Γνώμες για τις προφορικές εξετάσεις του Proficiency

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Το be more specific:

Το Ινστιτούτο Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Μίσιγκαν (ELI) ανακοίνωσε την εξής αλλαγή στη διαδικασία βαθμολόγησης για τις Εξετάσεις του Πιστοποιητικού Proficiency (ECPE): «Οι εξεταζόμενοι που επιτυγχάνουν σε τρεις ενότητες με LP (ή υψηλότερο) και λαμβάνουν βαθμολογία όχι χαμηλότερη του BF σε μια ενότητα θα αποκτούν το πιστοποιητικό ECPE.» Η αλλαγή αυτή ισχύει από την τρέχουσα εξεταστική περίοδο του Μαΐου 2009. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε τη σχετική ιστοσελίδα του ELI.
τελειο μιας και εχω καποια αδυναμια στο ακουστικο μερος...αρα πλεον δεν υπαρχει κανενας λογος να περναει κανεις το alce...δεν υπαρχει καποια ιδιαιτερη διαφορα απο το prof....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
τελειο μιας και εχω καποια αδυναμια στο ακουστικο μερος...αρα πλεον δεν υπαρχει κανενας λογος να περναει κανεις το alce...δεν υπαρχει καποια ιδιαιτερη διαφορα απο το prof....

Εxactly!
Πλεον το ECPE ειναι ενα βήμα πιο εύκολο σε σχεση με το ALCE!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Ηγγικεν η ωρα!!! Αυριο CPE και Κυριακη ECPE προφορικα. ΑΑΑ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikiP

Νεοφερμένος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια!
Οπως βλέπετε από το προφίλ μου, με λένε Νικη, είμαι καθηγήτρια αγγλικών και είμαι νέα εδώ.
Εχω ακούσει πολλούς μαθητές που έδωσαν προφορικά ECPE να λένε ότι μπήκαν μέσα τρεις. Το ειδα κι εδώ στη συζήτηση. Εσείς που δώσατε πόσοι ήσασταν; Σας φάνηκε δύσκολο που είσασταν τρεις; Δεν είναι πιο δύσκολο να συγκρίνεις 3 επιλογές για να καταλήξεις σε μία;
Επίσης αναρωτιέμαι αν κάποιοι από σας συνάντησαν δυσκολία να συμφωνήσουν σε μία απόφαση.
Τέλος (έχω πολλές απορίες για καθηγήτρια!!) είχατε το αίσθημα ότι σας πίεζαν από θέμα χρόνου, ή είχατε την άνεση να συζητήσετε και να αποφασίσετε;

Και κάτι άλλο, θα ήθελα να σας πω, κυρίως σε όσους δεν έχουν δώσει ακόμα, ότι έχουμε φτιάξει ένα blog και έχουμε έτοιμάσει μια πολύ αναλυτική παρουσίαση της προφορικής εξέτασης (σύμφωνα με τα specifications του Michigan) και ένα πολυ αναλυτικό δείγμα εξέτασης, μαζι με τις οδηγίες του εξεταστή. Αυτά εδώ: (όταν ανοίξει η σελίδα, πρέπει να κάνει κανείς κλικ πάνω στο όνομα του αρχείου για να δει τις οδηγίες ή το τέστ)

https://aglikapastras.wordpress.com/ecpe-speaking/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psipsi

Νεοφερμένος

Η psipsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια σας!!!

Λοιπόν, το καινουριο σύστημα εξετάσεων μοιάζει, κατα τη γνώμη μου, ΤΡΟΜΕΡΑ, με τα προφορικά του Lower Cambridge που έδωωσα περισυ.. εμενα να σας πω την αλήθεια μου φάνηκαν πολύ ευκολα τα προφορικα, αφού σου δίνουν πλήθος πληροφοριών και οι εξεταστές είναι πολύ φιλικοί! το μόνο πρόβλημα ειναι με ποιον θα "πέσεις"... Στη δική μου περίπτωση μπήκα με δυο κοπέλες που είχαν ήδη τελειωσει πανεπιστήμιο και είχαν δουλειά... αλλά το αντιμετώπισα... και το άλλο ασχημο της υπόθεσης είναι πως λες και ξαναλές τα ίδια πράγματα, οπότεε γίνεται βαρετο!
tips!!!!
1) Αν κάποιος από τους άλλους εξεταζόμενους "πετάγεται" συνεχώς, καντε παρατήρηση...
2) Αν δν μπορείτε να σκεφτείτε μια λεξη, πείτε την αναλυτικά!!!
3) Χαμογελάστε!!!
4) ελεγξτε το αγχος σας... (δύσκολο)
5) ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!:no1:

