Γιατι να υπαρχει οριο ηλικιας στις εστιες?!? Ειναι αδικο...

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Καλημερα στην παρεα.

Δυστυχως ειναι ακατορθωτο να νοικιασω σπιτι και αν δε μπορεσω να μπω εστια, δε θα εχω τη δυνατοτητα να παρακολουθησω τη σχολη που με τοσο κοπο περασα. Τι κριμα να υπαρχουν τετοιες διακρισεις απ το κρατος, για εμας τους μεγαλυτερους που εστω και καπως αργα, το παλευουμε να αλλαξουμε τη ζωη μας προς το καλυτερο...

Αδυνατω να καταλαβω τη λογικη τους πραγματικα. Δηλαδη αν εισαι πρωτοετης ετων 25, 26, 30, 40, σημαινει οτι εγινες πλουσιος πια και μπορεις να νοικιασεις μεζονετα ας πουμε, ή μηπως θα πλακωσουν ολοι οι μεγαλυτεροι για σπουδες ξαφνικα και θα γεμισουν τα δωματια? :sly:
Ειλικρινα μου κανει τρομερη εντυπωση που υπαρχει τετοιος ορος στις προυποθεσεις... :dash1:

1655261040491.png


Στους κανονισμους της εστιας του πανεπιστημιου Πατρων οπως βλεπετε παραπανω, αναφερει οτι δεχονται μονο μεχρι 24 ετων. Υπαρχει περιπτωση αυτη η προυποθεση να αναφερεται στον κανονισμο της εστιας, αλλα να μην ισχυει στην πραξη?

Υπαρχει περιπτωση να ισχυει κατι αντιστοιχο και για τις εστιες του Πολυτεχνειου Κρητης??? :(:'(:/:

Αν γνωριζει καποιος να μας πει τι ακριβως ισχυει με τις συγκεκριμενες αυτες εστιες στην πραξη, θα βοηθουσε πολυ.

Ηθελα να ξερα, ποιος εξυπνος σκεφτηκε αραγε αυτον τον περιορισμο, σε ενα κρατος που υποτιθεται ολοι πληρωνουμε φορους για καποιες παροχες ισες προς ολους... :ropalo:
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Καλημερα στην παρεα.

Δυστυχως ειναι ακατορθωτο να νοικιασω σπιτι και αν δε μπορεσω να μπω εστια, δε θα εχω τη δυνατοτητα να παρακολουθησω τη σχολη που με τοσο κοπο περασα. Τι κριμα να υπαρχουν τετοιες διακρισεις απ το κρατος, για εμας τους μεγαλυτερους που εστω και καπως αργα, το παλευουμε να αλλαξουμε τη ζωη μας προς το καλυτερο...

Αδυνατω να καταλαβω τη λογικη τους πραγματικα. Δηλαδη αν εισαι πρωτοετης ετων 25, 26, 30, 40, σημαινει οτι εγινες πλουσιος πια και μπορεις να νοικιασεις μεζονετα ας πουμε, ή μηπως θα πλακωσουν ολοι οι μεγαλυτεροι για σπουδες ξαφνικα και θα γεμισουν τα δωματια? :sly:
Ειλικρινα μου κανει τρομερη εντυπωση που υπαρχει τετοιος ορος στις προυποθεσεις... :dash1:

View attachment 103838

Στους κανονισμους της εστιας του πανεπιστημιου Πατρων οπως βλεπετε παραπανω, αναφερει οτι δεχονται μονο μεχρι 24 ετων. Υπαρχει περιπτωση αυτη η προυποθεση να αναφερεται στον κανονισμο της εστιας, αλλα να μην ισχυει στην πραξη?

Υπαρχει περιπτωση να ισχυει κατι αντιστοιχο και για τις εστιες του Πολυτεχνειου Κρητης??? :(:'(:/:

Αν γνωριζει καποιος να μας πει τι ακριβως ισχυει με τις συγκεκριμενες αυτες εστιες στην πραξη, θα βοηθουσε πολυ.

Ηθελα να ξερα, ποιος εξυπνος σκεφτηκε αραγε αυτον τον περιορισμο, σε ενα κρατος που υποτιθεται ολοι πληρωνουμε φορους για καποιες παροχες ισες προς ολους... :ropalo:
παραξενο μου φαίνεται αυτο της πατρας
 
Τελευταία επεξεργασία:

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
παραξενο μου φαίνεται αυτο της πατρας, αφου οι μεσες σπουδες ειναι 7,5 χρονια, ο φρεσκος νομος τους δινει δικαιωμα για 8 χρονια ,οποτε τα 24 ετη υπερπηδουνται.
επειτα στις εστιες δεν μενουν μονο προπτυχιακοι , μενουν μεταπτυχιακοι, διδακτορες, καθηγητες.

Κ εμενα, αλλα δες απ τη σελιδα 5 και μετα στον κανονισμο της Πατρας.
Ευτυχως της Κρητης φαινεται πιο φιλοξενο τελικα, εχει κατηγορια μεχρι 25 ετων και απο 25 και ανω, οποτε παλι καλα...
 

