Γενικό θέμα για τις σπουδές στο εξωτερικό

fotini22589

Νεοφερμένος

Η fotini22589 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Το φαντάστηκα ότι κάτι τέτοιο θα ισχύει (ή ακόμη κι ότι οι γονείς σου είναι καθηγητές πανεπιστημίου)!
Να προσπαθήσεις να τονίσεις όσο μπορείς περισσότερο τις εξωσχολικές σου δραστηριότητες μιας και ο βαθμός του λυκείου δεν τους λέει και πολλά! Επίσης το να έχει πάρει μέρος (ή και καλή θέση) σε διαγωνισμούς μαθηματικών, φυσικής κτλ μετράει πολύ! Αν και ίσως σου το εχουν ήδη πει είναι καλό να προσπαθήσεις να προσεγγίσεις Έλληνες καθηγητές που τυχόν διδάσκουν στα πανεπιστήμια που κάνεις αίτηση. Τέλος, θετικό θα ήταν να δείξεις ότι ήδη ασχολείσαι με το αντικείμενο, πχ ψάξε για κάποιο summer school που μπορεί να διοργανώνεται και θα μπορούσες να το παρακολουθήσεις ή αφού όπως καταλάβα έχεις άκρες με καθηγητές σε πανεπιστήμια εδώ παρακολούθησε κανένα μάθημα ή σεμινάριο που διοργανώνεται σε Ελληνικό πανεπιστήμιο ή κάνε κάτι υπό μορφή self-study μαζί τους και γράψτο στην έκθεση που θα τους στείλεις για τον εαυτό σου (το λεγόμενο SOP - statement of purpose)!
Καλή σου επιτυχια!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Παιδια εχω βγαλει 17.722 μορια...αλλα δεν πιανω τις σχολες που ηθελα,1)οδοντιατρικη,2)φαρμακευτικη,3)βιολογια θεσσαλονικης (οπου περσι ειχε βαση 18,1 και μου φαινεται λιγο δυσκολο να πεσει στα 17,722???)...περναω βιολογια κρητης λογικα αλλα δεν θελω να παω μιας και δεν ειναι πρωτη μου επιλογη και δεν θελω να επιβαρυνω τους γονεις μου οικονομικα για μια σχολη που δεν τρελενομαι κιολας να παω...τωρα σκεφτομαι μηπως θα ηταν καλο να παω φυσικο θεσσαλονικης μιας και εχω γραψει αριστα φυσικη στις πανελλαδικες???και περναω και ανετα μιας και η βαση ειναι κατω απο 17.000 και δεν νομιζω να ανεβει τοσο πια.,να παρακολουθω τα μαθηματα εκει για να μην χασω μια χρονια αλλα και να διαβαζω για να ξαναδωσω.

αλλα οι γονεις μου,αρχισαν να συζητουν κατι για σπουδες στη βουλγαρια που ειναι και κοντα και δεν θα στοιχισει και τοσο πολυ.εγω δεν τρελενομαι στην ιδεα του να ειμαι στη βουλγαρια ομως:(

υπαρχει ομως και η αλλη λυση...του να σπουδασω στη Ρωσια οπου και σπιτι εχω να μεινω μιας και εχουμε συγγενεις..και την γλωσσα την ξερω(απλα θελω λιγη δουλεια στο να γραφω σωστα,οπως πολυπλοκες λεξεις),αλλα θα ειμαι και παλι μακρια απο το σπιτι μου και τους φιλους μου...:(

δεν ξερω τι να κανω,να μεινω εδω και να σπουδασω οπου περναω μια χρονια και να ξαναδωσω?,ή να παω εξωτερικο???ειμαι σε διλημμα πραγματικα...:!::s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yota1990

