Γεωπονία Άρτας vs Γεωπονία Καλαμάτας vs Τμήμα Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής Μεσολογγίου

kostas2003

Νεοφερμένος

Η kostas2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας, ποια σχολη πιστευεται οτι ειναι καλυτερη η γεωπονικη στην αρτα ,η γεωπονικη στην καλαματα ή το τμημα επιστημης φυτικης παραγωγης στο μεσολογγι?Επιπλεον τι διαφορα εχει η σχολη γεωπονιας με την σχολη φυτικης παραγωγης?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,655 μηνύματα.
Γεια σας, ποια σχολη πιστευεται οτι ειναι καλυτερη η γεωπονικη στην αρτα ,η γεωπονικη στην καλαματα ή το τμημα επιστημης φυτικης παραγωγης στο μεσολογγι?Επιπλεον τι διαφορα εχει η σχολη γεωπονιας με την σχολη φυτικης παραγωγης?
Ακουστα εχω οτι το μεσολογγι εχει καλες εγκαταστασεις φυτωριων.
Το βασικο ερωτημα ομως ειναι , η σχολη αυτη θα παρει φοιτητες φετος?
 
Τελευταία επεξεργασία:

inmyworld

Νεοφερμένος

Η inmyworld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας, ποια σχολη πιστευεται οτι ειναι καλυτερη η γεωπονικη στην αρτα ,η γεωπονικη στην καλαματα ή το τμημα επιστημης φυτικης παραγωγης στο μεσολογγι?Επιπλεον τι διαφορα εχει η σχολη γεωπονιας με την σχολη φυτικης παραγωγης?
Όσον αφορά το ποια πόλη είναι η καλύτερη δεν γνωρίζω κάτι . Όμως, από όσο ξέρω η σχολή της γεωπονίας είναι πολύ πιο ευρεία από την φυτική παραγωγή καθώς η φυτική παραγωγή είναι μέρος της γεωπονίας . Τα πτυχία τους πολύ πιθανόν να είναι ισάξια δεν ξέρω...

σε κάθε περίπτωση ψάξε το και παραπάνω γιατί αυτές οι πληροφορίες είναι από απόφοιτο γεωπονικής που ρώτησα αλλά έχει πολλά χρόνια που αποφοίτησε
 

kostas2003

Νεοφερμένος

Η kostas2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ακουστα εχω οτι το μεσολογγι εχει καλες εγκαταστασεις φυτωριων.
Το βασικο ερωτημα ομως ειναι , η σχολη αυτη θα παρει φοιτητες φετος?
Σας ευχαριστω για την βοηθεια ,γιατι ομως η σχολη να μην παρει φοιτητες φετος? (στο μηχανογραφικο μπορω να την δηλωσω παντως).
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Όσον αφορά το ποια πόλη είναι η καλύτερη δεν γνωρίζω κάτι . Όμως, από όσο ξέρω η σχολή της γεωπονίας είναι πολύ πιο ευρεία από την φυτική παραγωγή καθώς η φυτική παραγωγή είναι μέρος της γεωπονίας . Τα πτυχία τους πολύ πιθανόν να είναι ισάξια δεν ξέρω...

σε κάθε περίπτωση ψάξε το και παραπάνω γιατί αυτές οι πληροφορίες είναι από απόφοιτο γεωπονικής που ρώτησα αλλά έχει πολλά χρόνια που αποφοίτησε
Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ,θα το ψαξω και εγω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,655 μηνύματα.
Η σχολη παιρνει φοιτητες απο την περιοχη 0-9000 μοριων . Τα μορια αυτα τα αποκλειει φετος ο ΕΒΕ.
Θα βρεθουν αραγε υποψηφιοι με πανω απο 9000 μορια να την δηλωσουν? Γιατι αραγε να βρεθουν ,δεν αλλαξε δημοτικοτητα η σχολη και αν βρεθουν ποσοι θα ειναι?
 

kostas2003

Νεοφερμένος

Η kostas2003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Η σχολη παιρνει φοιτητες απο την περιοχη 0-9000 μοριων . Τα μορια αυτα τα αποκλειει φετος ο ΕΒΕ.
Θα βρεθουν αραγε υποψηφιοι με πανω απο 9000 μορια να την δηλωσουν? Γιατι αραγε να βρεθουν ,δεν αλλαξε δημοτικοτητα η σχολη και αν βρεθουν ποσοι θα ειναι?
Ναι καταλαβα συμφωνω μαζι σας ,φετος με την ΕΒΕ ελαχιστοι θα την επιλεξουν εως και κανενας τωρα που το ξανασκεφτομαι.Γενικα πολλες σχολες θα μεινουν αδειες φετος.
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Σου έγραψα στο άλλο νήμα, σχετικά, Κώστας 2003...

Σωστά τα αναφέρουν οι προηγούμενοι για νέους φοιτητές ελέω ΕΒΕ... Εκτιμώ και τα τρία τμήματα μαζί θα δεχθούν συνολικά περίπου 100 φοιτητές (ημερήσια ΓΕΛ 90%).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top