Γραφικός Χαρακτήρας

alvertos

Νεοφερμένος

Ο alvertos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά έχω μεγάλο πρόβλημα στην έκθεση. Ο καθηγητής στο φροντιστήριο π πάω μ λέει ότι πρέπει ν φτιάξω τ γράμματα μ γιατί δεν διαβάζονται κ ότι στις πανελλήνιες άμα κάνω τέτοια γράμματα δεν θ κάτσουν ούτε καν ν την διαβάσουν. Όμως εγώ δεν μπορώ να κάνω καλύτερα γιατί γράφω μ τ αριστερό. Μήπως υπάρχει κάποιος π μπορεί να μ δώσει κάποια συμβουλή για να τα βελτιώσω?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Πάρε κατ'αρχήν ένα στυλό για αριστερόχειρες γιατί απ'ότι μου έχουν πει βοηθάει. Γράφε αργά (εώς πολύ αργά αν χρειάζεται) προκειμένου να βελτιώσεις τα γράμματα σου. Είναι αλήθεια ότι η εικόνα του γραπτού επηρεάζει κατά ένα μεγάλο μέρος το διορθωτή. Το περιεχόμενο των εκθέσεών σου είναι καλό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
φροντισε να μην καλυπτεις τα γραμματα που γραφεις την ωρα που γραφεις...
ειμαι και εγω αριστεροχειρας αλλα δεν κανω τοσα ελεηνα γραμματα...
δοκιμασε στιλο με διαφορετικη μυτη, διαφορετικο μελανι κτλ...
α και οπως ειπε και η sunny επισκεψου καταστημα για αριστεροχειρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ είμαι δεξιόχειρας, αλλά στα γράμματα είμαι χάλια. Είναι κρίμα να γράψω καλή Έκθεση και να μου κόψουν τα γράμματα. Έπρεπε να κάνω προσπάθειες από πέρσι, αλλά δυστυχώς άρχισα φέτος. Ας τα βλέπουν οι επόμενοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jimmy13

Νεοφερμένος

Ο Jimmy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Εμένα μου το είχαν πει από τη το γυμνάσιο για τα γράμματα!
Αλλά τους έλεγα ότι τα γράμματα πρέπει να δείχνουν ωραία και ας είναι δυσανάγνωστα....Είμαι της καλλιγραφίας, βλέπετε...Πήρα το 14,5άρι μου και ησύχασα.................(Γιατί μεγάλο μέρος των βαθμών που κόπηκαν σίγουρα ήταν από τα γράμματα.......)Πάντως αν είχα κουβαλήσει πένα τα πράγματα θα ήταν καλύτερα..Άντε να κάνεις καλλιγραφίες με στυλό............!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alvertos

Νεοφερμένος

Ο alvertos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πάρε κατ'αρχήν ένα στυλό για αριστερόχειρες γιατί απ'ότι μου έχουν πει βοηθάει. Γράφε αργά (εώς πολύ αργά αν χρειάζεται) προκειμένου να βελτιώσεις τα γράμματα σου. Είναι αλήθεια ότι η εικόνα του γραπτού επηρεάζει κατά ένα μεγάλο μέρος το διορθωτή. Το περιεχόμενο των εκθέσεών σου είναι καλό?

Στο περιεχόμενο δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα. Αν και πιστεύω οτί με τον καιρό θα φτιαχτούν και αυτά. Το σοβαρό πρόβλημα είναι τα γράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ε,καλά τότε.Το περιεχόμενο είναι το δύσκολο! Τα γράμματα με λίγη θέληση φτιάχνονται! Μην προσπαθήσεις για αρχή να τα κάνεις να δείχνουν όμορφα,απλά κάνε τα ίσως λίγο μεγαλύτερα ώστε να διαβάζονται! Και μετά τα βελτιώνεις περισσότερο για να δείχνουν και ευπαρουσίαστα. Έχεις 3 χρόνια μπροστά σου και κολλάς στα γράμματα. Αυτό είναι το απλούστερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

