Γράφω διαγώνισμα στην Ιστορία και χρειάζομαι βοήθεια για υλικό

xrisamikol

Νεοφερμένος

Η ΛΙΝΑ - ΧΡΥΣΑ ΜΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Την επόμενη εβδομάδα θα γράψουμε διαγώνισμα στην Ιστορία Α Γυμνασίου, στον Μινωικό και Μυκηναϊκό πολιτισμό. Θα ήθελα λοιπόν εάν διαθέτετε- να μου στείλετε κάποιες ασκήσεις και θέματα για να κάνω εξάσκηση.

Περιμένω Απαντήσεις σας! :)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Την επόμενη εβδομάδα θα γράψουμε διαγώνισμα στην Ιστορία Α Γυμνασίου, στον Μινωικό και Μυκηναϊκό πολιτισμό. Θα ήθελα λοιπόν εάν διαθέτετε- να μου στείλετε κάποιες ασκήσεις και θέματα για να κάνω εξάσκηση.

Περιμένω Απαντήσεις σας! :)
Μπορείς να κάνεις μόνη σου διαγωνίσμα. Δεν βρήκα κάτι στο ίντερνετ συγκεκριμένα για αυτά τα δύο κεφάλαια .
Αχ και να πήγαινα πρώτη γυμνασίου...
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Βάλε στον Γκούγκλη: "τεστ ιστοριας α γυμν μινωικος και μυκηναικος πολιτισμος". Θα βρεις πολύ υλικό και τεστ.

1636486702244.png
 

xrisamikol

Νεοφερμένος

Η ΛΙΝΑ - ΧΡΥΣΑ ΜΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Βάλε στον Γκούγκλη: "τεστ ιστοριας α γυμν μινωικος και μυκηναικος πολιτισμος". Θα βρεις πολύ υλικό και τεστ.

Τελικά ίσως να παίζει ρόλο και η σειρά που θα γράψεις τις λέξεις. Googlαρα "Ιστορία Α γυμν μινωικός μυκηναϊκός τεστ" και μου έβγαλε ίσα ίσα 1 τεστ.



Τέλος πάντων,
Ευχαριστώ πολύ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top