Γνώμη για σπουδές στο Μητροπολιτικό Κολλέγιο

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω καθως με ενδιαφερει η φοίτηση στο Μητροπολιτικό. Γνωριζει καποιος τα δίδακτρα αλλα και την αναγνώριση του πτυχίου? Δλδ,τελειώνοντας, το πτυχίο μ θα αναγνωρίζεται ως πτυχίο πανεπιστημίου η ΤΕΙ?

Αν δεν κανω λαθος ειναι περιπου 5500 το χρονο τα διδακτρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λεμονιά Κ

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας!
Ενδιαφέρομαι για το παιδαγωγικό τμήμα του μητροπολιτικού κολλεγίου. Υπάρχει κάποιος απόφοιτος και αν ναι πως μπορω να επικοινωνήσω μαζί του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Γεια σας!
Ενδιαφέρομαι για το παιδαγωγικό τμήμα του μητροπολιτικού κολλεγίου. Υπάρχει κάποιος απόφοιτος και αν ναι πως μπορω να επικοινωνήσω μαζί του;

Λεμονιά εγώ δεν σπουδάζω στο μητροπολιτικό κολλέγιο αλλά ξέρω κάποια πράγματα διότι έψαχνα κι εγώ παλιά. Αρχικά, το κολλέγιο παρέχει δύο προπτυχιακά προγράμματα στα παιδαγωγικά(Προσχολική εκπαίδευση, Ειδική Αγωγή). Να ξέρεις ότι τα δίδακτρα κυμαίνονται γύρω στις 6.000 ευρώ το χρόνο. Εσυ μένεις σε περιοχή που βρίσκονται εγκαταστάσεις του κολλεγίου ή θα χρειαστεί να βρεις σπίτι; Εννοώ είσαι από Αθήνα|Θεσσαλονίκη ή από επαρχία; Θέλω να καταλήξω πως θα χρειαστείς σχεδόν 20.000 ευρώ μόνο για τα δίδακτρα συν ενοίκια και λοιπά έξοδα, αγγίζεις τις 50.000 ευρώ συνολικά για τα 3 χρόνια σπουδών. Είναι πάρα πολλά λεφτά για αυτό σκέψου πριν πάρεις την απόφαση. Εγώ θα σου πρότεινα είτε να κάνεις άλλη μια προσπάθεια με τις Πανελλήνιες είτε να πας στο εξωτερικό(φθηνότερα σε σχέση με τα κολλέγια). Σχετικά με τις προϋποθέσεις εισαγωγής καλύτερα να απευθυνθείς στους ανθρώπους τους κολλεγίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λεμονιά Κ

Νεοφερμένος

Η Λεμονιά Κ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Το γνωρίζω έχω επικοινωνήσει με το κολλέγιο ηδη. Απλα ψάχνω κάποιον που να έχει αποφοιτήσει γιατι θέλω να επικοινωνησω μαζί του για τη μετέπειτα αναγνώριση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Γεια σας!
Ενδιαφέρομαι για το παιδαγωγικό τμήμα του μητροπολιτικού κολλεγίου. Υπάρχει κάποιος απόφοιτος και αν ναι πως μπορω να επικοινωνήσω μαζί του;


Έχω τελειώσει στο Μητροπολιτικό αλλά Ψυχολογία όχι Παιδαγωγικό, αν μπορώ να σε βοηθήσω πες μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

brijs

Νεοφερμένος

Η brijs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γνωμες για μητροπολιτικο κολλεγιο στον τομεα της υγειας;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr Nick

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνωμες για μητροπολιτικο κολλεγιο στον τομεα της υγειας;;


οι χειρότερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜαρΠαπ

Νεοφερμένος

Η ΜαρΠαπ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σας, γνωριζει καποιος αν οι αποφοιτοι απο την σχολη λογοθεραπειας του μητροπολιτικου κολλεγιου εχουν παρει αδεια ασκησεως επαγγελματος και εργαζονται κανονικα ως λογοθεραπευτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria01

Νεοφερμένος

Η Maria01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα κι από μενα..... γνωριζετε ποσα ειναι τα διδακτρα για σπουδες στο τμήμα Εργοθεραπείας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwstof

