Γ' Λυκείου: Τι αλλάζει στη ζωή μου;

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
να σασ το πω αλλιωσ κυριεσ και κυριοι για να καταλαβετε οτι ειναι στυγνοσ ανταγωνισμοσ με αντιπαλουσ χιλιαδεσ ατομα

αν μια μερα πριν τησ παννελλαδικεσ πεθεναν ολοι οι αντιπαλοι μαθητεσ που εγραφαν για να σασ παρουν τη θεση τοτε εσεισ θα περνουσατε στη σχολη αρεσκειασ σασ με 11000

ελπιζω να ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
να σασ το πω αλλιωσ κυριεσ και κυριοι για να καταλαβετε οτι ειναι στυγνοσ ανταγωνισμοσ με αντιπαλουσ χιλιαδεσ ατομα

αν μια μερα πριν τησ παννελλαδικεσ πεθεναν ολοι οι αντιπαλοι μαθητεσ που εγραφαν για να σασ παρουν τη θεση τοτε εσεισ θα περνουσατε στη σχολη αρεσκειασ σασ με 11000

ελπιζω να ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ

εγω δεν θεωρω οτι ειναι αξιοκρατικος ο τροπος "διαχωρισμου" των υποψηφιων στα πανεπιστημια της τριτοβαθμιας. ειναι ανταγωνιστηκα, αλλα δεν αντιπροσωπευουν τη ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Τι μαχες και μ******ς ειναι αυτα που λετε??
Καμια μαχη με κανεναν ...
Εχουν δημιουργησει οι γονεις, τα φροντηστηρια, τα ΜΜΕ ενα τρομερο μυθο ... αυτο των πανελληνιων και μετα τα παιδια αγχωνονται,στρεσαρονται,ζοριζονται κτλ κτλ ...
Stay Cool! ;)
Σαν να γραφεις ενδοσχολικες ειναι ... απλα πρεπει να τις αντιμετωπιζεις πιο σοβαρα! και αυτο δεν ισχυει για ολους ... ισχυει για αυτους που δεν βλεπουν σοβαρα τις ενδοσχολικες ... οπως ημουν εγω ... για εμενα οι διακοπες αρχιζαν γυρω στις 20 Μαιου που αρχιζαν οι εξετασεις ... :P
-----------------------------------------
να σασ το πω αλλιωσ κυριεσ και κυριοι για να καταλαβετε οτι ειναι στυγνοσ ανταγωνισμοσ με αντιπαλουσ χιλιαδεσ ατομα

αν μια μερα πριν τησ παννελλαδικεσ πεθεναν ολοι οι αντιπαλοι μαθητεσ που εγραφαν για να σασ παρουν τη θεση τοτε εσεισ θα περνουσατε στη σχολη αρεσκειασ σασ με 11000

ελπιζω να ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ

Αχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!
Εγω ενα εχω να πω ... κοψτε το πολυ το διαβασμα και τις πολλες μ******ς
Τι ανεκδοτα ειναι αυτα που λετε ρε!!

εγω δεν θεωρω οτι ειναι αξιοκρατικος ο τροπος "διαχωρισμου" των υποψηφιων στα πανεπιστημια της τριτοβαθμιας. ειναι ανταγωνιστηκα, αλλα δεν αντιπροσωπευουν τη ζωη

Εγω πιστευω οτι ειναι αξιοκρατικος ο διαχωρισμος μεχρι ενος σημειου
Φυσικα υπαρχουν και αδικημενοι αλλα ετσι ειναι η ζωη ...
Και στο λεει ενας που δεν επιασε τον αρχικο του στοχο και γι'αυτο δεν μου φταιει το συστημα αλλα εγω γιατι μπορουσα αλλα κολοβαρουσα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Τι μαχες και μ******ς ειναι αυτα που λετε??
Καμια μαχη με κανεναν ...
Εχουν δημιουργησει οι γονεις, τα φροντηστηρια, τα ΜΜΕ ενα τρομερο μυθο ... αυτο των πανελληνιων και μετα τα παιδια αγχωνονται,στρεσαρονται,ζοριζονται κτλ κτλ ...
Stay Cool! ;)
Σαν να γραφεις ενδοσχολικες ειναι ... απλα πρεπει να τις αντιμετωπιζεις πιο σοβαρα! και αυτο δεν ισχυει για ολους ... ισχυει για αυτους που δεν βλεπουν σοβαρα τις ενδοσχολικες ... οπως ημουν εγω ... για εμενα οι διακοπες αρχιζαν γυρω στις 20 Μαιου που αρχιζαν οι εξετασεις ... :P
-----------------------------------------


Αχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!!!
Εγω ενα εχω να πω ... κοψτε το πολυ το διαβασμα και τις πολλες μ******ς
Τι ανεκδοτα ειναι αυτα που λετε ρε!!



