

Η ybonni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Θα έπρεπε να είχες πάρει κωδικό για την πρόσβαση στο studentsweb σας. Πιθανολογώ ότι μάλλον δεν ενημερώθηκες σωστά, μια που σίγουρα οι συμφοιτητές σου θα το έχουν πάρει. Είναι το κλειδί σου για τα πάντα πλέον. Φρόντισέ το.
Anyway, όπως προείπα, τάχιστα στη Γραμματεία σου για να δεις αν και τι μπορείς να περισώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Θα έπρεπε να είχες πάρει κωδικό για την πρόσβαση στο studentsweb σας. Πιθανολογώ ότι μάλλον δεν ενημερώθηκες σωστά, μια που σίγουρα οι συμφοιτητές σου θα το έχουν πάρει. Είναι το κλειδί σου για τα πάντα πλέον. Φρόντισέ το.
Anyway, όπως προείπα, τάχιστα στη Γραμματεία σου για να δεις αν και τι μπορείς να περισώσεις.
Έχω λάβει κωδικό, αλλά αποτυγχάνει περιέργως η σύνδεση. Τελικά, άνοιξα εν τω μεταξύ τόπικ σε φόρουμ του τμήματος (πώς δεν το σκέφθηκα μέσα στον πανικό μου; ) και δεν έχει ξεκινήσει καν η διαδικασία. Άδικα ανησύχησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoletta9

Νεοφερμένος

Η Νικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Παιδια....Μήπως ξέρει κανείς πότε αρχίζουν οι δηλώσεις μαθημάτων????Η σχολη μου άρχισε την δευτέρα..Είναι νωρίς ακόμη?Γιατι δεν έχω ιδεα....:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Στον Εύδοξο υπάρχει το εξής : Περίοδος Υποβολής Δηλώσεων 24/10/2011 - 15/12/2011
Επομένως, αφού η σχολή σου άρχισε τη Δευτέρα θεωρητικά μπορείς να κάνεις δήλωση από 24.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nicoletta9

Νεοφερμένος

Η Νικολεττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Στον Εύδοξο υπάρχει το εξής : Περίοδος Υποβολής Δηλώσεων 24/10/2011 - 15/12/2011
Επομένως, αφού η σχολή σου άρχισε τη Δευτέρα θεωρητικά μπορείς να κάνεις δήλωση από 24.

@konstantinos93: Σύμφωνα και με το εξής https://lesxi.uoa.gr/foithtiki-merim...htika-gia-th-symmetoxi-sth-dwrean-sitish.html, δεν απαιτείται κάτι άλλο.

Αναφέρομαι στη δήλωση μαθημάτων γιατι μας είπαν οτι θα γίνει ηλεκτρονικά οχι βιβλιων...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αναφέρομαι στη δήλωση μαθημάτων γιατι μας είπαν οτι θα γίνει ηλεκτρονικά οχι βιβλιων...:confused:
Για δες το σαιτ της σχολης σου,θα εχει ανακοινωση εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Αναφέρομαι στη δήλωση μαθημάτων γιατι μας είπαν οτι θα γίνει ηλεκτρονικά οχι βιβλιων...:confused:

Αυτή η δήλωση γίνεται μέσα από την υπηρεσία της σχολής σου, οπότε μπορείς να την κάνεις από τη στιγμή που βγει σχετική ανακοίνωση άσχετα από τη δήλωση συγγραμμάτων.
Εμείς την κάνουμε μέσω mystudies με τους κωδικούς που δίνονται από τη σχολή. Από όσο γνωρίζω, δεν έχουν όλες οι σχολές το ίδιο σύστημα δηλώσεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katrinns

Νεοφερμένος

Η Katrinns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλημέρα.
Έχω κι εγώ μια απορία. Είμαι πρωτοετής στο ΤΕΙ Καλαμάτας και η δήλωση μαθημάτων γίνεται αυτόματα για εμάς(τα 6 υποχρεωτικά του Α΄εξαμήνου). Δεν έχω καταφέρει όμως να μάθω εάν μπορούμε να δηλώσουμε επιπλέον μαθήματα, παραδείγματος χάρη κάποιο μάθημα του Γ' εξαμήνου. Ο οδηγός σπουδών από το site δεν μ ανοίγει και άλλοι μου λένε πως είναι εφικτό ενώ άλλοι πως όχι.
Από την ηλεκτρονική γραμματεία μου επιτρέπει να προσθέσω κανονικά το μάθημα που με ενδιαφέρει στη δήλωση μου! Επειδή όμως οι δηλώσεις έχουν προθεσμία έως σήμερα δεν μπορώ να επικοινωνήσω με τη γραμματεία. Να το δηλώσω κι ότι γίνει? Φοβάμαι μη δημιουργηθεί μπέρδεμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisR97

Νεοφερμένος

Ο ChrisR97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Περασα στο ΤΕΙ της Σπαρτης ειχα γραφτει για το πασο αλλα δεν θα παω τελικα λογω οικογενειακων προβληματων και γραφτηκα στο ΙΕΚ στη Αθηνα.Σημερα πηρα ενα email απο τη σχολη στη Σπαρτη για δηλωση μαθηματων.Η απορια μου ειναι,θα υπαρξει καποιο προβλημα αν δηλωσω τα μαθηματα και δεν παω ποτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
1) Δεν έχει καμιά σχέση που σπουδάζεις ΙΕΚ με το γεγονός ότι είσαι γραμμένος στο ΤΕΙ.
2) Όχι δεν υπάρχει πρόβλημα αν δηλώσεις τα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top