Γυμναστήριο ή κολυμβητήριο;

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Γυμναστήριο με τίποτα. Είναι πολύ βαρετά:iagree:

Πήγαινε εκεί με τον περισσότερο κόσμο, και δε θα βαριέσαι και θα κάνεις και γνωριμίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orestes

Δραστήριο μέλος

Ο Ορέστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Γυμναστήριο είναι βαρετά ??? Ίσα ίσα στο γυμναστήριο γνωρίζεις πολύ κόσμο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Γυμναστήριο είναι βαρετά ??? Ίσα ίσα στο γυμναστήριο γνωρίζεις πολύ κόσμο....

Αν δεν αθλείσαι με κάποιον άλλον δεν λέει, είναι άλλου είδους επικοινωνία.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καμία σχέση το ένα με το άλλο. Με το κολυμβητήριο χτίζεις μια φυσική κατάσταση που έχει τα φόντα να διατηρηθεί, μιας και γίνεται με αρκετά αργά βήματα. Στο γυμναστήριο πας απλά για να χάσεις κανα κιλό ή να σφίξεις λίγο. Ολοκληρωμένη φυσική κατάσταση δεν επιτυγχάνεις με το γυμναστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
+1

Υπ'οψην οτι το γυμναστηριο ειναι αηδιαστικα βαρετο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Υπ'οψην οτι το γυμναστηριο ειναι αηδιαστικα βαρετο..
Οντως και γι' αυτο το σταματησα στις 2 εβδομαδες! :p

Σ' αυτο που λεει ο miv συμφωνω. Εγω πηγαινα κολυμβητηριο σε ΠΟΛΥ μικρη ηλικια (5-9 χρονων), παρολα αυτα ειχε καποια οφελη στην υγεια μου που κρατουν ως σημερα.

Η αληθεια ειναι οτι καποιες φορες μου περναει φευγαλεα απο το μυαλο η ιδεα να το ξανα-αρχισω, για λογους υγειας και βελτιωσης της φυσικης μου καταστασης. Αλλα το θεωρω ανεφικτο σ' αυτη την ηλικια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Εγώ πάω γυμναστήριο με τον ξαδερφό μου κι ένα φίλο μου (στο Energy, στο προτείνω mimi, απ' όσα έχω πάει είναι το καλύτερο), και κολυμβητήριο σ' αυτό κοντά στο νοσοκομείο... Ό,τι και να διαλέξεις φρόντισε να το συνεχίσεις επί μάκρον, το πόσο αποτελεσματικό θα είναι δεν θα το καθορίσει το πόσο εντατικά κάνεις αλλά η διάρκεια του προγράμματός σου ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Και τα δύο καλά είναι, Γυμναστήριο μπορείς να πηγαίνεις αλλά πιστεύω πως δεν θα σου κρατήσει και πολύ γιατί θα το βαρεθείς...
Κολυμβητήριο πήγαινε ή αλλιώς συνδύασε τα και τα δύο καλή ιδέα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Καλα... για να συνδυασεις και τα δυο χρειαζονται μεγαλες αντοχες! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.
Καλα... για να συνδυασεις και τα δυο χρειαζονται μεγαλες αντοχες! :p
Όντως... :P
Σώμα που κάνεις όμως ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JoJoanna

Νεοφερμένος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πέρσι πήγαινα κολυμβητήριο πόλο...πολύ ωραίο δεν μπορώ να πω:)αλλά δεν συνδιάζονται 3 ώρες προπόνηση κάθε μέρα με το σχολείο. Τι να σου πω? Προσωπικά προτιμώ την κολύμβηση,αλλά και το γυμναστήριο δεν είναι καθόλου κακή ιδέα. Πάντως χρειάζεσαι και σωστή διατροφη για να χάσεις κιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cookie

Νεοφερμένος

Η cookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ελα ντε?θελω σιγουρα να αρχισω ενα απ' τα 2 αλλα δε ξερω ποιο:(!Βασικα θελω αρχικα να χασω καποια κιλα και μετα να γυμναστω!Τι πιστευετε πως ειναι καλυτερο?Τι προσφερει το ενα και τι το αλλο?Ακουω τις αποψεις σας:):bye:

το κολυμβ. φυσικα...πηγαινα αρκετα χρονια και πιστευω ειναι οοο,τι καλυτερο!:no1:
σταματησα πριν 4 χρονια να φανταστεις εξαιτιας διαβασματος κτλ αλλα και παλι διατηρηθηκα μια χαρα!
κατα τη γνωμη μου καμια σχεση με γυμναστηριο....σε γυμναζει ολοκληρη και αλλαζει το σωμα το κολυμπι...θα το δεις αμεσως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Κοιταξε να δεις υπαρχουν πολλα πραγματα μπορεις να κανεις στο κολυμβητηριο.