Νεοφερμένος

Η yota1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Λοιπον...Το ιδιο ακριβως εκανα και εγω περσυ...:) Ειχα περασει Κεφαλονια, σ'ενα ΤΕΙ και επειδη μου αρεσε η ιδεα του μακρια απ'το σπιτι,πηγα...εκανα κανονικα τον πρωτο χρονο..αλλα υποσχεθηκα στους γονεις μου πως συγχρονως θα διαβαζα για να ξαναδωσω πανελληνιες..,μιας και που η σχολη δεν ηταν καθολου σημαντικη...!!! Εγω ενα θα σου πω...αποκλειεται αν πας εξω να σπουδασεις να εχεις το μυαλο σου στο οτι ξαναδινεις πανελληνιες...!!!!:P Εγω διαβασα ελαχιστα,χωρις φροντιστηρια,χωρις τιποτα... Εβγαλα 1000 μορια παραπανω απ'οτι περσυ,δηλαδη εγραψα 12.500 ... Τωρα παρακαλαω να μην ανεβει η κοινωνικη θεολογια πανω απο 600 μορια, για να περασω εκει...και να ρθω Αθηνα,αφου τις μικρες πολεις οι φοιτητες τις βαριουνται πολυ ευκολα!! Καλο θα ηταν να το σκεφτεις καλα...και πανω απ'ολα να βρεις μια λυση ωστε να κανεις αυτο που σου αρεσει και ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ!!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannk8

Νεοφερμένος

Ο ioannk8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
θα ηθελα να πω μωσ ειναι κριμα με τοσο μεγαλο βαθμο να χαραμησεισ την προσπαθεια σου υπαρχουν αξιολογεσ σχολεσ καθωσ και πολυτεχνεια που μπορεισ να πασ οπωσ στην ξανθη ή στον βολο..... ... ... υπαρχει και στην αλεξανδουπολη η μοριακη βιολογια που ειναι πολυ αξιολογο τμημα... καλητερα να μην βιαστεισ για μια αποφαση σπουδων στο εξωτερικο... και ιδαιτερα στην βουλγαρια... γαι ρωσια δεν εχω αποψη... ψαξε διεξοδικοτερα τισ σχολεσ στην ελλαδα και σιγουρα κατι θα βρεισ που να σε ικανοποιει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

native_swimmer

Νεοφερμένος

Ο native_swimmer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αγαπητή χριστίνα αφού ήθελες βιολογία, ό,τι πιο κοντινό σε αυτό είναι η μοριακή βιολογία στην αλεξανδρούπολη. Επιπλέον είναι και κοντά στο σπίτι σου. Μπορείς να παρακολουθήσεις εκεί τα μαθήματα και να δώσεις και πανελλήνιες... Εγώ πέρασα εκεί πέρυσι αλλά ήθελα ιατρική. Είμαι από πρέβεζα και δεν πήγα να παρακολουθήσω, ξαναεδωσα, έγραψα καλύτερα, όμως δεν έπιασα ιατρική...:( Μάλλον εκεί θα πάω τώρα, και έχω χάσει τα εργαστήρια και τα μαθήματα του πρώτου έτους...:(:( Βουλγαρία δε θα σου έλεγα να πας πάντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toxotis1991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 246 μηνύματα.
πιγενε γραψου και αν ειναι ξαναδινεις τι να σου πω !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Έλα μοριακή βιολογία Αλεξανδρούπολη να είμαστε και συμφοιτητές:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni91

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ύπάρχουν πολλές σχολές στην ελλάδα και ιδιαιτερα στη θεσσαλονίκη. ίσως είναι βεβιασμένη κίνηση να πας εξωτερικό. μείνε εδώ γράψου σε μια σχολή και αν δεν σου αρέσει ξαναδίνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z=x+yi

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Χαιρεται και απο μενα...Μολις ειδα το μνμ σκεφτηκα αμεσως μια συμμαθητρια μου που εχει ακριβως το ιδιο προβλημα.Ηθελε παντα πολυ οδοντιατρικη και δεν την πιανει για λιγα μορια..Την τελευταια φορα που μιλησα μαζι της ειχε κανει τις προετοιμασιες να παει ρωσσια χωρις βεβαια να ειναι σιγουρη για το αν θελει να παει.Και φυσικο ειναι γιατι πλεον εχει συνηθησει στην ελλαδα..και δεν θελει να παει εξω.Εγω μονο ενα πραγμα θα σου πω.Να σπουδασεις με οποιαδηποτε θυσια αυτο που πραγματικα αγαπας και μην πας σε αλλες σχολες εγωιστικα λογω μοριων.Ξερω οτι ισως δεν σε βοηθησα πολυ αλλα αυτα ηθελα πραγματικα να σου τα πω :D
-----------------------------------------
και την λενε και χριστινα την κοπελα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Χαιρεται και απο μενα...Μολις ειδα το μνμ σκεφτηκα αμεσως μια συμμαθητρια μου που εχει ακριβως το ιδιο προβλημα.Ηθελε παντα πολυ οδοντιατρικη και δεν την πιανει για λιγα μορια..Την τελευταια φορα που μιλησα μαζι της ειχε κανει τις προετοιμασιες να παει ρωσσια χωρις βεβαια να ειναι σιγουρη για το αν θελει να παει.Και φυσικο ειναι γιατι πλεον εχει συνηθησει στην ελλαδα..και δεν θελει να παει εξω.Εγω μονο ενα πραγμα θα σου πω.Να σπουδασεις με οποιαδηποτε θυσια αυτο που πραγματικα αγαπας και μην πας σε αλλες σχολες εγωιστικα λογω μοριων.Ξερω οτι ισως δεν σε βοηθησα πολυ αλλα αυτα ηθελα πραγματικα να σου τα πω :D
-----------------------------------------
και την λενε και χριστινα την κοπελα :P