Νεοφερμένος

Ο Kwstof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Πυλαία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Kαλησπέρα, είμαι απόφοιτος του τμήματος μηχανικων πληρφοριακών και επικοινωνιακών συστημάτων στην Σαμό και ψάχνω αυτήν την περίοδο ένα μεταπτυχιακό πρόγραμμα να εξειδικευτώ πάνω στο προγραμματισμό κυρίως σε java . Θα ήθελα να ρωτήσω συγκεκριμένα για το μεταπτυχιακό πρόγραμμα του Μητροπολιτικού κολλεγίου με τίτλο "MSc Software Engineering Μεταπτυχιακό στη Μηχανική Λογισμικού", σε εξειδικεύει πάνω στο αντικείμενο ή απλά θα πάρω μια βασική γνώση πάνω σε αυτά που ήδη έχω κάνει από το προπτυχιακό ? Πήγα στο τμήμα και ρώτησα αλλά ακομά δεν έχω πάρει σαφείς διευκρινίσεις για την ειδίκευση.Υπάρχει κάποιος/α που να έχει κάνει μεταπτυχιακό στο συγκεκριμένο κολλέγιο ώστε να μου λύσει την απορία?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 210267

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κατά ποσό είναι εφικτές οι παράλληλες σπουδές στο μητροπολιτικό; Πως είναι το προγραμμα ψυχολογίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evavoo

Νεοφερμένος

Η Evavoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειά σας. Ειμαι 19 χρόνων φοιτήτρια, πέρασα στην πρώτη μου επιλογή Διοίκηση επιχειρήσεων στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης. Το προβλημα είναι το εξής. Η σχολη μου δεν μου αρεσει ιδιαίτερα, το πρόγραμμα σπουδών κυρίως. Εχω παθος με το Marketing και θελω να ασχοληθώ καθαρά με αυτό η σχολή μου εχει ενα σορο μαθήματα που δεν μου αρέσουν καθόλου (με αποτέλεσμα να μην πατάω σε αυτα και στο τέλος να μην τα περνάω) Σκεφτηκα λοιπόν να πάω σε ενα κολλεγιο να σπουδάσω την ειδικότητα που τόσο πολυ θέλω. Σκέφτομαι το Μητροπολιτικο κολλεγιο στην Αθήνα. Το πρόγραμμα σπουδών ειναι ενδιαφέρον και το κολλέγιο σαν σύνολο μοιάζει πολύ προσιτό. "μην εισαι χαζη, ειναι Marketing πρεπει να μοιάζει προσιτό" Μπορει να ειναι και ετσι.. Εχει σπουδάσει κανένας απο εσάς σε αυτο το κολλέγιο; Πως του φάνηκε η εμπειρία; Ποιο ειναι το ποσο των διδάκτρων; Επισης.. Ειναι αναγνωρισμενο απο το ελληνικό κράτος; προσφέρει άδεια ασκήσεως του επαγγέλματος; Παρακαλώ οτι πληροφορία γνωρίζετε μοιραστείτε την μαζι μου γιατί καίγομαι.

Υ. Γ. Σχόλια του τύπου κριτικής σε φαση: "Αφήνεις το ΤΕΙ για το κολλέγιο;;!!!1!!" παρακαλώ να λείπουν.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γειά σας. Ειμαι 19 χρόνων φοιτήτρια, πέρασα στην πρώτη μου επιλογή Διοίκηση επιχειρήσεων στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης. Το προβλημα είναι το εξής. Η σχολη μου δεν μου αρεσει ιδιαίτερα, το πρόγραμμα σπουδών κυρίως. Εχω παθος με το Marketing και θελω να ασχοληθώ καθαρά με αυτό η σχολή μου εχει ενα σορο μαθήματα που δεν μου αρέσουν καθόλου (με αποτέλεσμα να μην πατάω σε αυτα και στο τέλος να μην τα περνάω) Σκεφτηκα λοιπόν να πάω σε ενα κολλεγιο να σπουδάσω την ειδικότητα που τόσο πολυ θέλω. Σκέφτομαι το Μητροπολιτικο κολλεγιο στην Αθήνα. Το πρόγραμμα σπουδών ειναι ενδιαφέρον και το κολλέγιο σαν σύνολο μοιάζει πολύ προσιτό. "μην εισαι χαζη, ειναι Marketing πρεπει να μοιάζει προσιτό" Μπορει να ειναι και ετσι.. Εχει σπουδάσει κανένας απο εσάς σε αυτο το κολλέγιο; Πως του φάνηκε η εμπειρία; Ποιο ειναι το ποσο των διδάκτρων; Επισης.. Ειναι αναγνωρισμενο απο το ελληνικό κράτος; προσφέρει άδεια ασκήσεως του επαγγέλματος; Παρακαλώ οτι πληροφορία γνωρίζετε μοιραστείτε την μαζι μου γιατί καίγομαι.