Κατ'αρχας πρεπει να βρεις ποιο απο τα στυλ σου αρεσει πιο πολυ. Σε αυτο θα κανεις την περισσοτερη εξασκηση ημερησιως.
Ωστοσο μια φορα το μηνα δεν θα ασχολεισαι καθολου με αυτο αλλα με ολα τα υπολοιπα.

Στο κολυμβητηριο αν θες να πας θα σου βγει ο πατος.... Ειδικα αν το κοιταξεις και πιο σοβαρα απο το να γυμναζεσαι απλα (πρωταθλητισμο).
Σκεψου οτι εγω που ασχολουμαι με πρωταθλητισμο κανω ημερησιως 5-6 χιλιομετρα (3-4 ωρες).

Μονο με εντατικη κολυμβηση αποκτας καλο σωμα και "σιλουετα" ενω με το γυμναστηριο ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.

Αν θες να ασχοληθεις σοβαρα πηγαινε κολυμβητηριο αλλα αν θες απλα να γυμναζεσαι και να χασεις κιλα τοτε γυμναστηριο.

Αυτα απο μενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George SK

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Μονο με εντατικη κολυμβηση αποκτας καλο σωμα και "σιλουετα" ενω με το γυμναστηριο ειναι πιο ευκολα τα πραγματα.

Αν θες να ασχοληθεις σοβαρα πηγαινε κολυμβητηριο αλλα αν θες απλα να γυμναζεσαι και να χασεις κιλα τοτε γυμναστηριο.

Αυτα απο μενα.

Θέλω κολυμβητήριο αλλά δεν έχει σε ακτίνα 75km από το σπίτι μου...:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Levi

Νεοφερμένος

Ο Χάρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παω σε κολυμβητηριο και ασχολουμαι γενικα εδω και 8+ χρονια!
Ειναι οτι καλυτερο για γυμναστικη και πολυ ενδιαφερον! Δεν προκειτε να βαρεθεις οπως πχ σε ενα γυμναστηριο!
(ειδικα αν κολυμπας με παρεα;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George SK

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παω σε κολυμβητηριο και ασχολουμαι γενικα εδω και 8+ χρονια!
Ειναι οτι καλυτερο για γυμναστικη και πολυ ενδιαφερον! Δεν προκειτε να βαρεθεις οπως πχ σε ενα γυμναστηριο!
(ειδικα αν κολυμπας με παρεα;))

8 χρόνια...!
Λατρεύω την κολύμβηση γιατί είναι η καλύτερη γυμναστική, σε όλους τους τόμεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ελα ντε?θελω σιγουρα να αρχισω ενα απ' τα 2 αλλα δε ξερω ποιο:(!Βασικα θελω αρχικα να χασω καποια κιλα και μετα να γυμναστω!Τι πιστευετε πως ειναι καλυτερο?Τι προσφερει το ενα και τι το αλλο?Ακουω τις αποψεις σας:):bye:
Κοιτα, το κολυμβητηριο εχει πιο πολυ πλακα αλλα εισαι κοπελα και εχω ακουσει πως κανει μεγαλες πλατες το κολυμπι.τωρα το γυμναστηριο ειναι πιο ωραιο κατα τη γνωμη μου αν εισαι βεβαια και αθλητικος τυπος...{η αδερφη μου ειχε πληρωσει συνδρομη για ενα χρονο και πηγαινε μια στο τοσο γτ βαριοταν...}:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Χειμώνα στο γυμναστήριο και καλοκαίρι κολυμβητήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το κολυμβητήριο πάντως χρησιμεύει και στο να ηρεμείς, διαλογίζεσαι ταυτόχρονα. Τουλάχιστον όταν πήγαινα εγώ το καλοκαίρι ένιωθα καλύτερα μετά γιατί την ώρα που κολυμπούσα το μυαλό μου άδειαζε, έχω ακούσει το νερό βοηθάει στο διαλογισμό. Επομένως τονόνει σώμα και πνεύμα ;)
Τώρα όσο αφορά τις πλάτες κτλ, λογικά αν δεν ασχοληθείς με πρωταθλητισμό δε θα φαρδύνουν τόσο οι πλάτες σου, δηλαδή αν το πάρεις χαλαρά. Ξέρω πάντως ότι το κολύμπι φτιάχνει ωραία το στήθος, αφού ορθώνει τις πλάτες και βελτιώνει τη στάση του σώματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stef

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Stef αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Το κολυμβητήριο ακούγεται πιο δελεαστικό !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top