Γερμανικά Β1 Σεπτέμβριος 2010 [Goethe]

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Εγω εδωσα 18,09,10 και στο χαρτι μου λεει οτι θα βγουνε 13.09.10!Δεν πηγα οσο καλα θα ηθελα!Στο φροντ επιανα 98/105 στα κειμενα και εκει αν το εχω παρει το εχω παρει οριακα!Ας ελπισουμε να πανε ολα καλα!Στα προφορικα μπηκα με εναν που δνε μιλαγε και μιλαγα μονο εγω οποτε πιστευω να μην με εχουν κοψει....μονο εγω μιλαγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Καλά αποτελέσματα σε όλους!!
Την άλλη Τρίτη βγαίνουν σε εμάς! :worry::)
Και εγώ θα συνεχίσω για Β2 ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Παιδια βγηκαν τα αποτελεσματα σιμερα κατα τις 4.Πως τα πηγατε?Εγω το πηρα με 257/300 :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Παιδιά η απόδειξη λέει ότι βγαίνουν στις 12.10.2010 .... Μήπως ξέρει κανείς τι ώρα θα τα ανακοινώσουν περίπου?????????????? Θα μπούμε και από το σχολείο στην ανάγκη!!! ;) Εσένα Προκόπη γιατί βγήκαν πιο νωρίς???? (Μπράβο πάντως!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
και εμενα 12.10.2010 ελεγε αλλα βγήκαν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1το πηρααααααααααααα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά η απόδειξη λέει ότι βγαίνουν στις 12.10.2010 .... Μήπως ξέρει κανείς τι ώρα θα τα ανακοινώσουν περίπου?????????????? Θα μπούμε και από το σχολείο στην ανάγκη!!! ;) Εσένα Προκόπη γιατί βγήκαν πιο νωρίς???? (Μπράβο πάντως!!!)

ολα ανακοινωθηκαν νωριτερα!! και τα δικα σου θα βγηκαν σιγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Δεν μπορώ να τα βρω!!!! Μπορείς να μου στείλεις το link???????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
To πήρα!!!!!!!!!!!!:):clapup:...............................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
μπραβο!!!!!!!!!!!!!εγω ειχα 238 εσυ?
Μπράβο σου και εσένα!!! Και ευχαριστώ και για το link.... Εγώ είχα 233.5! Και θα σκάσω!!! Δεν το πιστεύω αυτό που έγινε.... Στα ακουστικά τα είδα όλα από την κόρη του κυρίου μου και πήρα 42,5!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ενώ κανονικά θα έπερνα περίπου στα 60..... Και δεν πήρα gut :( Και το αστείο είναι ότι η κόρη του κυρίου μου ήταν η καλύτερη και έκανε ελάχιστα λάθη!!! :mpinelik::mpinelik::mpinelik: Ααααα!!!!!!! Και τελικά αυτή το πήρε με 300- λίγα(δηλαδή δεν έκανε λάθος στα ακουστικά!!!).......... Τι λέτε να έγινε????? Να τα άλλαζε??????? Να μην τα είδα καλά????????? Και ένας άλλος φίλος μου ακριβώς τα ίδια έπαθε.... ΚΑι το πήρε με ένα πάνω από μένα ευτυχώς.....
Βασικά εντάξει να μην είμαι και αχάριστος....Υπάρχουν και παιδιά που δεν το πήραν καν... Αλλά είναι αδικία!!!! Ένα καλοκαίρι διάβαζα....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Μπράβο σου και εσένα!!! Και ευχαριστώ και για το link.... Εγώ είχα 233.5! Και θα σκάσω!!! Δεν το πιστεύω αυτό που έγινε.... Στα ακουστικά τα είδα όλα από την κόρη του κυρίου μου και πήρα 42,5!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ενώ κανονικά θα έπερνα περίπου στα 60..... Και δεν πήρα gut :( Και το αστείο είναι ότι η κόρη του κυρίου μου ήταν η καλύτερη και έκανε ελάχιστα λάθη!!! :mpinelik::mpinelik::mpinelik: Ααααα!!!!!!! Και τελικά αυτή το πήρε με 300- λίγα(δηλαδή δεν έκανε λάθος στα ακουστικά!!!).......... Τι λέτε να έγινε????? Να τα άλλαζε??????? Να μην τα είδα καλά????????? Και ένας άλλος φίλος μου ακριβώς τα ίδια έπαθε.... ΚΑι το πήρε με ένα πάνω από μένα ευτυχώς.....
Βασικά εντάξει να μην είμαι και αχάριστος....Υπάρχουν και παιδιά που δεν το πήραν καν... Αλλά είναι αδικία!!!! Ένα καλοκαίρι διάβαζα....)