απο που ειναι η κοπελα???συμπτωση ειναι ολες οι ομοιοτητες????:lol:μηπως ειμαι εγω η φιλη σου???:P:P:P:P:lol:

δε ξερω ρε παιδια,,,με εχουν πρηξει οι γονεις μου να παω χημικο θεσσαλονικη,για να μεινω στο σπιτι μας εκει μιας και η δουλεια δεν παει καλα και δεν εχουν την οικονομικη ανεση να μου νοικιαζουν σπιτια και ιστοριες σε αλλες πολεις.μονο αν περνουσα φαρμακευτικη πατρα θα με εστελναν...δηλαδη μονο σε "αξιολογες" σχολες για αυτους...διοτι τι χημικο τι φυσικο τι βιολογια το ιδιο ειναι για εκεινους...και εγω δε τολμω να ζητησω τιποτα παραπανω διοτι νιωθω ασχημα που δεν καταφερα να φτασω το στοχο μου=δεν αξιζω να μενω μονη μου και να ζηταω λεφτα...οσο για βουλγαρια,ακουσα πως εχει πολυ αλητια εκει..παιζει να παει μια φιλη οποτε θα εχω παρεα αλλα οι γονεις μου αποφασισαν πως καλυτερα να μην παω...:( και ρωσια το ιδιο:(..οποτε τελικα λεω για χημικο...και θα ξαναδωσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

z=x+yi

Νεοφερμένος

Ο Ηλιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Σιγουρα δεν εισαι η φιλη μου γιατι αυτη πλεον εχει μπερδεψει τοσο πολυ τον ιδιο της το εαυτο που ακομα και μηχανολογους μηχανικους σκεφτεται...
χημικους κατα τη γνωμη μου ειναι μια καλη λυση αλλα σημασια εχει τι πραγματικα θελεις εσυ...και αν δεν ειναι αυτο που θες μια καλη λυση ειναι να ξαναδωσεις.δεδομενου οτυι ξερεις ολη την υλη κτλ πιστευω (γιατι δεν ξερω απο πρωτο χερι) οτι θα γραψεις πολυ καλυτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Δηλωσε πρωτα τις σχολες που θελεις και μετα βαλε απο τη Θεσσαλονικη τις σχολες που σου αρεσουν περισσοτερο...και μη φοβηθεις να ξαναδωσεις:no1:
Τη δυτερη φορα θα εχεις και εμπειρια και περισσοτερη ωριμοτητα και με σωστο διαβασμα μπορεις να βγαλεις πολυ περισσοτερα μορια. Δεν εχεις να χασεις κατι. Προσεξε ομως εαν μεινεις Θεσσαλονικη μην τυχον εγκαταλειψεις τις πανελληνιες (ξες λογω φοιτητικης ζωης και τετοια:P)Σκεψου το εξωτερικο μοναχα εαν δεν περασεις και τη δευτερη χρονια (κατι που δεν πιστευω:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefa_1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Βουλγαρια χριστινα πραγματικα δεν αξιζει.Ασε που το προπαρασκευαστικο θα σου στοιχισει πολλααα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Παιδια εχω βγαλει 17.722 μορια...αλλα δεν πιανω τις σχολες που ηθελα,1)οδοντιατρικη,2)φαρμακευτικη,3)βιολογια θεσσαλονικης (οπου περσι ειχε βαση 18,1 και μου φαινεται λιγο δυσκολο να πεσει στα 17,722???)...περναω βιολογια κρητης λογικα αλλα δεν θελω να παω μιας και δεν ειναι πρωτη μου επιλογη και δεν θελω να επιβαρυνω τους γονεις μου οικονομικα για μια σχολη που δεν τρελενομαι κιολας να παω...τωρα σκεφτομαι μηπως θα ηταν καλο να παω φυσικο θεσσαλονικης μιας και εχω γραψει αριστα φυσικη στις πανελλαδικες???και περναω και ανετα μιας και η βαση ειναι κατω απο 17.000 και δεν νομιζω να ανεβει τοσο πια.,να παρακολουθω τα μαθηματα εκει για να μην χασω μια χρονια αλλα και να διαβαζω για να ξαναδωσω.

