Γεωλογίας & Γεωπεριβάλλοντος ΕΚΠΑ vs Μηχανικών Μεταλλείων Μεταλλουργών ΕΜΠ vs Χημείας ΕΚΠΑ

Elfx

Νεοφερμένος

Η Elfx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα guys! :)
Θα ήθελα την γνώμη σας όσο αφορά το Χημικό Κρήτης, όπου πιθανότατα περνάω. Όλοι μου λένε πως το Πανεπιστήμιο της Κρήτης είναι ένα από τα καλύτερα στην Ελλάδα και πως θα πρέπει να επιλέξω αυτό, αντί για το Χημικό Ιωαννίνων, Πάτρας ή Θεσσαλονίκης ως πρώτη μου επιλογή, μετά το Χημικό Αθήνας φυσικά, για το οποίο όμως δεν έχω και πολλές ελπίδες.
Ποιο λοιπόν είναι το καλύτερο Χημικό της Ελλάδα;
Εάν κάποιος φοιτεί σε κάποιο από τα παραπάνω Χημικά, θα ήθελα να μου πει και αυτός την γνώμη του σε σχέση με τα μαθήματα, και τα μεταπτυχιακά που προσφέρουν τα παραπάνω τμήματα.

Α και κάτι άλλο, μετά το χημικό προτιμότερο είναι να βάλω το μηχανικών μεταλλείων μεταλλουργών ή γεωλογικό; Μ'αρέσουν και τα δύο εξίσου, αλλά δεν ξέρω. Ποια από τις δύο είναι καλύτερη σχολή;

Thank you! :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Καλησπέρα guys! :)
Θα ήθελα την γνώμη σας όσο αφορά το Χημικό Κρήτης, όπου πιθανότατα περνάω. Όλοι μου λένε πως το Πανεπιστήμιο της Κρήτης είναι ένα από τα καλύτερα στην Ελλάδα και πως θα πρέπει να επιλέξω αυτό, αντί για το Χημικό Ιωαννίνων, Πάτρας ή Θεσσαλονίκης ως πρώτη μου επιλογή, μετά το Χημικό Αθήνας φυσικά, για το οποίο όμως δεν έχω και πολλές ελπίδες.
Ποιο λοιπόν είναι το καλύτερο Χημικό της Ελλάδα;
Εάν κάποιος φοιτεί σε κάποιο από τα παραπάνω Χημικά, θα ήθελα να μου πει και αυτός την γνώμη του σε σχέση με τα μαθήματα, και τα μεταπτυχιακά που προσφέρουν τα παραπάνω τμήματα.

Α και κάτι άλλο, μετά το χημικό προτιμότερο είναι να βάλω το μηχανικών μεταλλείων μεταλλουργών ή γεωλογικό; Μ'αρέσουν και τα δύο εξίσου, αλλά δεν ξέρω. Ποια από τις δύο είναι καλύτερη σχολή;

Thank you! :whistle::whistle:
Και.εγώ μετά την Αθήνα έβαλα Κρήτη.. Πόσα μόρια έχεις αν επιτρέπεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elfx

Νεοφερμένος

Η Elfx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
14.800, αν πέσουν σαν του 13 οι βάσεις και λίγο πιο πάνω μπαίνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
14.800, αν πέσουν σαν του 13 οι βάσεις και λίγο πιο πάνω μπαίνω..

Εγώ 15200..αλλά το βλέπω να πηγαίνει το πολύ 14600.. Αντε με το καλό συνάδελφοι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elfx

Νεοφερμένος

Η Elfx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλή μας επιτυχία λοιπόν :P
εσύ, μετά απο χημικά τι έβαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Καλή μας επιτυχία λοιπόν :P
εσύ, μετά απο χημικά τι έβαλες;

Πολιτικούς μηχ, τοπογραφους, μεταλλειολογους.. Αλλά ελπίζω να είμαι στο χημικό που μου αρέσει πολύ περισσότερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elfx

Νεοφερμένος

Η Elfx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πάνω κάτω και εγώ τα ίδια , πρώτα έβαλα μεταλλειολογους και μετά γεωλογικό.
Καλά εσύ σίγουρα χημικό θα μπεις, δεν παίζει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
σε προπτυχιακο οπου και να πας το ιδιο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Πάνω κάτω και εγώ τα ίδια , πρώτα έβαλα μεταλλειολογους και μετά γεωλογικό.
Καλά εσύ σίγουρα χημικό θα μπεις, δεν παίζει. :)
Και εσύ.. Νμζ μέχρι 14600 θα πάει.. Εγώ μπορεί να πιάνω και πατρα αλλα έβαλα Κρήτη λόγω πανεπιστήμιου και είναι και ο νονός μου από εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elfx

Νεοφερμένος

Η Elfx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναι, από ότι μου λένε και μένα, το Χημικό της Κρήτης και γενικά το πανεπιστήμιο αυτό είναι από τα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Ως απόφοιτος του Χημικού Θεσσαλονίκης θα πρότεινα να μην το βάλεις ψηλά. Είναι πολύ καλό τμήμα αλλά τα τελευταία χρόνια ήταν πολύ χάλια η κατάσταση εξαιτίας της κρίσης, λεφτά μηδέν, ΠΟΛΛΗ βρωμιά, ένα φεγγάρι οι τουαλέτες δεν καθαρίστηκαν για 3 μήνες. Ως πρόγραμμα σπουδών ήταν πολύ βαρύ και αν και ήμουν μεγάλος φύτουλας με τη Χημεία, ορισμένες φορές δεν την πάλευα. Είχαμε αρκετά εξάμηνα που 3 φορές τη βδομάδα ήμασταν στη σχολή 10 ώρες σερί με ελάχιστα διαλείμματα. Μια χρονιά υπήρχαν 2 μέρες τη βδομάδα που το πρόγραμμα ήταν 9 το πρωί με 9 το βράδυ, δηλαδή οκ. Όταν διαμαρτυρόμασταν μας έλεγαν "μα οι διαλέξεις το πρωί δεν είναι υποχρεωτικές, αν θέλετε μην έρχεστε, ελάτε μόνο στα εργστήρια". Παράνοια. Δεν ξέρω γιατί το είχαν κάνει έτσι σκατά το πρόγραμμα και τόσο φορτωμένο. Έχω την εντύπωση ότι τα υπόλοιπα χημικά δεν είναι έτσι, τσέκαρε στο σάιτ τους πώς είναι το πρόγραμμα σπουδών και πόσα μαθήματα έχουν, γιατί εμείς κάναμε και αρκετά άχρηστα μαθήματα δυστυχώς.

Θα πρότεινα να βάλεις πρώτα το Χημικό Αθήνας, μετά Κρήτης, μετά Ιωαννίνων, μετά Θεσσαλονίκης και μετά Πάτρας. Για Κρήτη και Γιάννενα ξέρω ότι είναι καλές σχολές, για Πάτρα δεν ξέρω καθόλου τι φήμη έχει το τμήμα δυστυχώς. Η Κρήτη θα έλεγα είναι η καλύτερη επιλογή για να το βάλεις πρώτο πρώτο, πριν την Αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top