Δέρμα και γυμναστική

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μην ανησυχείς σχεδόν όλοι/όλες έχουμε. Άλλοι τις εμφανίζουν στην εφηβεία, άλλες τις αποκτούν με την εγκυμοσύνη. Το δέρμα του καθενός αντιδρά διαφορετικά. Εγώ με την παραμικρή αυξομείωση εμφάνιζα ραγάδες. Στη β λυκείου απέκτησα ραγάδες στο στήθος λόγω ορμονών και από C cup πήγα DD (φαντάσου φόραγα στραπλες μαγιό γιατί στο τριγωνάκι φαίνονταν!:mad:).

Εμένα η δερματολόγος μου είπε ότι αν είναι μωβ/ροζ οι ραγάδες, μόνο τότε μπορούν να "περιοριστούν", γιατί για να μιλήσουμε για εξαφάνιση χρειάζεται λέιζερ. Όταν λοιπόν είναι μωβ μπορείς να επέμβεις με κρέμες ειδικές αλλά και με baby oil. Στις πανελλήνιες, από τα κιλά που πήρα, δεν απέκτησα καμία ραδάγα γιατί πρόσεχα, έβαζα συνέχεια μετά το ντους κρέμα στα επίμαχα σημεία που εμφανίζονται ραγάδες.
Στην ουσία οι ραγάδες δημιουργούνται όταν το δέρμα δεν έχει την απαραίτητη ενυδάτωση και εσύ το τεντώώνεις.

Μην ανησυχείς, τέλειο και αψεγάδιαστο κορμί δε θα βρεις πουθενά. Αλλιώς μάθε photoshop και τέλος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
tsoufou να σε καλά για την απάντηση, ξέρω ότι δεν μπορώ να τις εξαφανίσω, απλά κάπως θέλω να κάνω το δέρμα μου να συνέλθει, να μη φαίνεται τόσο άσχημα :/
baby oil???? σοβαρά?????? θα το αδειάσω το μπουκάλι! χαχαχαχαχαχαχαχαχα!
photoshop ξέρω καλέ!!! ανερχόμενη γραφίστρια είμαι!!!χεχε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Καλησπερα!:)
Τα τελευταια 4 χρονια εχω αποκτησει ραγαδες λογω της αποτομης αυξησης βαρους. Ευτυχως οι ραγαδες μου ειναι στο χρωμμα του δερματος και δεν πολυφαινονται. Εχω στους γλουτους και λιγο στα "ψωμακια". Δεν με νοιαζει αν θα φυγουν η' αν θα παραμεινουν,απλως δεν θελω να αποκτησω αλλες. Προσεχω τη διατροφη μου,δεν στερουμαι τιποτα. Το προβλημα μου ειναι η γυμναστικη. Δεν εχω βρει καποιο ειδος γυμναστικης που θα μου αρεσε.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
δεν ησουν συνηθισμενη να χανεις κιλα γ αυτο και οι ραγαδες.!μην ανησυχεις και μην σε προβληματιζει..σκεψου πως υπαρχουν πολυ σοβαροτερα προβληματα!οποτε μην σκας..δεν ειναι κατι κ με τον καιρο θα φυγουν..50 κιλα και θες να χασεις κ αλλα;;;;εγω προσπαθω να γινω 50 αλλα δεν γινεται με τιποτα..δεν μπορω να βαλω κιλα οσο και να προσπαθω..να φανταστεις εγω 2 φορες εδωσα πανελληνιες ολη μερα καθομουν δηλαδη..αλλα τιποτα..!;)υγεια πανω απ ολα..!!!!!!!!!!!!!!και οπως ειπαμε μην σκας..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Καλησπερα!:)
Τα τελευταια 4 χρονια εχω αποκτησει ραγαδες λογω της αποτομης αυξησης βαρους. Ευτυχως οι ραγαδες μου ειναι στο χρωμμα του δερματος και δεν πολυφαινονται. Εχω στους γλουτους και λιγο στα "ψωμακια". Δεν με νοιαζει αν θα φυγουν η' αν θα παραμεινουν,απλως δεν θελω να αποκτησω αλλες. Προσεχω τη διατροφη μου,δεν στερουμαι τιποτα. Το προβλημα μου ειναι η γυμναστικη. Δεν εχω βρει καποιο ειδος γυμναστικης που θα μου αρεσε.:hmm:

To κολύμπι και το ποδήλατο είναι από τους καλύτερους τρόπους γυμναστικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Έχω διαβάσει σε ένα άρθρο ότι χρειάζεται να την ενυδατώνεις συνέχεια κυρίως με ενυδατική κρέμα με καρύδα.... Δηλαδή λέτε ότι δεν φεύγουν εύκολα οι ραγάδες?? Εγώ είχα αλλά με συνεχή ενυδάτωση με κρέμες εξαφανίστηκαν σιγά σιγά. Έχασα και κιλά οπότε χάθηκαν σχεδόν. Αλλά έχει μείνει ενα σημαδάκι... Δεν θα φύγει ποτέ???:worry: (μην φανταστείτε καμιά τρομερή κατάσταση ήταν λίγες ευτυχώς ίσως και γι'αυτό να έφυγαν τόσο γρήγορα!).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
χα, εγω εχω γαματο δερμα :D εξαφανιζονται τα παντα μονα, χωρις κρεμες και τιποτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βαζελίνη 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Alma Libre Άλλα περνάνε από το μυαλό με την βαζελίνη χαχαχαχαχα! έλα-έλα σοβαρεύομαι!
Αχχχ κορίτσια σας ζηλεύω, σας ζηλεύω,σας ζηλεύω! Γιατί να μην είναι και το δικό μου το δερματάκι έτσι ε? Δεν πειράζει, καλή καρδιά, θα κάνω τις προσπάθειες μου μπας και καλυτερέψει λίγο το πράγμα και έχει καλός!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
είμαι αθώα:whistle:

όχι καλέ,είναι ο,τι πρέπει για σύσφιξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
To κολύμπι και το ποδήλατο είναι από τους καλύτερους τρόπους γυμναστικής.
Ποδηλατο κανω γυρω στο μισαωρο. Μαλλον θελει παραπανω ωρα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Ποδηλατο κανω γυρω στο μισαωρο. Μαλλον θελει παραπανω ωρα.:/:
Τιιιι να σου κάνει ένα 30 λεπτο ποδήλατο!
Βασικά δεν είναι κ άσχημα αλλά καλύτερα να το συνδυάσεις και με κάτι άλλο, κατά προτίμηση περπάτημα, κοιλιακούς και/ή squats.

Δεν εχω βρει καποιο ειδος γυμναστικης που θα μου αρεσε.
Πιλάτες/Aerobic/Yoga δεν; Οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω και ασχολούνται με γυμναστική τα βρίσκουν αρκετά ευχάριστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Τιιιι να σου κάνει ένα 30 λεπτο ποδήλατο!
Βασικά δεν είναι κ άσχημα αλλά καλύτερα να το συνδυάσεις και με κάτι άλλο, κατά προτίμηση περπάτημα, κοιλιακούς και/ή sit-ups.


Πιλάτες/Aerobic/Yoga δεν; Οι περισσότερες κοπέλες που ξέρω και ασχολούνται με γυμναστική τα βρίσκουν αρκετά ευχάριστα.

Eιχα παει σε γυμναστηριο και εκανα Πιλάτες/Aerobic αλλα δεν.
Yoga δεν εχω δοκιμασει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Pilates φου του γου!
Το καλύτερο (κατ εμέ) για κορίτσια αφού αδυνατίζεις, σφίγγεις, οι μύες όμως γίνονται λείοι και δεν "φουσκώνεις" σε αντίθεση με τα όργανα :mad::P
1 μήνα κάνω σχεδόν και έχω αποκτήσει φοβερή μυική δύναμη, αφού βασίζεται στο στρέτσινγκ.
Βέβαια πρέπει να συνδυάζεται και με cardio γιατί μόνες οι ασκήσεις δεν θα σε κάνουν φιτ. Οπότε 4 χιλιόμετρα τρέξιμο στο βουνό-πάρκο και μετά σπίτι με ποδήλατο και pilates :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
To κολύμπι και το ποδήλατο είναι από τους καλύτερους τρόπους γυμναστικής.
:P
Το ποδήλατο γυμνάζει κυρίως μόνο τα πόδια οπόδε δεν είναι καλό (δε κάνει συμμετρική άσκηση)
Το ποντίκι αλλάζει τις εσωτερικές πιέσεις του θώρακα για αυτό μειώνεται η αντοχή σε δραστηριότητες έξω από το νερο

Ο διάδρομος- το τρέξιμο πιστεύω ότι είναι η καλυτερη γυμναστική :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
:P
Το ποδήλατο γυμνάζει κυρίως μόνο τα πόδια οπόδε δεν είναι καλό (δε κάνει συμμετρική άσκηση)
Το ποντίκι αλλάζει τις εσωτερικές πιέσεις του θώρακα για αυτό μειώνεται η αντοχή σε δραστηριότητες έξω από το νερο

Ο διάδρομος- το τρέξιμο πιστεύω ότι είναι η καλυτερη γυμναστική :D
Aν δεν έχεις προβλήματα στη μέση. Εμένα το έντονο τρέξιμο και στην ανηφόρα με ψιλοπεθαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Aν δεν έχεις προβλήματα στη μέση. Εμένα το έντονο τρέξιμο και στην ανηφόρα με ψιλοπεθαίνει.
Aν έχεις πρόβλημα με τη μέση κατά τη γυμναστική(ή γενικότερα) να κάνεις κοιλιακούς σηκώνοντας τα πόδια, ξαπλωμένη ή σε μονόζυγο(το 2ο καλύτερο).

