Γενικό -  Γιατί διαλέξατε Θεωρητική;

Orlando

Δραστήριο μέλος

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.
Οτι εχουν προνομια οσον αφορα την επαγγελματικη αποκατασταση οι σχολες του πρωτου πεδιου,ομολογουμενως,πρωτη φορα το ακουω!Μαλλον το αντιθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
ηταν ο συνδιασμος 2 πραγματων!!!!1.με ενδιαφερουν 3επαγγελματα(στα 2 μπορω να μπω μονο απο θεωρητικη) και 2.λατρευω τα αρχαια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
1. Τα μαθήματα είναι πολύ ενδιαφέροντα.
2. Δεν αντέχω τα θετικά..
3. Οι σχολές που μου αρέσουν είναι στο πρώτο πεδίο, από τα άλλα μόνο η Διακοσμητική μου άρεσε αλλά λόγω του 2, δεν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
οκ!!;););):):):):):thanks::thanks::thanks::thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
εμ νομίζω πως υπάρχει μια παροιμία στα λατινικά γιαυτό τώρα αν είναι λάθος διορθώστε de gustibus decoloribus non disputante es....κάπως έτσι.....ελληνιστί:περί ορέξεος και χρωμάτων ουδείς λόγος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki_lala

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Λοιπόν 1ον επειδη παω επα.λ και εχει θεωρητικη και τεχνολογικη και απο την αλλη τα μαθηματικα κατευθνυσης με τρελαινουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
συμπερασμα? το 80% των μαθητων τις θεωρητικης επιλεγουν καθε χρονο γιατι δεν 'μπορουν'(νομιζουν δηλαδη) να πανε στις αλλες.Οποτε μην υπερασπιζεστε τοσο μια κατευθυνση που ακολουθησατε απο αναγκη... ειναι ανοητο.
(δεν αναφερομαι σε ολους/ολες φυσικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
συμπερασμα? το 80% των μαθητων τις θεωρητικης επιλεγουν καθε χρονο γιατι δεν 'μπορουν'(νομιζουν δηλαδη) να πανε στις αλλες.Οποτε μην υπερασπιζεστε τοσο μια κατευθυνση που ακολουθησατε απο αναγκη... ειναι ανοητο.
(δεν αναφερομαι σε ολους/ολες φυσικα)


ετσι φανταζομουν κ εγω,εβλεπα τσ φιλεσ μ,αλλα τελικα η θεωρητικη ειν κ κατευθυνση "επιλογησ"!πολλα ατομα πανε απο επιλογη εκει τελικα!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Γιατι μια μερα του Αυγουστου της πρωτης Λυκειου αφου αμφιταλαντευτηκα αναμεσα στη θετικη και τη θεωρητικη αποφασισα οτι μ αρεσει να βασανιζομαι και οτι ειναι πολυ ενδιαφερον να παπαγαλιζεις σελιδες επι σελιδων και ετσι προεκυψε η θεωρητικη.Βεβαια εχω μετανοιωσει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα,μπορει να ειναι ευκολη(οχι παντα)στην εξεταση της,αλλα το διαβασμα ειναι πολυ κ η υποκειμενικη βαθμολογηση ακομα περισσοτερο,τελοσπαντων τωρα ο,τι γεγραφε γεγραφε.Α!Επισης μου αρεσε η νομικη,τωρα μ αρεσει το φυσικο:hmm:.Παντως αν δεν περασω νομικη μετα ειναι το χαος.Τιποτα αλλο απο το 1ο πεδιο δεν με ενδιαφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Γιατι μια μερα του Αυγουστου της πρωτης Λυκειου αφου αμφιταλαντευτηκα αναμεσα στη θετικη και τη θεωρητικη αποφασισα οτι μ αρεσει να βασανιζομαι και οτι ειναι πολυ ενδιαφερον να παπαγαλιζεις σελιδες επι σελιδων και ετσι προεκυψε η θεωρητικη.Βεβαια εχω μετανοιωσει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα,μπορει να ειναι ευκολη(οχι παντα)στην εξεταση της,αλλα το διαβασμα ειναι πολυ κ η υποκειμενικη βαθμολογηση ακομα περισσοτερο,τελοσπαντων τωρα ο,τι γεγραφε γεγραφε.Α!Επισης μου αρεσε η νομικη,τωρα μ αρεσει το φυσικο:hmm:.Παντως αν δεν περασω νομικη μετα ειναι το χαος.Τιποτα αλλο απο το 1ο πεδιο δεν με ενδιαφερει.