Ααααααααα.... το θέμα μου ήταν με μουσικά γκρούπ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Το be more specific:

Το Ινστιτούτο Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Μίσιγκαν (ELI) ανακοίνωσε την εξής αλλαγή στη διαδικασία βαθμολόγησης για τις Εξετάσεις του Πιστοποιητικού Proficiency (ECPE): «Οι εξεταζόμενοι που επιτυγχάνουν σε τρεις ενότητες με LP (ή υψηλότερο) και λαμβάνουν βαθμολογία όχι χαμηλότερη του BF σε μια ενότητα θα αποκτούν το πιστοποιητικό ECPE.» Η αλλαγή αυτή ισχύει από την τρέχουσα εξεταστική περίοδο του Μαΐου 2009. Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε τη σχετική ιστοσελίδα του ELI.


Teol επειδη ειμαι και λιγο βλακας!!θα σε ρωτισω κατι και εσυ αν γινεται θελω να μου απαντησεις... Οταν λες να εχει καποιος λοου πας σε 3 ενοτητες εννοεις ας πουμε Λισενινγκ GCVR και προφορικα??? ας πουμε και να εχει BF στην εκθεση??ή κατι αναλογο?? ειναι αναγκη να μου απαντησεις!!ευχαριστω πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ναι οπως ειναι τα λες κυριε Περίεργε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Παιδια εμενα μ εστειλαν το DVD με εξετασεις προφορικων απο την Ελληνοαμερικανικη Ενωση... Μην φοβαστε, παλευονται... Οποιος θελει να το δει, ας μου πει. Πρεπει ομως να εχετε το προγραμμα TEAM VIEWER 4. https://www.teamviewer.com/index.aspx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr strange

Δραστήριο μέλος

Ο Mr strange αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
πιστευω πως αυτο ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!γιατι θα περνανε πολλα ατομα που ειχαν μια αδυναμια σε ενα μερος... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ακριβως.και ακριβοδικαιο μιας και δν σε περνανε με fail αλλα με borderline.ολα τα αλλα σχολιακια ειναι απλα μνησικακιες.με την λογικη αυτη και γω εδωσα 2 φορες πανελληνιες σε β και γ λυκειου απο 15 μαθηματα.αρα δικαιουμαι να πω πως αδικηθηκα μιας και σεις δινετε σε 6?τεσπα.καλα αποτελεσματα guys,η καθηγητρια μου ειπε πως 10-15 Ιουλη ισως βγουν τα του ECPE.Εdexcel τελη αυγουστου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Λοιπον δεν τα πηγα πολυ καλα:( ,αλλα το περασα μαλλον με C!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Λοιπον δεν τα πηγα πολυ καλα:( ,αλλα το περασα μαλλον με C!!:P

Και το C μια χαρα βαθμός είναι!;)
Μην τα θελουμε και ολα δικα μας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ISI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ISI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
πες τα ρε θοδωρε.μια απο τις λιγες λογικες και σοβαρες παρουσιες εδω μεσα.ευγε νεε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efthymios1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 250 μηνύματα.
Και το C μια χαρα βαθμός είναι!;)
Μην τα θελουμε και ολα δικα μας!:P
Δν εννοω οτι με ενοχλει το C αλλα μπορουσα να παω καλυτερα. Κ συμφωνω μια χαρα βαθμος ειναι το C.
-----------------------------------------
Επιπλεον θελω να παραπονεθω γιατι ενω επρεπε να εξεταστω τισ 6:45 μπηκα 8. ΤΙ βασανηστηριιο ηταν!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Δν εννοω οτι με ενοχλει το C αλλα μπορουσα να παω καλυτερα. Κ συμφωνω μια χαρα βαθμος ειναι το C.
-----------------------------------------
Επιπλεον θελω να παραπονεθω γιατι ενω επρεπε να εξεταστω τισ 6:45 μπηκα 8. ΤΙ βασανηστηριιο ηταν!!!!!!!!!