Συνημμένα

  • ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ-ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ-ΦΟΙΤΗΤΙΚΩΝ-ΕΣΤΙΩΝ-ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ-ΠΑΤΡΩΝ-.pdf
    338.1 KB · Εμφανίσεις: 65
  • 2021-TUC-ResidentialCriteria.pdf
    699.8 KB · Εμφανίσεις: 59

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Κ εμενα, αλλα δες απ τη σελιδα 5 και μετα στον κανονισμο της Πατρας.
Ευτυχως της Κρητης φαινεται πιο φιλοξενο τελικα, εχει κατηγορια μεχρι 25 ετων και απο 25 και ανω, οποτε παλι καλα...
Ε η πατρα εχει πολλους φοιτητες και λιγα δωματια οποτε σφίγγει τα πραματα.
τα χανια ειναι πιο λαρτζ
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ε η πατρα εχει πολλους φοιτητες και λιγα δωματια οποτε σφίγγει τα πραματα.
τα χανια ειναι πιο λαρτζ

Ναι λες και θα πλακωσουν ολοι οι ανω των 25 να δωσουν πανελληνιες ξαφνικα... Μειοψηφια ειμαστε, μετρημενοι στα δαχτυλα!

Τα Χανια απ την αλλη εχουν πολυ λιγοτερα δωματια ομως, αλλα χαιρομαι που δεν κανουν διακρισεις...

Η φαση αυτη θυμιζει τον περσινο νόμο που πηγε να περασει η Μανδαμ για τα ΕΠΑΛ, που θα απαγορευε σε ολους τους ενηλικες ανω των 18 να εγγραφουν στα ημερήσια ΕΠΑΛ, διοτι και καλα λεει οι ενηλικες προκαλουν φασαριες! Που ημουν ο μονος σε ολοκληρο σχολειο σαν τη μυγα μες στο γαλα, με τα διαολακια τριγυρω μου να κανουν σα δαιμονισμενα κ εγω να μην ξερω που να κρυφτω! :hehe::dizzy2::hypno: :help:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Ενα μικρο update. Εστειλα email στη φοιτητικη μεριμνα του πανεπιστημιου Πατρων και μολις με ενημερωσαν πως ο κανονισμος αυτος ισχυει κανονικα.
Μουαλιστα, Λαααμπρα! :cry_x:

1655279277572.png
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Ενα μικρο update. Εστειλα email στη φοιτητικη μεριμνα του πανεπιστημιου Πατρων και μολις με ενημερωσαν πως ο κανονισμος αυτος ισχυει κανονικα.
Μουαλιστα, Λαααμπρα! :cry_x:

View attachment 103845
απαραδεκτα πραματα.... αλλα εσενα δεν σου κανει η πατρα τι την σκαλιζεις?
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
απαραδεκτα πραματα.... αλλα εσενα δεν σου κανει η πατρα τι την σκαλιζεις?
Γι αυτο το λογο δε μου κανει κυριως Γιαννο. Το χα δει το εργο απο περυσι, απλα εκρυβα μια ελπιδα, μηπως και δεν το εφαρμοζαν στην πραξη, γι αυτο φοβομουν να τους στειλω email μεχρι τωρα... Θα την εβαζα φετος στα ψηλα του μηχανογραφικου, ως δευτερη επιλογη, αλλα δεν εχει νοημα πλεον. Η αληθεια ειναι οτι θα με βολευε να ειμαι εδω διπλα, αν και το αντικειμενο τσι Κρητης ειναι πιο κοντα στα γουστα μου, οποτε δε βαριεσαι... Το μονο που φοβαμαι ειναι μη γινω αλκοολικος απ την πολυ ρακη! :hehe: :drunk::angelnot:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Γι αυτο το λογο δε μου κανει κυριως Γιαννο. Το χα δει το εργο απο περυσι, απλα εκρυβα μια ελπιδα, μηπως και δεν το εφαρμοζαν στην πραξη, γι αυτο φοβομουν να τους στειλω email μεχρι τωρα... Θα την εβαζα φετος στα ψηλα του μηχανογραφικου, ως δευτερη επιλογη, αλλα δεν εχει νοημα πλεον. Η αληθεια ειναι οτι θα με βολευε να ειμαι εδω διπλα, αν και το αντικειμενο τσι Κρητης ειναι πιο κοντα στα γουστα μου, οποτε δε βαριεσαι... Το μονο που φοβαμαι ειναι μη γινω αλκοολικος απ την πολυ ρακη! :hehe: :drunk::angelnot:
Σου κανουν οι ΗΜΜΥ του πανεπ, πατρων? ε μπεκα ..και αμα δεν σου δωσουν εστια παρε μετεγγραφη στους ΗΜΜΥ χανια
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Σου κανουν οι ΗΜΜΥ του πανεπ, πατρων? ε μπεκα ..και αμα δεν σου δωσουν εστια παρε μετεγγραφη στους ΗΜΜΥ χανια
Μπα, δε μου κανουν αυτοι, ειναι των ισχυρων ρευματων ενω εγω των ασθενων. Για το Ceid ομως δε θα λεγα οχι...
Ναι αμα κατσει ΗΜΜΥ Πατρας, αυτο θα γινει τελικα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Μπα, δε μου κανουν αυτοι, ειναι των ισχυρων ρευματων ενω εγω των ασθενων. Για το Ceid ομως δε θα λεγα οχι...
Ναι αμα κατσει ΗΜΜΥ Πατρας, αυτο θα γινει τελικα.
ε αμα θελεις ceid υπαρχει και στο παδα... και δεν θα φυγεις απο τις μπριζολες τις μανουλας σου.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Και πως θα μου τις στελνει ρε τις μπριζολες απ την Αμαλιαδα, με ντρον? :superman::laugh:
σορρυ δεν ηξερα... ναι βολευει η πατρα ... δες και τους ημμυ του παπελ ( εχουν και κατευθυνση πληροφορικης), μπορει να εχουν αλλο κανονισμο εστιας.
Ο μητσοτακης ειπε οτι θα κανει μπιζνες με τις εστιες οποτε ισως αλλαξει και ο κανονισμος του παν. πατρων
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
σορρυ δεν ηξερα... ναι βολευει η πατρα ... δες και τους ημμυ του παπελ ( εχουν και κατευθυνση πληροφορικης), μπορει να εχουν αλλο κανονισμο εστιας.