Εγω πιστευω οτι ειναι αξιοκρατικος ο διαχωρισμος μεχρι ενος σημειου
Φυσικα υπαρχουν και αδικημενοι αλλα ετσι ειναι η ζωη ...
Και στο λεει ενας που δεν επιασε τον αρχικο του στοχο και γι'αυτο δεν μου φταιει το συστημα αλλα εγω γιατι μπορουσα αλλα κολοβαρουσα ...


:iagree::iagree::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
σιγα ρε παιδια μην ειναι και η συντελεια του κοσμου οι πανελληνιες !! ελεοσ !!! μια δοκιμασια ειναι !! αν τα καταφερεις τα καταφερες αλλιως υπαρχουν και αλλα μονοπατια που μπορεις να ακολουθησεις και να βρεις τον δρομο σου....

Κι όταν τα όνειρά σου περνούν μόνο απ' το μονοπάτι των Πανελληνίων τι γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
οι πανελληνιες ειναι πολεμος
το ταξιδι μακρυ
ο προορισμος η ιθακη
πολυ καβαφικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
οι πανελληνιες ειναι πολεμος
το ταξιδι μακρυ
ο προορισμος η ιθακη
πολυ καβαφικο?

:iagree::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Γι' αυτούς που έχουν φάει έστω και μία σφαλιάρα από τη ζωή, οι πανελλήνιες είναι ένα φυσικό επακόλουθο. Γι' αυτούς που ακόμη δε βγήκαν απ' το αυγό τους, οι πανελλήνιες είναι "γολγοθάς"...

Α, δεν είναι δηλαδή γολγοθάς το να διαβάζεις σχεδόν όλη μέρα κάθε μέρα για εννιά μήνες, το να μην έχεις καθόλου ελεύθερο χρόνο, το να πρέπει να αθλείσαι για να δώσεις αθλήματα κ το να πρέπει να συγκεντρώσεις πάνω από 19.000 μόρια για να πέράσεις εκεί που θέλεις????
Εσένα σου φαίνεται παιχνιδάκι, ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Α, δεν είναι δηλαδή γολγοθάς το να διαβάζεις σχεδόν όλη μέρα κάθε μέρα για εννιά μήνες, το να μην έχεις καθόλου ελεύθερο χρόνο, το να πρέπει να αθλείσαι για να δώσεις αθλήματα κ το να πρέπει να συγκεντρώσεις πάνω από 19.000 μόρια για να πέράσεις εκεί που θέλεις????
Εσένα σου φαίνεται παιχνιδάκι, ε???

καλα αμα διαβαζεις ολη μερα περνας στη nasa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
να σασ το πω αλλιωσ κυριεσ και κυριοι για να καταλαβετε οτι ειναι στυγνοσ ανταγωνισμοσ με αντιπαλουσ χιλιαδεσ ατομα

αν μια μερα πριν τησ παννελλαδικεσ πεθεναν ολοι οι αντιπαλοι μαθητεσ που εγραφαν για να σασ παρουν τη θεση τοτε εσεισ θα περνουσατε στη σχολη αρεσκειασ σασ με 11000

ελπιζω να ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ

Εσύ αυτό ευχόσουν για μας????:!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Α, δεν είναι δηλαδή γολγοθάς το να διαβάζεις σχεδόν όλη μέρα κάθε μέρα για εννιά μήνες, το να μην έχεις καθόλου ελεύθερο χρόνο, το να πρέπει να αθλείσαι για να δώσεις αθλήματα κ το να πρέπει να συγκεντρώσεις πάνω από 19.000 μόρια για να πέράσεις εκεί που θέλεις????
Εσένα σου φαίνεται παιχνιδάκι, ε???
Εν ολίγοις...ναι!

Υ.Γ. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Απλά το θεωρώ ως κάτι το οποίο έπρεπε να γίνει και ότι κάποια στιγμή θα ερχόταν (όπως ήρθε εφέτος για μένα). Και μήτε παραπονιέμαι μήτε κλαίγομαι. Έχει πολύ πιο σημαντικά πράγματα εκεί έξω στη ζωή από τις πανελλήνιες εξετάσεις, δίχως αυτό να σημαίνει ότι δε τις δίνω σημασία, το αντίθετο μάλιστα. Έχουν να δουν ακόμη τα ματάκια μας κι εμείς κλαιγόμαστε που για ένα χρόνο θα κάνουμε λίγη υπομονή για να περάσουμε στο πανεπιστήμιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
καλα αμα διαβαζεις ολη μερα περνας στη nasa

μπα ουτε στη nasa δεν σε περνουν γιατι μετα απο τοσο διαβασμα θα εχει μπλοκαρει ο εγκεφαλος και θα αποκτησεις ψυχολογικα ...