Υ. Γ. Σχόλια του τύπου κριτικής σε φαση: "Αφήνεις το ΤΕΙ για το κολλέγιο;;!!!1!!" παρακαλώ να λείπουν.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Κοίτα, σέβομαι την αποψή σου, αλλά δεν είναι όλες οι ειδικότητες των ΤΕΙ ή όλα τα ΤΕΙ ίδια σε επίπεδο. Επιπλέον, δεν υπάρχουν πλέον ΤΕΙ , έγιναν όλα Πανεπιστήμια και αν δεν έχουν γίνει όλα θα γίνουν. Για τα κολέγια που αναφέρεσαι ναι είναι πολύ καλά όπως και το συγκεκριμένο , το θέμα είναι ότι δεν αναγνωρίζονται ΑΚΟΜΗ στην Ελλάδα. Εν αντιθέση με το Εξωτερικό που έχουν πλήρη αναγνώριση. Μιας και το έθεσες το θέμα , μια συμφοιτητρία μου στο ΤΕΙ , που σπουδάσαμε Λογιστικά και Χρηματοοικονομικά , έκαν μάστερ στο Κολέγιο που αναφέρεσαι στη Διοικηση ανθρωπινου Δυναμικου και αυτη τη στιγμή είναι σε θέση ξενοδοχείων στην Αγγλία με καλές οικονομικές απολαβές. Για να επανέλθω στο θέμα που λέγαμε, δεν είναι όλες οι σχολές των ΤΕΙ, άσχημες. Εγώ πχ τελείωσα Λογιστικά και Χρηματοικονομικά έκανα τόσα μαθήματα και εργαστήρια, και φιλοι μου από το ΠΑΜΑΚ που δεν είχαν τα εργαστήρια αυτά στην ιδια σχολή, πλήρωναν έξω για να τα κάνουν. Μια σχολή, εξαρτάται από τους καθηγητές, και πολλούς άλλους παράγοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evavoo

Νεοφερμένος

Η Evavoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση σου.. Φυσικά μια σχολή κρίνεται και απο άλλους παράγοντες, πχ τους καθηγητές, το επίπεδο σπουδαστών και αλλα. Αυτό όμως που δεν μου αρεσει, ειναι το ότι οι καθηγητές ειναι τοσο στα @@ και εν τέλει τοσο βαρετοί.. Οι φοιτητές δεν δέχονται να συνεργαστούν, πχ μας βάζουν σε ομάδες για projects, ελάχιστοι ειναι εκείνοι οι οποίοι θα δουλέψουν, εχει τύχει να ειμαι το μόνο άτομο που δουλεύει στα ομαδικά projects. Βαρέθηκα την σκατιλα του δημοσίου, τις άθλιες υποδομές, τους βαρετους καθηγητές, που στην τελική ειναι άνθρωποι που δεν σε εμπνέουν με τον εναν ή με τον άλλον τρόπο (σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις). Οι δικοί μου ειναι υπέρ σε οτι απόφαση και αν πάρω αρκει να ειμαι καλα. Παθαίνω κρισαρες άγχους και πανικού επειδή δεν περνάω τα μαθήματα (ειμαι άτομο με μαθησιακές δυσκολίες). Εχω χάσει το κίνητρο, τον εαυτό μου, και την ποιότητα ζωής που κάποτε είχα. Τέλος, ο πατερας μου επιμένει να συνεχίσω ή εστω να προσπαθήσω γιατί το χαρτί του πανεπιστημίου με βαζει άνετα στο δημόσιο όπως λέει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ για την απάντηση σου.. Φυσικά μια σχολή κρίνεται και απο άλλους παράγοντες, πχ τους καθηγητές, το επίπεδο σπουδαστών και αλλα. Αυτό όμως που δεν μου αρεσει, ειναι το ότι οι καθηγητές ειναι τοσο στα @@ και εν τέλει τοσο βαρετοί.. Οι φοιτητές δεν δέχονται να συνεργαστούν, πχ μας βάζουν σε ομάδες για projects, ελάχιστοι ειναι εκείνοι οι οποίοι θα δουλέψουν, εχει τύχει να ειμαι το μόνο άτομο που δουλεύει στα ομαδικά projects. Βαρέθηκα την σκατιλα του δημοσίου, τις άθλιες υποδομές, τους βαρετους καθηγητές, που στην τελική ειναι άνθρωποι που δεν σε εμπνέουν με τον εναν ή με τον άλλον τρόπο (σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις). Οι δικοί μου ειναι υπέρ σε οτι απόφαση και αν πάρω αρκει να ειμαι καλα. Παθαίνω κρισαρες άγχους και πανικού επειδή δεν περνάω τα μαθήματα (ειμαι άτομο με μαθησιακές δυσκολίες). Εχω χάσει το κίνητρο, τον εαυτό μου, και την ποιότητα ζωής που κάποτε είχα. Τέλος, ο πατερας μου επιμένει να συνεχίσω ή εστω να προσπαθήσω γιατί το χαρτί του πανεπιστημίου με βαζει άνετα στο δημόσιο όπως λέει..


