Δέμα σε εταιρία courier

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
είχα κάνει μια παραγγελία από ένα μαγαζί στο εξωτερικό (με αντικαταβολή) και έβαλα διεύθυνση παράδοσης και τιμολόγησης την διεύθυνση της κούριερ στην περιοχή μου γιατί λείπω από το σπίτι. Όμως τώρα το δέμα δεν το θέλω γιατί βρήκα το ίδιο ρούχο σε ένα μαγαζί στην Ελλάδα και πολύ φθηνότερο. Αν δεν πάω να το παραλάβω τι γίνεται? για πόσες μέρες μένει στην κούριερ?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,354 μηνύματα.
Από όσο ξερω θα ψαξει μερικές μερες η εταιρεια μεταφορών να σε βρει αλλα καποια στιγμή θα σταματήσει και θα το στείλει πισω. Και επισης ειναι πολυ πιθανόν να προσπαθήσει να επικοινωνήσει, ειτε τηλεφωνικός ειτε με email, μαζί σου η εταιρεια απο την οποία παρήγγειλες.

Τωρα για το πόσες μέρες μενει στην κούριερ εξαρτάται απο την εκάστοτε κουριερ(προσωπικα ξερω οτι τα κρατάνε 7-9 μερες, αλλα μη το δέσεις και κόμπο) .
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Απλά μην επικοινωνήσεις . Νομίζω το κρατάνε καμιά βδομάδα .
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Απλά μην επικοινωνήσεις . Νομίζω το κρατάνε καμιά βδομάδα .
το θέμα μου είναι ότι μέσα στο δέμα έχει δύο ρούχα και το ένα το θέλω... αλλά το άλλο το αγόρασα από εδώ, δηλαδή το έχω ήδη... δεν ξέρω, μπορεί να το πάρω εν τέλει το δέμα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
το θέμα μου είναι ότι μέσα στο δέμα έχει δύο ρούχα και το ένα το θέλω... αλλά το άλλο το αγόρασα από εδώ, δηλαδή το έχω ήδη... δεν ξέρω, μπορεί να το πάρω εν τέλει το δέμα
;ααα τότε ρωτά για επιστροφές
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,354 μηνύματα.
τέλος πάντων δεν πειράζει, το πολύ πολύ να το χαρίσω κάπου

Μπορείς να δώσεις το IBAN απο τον τραπεζικό λογαριασμό καποιου αλλου πχ των γονιών σου, φίλου κάποιου τελος πάντων που εμπιστεύεσαι και ξέρεις οτι θα σου δώσει τα χρήματα που θα του καταθέσει η εταιρεία.

Μου κάνει εντύπωση πως βρήκες εταιρεια του εξωτερικού που πληρώνεις με αντικαταβολή.
Εγω βρίσκω μονο με κάρτα, PayPal κλπ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Μπορείς να δώσεις το IBAN απο τον τραπεζικό λογαριασμό καποιου αλλου πχ των γονιών σου, φίλου κάποιου τελος πάντων που εμπιστεύεσαι και ξέρεις οτι θα σου δώσει τα χρήματα που θα του καταθέσει η εταιρεία.

Μου κάνει εντύπωση πως βρήκες εταιρεια του εξωτερικού που πληρώνεις με αντικαταβολή.
Εγω βρίσκω μονο με κάρτα, PayPal κλπ.
είναι αλυσίδα το μαγαζί, τώρα άνοιξε στην Ελλάδα αλλά οι αποθήκες του είναι στην Γερμανία από εκεί έρχονται
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,354 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Μπορείς να δώσεις το IBAN απο τον τραπεζικό λογαριασμό καποιου αλλου πχ των γονιών σου, φίλου κάποιου τελος πάντων που εμπιστεύεσαι και ξέρεις οτι θα σου δώσει τα χρήματα που θα του καταθέσει η εταιρεία.

Μου κάνει εντύπωση πως βρήκες εταιρεια του εξωτερικού που πληρώνεις με αντικαταβολή.
Εγω βρίσκω μονο με κάρτα, PayPal κλπ.
θα την κάνω giveaway στο ινσταγραμ χαχαχ
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,587 μηνύματα.
Ναι μόνο σας παρακαλώ μη κάνετε τέτοια λάθη. Επιβαρύνονται οι επιχειρήσεις που τα στέλνουν για το τίποτα και θα σταματήσουν και οι λίγες που υποστηρίζουν την μέθοδο πληρωμής της αντικαταβολής. Μόνον που βρέθηκε επιχείρηση του εξωτερικού που να επιτρέπει αντικαταβολή για παραγγελία σε άλλη χώρα είναι θαύμα.

Υπευθυνότητα παιδιά. Δεν είναι απλά τα πράγματα.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Ναι μόνο σας παρακαλώ μη κάνετε τέτοια λάθη. Επιβαρύνονται οι επιχειρήσεις που τα στέλνουν για το τίποτα και θα σταματήσουν και οι λίγες που υποστηρίζουν την μέθοδο πληρωμής της αντικαταβολής. Μόνον που βρέθηκε επιχείρηση του εξωτερικού που να επιτρέπει αντικαταβολή για παραγγελία σε άλλη χώρα είναι θαύμα.

Υπευθυνότητα παιδιά. Δεν είναι απλά τα πράγματα.
τα αγόρασα... δεν είναι ξένη! αλυσίδα είναι, υπάρχει στο κέντρο της Αθήνας, απλά οι αποθήκες της είναι στο εξωτερικό. και τι ήθελες να πω? την ίδια φόρμα την βρήκα 40€ ενώ από εκεί την πλήρωσα 55€...
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,587 μηνύματα.
τα αγόρασα... δεν είναι ξένη! αλυσίδα είναι, υπάρχει στο κέντρο της Αθήνας, απλά οι αποθήκες της είναι στο εξωτερικό. και τι ήθελες να πω? την ίδια φόρμα την βρήκα 40€ ενώ από εκεί την πλήρωσα 55€...
Α το πήρες τελικά;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,587 μηνύματα.

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
αν εχει υποκαταστημα στην αθηνα δεν ειναι πιο ευκολη η αλλαγη;
άντε πάλι... χαχαχ, είπα ότι οι αποθήκες τους είναι στην Γερμανία. Δεν μπορείς να τα γυρίσεις στο φυσικό κατάστημα στην Αθήνα
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
άντε πάλι... χαχαχ, είπα ότι οι αποθήκες τους είναι στην Γερμανία. Δεν μπορείς να τα γυρίσεις στο φυσικό κατάστημα στην Αθήνα
οκ λολ εγω το ανεφερα γιατι κατι παρομοιο ειχε γινει σε μενα αλλα με τις 'αποθηκες' στην αγγλια, και δεν ηταν περιπλοκη ουτε χρονοβορα διαδικασια γιατι επιστραφηκε το προιον μεσω του ελληνικου υποκαταστηματος..
 
Top