αλλα οι γονεις μου,αρχισαν να συζητουν κατι για σπουδες στη βουλγαρια που ειναι και κοντα και δεν θα στοιχισει και τοσο πολυ.εγω δεν τρελενομαι στην ιδεα του να ειμαι στη βουλγαρια ομως:(

υπαρχει ομως και η αλλη λυση...του να σπουδασω στη Ρωσια οπου και σπιτι εχω να μεινω μιας και εχουμε συγγενεις..και την γλωσσα την ξερω(απλα θελω λιγη δουλεια στο να γραφω σωστα,οπως πολυπλοκες λεξεις),αλλα θα ειμαι και παλι μακρια απο το σπιτι μου και τους φιλους μου...:(

δεν ξερω τι να κανω,να μεινω εδω και να σπουδασω οπου περναω μια χρονια και να ξαναδωσω?,ή να παω εξωτερικο???ειμαι σε διλημμα πραγματικα...:!::s
Λοιπόν, συνκατερινιώτισσα Χριστίνα. Καταρχάς συγχαρητήρια για τους βαθμούς σου τα πήγες πολύ καλά, αν και ήσουν άτυχη από ότι μας είπες και θα τα πήγαινες καλύτερα.
Anyway, εάν θέλεις οπωσδήποτε να σπουδάσεις κάτι από ιατρική, οδοντιατρική, βιολογία εγώ σου προτείνω να πας εξωτερικό. Φίλους θα βρεις, μην το σκέφτεσαι. Και εφόσον έχεις συγγενείς στη Ρωσία πιστεύω αυτό θα μετριάσει την απουσία των γονιών σου(αν τελικά επιλέξεις Ρωσία)..

Τώρα το θέμα είναι εσύ αν αισθάνεσαι πως θα τα καταφέρεις και θα τα βγάλεις πέρα..
Να ξέρεις επίσης ότι στη Ρωσία και γενικά στις ''βόρειες'' χώρες έχουν πέραση οι Ελληνίδες.. Είναι ένα θετικό και αυτό :D:D:D

Αν πάλι αποφασίσεις να ξαναδώσεις γράψου στην σχολή που θα περάσεις αλλά προς Θεού μην πας.. Δεν έχει νόημα.. Άντε να συγκεντρωθείς στ στόχο σου. Εδώ στο σπίτι μας είμαστε και δεν την παλεύουμε θα είσαι με το φοιτηταριό και θα διαβάζεις για πανελλήνιες;:jumpy: Αυτο που πρέπει να κάνεις είναι να προσπαθήσεις να καλύψεις κενά και να δεις τι έφταιξε για να μην το επαναλάβεις.. αυτά καλή τύχη και καλή σταδιοδρομία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Takis_Kal

Νεοφερμένος

Ο Takis_Kal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Savoulinho τι σχεση εχεις με τον Kasparov ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Πηγαίνοντας "Ρωσία" για σπουδές θα πρέπει να συνυπολογίσεις και τα χρόνια + την προσπάθεια που θα απαιτηθεί για να δώσεις εδώ κάποια μαθήματα για να αναγνωριστεί το πτυχίο σου στην Ελλάδα. Από γνωστούς ξέρω ότι απαιτείται αρκετός κόπος και χρόνος γι' αυτό.