ουπσ...δν νομιζω οτι τ σκευτηκεσ καλα...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Ουτε εγω,αλλα τα λαθη ειναι για τους ανθρωπους:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenou

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Στο γυμνάσιο ήμουν πάρα πολύ καλή στα μαθηματικά αφου έλεγα να πάω κ τεχνολογική αλλά με το που ήρθα λυκειο ειδικά η φυσική μου φανηκέ χαος:P

Γενικά θεωρώ τη φυσική πολύ ενδιαφέρουσα αλλά δεν μπορώ να κάτσω να λύσω άσκηση.
Έχοντας αυτά τα δεδομένα λοιπόν,διαλεξα θεωρητική που κατά τη γνώμη μου είναι καθαρά θέμα διαβάσματος και νιώθω πολύ πιο σίγουρη...:) Επίσης δεν μπορώ να πω μ'αρέσουν τα αρχαία...
Τελος,δεν με ενθουσιάζει καμία σχολή απο τα αλλα πεδία παρα μόνο του πρώτου.
Αυτά :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
σωστη επιλογη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Γιατι μια μερα του Αυγουστου της πρωτης Λυκειου αφου αμφιταλαντευτηκα αναμεσα στη θετικη και τη θεωρητικη αποφασισα οτι μ αρεσει να βασανιζομαι και οτι ειναι πολυ ενδιαφερον να παπαγαλιζεις σελιδες επι σελιδων και ετσι προεκυψε η θεωρητικη.Βεβαια εχω μετανοιωσει αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα,μπορει να ειναι ευκολη(οχι παντα)στην εξεταση της,αλλα το διαβασμα ειναι πολυ κ η υποκειμενικη βαθμολογηση ακομα περισσοτερο,τελοσπαντων τωρα ο,τι γεγραφε γεγραφε.Α!Επισης μου αρεσε η νομικη,τωρα μ αρεσει το φυσικο:hmm:.Παντως αν δεν περασω νομικη μετα ειναι το χαος.Τιποτα αλλο απο το 1ο πεδιο δεν με ενδιαφερει.

Το διάβασα κι αγχώθηκα. Καλή επιτυχία, Ιωάννα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Ευχαριστω παρα πολυ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ernesto_freemAn

Νεοφερμένος

Ο ernesto_freemAn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
για να ακουστεί και μια άλλη αποψη , γράφω και γω τα βάσανά μ...Βασικά να πω οτι είμαι τεχνολογική και ο μόνος λόγος που επέλεξα αυτήν την κατεύθυνση ήταν γιατί ημουν καλός σε αυτά τα μαθήματα , ενω αρχαια τα πηγαινα χάλια....Τώρα όμως που επέλεξα τι θέλω και τι πραγματικά μου αρέσει να κάνω βρίσκομαι αντιμέτοπος με την ιστορία γενικής.....

οπότε για να αποφεχθει μια τέτοια κατάσταση , βάλτε στην καρδιά σας όνειρα
και τολμάτε να τα δίνετε προς τα έξω!!!

θα συμφωνήσω , λοιπόν , με άλλα παιδια δεν έχει σημασία που είσαι καλός αλλά τι σου αρέσει πραγματικά ......φανταζεστε μια κοινωνία που όλοι θα κάνουν αυτό που απλά ειναι καλοί .... θα ξεχιλίζει μίσος

ενω με τα όνειρα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poupoulenia‹る

Νεοφερμένος

Η Eiρhνh!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
διαλεξα θεωρητικη και γιατι δεν μ αρεσουν τ μαθηματικα και η φυσικη αλλα κυριως γιατι το επαγγγελμα που θελω ειναι απο αυτη την κατευθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitr@!

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μισω τη φυσικη και λατρευω τα αρχαια και τα λατινικα....Εκτος αυτου με ενδιαφερουν περισσοτερο οι σχολες της θεωρητικης...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
ακολουθιστε τ ονειρα σασ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εγω διαλεξα θεωρητικη γιατι αρχικα η σχολη που με ενδιαφερει ειναι απο αυτη την κατευθυνση, και επειτα γιατι δεν τα παω καθολου μα καθολου καλα με τα θετικοτεχνολογικα (αποδειξη, ειχα 19 Μ.Ο. Αρχαια στην Α' Λυκειου και 8.6 στη Γεωμετρια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top