Το χει αυτο το Cambidge.
Αντε να σε βαζουν στην ωρα σου ή λιγο νωρίτερα οπως τα αλλα πτυχια αυτο παντα αργει.
Που ειναι ρε παιδια το ΚΠΓ που εδινα 12 και με πηρανε 11.10 και που το Μισιγκαν που εδινα 2.15 και με πηραν 1.50.
Χιχιχι!
Τι να κανουμε...
Κειμπριτζ ειναι αυτό...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος Ιωαννίδης

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ιωαννίδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 62 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μπορείς να μου στείλεις; το DVD των αγγλικών:
www.anasioa@yahoo.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

psipsi

Νεοφερμένος

Η psipsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Γεια!
Οπως βλέπετε από το προφίλ μου, με λένε Νικη, είμαι καθηγήτρια αγγλικών και είμαι νέα εδώ.
Εχω ακούσει πολλούς μαθητές που έδωσαν προφορικά ECPE να λένε ότι μπήκαν μέσα τρεις. Το ειδα κι εδώ στη συζήτηση. Εσείς που δώσατε πόσοι ήσασταν; Σας φάνηκε δύσκολο που είσασταν τρεις; Δεν είναι πιο δύσκολο να συγκρίνεις 3 επιλογές για να καταλήξεις σε μία;
Επίσης αναρωτιέμαι αν κάποιοι από σας συνάντησαν δυσκολία να συμφωνήσουν σε μία απόφαση.
Τέλος (έχω πολλές απορίες για καθηγήτρια!!) είχατε το αίσθημα ότι σας πίεζαν από θέμα χρόνου, ή είχατε την άνεση να συζητήσετε και να αποφασίσετε;

Και κάτι άλλο, θα ήθελα να σας πω, κυρίως σε όσους δεν έχουν δώσει ακόμα, ότι έχουμε φτιάξει ένα blog και έχουμε έτοιμάσει μια πολύ αναλυτική παρουσίαση της προφορικής εξέτασης (σύμφωνα με τα specifications του Michigan) και ένα πολυ αναλυτικό δείγμα εξέτασης, μαζι με τις οδηγίες του εξεταστή. Αυτά εδώ: (όταν ανοίξει η σελίδα, πρέπει να κάνει κανείς κλικ πάνω στο όνομα του αρχείου για να δει τις οδηγίες ή το τέστ)

https://aglikapastras.wordpress.com/ecpe-speaking/

Εγω να σας πω, που ήμουν με αλλα 2 ατομα μεσα... ειναι πιο δυσκολο να αποφασίσεις, ειδικα αν οι αλλοι δεν θελουν το δικο σου και επίσης είναι πολύ πιο δύσκολο επειδή πρεπει να θυμάσαι τι ειχαν πει οι αλλοι, που παρα τισ σημειώσεις είναι δύσκολο... αααααα, και το αλλο δυσκολο ειναι, ειδικα γιια παιδια του δικού μου τύπου, (πιο μαζεμένα...) διότι ειναι δυο τα άτομα που πετάγονται και πέρνουν το λόγο... τέλοσ, θέλει πολύ προσοχή στο τέταρτο μέρος, που κάθε ένας παρουσιάζει 2 στοιχεία απο αυτόν που διάλεξαν... εκεί θέλει να απαιτήσουν τα 2 καλύτερα στοιχεία, γιατί εγω έμεινα με τα χειρότερα και με ρωτησαν μετά πολύ δύσκολες ερωτήσεις!!! αυτά από εμένα!!! καλή επιτυχία στους μαθητές σας!!! και γενικότερα σε όσους δίνουν!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω να σας πω, που ήμουν με αλλα 2 ατομα μεσα... ειναι πιο δυσκολο να αποφασίσεις, ειδικα αν οι αλλοι δεν θελουν το δικο σου και επίσης είναι πολύ πιο δύσκολο επειδή πρεπει να θυμάσαι τι ειχαν πει οι αλλοι, που παρα τισ σημειώσεις είναι δύσκολο... αααααα, και το αλλο δυσκολο ειναι, ειδικα γιια παιδια του δικού μου τύπου, (πιο μαζεμένα...) διότι ειναι δυο τα άτομα που πετάγονται και πέρνουν το λόγο... τέλοσ, θέλει πολύ προσοχή στο τέταρτο μέρος, που κάθε ένας παρουσιάζει 2 στοιχεία απο αυτόν που διάλεξαν... εκεί θέλει να απαιτήσουν τα 2 καλύτερα στοιχεία, γιατί εγω έμεινα με τα χειρότερα και με ρωτησαν μετά πολύ δύσκολες ερωτήσεις!!! αυτά από εμένα!!! καλή επιτυχία στους μαθητές σας!!! και γενικότερα σε όσους δίνουν!!!!