Να παρατησω την πολυτεχνικη στη Σαμο για το Παπελ? Θα χασω τα επαγγελματικα δικαιωματα του ΤΕΕ μετα και θα με βριζει ο Πυθαγόρας!

Ο μητσοτακης ειπε οτι θα κανει μπιζνες με τις εστιες οποτε ισως αλλαξει και ο κανονισμος του παν. πατρων
Τωρα τα πιασαμε τα λεφτα μας! Ειδικα αν παρει και τη μανδαμ Κεραμιδεως μαζι, παιζει να μας φτιαξουν και πισινα και ενα Αμερικανικο κολεγιο εντος της πανεπιστημιουπολης Πατρων.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Να παρατησω την πολυτεχνικη στη Σαμο για το Παπελ? Θα χασω τα επαγγελματικα δικαιωματα του ΤΕΕ μετα και θα με βριζει ο Πυθαγόρας!


Τωρα τα πιασαμε τα λεφτα μας! Ειδικα αν παρει και τη μανδαμ Κεραμιδεως μαζι, παιζει να μας φτιαξουν και πισινα και ενα Αμερικανικο κολεγιο εντος της πανεπιστημιουπολης Πατρων.
Το παπελ θα εχει σε λιγο πιο πολλα δικαιωματα απο την σαμο.
Σαμο ειπες? δεν ξερω αν θα υπαρχει του παραχρονου ...54 στους 230 πηρε περισυ και αλλους τοσους φετος ...θα αντεξει ή θα γινει ΚΑΤΕΕ?
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Το παπελ θα εχει σε λιγο πιο πολλα δικαιωματα απο την σαμο.
Σαμο ειπες? δεν ξερω αν θα υπαρχει του παραχρονου ...54 στους 230 πηρε περισυ και αλλους τοσους φετος ...θα αντεξει ή θα γινει ΚΑΤΕΕ?
Καναμε νεο βιντεοκλιπ φετος, πλανα απο ντρον, ληψεις χολυγουντιανες που θα ζηλευε και ο Κιουμπρικ, οποτε κατι οι εβε, κατι οι συντελεστες βαρυτητας, κατι το βιντεο, θα γεμισουμε και παλι πελατεια, που θα παει!

Να, παρε να σε ξεναγησει η φιλη μου η Χρυσουλα, σειρα μου ειναι, του 2020.

 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
ε αμα ειναι να συναντησουμε την χρυσουλα να παμε.

παρε και την προσευχη της σχολης σου.


αλλα ενταξει μην μασας θα φυγει η κεραμεως και θα παρει παλι τα πανω της του χρονου.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,843 μηνύματα.
Να, παρε να σε ξεναγησει η φιλη μου η Χρυσουλα, σειρα μου ειναι, του 2020.

Μαθαίνουν ασφάλεια σε πληροφοριακά συστήματα και έχουν windows 7 στους υπολογιστές στο background που δεν υποστηρίζονται πλέον.
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Μαθαίνουν ασφάλεια σε πληροφοριακά συστήματα και έχουν windows 7 στους υπολογιστές στο background που δεν υποστηρίζονται πλέον.
Για κραχτη τα χουμε τα 7 ρε, για να προκαλουμε τους χακερς να μας επιτίθενται, ωστε να μαθαινουμε στην πραξη πως να τους καταπολεμούμε. :cool:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top