Γερμανικά Β2 2010

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Demi G.

Νεοφερμένος

Η Demi G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γειά σε όλους!!!!
(Μόλις έγινα μέλος, και η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο ασχετη....)

Έδωσα Β2 γραπτά στη Θεσσαλονίκη στις 15.05.2010 και σήμερα δίνω προφορικά(....Oh Gott....)
Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω τα θέματα που έπεσαν στα γραπτά με τις λύσεις...Υπάρχει καμιά περίπτωση να τα βρς κάπου???
Όποιος γνωρίζει κάτι σχετικό ή όποιος εχει δώσει εξετάσεις ας απαντήσει!
Ευχαριστώ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
δεν δημοσιευονται ποτε οι λυσεις !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demi G.

Νεοφερμένος

Η Demi G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κρίμα.....Ποιός περιμένει τώρα εως τον Ιούλιο???
Τέλος πάντων, στα προφορικά νομίζω τα πήγα κάπως καλύτερα...
Όποιος πάντως εδωσε γραπτά στις 15.05.2010 ας μου πει γιατί εχς κατι ερωτησούλες να κάνω.
Ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εδωσα εγω !!!!και χθες εδωσα προφορικα! τι ωρα μπηκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demi G.

Νεοφερμένος

Η Demi G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
7.40 έδινα. Μου έπεσε για Έθιμα, γιορτές κλπ και εικονες Srpachelernen. Δεν τα πήγα ασχημα νομίζω αλλα και πάλι δεν ξέρω...Η μεγάλη απογοήτευση ήταν τα γραπτά και ειδικά η έκθεση...Εσύ πώς τα πήγες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω μπηκα στις 5κ20.... μου επεσε στα προφορικα κειμενο Immer fit! και εικονες για Winterspotrs. Οντως απο οτι εμαθα (μεσα απο το γκετε) τα θεματα αυτα ηταν τα δυσκολοτερα που επεσαν απο τοτε που βγηκε το πτυχιο Β2... διαλεξα αυτο με το σκυλο...εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demi G.

Νεοφερμένος

Η Demi G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγώ δυσκολεύτηκα γενικώς πολύ με το λεξιλόγιο...Τα καταλάβαινα όλα στο περίπου κι οπότε απαντούσα και στο περιπου....Στην έκθεση δε, πήρα κι εγώ αυτό με το σκύλο αλλά δεν το κατάλαβα και πολύ καλά...Έγραψα ότι και καλά αυτός ο αστυνομικός κακώς το περιμάζεψε χωρίς να ενδιαφερθεί να μάθει εάν ο σκύλος έχει κάποιο ιδιοκτήτη....(Έλεγε κάπου τέτοιο πράγμα, ή το εβγαλα από το μυαλό μου και θα είμαι εκτός θέματος?????)
Στο HV έχασα στο Aufgabe 1 έχασα το πρώτο και το τρίτο....Όσο για όλα τα υπόλοιπα, έτσι κι έτσι. Όταν έβγαινα από την αίθουσα και τα συζητούσα με το παιδί που κάναμε μαζί μάθημα -ενώ είχαμε και οι 2 το τεστ 1- τα είχαμε τα πιο πολλά διαφορετικά....οπότε χλωμά τα πράγματα.....Αυτό που σκέφτομαι είναι ποιός μπαίνει στη διαδικασία να ξαναδίνει πάλι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ελα κουραγιο κι αν δεν περασουμε εχουμε και το Γεναρη. Λοιπον οντως η εκθεση ηταν παρα πολυ δυσκολη, και δεν ξερω γιατι μας παλουκωσαν ετσι ρε γαμωτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demi G.

Νεοφερμένος

Η Demi G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Δεν ξέρω....μακαρι να περάσαμε να τελειώνουμε....Τελικά στην έκθεση έιχε τίποτα απο αυτά που ρώτησα στην προηγούμενη ερώτηση????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ειλικρινα δεν ξερω... δεν ειδα καθολου εμεινα στη γενικη ιδεα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demi G.

Νεοφερμένος

Η Demi G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ευχαριστώ Χρίστο για την ανταπόκριση. Ας ελπίσουμε οτι περάσαμε !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε μόλις 1,5 εβδομάδα δίνω..! :worry: Στο φροντιστήριο είμαι οριακά..! :( αλλά είμαι αισιόδοξη! :) καλή επιτυχία σε όλους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
παιδιά εσείς που δώσατε Β2 πως τα πήγατε?? Εγώ πέρασα χθες το Β1 και σκέφτομαι να πάω για Β2.Απλά δεν τα πήγα πολύ καλά στα προφορικά (50) και μου κόπηκαν λίγο τα φτερά...Είναι δύσκολα τα προφορικά του Β2??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
παιδιά εσείς που δώσατε Β2 πως τα πήγατε?? Εγώ πέρασα χθες το Β1 και σκέφτομαι να πάω για Β2.Απλά δεν τα πήγα πολύ καλά στα προφορικά (50) και μου κόπηκαν λίγο τα φτερά...Είναι δύσκολα τα προφορικά του Β2??


Δεν το εχω δωσει το Β2 αλλα δινω τον Φεβρουαριο.Τα προφορικα λοιπον,κατα τη γνωμη μου,δεν ειναι υπερβολικα δυσκολα αλλα ειναι πολυ πιο απαιτητικα απο τα προφορικα του Β1.Πρεπει να εχεις ενα αρκετα καλο λεξιλογιο και πολυ σημαντικο ειναι να χρησιμοποιησεις πολλες εκφρασεις(σου δινουν αρκετους ποντους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotaa1985

Νεοφερμένος

Η giotaa1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Τι εκφράσεις εννοεις? Για πες μας καμία ....δινω σε λιγες ωρες....:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Τι εκφράσεις εννοεις? Για πες μας καμία ....δινω σε λιγες ωρες....:-)


Δινεις Β2 σε λιγο?:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giotaa1985

Νεοφερμένος

Η giotaa1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλα.πηγε...δεν ήταν τελικά δύσκολα....μια συζήτηση....αντε καλα αποτελέσματα!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top