Καλά αυτό με το ΔΗμόσιο με συγχωρείς γελάει ο κόσμος. Επειδή είμαι 26 και τα βλέπω στον ΑΣΕΠ ή και με τα βίσματα εκτός ΑΣΕΠ, άστο. Απλά θα σου ανοίξει κάποιες πόρτες για τον Ιδιωτικό τομέα. Δεν ξέρω με το χαρτί του κολλεγίου αν σου ανοίγουν πόρτες εδώ. Ζεις σε μια κομπλεξική χώρα, υπολειτουργημένη και 400 χρόνια πίσω. Η γνώμη μου είναι από τι στιγμή που δεν σου αρέσει το παρατάς. Πάμε στο άλλο θέμα. Πας κολλέγιο, κανε αυτό που σου αρέσει και μετά φύγε Εξωτερικό. Να θυμάσαι ότι με το ζόρι δεν γίνεται τίποτα. Να μην αισθάνεσαι άσχημα που έχεις μαθησιακές δυσκολίες. ο Αινσταιν ηταν δυσλεκτικος αλλα ηταν πανέξυπνος. Επίσης γιατι να εχεις άγχος. Όταν έχεις άγχος σημαινει οτι δεν έχεις εμπιστοσυνη στον εαυτο σου. Πάρε αυτοπεποίθηση και χαμογέλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχεις σκεφτεί να κάνεις 10%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχεις σκεφτεί να κάνεις 10%;


olivi@ μου βλέποντας το παραπάνω Υ.Γ. καταλαβαίνουμε ότι η κοπέλα δεν ενδιαφέρεται για τη δημόσια τριτοβάθμια εκπαίδευση. Υπάρχουν ένα σωρό σχολές για να σπουδάσει marketing που την ενδιαφέρει είτε κάνοντας 10% είτε ξαναδίνοντας πανελλαδικές αλλά απλά δεν θέλει! (για να τα καταφέρει την πρώτη φορά σίγουρα τη δεύτερη θα τα κατάφερνε καλύτερα παρά τις σεβαστές μαθησιακές δυσκολίες που έχει). Ας πάει λοιπόν στο "κολλέγιο" να βρει καθηγητές που την εμπνέουν, υψηλότερο επίπεδο φοιτητών, πολυτελείς υποδομές και να ξεφύγει από την σκατίλα του δημοσίου (ελπίζω να μην ξέχασα κάτι από τον κατάλογο της αγανάκτησης) και ώρα καλή στην πρύμνη της κι αέρας στα πανιά της! Συγχωρέστε με αλλά νομίζω ότι δικαιούμαι κι εγώ να αγανακτήσω με αυτά που διαβάζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

