Γ' Λυκείου, κατεύθυνση και πεδίο

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
γεια σασ.ποσοι απ εσασ στην δευτερα λυκειου ησασταν θετικη κ στην τριτη πηγατε τεχνογογικη?κ γιατι αλλαξατε?εγω σκεφτομαι ν αλλαξω γιατι γιατι μ λενε οτι η βιολογια κατευθυνσησ ειναι δυσκολη κ εχει πολυ αποστηθιση.αλλα απ την αλλη θ παρω σιγουρα τριτο πεδιο κ απ τεχνολογικη στ τριτο πεδιο χανω αρκετα μορια κ ετσι μπορει ν μην περασω μετα στην σχολη π θελω..εσεισ τ λετε?θετικη η τεχνολογικη?εσασ ποια ειναι η γνωμη σασ γ τ βιολογια κατευθυνσησ κ την χημεια?και ποαι γ τ αλλα 2 μαθηματα τησ τεχνολογικησ?πωσ τα βλεπετε τ πραγματα?θελω παραιατρικα εργαστηρια 14.000 χιλιαδεσ μορια περιπου.κ σ αλλεσ πολεισ πολυ π χαμηλα.ανεφερα αυτο τ θεμα κ στην β λυκειου..γ ν ακουσω κ τισ δικεσ σασ γνωμεισ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εγω ημουν θετικη, και στην 3η αλλαξα σε τεχνολογικη.
Αλλαξα επειδη σιγουρευτηκα οτι δεν ηθελα τελικα σχολες 3ου πεδιου.
Το καλο με σενα ειναι οτι η σχολη σου ειναι χαμηλα σχετικα... αλλα σκεψου οτι σε αντιστοιχια με την τεχνολογικη, θα χρειαστει να γραψεις μεγαλυτερους βαθμους στην τεχνολογικη παρα στην θετικη(αφου το αριστα σου ειναι 18600 στην τεχνο)
Εγω θα σου ελεγα να πας θετικη αν αντεχεις την χημεια... Την αποστηθηση που εχει η βιολογια, την εχει και το ΑΟΔΕ(τεχνο), και η χημεια αντιστοιχιζεται στον προγραμματισμο(μαθημα πανεμορφο για μενα, και πολυ ευκολο)... Τωρα η επιλογη ειναι δικη σου... Ζυγισε Χημεια-βιολογια vs Προγραμματισμο-ΑΟΔΕ... Και λαβε υποψιν σου οτι θα πρεπει να γραψεις καλυτερους βαθμους απο τεχνολογικη απ'οτι θετικη (λογω της μειωσης των μοριων)... Επισης, αν πας τεχνολογικη, αναγκαστικα θα παρεις βιολογια γενικης(δεν θα μπορεσεις να παρεις μαθηματικα γενικης, γιατι η βιολογια γενικης και μονο σου ανοιγει το 3ο πεδιο για κατευθυνσεις εκτος θετικης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Βιολογία Γενικής θα έχω σίγουρα, όποια κατεύθυνση και αν διαλέξω τελικά... Ναι το κακό είναι ότι θα πρέπει να γράψω περισσότερα μόρια στην τεχνολογική... Τι μαθήματα είναι ο προγραμματισμός και το άλλο? Εύκολα ή όχι? Ωραία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Άστους να λένε.Η τεχνολογική έχει το ΑΟΔΕ που είναι μόνο παπαγαλία,ενώ η θετική έχει βιολογία,που έχει μεν παπαγαλία,αλλά απαιτεί και κριτική σκέψη και έχει και ασκήσεις.Η βιολογία θα σου είναι πολύ πιο χρήσιμη για τη σχολή σου,όπως και η χημεία,ενώ αν περάσεις από την τεχνολογική θα έχεις σημαντικά κενά.Σημασία δεν έχει μόνο να μπεις στη σχολή,αλλά και να την τελειώσεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Τα μαθήματα της τεχνολογικής έχουν αποστήθιση και πολύ δύσκολες ασκήσεις? Επίσης ποιος είναι το μάθημα βαρύτητας για το 3ο πεδίο από τεχνολογική κατεύθυνση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μέγα-Μπιπ

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Τα μαθήματα της τεχνολογικής έχουν αποστήθιση και πολύ δύσκολες ασκήσεις? Επίσης ποιος είναι το μάθημα βαρύτητας για το 3ο πεδίο από τεχνολογική κατεύθυνση?