χαχα μάλλον δεν τα είδες καλά!!!! δεν πειράζει μια χαρά είσαι!!!! στα προφορικά πόσο πήρες??? εγω πήρα 50 αν και νόμιζα ότι τα είχα πάει πολύ καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Σε εμάς βγήκαν χτες γύρω στις 4! Και το πήρα με 219 πόντους!!:D
Και εγώ στα προφορικά πήρα 68! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MARIAELENI1993

Νεοφερμένος

Η MARIAELENI1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
μπράβο σας παιδιά για το 68!! εμένα με έσφαξαν και ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω γιατί. Απάντησα σε όλα, δεν κόμπιασα καθολοθ, δε δυσκολεύτηκα...τι να πω...anyway και το 238 με 50 στα προφορικά καλό είναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
παιδια το πηραααα:clapup::clapup::clapup:με 61 στα προφορικα.45/45 εκθεση ναι!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
παιδια το πηραααα:clapup::clapup::clapup:με 61 στα προφορικα.45/45 εκθεση ναι!!!!!!
45/45!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μπράβο......... Και εγώ έγραψα 37,5 και χαιρόμουν :( :worry: :eek: :/: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Prokopis22

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Prokopis22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Παιδια τα αποτελεσματα μου αναλυτικα ειναι
¨[SIZE=-1]Prüfung: [/SIZE] [SIZE=-1]Zertifikat Deutsch (ZD) [/SIZE]
[SIZE=-1]Leseverstehen: [/SIZE] [SIZE=-1]67.5 Punkte [/SIZE] [SIZE=-1] [/SIZE]
[SIZE=-1] [/SIZE] [SIZE=-1]Hörverstehen: [/SIZE] [SIZE=-1]57.5 Punkte[/SIZE] [SIZE=-1] [/SIZE]
[SIZE=-1] [/SIZE] [SIZE=-1]Schriftlicher Ausdruck: [/SIZE] [SIZE=-1]40.5 Punkte [/SIZE] [SIZE=-1] [/SIZE]
[SIZE=-1] [/SIZE] [SIZE=-1]Sprachbausteine: [/SIZE] [SIZE=-1]28.5 Punkte [/SIZE] [SIZE=-1] [/SIZE]
[SIZE=-1] [/SIZE] [SIZE=-1]Ergebnisse Schriftliche Prüfung: [/SIZE] [SIZE=-1]194.0 Punkte [/SIZE] [SIZE=-1] [/SIZE]
[SIZE=-1] [/SIZE]
[SIZE=-1]Mündlich: [/SIZE] [SIZE=-1]63.0 Punkte[/SIZE] [SIZE=-1] [/SIZE]
[SIZE=-1] [/SIZE]
[SIZE=-1]Gesamtpunktzahl: [/SIZE] [SIZE=-1]257.0 Punkte[/SIZE] [SIZE=-1]Note: [/SIZE] [SIZE=-1]gut[/SIZE]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εγώ στην Γ'Γυμνασίου που το είχα δώσει είχα :
Prüfung: Zertifikat Deutsch (ZD)
Leseverstehen: 69.5 Punkte
Hörverstehen: 66.0 Punkte
Schriftlicher Ausdruck: 43 Punkte
Sprachbausteine: 29 Punkte
Ergebnisse Schriftliche Prüfung: 207.5 Punkte
Mündlich: 66.0 Punkte
Gesamtpunktzahl: 273.5 Punkte
Note: sehr gut

Μετά τα σταμάτησα και τώρα θυμάμαι ελάχιστα πράγματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
παιδια το πηραααα:clapup::clapup::clapup:με 61 στα προφορικα.45/45 εκθεση ναι!!!!!!

Συγχαρητήρια!! :D 45/45!!!:eek: πως τα κατάφερες;; πραγματικά πολύ καλό! ;)
εγώ στην έκθεση έγραψα 39 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
βασικα δεν το πιστευα ηταν μεν η εκθεση πανευκολη και ηξερα οτι εγραψα καλα εως πολυ καλα αλλα δεν περιμενα τοσο
αν και λενε πως οι γερμανοι στην εκθεση ειναι σχετικα επιηκεις δηλαδη θελουν απλα να απαντησεις σε αυτα τα 4 punkte .εγω απαντησα 4 σειρες για το καθενα και αυτο
απλα πραγματα ζητανε
ασε που και το θεμα ηταν γελοιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top