valia_92

Νεοφερμένος

Η βαλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κασσάνδρεια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
εχω ακριβως το ιδιο προβλημα! δεν θελω να σε αποθαρυνω αλλα και εγω προσπαθω αρκετα χρονια αλλα δεν βλεπω σημαντικη βελτιωση.. αυτο που θελω να σ πω ομως ειναι να μην την πατησεις και δωσεις υπερβολικη σημασια στα γραμματα, γιατι μετα μπορει να χασεις την ουσια, δλδ ν μν προσεχεις αυτα που γραφεις.. σ τ λεω αυτο γτ μ εχει τυχει, και επειδη προσπαθουσα πολυ στο να κανω καλα γραμματα αποσυντονιζομουν και μετα απο λιγο καιρο τα παρατησα.. καλυτερα να ξεκινησεις με τις ασκησεις στο σπιτι, οταν εχεις χρονο και μετα θα συνηθησει το χερι σιγα σιγα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
alvertos , miv :
Ανεβάστε φώτο με κάποιο χειρόγραφο να πούμε γνώμη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω μεχρι την Γ Γυμνασιου εκανα πραγματικα ΑΘΛΙΑ γραμματα! Μεχρι κι εγω ο ιδιος δεν μπορουσα να τα διαβασω! Ομως προσπαθησα να τα βελτιωσω και το αποτελεσμα ηταν κατι παραπανω απο ικανοποιητικο. Τωρα κανω αρκετα ευαναγνωστα γραμματα χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια. :)


Υ.Γ: Εχω ανεβασει χειρογραφο μου στο τοπικ "Δειξτε τον γραφικο σας χαρακτηρα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ippos

Νεοφερμένος

Ο ippos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω παντα ημουν αριστεροχειρας αλλα δεν ειχα προβλημα με τα γραμματα μου παρολα αυτα εσυ πρεπει οσο μπορεις να τα βελτιώθεις γραφοντας σιγα σιγα. μονο προσπαθεια και θεληση να υπαρχει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
το προβλημα ειναι στο οτι δεν μπορεινα δεις τι γραφεις...
κανε προσπαθειες για καλυτερα γραμματα γραφοντας το ονομα σου καπου πολλες φορες...νομιζω πως ειναι απλα θεμα προπονισης;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 199 μηνύματα.
και εγω εχω αυτο το προβλημα, ειδικα οταν γραφω γρηγορα. Μερικες φορες ουτε εγω η ιδια δεν βγαζω τα γραμματα μου. Τι να κανω? Εχω σκεφτει να προσπαθησω να μιμηθω καποια γραμματοσειρα του υπολογιστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Παιδιά έχω και γω πολύ σοβαρό πρόβλημα με τα γράμματα.Μου είχε πει μια καθηγήτρια ότι μπορεί να είναι μορφή δυσλεξίας και ότι ίσως να γίνεται να δώσω προφορικά.Ξέρει κανεις αν παίζει κάτι τέτοιο?

Μιλάμε για πραγματικά τραγικά γράμματα...ούτε εγώ δεν μπορώ να τα διαβάσω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyros96

Νεοφερμένος

Ο spyros96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ως αριστερόχειρας που έγραφα άθλια γράμματα παλαιώτερα θα σου πρότεινα να αρχίσεις να γράφεις σιγά σιγά λέξεις, κείμενα, θεωρία κλπ. που πρέπει να μάθεις απέξω. Εγώ το προσπάθησα αυτό με το λεξιλόγιο στα αγγλικά μου και είχε ικανοποιητικά αποτελέσματα γιατί όχι μόνο βελτιώνει τον γραφικό σου χαρακτήρα αλλά μαθαίνεις και αυτό που γράφεις..;) Επίσης, αν πας θεωρητική είναι καλή ιδέα να γυρίσεις πλάγια το χαρτί ώστε να κάνεις τα γράμματα πιο πλάγια και ωραία.. Τώρα εγώ με τους αριθμούς στα μαθηματικά να γράφω πλάγια είχα πρόβλημα.. Για να κάνεις πιο ωραία γράμματα δοκίμασε και να κάνεις πιο μεγάλα τα δ,η,θ,ρ,λ.. σε σχέση με τα σ,α,ο,π.. το είχα δει στο ίντερνετ και όντως δουλεύει..:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top