Ημαρτον πια ... ακου θα διαβαζεις ολη μερα ... αναρωτιεμαι ... τα λετε και τα πιστευετε αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
α ρε παιδια επιμενετε κιολασ καποιοι οτι δεν ειναι ετσι οπωσ τα λεω

οσο για αυτο που ειπεσ δημητρα
εεεε μαλλον οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
μπα ουτε στη nasa δεν σε περνουν γιατι μετα απο τοσο διαβασμα θα εχει μπλοκαρει ο εγκεφαλος και θα αποκτησεις ψυχολογικα ...

Ημαρτον πια ... ακου θα διαβαζεις ολη μερα ... αναρωτιεμαι ... τα λετε και τα πιστευετε αυτα?

Εγώ σχεδόν όλη μέρα διάβαζα για να περάσω εκεί που θέλω και αυτό με βοήθησε γιατί πήγα στις Πανελλήνιες χωρίς άγχος. Κ δεν νομίζω ότι μπλόκαρε ο εγκέφαλός μου ή ότι απέκτησα ψυχολογικά προβλήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Εγώ σχεδόν όλη μέρα διάβαζα για να περάσω εκεί που θέλω και αυτό με βοήθησε γιατί πήγα στις Πανελλήνιες χωρίς άγχος. Κ δεν νομίζω ότι μπλόκαρε ο εγκέφαλός μου ή ότι απέκτησα ψυχολογικά προβλήματα.

Που περασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Και εγώ διάβαζα όλη μέρα..Φροντιστήριο σπίτι σπίτι φροντίστηριο..δεν είχα ελευθερο χρόνο για τίποτα βασικά εγώ δεν έβρισκα..και πίστεψτε με στις πανελλήνιες είχα το αντίθετο απότελεσμα..Δεν πέρασα στη σχολή που ήθελα και μετανιώσα το πρόγραμμα που είχα..τώρα προσπαθώ να κερδίσω όσα έχασα πέρυσι..Τζάμπα κόπος να διαβάζεις όλη μέρα και να μην κάνεις κάτι άλλο που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα για λίγο...

Μετα απο καποιες ωρες διαβασμα το μυαλο δεν αποδιδει πλεον και το μονο που πετυχαινεις ειναι να κουραζεσε χωρις να μαθαινεις ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
εγω ρε παιδια δε περασα αυτο το εξωφρενικο διαβασμα....3-4 φορες την εβδομαδα εβγαινα κ διαβαζα οσο χρειαζοταν..χαλαρωστε λιγο.καποια θεματα των πανελληνιων ειναι πιο ευκολα κ απο τα ενδοσχολικα. κ δεν ειναι πολεμος.γτ οταν πασ να δωσεισ,δε σκεφτεσαι πως θα φαω την θεση του αλλου,αλλα πως θα καταφερω ΕΓΩ να μπω στην σχολη..δεν προσπαθεισ να εκτοπισεις τον αλλον,εσενα προσπαθεισ να βαλεισ μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
ΠΑΝ ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ έλεγαν οι αρχαίοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
συμφωνω sosat !

οντως ρε παιδια μην αγχωνεστε...ειδικα οσοι διαβαζαν και τις προηγουμενες χρονιες δεν εχουν λογο να αγχωνονται τοσο..εχω ξεκινησει φροντιστηρια και διαβαζω πολυ νταξει αλλα εχω και χρονο για αλλα πραγματα..θα μου πειτε σε λιγο θα ειναι και το σχολειο αλλα σιγα..μια χρονια οπως ολες οι αλλες ειναι..αν διαβαζεις αυτα που πρεπει και εισαι ηρεμος οταν γραφεις μια χαρα !! κι αν δεν περασεις ξαναδινεις του χρονου ! big deal δλδ ! :Ρ μια απλη εξεταση ειναι..δεν καθοριζει τη ζωη σου..κι αυτο για τον ανταγωνισμο νταξει παντου ετσι ειναι..κι οταν πας να βρεις δουλεια δε θα εισαι ο μονος που θα τη θελει..θα δωσεις παλι συνεντευξη για να σε παρουν ή και εξετασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
οντως αυτο ειναι αληθεια!
ευτυχως εγω το ειχα καταλαβει και οταν ενιωθα το μυαλο μου κουρασμενο τα παρατουσα ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top