Για σπουδές Ιατρικής +Οδοντιατρικής μακράν καλύτερη είναι η Ουγγαρία- από τις χώρες του πρώην ανατολικού μπλοκ εννοώ- αλλά το κόστος είναι υψηλο, τα μαθήματα γίνονται στα Αγγλικά. Τώρα, οι σχολές της Ρουμανίας και της πρώην Γιουγκοσλαβίας δεν προσδίδουν ικανοποιητική κατάρτιση- το έχω συζητήσει με πολλούς συναδέλφους μου αυτό. Πιστεύω, όμως ότι ειδικά για την Οδοντιατρική, με θέληση, και αμα παρακολουθήσεις εδώ σε κάποιον γιατρό θα καλυφθούν τα κενά. Για την ιατρική αμφιβάλλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Σιγουρα δεν εισαι η φιλη μου γιατι αυτη πλεον εχει μπερδεψει τοσο πολυ τον ιδιο της το εαυτο που ακομα και μηχανολογους μηχανικους σκεφτεται...
χημικους κατα τη γνωμη μου ειναι μια καλη λυση αλλα σημασια εχει τι πραγματικα θελεις εσυ...και αν δεν ειναι αυτο που θες μια καλη λυση ειναι να ξαναδωσεις.δεδομενου οτυι ξερεις ολη την υλη κτλ πιστευω (γιατι δεν ξερω απο πρωτο χερι) οτι θα γραψεις πολυ καλυτερα..


αποφασισα τελικα να παω χημικων μηχανικων θεσσαλονικη..,και θα ξαναδωσω,αλλα τη σχολη δεν θα τη παρατησω,πιστευω θα μου αρεσει,αν περασω βεβαια.ειμαι 300 μορια πανω,ποτε δεν ξερεις τι θα γινει ομως...:(
-----------------------------------------
ευχαριστω πολυ σε οσους απαντησαν πραγματικα :):thanks:Savoulinho σε ποιο λυκειο φοιτησες?ποτε τελειωσες βασικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
αποφασισα τελικα να παω χημικων μηχανικων θεσσαλονικη..,και θα ξαναδωσω,αλλα τη σχολη δεν θα τη παρατησω,πιστευω θα μου αρεσει,αν περασω βεβαια.ειμαι 300 μορια πανω,ποτε δεν ξερεις τι θα γινει ομως...:(
-----------------------------------------
ευχαριστω πολυ σε οσους απαντησαν πραγματικα :):thanks:Savoulinho σε ποιο λυκειο φοιτησες?ποτε τελειωσες βασικα?
Τελείωσα 2008 .. 4ο λύκειο και πέρασα χημικών μηχανικών ΑΠΘ :D

Πάντως αποψή μου αν θέλεις να περάσεις αλλού να αφοσιωθείς στις πανελλήνιες.
-----------------------------------------
Savoulinho τι σχεση εχεις με τον Kasparov ?
Δυστυχώς καμία!:P Απλά τον θαυμάζω. Παίζετε σκάκι;
Μόλις είδα το profile σας.. Όντως παίζετε!

Sry για το off :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Τελείωσα 2008 .. 4ο λύκειο και πέρασα χημικών μηχανικών ΑΠΘ :D

Πάντως αποψή μου αν θέλεις να περάσεις αλλού να αφοσιωθείς στις πανελλήνιες.
-----------------------------------------

Δυστυχώς καμία!:P Απλά τον θαυμάζω. Παίζετε σκάκι;
Μόλις είδα το profile σας.. Όντως παίζετε!

Sry για το off :D


Απλα θα παω σε μια σχολη να δω πως ειναι,τωρα μπορει πχ να παω χημικων μηχανικων ΑΠΘ και να μου αρεσει πολυ,ποτε δεν ξερεις (θα με εχεις και στη σχολη.....χαρα που πηρες τωρα το ξερω :P:P:P:lol:)
αν δεν μου αρεσει θα την αφησω και θα αφοσιωθω στις πανελληνιες,ετσι κι αλλιως ειμαι καλα διαβασμενη ολη τη χρονια,μπορω και τωρα να ξαναγραψω αν θελω γιατι τα θυμαμαι,δεν θα μου ειναι δυσκολο να ξαναδωσω,απλα θα δωσω προσοχη οπου πιστευω οτι θελω λιγο παραπανω.....


αααα και λες να ανεβει η βαση στο χημικων μηχανικων πανω απο 300 μορια?εχει πολυ ζητηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Αναρωτιόμουν εάν κάποιος σπουδάσει στο εξωτερικό αγγλική φιλολογία,που μπορεί να εργαστεί αργότερα.Έχετε καμία ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top