Για σχολή Ψυχολογίας, ποιά μαθήματα πρέπει να δώσω;

linenblue

Νεοφερμένος

Η linenblue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τελείωσα το Λύκειο με το σύστημα των δεσμών και δεν ξέρω καθόλου τι γίνεται με το σημερινό. Θέλω να δώσω εξετάσεις για Ψυχολογία. Ποιά μαθήματα πρέπει να δώσω; Επίσης, θεωρείτε το φροντιστήριο απαραίτητο; Και ακόμα...υπάρχει ακόμα ο άγραφος νόμος της παπαγαλίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Η ψυχολογία ανήκει στο 1ο επιστημονικό πεδίο άρα θα εξεταστείς ως υποψήφιος της θεωρητικής κατεύθυνσης δηλαδή αρχαία ελληνικά,ιστορία,κείμενα νεοελληνικής λογοτεχνίας και λατινικά. Δυστυχώς ο νόμος της παπαγαλίας ισχύει ακόμα και σε αυτά τα μαθήματα ακόμα περισσότερο. Όσο για το φροντιστήριο.... είναι υποκειμενικό αυτό. Κατά την γνώμη μου είναι απαραίτητο για κάποιον που επιθυμεί σχολή με βάση πάνω από 17...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Για να καταλαβω,εχετε τελειωσει καποιο ΑΕΙ/ΤΕΙ κι ενδιαφερεστε για κατατακτηριες εξετασεις,η θελετε να δωσετε Πανελληνιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

linenblue

Νεοφερμένος

Η linenblue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
@giorgakiss, ευχαριστώ πολύ! Μόνο αυτά τα τέσσερα; Έκθεση π.χ δεν έχει;
@gianniskeeper, έχω τελειώσει σε ιδιωτικό άρα θέλω να δώσω εισαγωγικές...δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
@giorgakiss, ευχαριστώ πολύ! Μόνο αυτά τα τέσσερα; Έκθεση π.χ δεν έχει;
@gianniskeeper, έχω τελειώσει σε ιδιωτικό άρα θέλω να δώσω εισαγωγικές...δυστυχώς.

τα 4 παραπάνω μαθήματα κατεύθυνσης και δύο γενικής παιδείας...το ένα είναι στανταρ η έκθεση και το άλλο ένα εκ των φυσική γεν., βιολογία γεν., μαθηματικά γεν., ιστορία γεν. Διαλέγεις και παίρνεις...6 το σύνολο μαθημάτων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top