Επίσης να μη κοιμάσαι μπρούμυτα(αν κοιμάσαι πρέπει να βάζεις μαξιλάρι κάτω από τη κοιλιά), καλύτερα στο πλάι ή ανάσκελα με ένα μαξιλάρι κάτω από τα γόνατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εγώ κάνω μόνο ποδήλατο γύρω στα 40-45 λεπτά σχεδόν καθημερινά, και λίγο κολύμπι.
Είμαι σάπιος.:(:P

Pilates φου του γου!
Το καλύτερο (κατ εμέ) για κορίτσια αφού αδυνατίζεις, σφίγγεις, οι μύες όμως γίνονται λείοι και δεν "φουσκώνεις" σε αντίθεση με τα όργανα :mad::P
1 μήνα κάνω σχεδόν και έχω αποκτήσει φοβερή μυική δύναμη, αφού βασίζεται στο στρέτσινγκ.
Βέβαια πρέπει να συνδυάζεται και με cardio γιατί μόνες οι ασκήσεις δεν θα σε κάνουν φιτ. Οπότε 4 χιλιόμετρα τρέξιμο στο βουνό-πάρκο και μετά σπίτι με ποδήλατο και pilates :D

Πάμε για bodybuilding;:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Εγώ κάνω μόνο ποδήλατο γύρω στα 40-45 λεπτά σχεδόν καθημερινά, και λίγο κολύμπι.
Είμαι σάπιος.:(:PΠάμε για bodybuilding;:P:P
Άν θες να αδυνατίσεις + να γίνεις φυσιολογικό-νορμάλ τούμπανο δώσε βάση. Ξεκίνα το πρωι με ενα μπολ δημητριακά σκέτα και 1 ποτήρι γάλα ή 4 φρυγανιές-σκέτες. Μετά 3 ώρες ποδήλατο, να λιώσεις όμως, δηλαδή σε σημείο που να μην νιώθεις τις γάμπες σου να πονάνε(αυτό σημαίνει ότι καις θερμίδες-κάνεις δουλειά). Επιστροφή στο σπίτι για μεσημεριανό ότι έχει μαγειρέψει η κυρά-μαμά. Εν συνεχεία, με το που τελειώσεις κάνε μια 1 ώρα χαλαρή βόλτα ίσα-ίσα για να χωνέψεις και να κάψεις ότι μπορείς. Μετά, ξεκουράσου εώς το απόγευμα μέχρι τις 7. Άν σ'αρέσει το τέννις είναι εκπληκτικό για να εκτονωθείς, να ξεσπάσεις τα νεύρα σου+ ότι θα σου φύγει ο "πάτος" από το τρέξιμο αριστερά-δεξιά, πάνω-κάτω. Τέλος, το βράδυ, 10 με 11 1 ώρα κολύμβηση. Προσωπικά, εγώ, εκτελώ, απολύτως κατα γράμμα-το εν λόγω πρόγραμμα και πέρα του ότι έχω αδυνατίσει υπέρ του δέοντος(καις πάααα...αααρα πολλές θερμίδες με το εν λόγω πρόγραμμα), έχω φτιάξει σώμα, το οποίο μάλιστα δεν το είχα προγραμματίσει καν. Φιλικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Θα πάω και στη φαρμακείο από βδομάδα να συζητήσω και εκεί για καμιά κρέμα κλπ
Άσε τις κρέμες και ξεκίνα τη γυμναστική. Θα δεις τρομερές αλλαγές στο σώμα σου, στην υφή του δέρματος και στην εμφάνιση. Εγώ δεν ήμουν ποτέ της γυμναστικής και πριν 4 μήνες ήμουν 64 κιλά με ύψος 1,68. Ξεκίνησα λοιπόν πιλάτες και σήμερα που ζυγίστηκα είμαι 56. Έχω γράμμωση στα χέρια μου και φαίνονται πολύ έντονα τα collar bones, στο λαιμό, κάτι που πάντα ήθελα! Στην αρχή έλεγα και γω ότι σιγά μην αλλάξει τελείως το σώμα με 1 ώρα γυμναστική την μέρα. Αν σ'ενδιαφέρει στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σου πω τι πρόγραμμα ακολουθώ και να σου στείλω και βίντεο. Μία ώρα την ημέρα πιλάτες στο σπίτι σου και θα δεις σε 1 μήνα αλλαγές. ;)


Pilates φου του γου!
Το καλύτερο (κατ εμέ) για κορίτσια αφού αδυνατίζεις, σφίγγεις, οι μύες όμως γίνονται λείοι και δεν "φουσκώνεις" σε αντίθεση με τα όργανα :mad::P
1 μήνα κάνω σχεδόν και έχω αποκτήσει φοβερή μυική δύναμη, αφού βασίζεται στο στρέτσινγκ.
Βέβαια πρέπει να συνδυάζεται και με cardio γιατί μόνες οι ασκήσεις δεν θα σε κάνουν φιτ. Οπότε 4 χιλιόμετρα τρέξιμο στο βουνό-πάρκο και μετά σπίτι με ποδήλατο και pilates :D
Και εσύ στο γκρουπ! Πιλάτες φου του γου ρε παιδί μουυ!! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top