3o πεδίο πηγαίνεις μόνο από θετική κατεύθυνση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι μπορώ να πάω αλλά χάνω μόρια... Δεν ισχύει?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Όχι,ισχύει,μπορείς με μειωμένα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
O προγραμματισμός τι μάθημα είναι? Και το ΑΟΔΕ? Έχουν ασκήσεις? Εκτός από τον προγραμματισμό που μου λέτε ότι είναι θεωρία... σε γενικές γραμμές είναι πολύ δύσκολα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gianhs

Νεοφερμένος

Ο gianhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
κοιτα εγω ειμαι θετικη και μπορω να σου πω οτι η χημεια ειναι πολυ ευκολη.η βιολογια ειναι δυσκολη αλλα ειναι καλυτερο να πας θετικη και να δωσεις μαθηματικα.....πολυ πιο ευκολα θα βγαλεις 14000 μορια....εγω δινω βιολογια γενικης και το χω μετανιωσει....θα χεις διπλο πλεονεκτημα αν πας θετικη παντως.....και δεν χανεις μορια και μπορεις να δωσεις μαθηματικα που ειναι ευκολα και για τη θεωρητικη.....ασε που ειναι και πιο ευχαριστα τα μαθηματα μην το υποτιμας αυτο.....στο αοδε και στο αεπ μου λενε τα παιδια οτι κοβουν φλεβες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelvasil92

Νεοφερμένος

Ο angelvasil92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Ειναι ευκολα μαθηματα. Το ΑΟΔΕ(Αρχες οργανωσης και διοικησης επιχειρησεων) ειναι καθαρη αποστηθιση 50 περιπου σελιδων, χωρις ιχνος ασκησης...

Ο προγραμματισμος ειναι πολυ ενδιαφερον μαθημα πραγματικα... Εγω να φανταστεις ελυνα ασκησεις στον ελευθερο χρονο μου για ξεκουραση.. ειναι πολυ ευχαριστο... Το πληρες ονομα ειναι Αναπτυξη εφαρμογων σε προγραμματιστικο περιβαλλον... Ειναι ενα μαθημα, που αν το παρεις με καλο ματι απο την αρχη, και δεν παρατησεις την θεωρια(δεν εχει πολυ), μπορεις να γραψεις 20αρι... Οπως και στο αοδε, το 20αρι ειναι σιγουρο, αν μπορεις να αποστηθησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Η χημεια τησ δευτερασ λυκειου εχει σχεση με την χημεια τησ τριτησ λυκειου??δηλαδη αν υπαρχουν κενα απ την δευτερα θ υπαρχει προβλημα στην τριτη??εχει δυσκολεσ ασκησεισ η χημεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Oι ασκήσεις της χημείας έχουν περιορισμένο εύρος,5-6 να λύσεις από ένα κεφάλαιο έχει καλύψει κάθε περίπτωση.Βέβαια,όσο πιο πολλές λύσεις,τόσο καλυτερα θα προετοιμαστείς.Πάντως,αν και όχι ιδιαίτερα δύσκολη,έχω πολλά σημεία που μπορούν να σου κόψουν μόρια.Τώρα,η χημεία κατ της β έχει πολύ μικρή σχέση,δεν νομίζω να σε επηρεάσει πάρα πολύ εάν έχεις κενά εκεί.Αυτή που είναι απαραίτητη είναι η χημεία γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top