altsi82

Νεοφερμένος

Η altsi82 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας ,ενδιαφερομαι για το προπτυχιακο προγραμμα ψυχολογιας στο μητροπολιτικο Κολλεγιο .Εκανα ενα ραντεβου και μου εδωσαν πληροφοριες και μαλιστα μου εδειξαν κ αδειες ασκησεως επαγγελματος απο διαφορες ειδικοτητες αποφοιτων τους ,οπως λογοθεραπεια ,ψυχολογια κλπ .Η αληθεια ειναι ομως οτι παραμενω επιφυλακτικη καθως το κοστος δεν ειναι αμελητεο κ φυσικα κανεις μας δεν θελει να σπαταλησει χρονο κ χρημα τζαμπα.
--Υπαρχει καποιος εδω που να εχει τελειωσει το προπτυχιακο προγραμμα ψυχολογιας απο το μητροπολιτικο κολλεγιο και στη συνεχεια να πηρε απο τον ΣΑΕΠ την αναγνωριση ισοδυναμιας?
--Επισης υπαρχει καποιος που να μπορεσε να ανοιξει δικο του γραφειο (εστω μετα απο μεταπτυχιακα ) ?
--τελος υπαρχει καποιος που να μπορεσε να κανει εγγραφη στον Συλλογο Ελληνων Ψυχολογων?
 

akis1990

Νεοφερμένος

Ο akis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα και απο εμενα παιδια και Καλη Ανασταση να χετε με υγεια!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ οταν βγηκα απο το ΦΠΨ το 2012 και με μυαλα ακομα πανω απ τ κεφαλι μ σαν νεος που ημουν αποφασισα να κανω μεταπτυχιακο ειδικης αγωγης ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΥΝΑΦΕΙΑ Η ΜΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΝΤΑΞΗΣ.Αποφασισα λοιπον να κανω το μεταπτυχιακο στ μητροπολιτικο κολλεγιο διοτι ΜΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΑΝ οτι θα μπω με αυτο στους πινακες (εντωμεταξυ αν μπειτε στο σαιτ θα δειτε οτι στ μεταπτυχιακο δν λεει οτι μπαινεις ενω ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ απο το μητροπολιτικο εντασσεσαι και δν μ μ το παν ) Πηρα και την αποφαση απο ΣΑΕΠ πριν 2 χρονια...και ειναι να βαραω τ κεφαλι μ στ τοιχο. Ρωταω λοιπον εγω τωρα και ας μ απαντησει καποιος που να 1000% σιγουρος. Σημερα βγηκε και η προκηρυξη για ειδικη αγωγη στν ΑΣΕΠ.Μπορω να κανω τα χαρτια μ εφοσον δν ειναι το μεταπτυχιακο απο ΔΟΑΤΑΠ? ΝΑΙ Η ΟΧΙ? Μια απαντηση σιγουρη θα την ηθελα. Ευχαριστω!!
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Καλησπερα και απο εμενα παιδια και Καλη Ανασταση να χετε με υγεια!! ΔΥΣΤΥΧΩΣ οταν βγηκα απο το ΦΠΨ το 2012 και με μυαλα ακομα πανω απ τ κεφαλι μ σαν νεος που ημουν αποφασισα να κανω μεταπτυχιακο ειδικης αγωγης ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΣΥΝΑΦΕΙΑ Η ΜΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΕΝΤΑΞΗΣ.Αποφασισα λοιπον να κανω το μεταπτυχιακο στ μητροπολιτικο κολλεγιο διοτι ΜΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣΑΝ οτι θα μπω με αυτο στους πινακες (εντωμεταξυ αν μπειτε στο σαιτ θα δειτε οτι στ μεταπτυχιακο δν λεει οτι μπαινεις ενω ΜΕ ΠΤΥΧΙΟ απο το μητροπολιτικο εντασσεσαι και δν μ μ το παν ) Πηρα και την αποφαση απο ΣΑΕΠ πριν 2 χρονια...και ειναι να βαραω τ κεφαλι μ στ τοιχο. Ρωταω λοιπον εγω τωρα και ας μ απαντησει καποιος που να 1000% σιγουρος. Σημερα βγηκε και η προκηρυξη για ειδικη αγωγη στν ΑΣΕΠ.Μπορω να κανω τα χαρτια μ εφοσον δν ειναι το μεταπτυχιακο απο ΔΟΑΤΑΠ? ΝΑΙ Η ΟΧΙ? Μια απαντηση σιγουρη θα την ηθελα. Ευχαριστω!!

Αν έχεις πάρει αναγνώριση από ΣΑΕΠ μπορείς. Είχες πρακτική άσκηση στο μεταπτυχιακό;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top