Γνώμη για σπουδές στο Μητροπολιτικό Κολλέγιο

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Καλησπέρα σας ,
Υπαρχει κάποιος/α που να έχει σπουδάσει Ηλεκτρολόγος Μηχανικός στο Μητροπολίτικο
; Αναγνωρίζεται το πτυχίο απο το ΤΕΕ ;
Δεν ειμαι του μετροπολιτικου αλλα ξερω πως οχι.
Υπαρχει δικαστικη αποφαση ( δεν θυμάμαι ΣτΕ ή Αρειος παγος) οπου τα νομοθετικα κατοχυρομενα επαγγελματα εξαιρουνται της ρυθμισης Κεραμεως
 

KostasX

Νεοφερμένος

Ο KostasX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν ειμαι του μετροπολιτικου αλλα ξερω πως οχι.
Υπαρχει δικαστικη αποφαση ( δεν θυμάμαι ΣτΕ ή Αρειος παγος) οπου τα νομοθετικα κατοχυρομενα επαγγελματα εξαιρουνται της ρυθμισης Κεραμεως
Σε ευχαριστώ , για την απάντηση σου .
Είναι πραγματικά περίεργο το όλο θέμα και δεν έχω βρει ακρη ακόμη .
Από τη μία το ίδιο το μητροπολιτικό πρεσβεύει ότι είναι ισότιμο του Πολυτεχνείου και αναγνωρίσιμο από το ΤΕΕ. ( Τι θα έλεγε να μου πεις)
Από την άλλη δεν έχω βρει κάποιον που να έχει σπουδάσει για να μου πει Αν και τι πραγματικά ισχύει.
Τώρα αναφορικά με την δικαστική απόφαση δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι σχετικό.
Αν έχεις κάτι συγκεκριμένο θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,561 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ , για την απάντηση σου .
Είναι πραγματικά περίεργο το όλο θέμα και δεν έχω βρει ακρη ακόμη .
Από τη μία το ίδιο το μητροπολιτικό πρεσβεύει ότι είναι ισότιμο του Πολυτεχνείου και αναγνωρίσιμο από το ΤΕΕ. ( Τι θα έλεγε να μου πεις)
Από την άλλη δεν έχω βρει κάποιον που να έχει σπουδάσει για να μου πει Αν και τι πραγματικά ισχύει.
Τώρα αναφορικά με την δικαστική απόφαση δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι σχετικό.
Αν έχεις κάτι συγκεκριμένο θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως.
Δεν την εχω την αποφαση ...σε ομιλια στην βουλη το ακουσα οταν συζητουσαν τα ιδιωτικα πανεπιστημια
Δεν ξερω και ποσα χρονια ειναι το Μετροπολιταν.
Αλλα μπορεις να ρωτησεις το ΤΕΕ, αυτοι ξερουν τι θελουν να κανουν.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top