Tωρα επειδη ειναι η πρωτη φορα που εφαρμοζονται τα νεα προφορικα πρεπει να τους συγχωρήσουμε.Τετοια λαθη ειναι δυνατον να γινονται και να τους βαζουν ολους μεσα τρεις-τρεις.
Απλα πιστεύω οτι αυτο εγιε για οικονομία χρονου.
Απο το Νοέμβριο μαλλον θα αλλαξει.
Τεσπα!
Καλα αποτελεσματα σε ολους!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikiP

Νεοφερμένος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 54 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγω να σας πω, που ήμουν με αλλα 2 ατομα μεσα... ειναι πιο δυσκολο να αποφασίσεις, ειδικα αν οι αλλοι δεν θελουν το δικο σου και επίσης είναι πολύ πιο δύσκολο επειδή πρεπει να θυμάσαι τι ειχαν πει οι αλλοι, που παρα τισ σημειώσεις είναι δύσκολο... αααααα, και το αλλο δυσκολο ειναι, ειδικα γιια παιδια του δικού μου τύπου, (πιο μαζεμένα...) διότι ειναι δυο τα άτομα που πετάγονται και πέρνουν το λόγο... τέλοσ, θέλει πολύ προσοχή στο τέταρτο μέρος, που κάθε ένας παρουσιάζει 2 στοιχεία απο αυτόν που διάλεξαν... εκεί θέλει να απαιτήσουν τα 2 καλύτερα στοιχεία, γιατί εγω έμεινα με τα χειρότερα και με ρωτησαν μετά πολύ δύσκολες ερωτήσεις!!!

Χμμμ! Φανταζόμουν ότι θα υπήρχαν τέτοιες δυσκολίες. Επίσης δεν είχα καταλάβει ότι οι ερωτήσεις που κάνει ο εξεταστής αφορούν τα σημεια που παρουσιάζει ο κάθε εξεταζόμενος. Νόμιζα ότι ήταν πιο γενικές.
Σ'ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις.

Tωρα επειδη ειναι η πρωτη φορα που εφαρμοζονται τα νεα προφορικα πρεπει να τους συγχωρήσουμε.Τετοια λαθη ειναι δυνατον να γινονται και να τους βαζουν ολους μεσα τρεις-τρεις.
Απλα πιστεύω οτι αυτο εγινε για οικονομία χρονου.

Εγώ νομίζω ότι μία εξέταση πρέπει να δοκιμάζεται περισσότερο πριν να εφαρμοστεί. Υποτίθεται ότι η εξεταση είναι φτιαγμένη για δύο άτομα, και μόνο αν στο τέλος μείνουν τρεις, μπαινουν όλοι μαζί. Τουλάχιστον έτσι ξέραμε.
Επίσης το είδος των ερωτήσεων νομιζω την κάνει πολύ κουραστική. Εχεις λίγα περιθώρια να μιλήσεις ελεύθερα. Και πρέπει να είναι κουραστική και για τους εξεταστές. Εγώ, όταν ετοίμαζα μαθητές μας, μετά τα τρία τέστ, δυσκολευόμουν πολύ να συγκεντρωθω σε αυτά που έλεγαν. Και δεν με εξέπληξε που κάποιοι από τους μαθητές μας που έδωσαν μου είπαν ότι είχαν την αίσθηση ότι οι εξεταστές δεν τους πρόσεχαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris Gr

Νεοφερμένος

Ο Πάρις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγώ τι να πω?
Εμείς μπήκαμε 3,επειδή είχς ξεμείνει μια κοπελίτσα...
Δεν μου φάνηκε δύσκολο πάντως...
Ίσα ίσα,που επειδή ήμασταν 3,μιλάγαμε λιγότερο...
Πάντως σε εμάς,οι εξεταστές ήταν μια χαρά...
Βέβαια,αυτή η συνεχής αναμάσηση μου έσπαγε πάντα τα νεύρα,αλλά οκ...
Δεν ήταν κάτι ιδιαίτερα δύσκολο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top