[Γενικό] Απροειδοποίητα διαγωνίσματα: Σωστό ή λάθος;

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αυτό γίνεται γιατί η ύλη στις εξετάσεις του σχολείου είναι κατά κανόνα μικρή και βγαίνει σε 2 μέρες με πολύ διάβασμα.

Ναι αλλά ένας μαθητής που δεν έχει ανοίξει βιβλίο όλη την χρονία γίνεται να καλύψει όλη την ύλη σε 2 μέρες; Αυτό είναι η βλακεία των περισσότερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Ναι αλλά ένας μαθητής που δεν έχει ανοίξει βιβλίο όλη την χρονία γίνεται να καλύψει όλη την ύλη σε 2 μέρες; Αυτό είναι η βλακεία των περισσότερων!

Εσύ δηλαδή που έχεις εμπειρία μόνο από εξετάσεις Α' γυμνασίου θες να μου πεις ότι είναι δύσκολο να βγάλεις την ύλη της τάξης αυτής σε 2 μέρες; Μαθηματικά και αρχαία είναι παιδικά σε σχέση με τις επόμενες τάξεις. Τα μόνα που ίσως θέλουν λίγο περισσότερο διάβασμα είναι η βιολογία και η ιστορία όμως αυτό ακυρώνεται από την επιλογή θεμάτων. Και με τα sos να πας διεκδικείς 20αρι. Γενικά με την επιλογή θεμάτων στο γυμνάσιο μπορείς εύκολα να αφήσεις κεφάλαια τελείως αδιάβαστα. Στο λύκειο τα πράγματα είναι διαφορετικά αλλά εκεί η νοοτροπία συνήθως αλλάζει και γίνεται λιγότερο βαθμοθηρική και περισσότερο ουσιαστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εσύ δηλαδή που έχεις εμπειρία μόνο από εξετάσεις Α' γυμνασίου θες να μου πεις ότι είναι δύσκολο να βγάλεις την ύλη της τάξης αυτής σε 2 μέρες; Μαθηματικά και αρχαία είναι παιδικά σε σχέση με τις επόμενες τάξεις. Τα μόνα που ίσως θέλουν λίγο περισσότερο διάβασμα είναι η βιολογία και η ιστορία όμως αυτό ακυρώνεται από την επιλογή θεμάτων. Και με τα sos να πας διεκδικείς 20αρι. Γενικά με την επιλογή θεμάτων στο γυμνάσιο μπορείς εύκολα να αφήσεις κεφάλαια τελείως αδιάβαστα. Στο λύκειο τα πράγματα είναι διαφορετικά αλλά εκεί η νοοτροπία συνήθως αλλάζει και γίνεται λιγότερο βαθμοθηρική και περισσότερο ουσιαστική.

Δεν εχω την πειρα... Διαβαζα ολο τον χρονο και στο τελος εκανα απλα μια επαναληψη οποτε ειμαι ασχετη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Δεν εχω την πειρα... Διαβαζα ολο τον χρονο και στο τελος εκανα απλα μια επαναληψη οποτε ειμαι ασχετη!

εμείς που την έχουμε σου εξηγούμε ότι βγαίνει :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Έρχεται η καθηγήτρια/ής και μια μέρα που βαριέται αφοοοοοοοοόρητα, τόσο να εξετάσει όσο και να παραδώσει, ρίχνει ένα απροειδοποίητο για να ξύσει λίγο τα @@ της/του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Γειά σας και πάλι!
Σήμερα έγινε κάτι στο σχολείο που μου δημιούργησε μια απορία. Ενώ το μισό τμήμα ετοιμαζόμασταν για τεχνολογία και το άλλο μισό για πληροφορική -εγώ ήμουν στην τεχνολογία- ο καθηγητής της πληροφορικής μας είπε να μαζευτούμε όλοι στο εργαστήριο γιατί θα γράψουμε το διαγώνισμα τριμήνου! Εγώ ήμουν κάπως έτσι :eek: Το μισό τμήμα που είχε μαζί του πληροφορική, ήξερε ότι θα έγραφε σήμερα. Οι υπόλοιποι όμως είχαμε ορίσει το διαγώνισμα για άλλη μερα - την επόμενη Παρασκευή και δεν είχαμε καν προετοιμασεί. Και θέλω να μου πείτε. Είναι σωστό αυτό που έκανε ο καθηγητής. Γίνεται να γράψουμε διαγώνισμα χωρίς να μας έχει προειδοποιήσει και χωρίς να έχουμε διαβάσει? Και μάλιστα την στιγμή που το υπόλοιπο τμήμα το ήξεε? Σας έχει συμβεί αυτό? Η μόνο εμείς έχουμε αυτούς τους καθηγητες?:/::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Απροειδοποίητα διαγωνίσματα στο μάθημα ημέρας μπορεί να σας βάζει όσο συχνά θέλει.
Τώρα αν ένα απροειδοποίητο το θεωρήσει και διαγώνισμα τριμήνου είναι άλλη συζήτηση, αλλά έχει την ευχέρεια να το κάνει.

Στο μάθημα ημέρας ήταν το διαγώνισμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Όχι και αυτό είναι το θέμα! Μας το έβαλε σε 6 κεφάλαια! Για αυτό σου λεω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η νομοθεσία ορίζει ότι το διαγώνισμα είναι απροειδοποίητο. Ο καθηγητής ΔΕΝ είναι υποχρεωμένος να σας ενημερώσεις ότι "την τάδε μέρα γράφετε". Ίσως και να απαγορεύεται...

ΩΣΤΟΣΟ, επιβάλλεται, στο προηγούμενο μάθημα να σας κάνει επανάληψη. Δεδομένου ότι τα διαγωνίσματα δηλώνονται νωρίτερα από τους καθηγητές, αφού σκόπευε να σας βάλει να γράψετε σήμερα, όφειλε να σας είχε κάνει επανάληψη την ύλη του διαγωνίσματος στο προηγούμενο μάθημα.
Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι, άμα σήμερα κάνεις επανάληψη, στο άλλο μάθημα γράφεις.
Κ:"Παιδάκια σήμερα θα κάνουμε επανάληψη"
Μ:"Δηλαδή το άλλο μάθημα γράφουμε?"
Κ:"Αυτό δεν μπορώ να το πω..."
1+1=2... Για αποφυγή παρεξηγήσεων και επειδή είναι προφανές πότε θα μπει το διαγώνισμα, οι περισσότεροι προτιμούν να λένε "Τρίτη 4/3 γράφετε". Δεν είναι όμως υποχρεωμένοι.

Αν δεν σας έκανε επανάληψη στο προηγούμενο μάθημα, συζητήστε το με τον καθηγητή και αν δεν βρεθεί λύση, να θέσει το πενταμελές θέμα στο σύλλογο.

Γραπτές δοκιμασίες αξιολόγησης των μαθητών στο Γυμνάσιο
Σχετικά με τη διαδικασία γραπτής αξιολόγησης των μαθητών κατά τη διάρκεια των τριμήνων στο Γυμνάσιο σας υπενθυμίζουμε ότι ισχύουν οι διατάξεις του Π.Δ. 409/1994 (ΦΕΚ Α΄ 226) και ειδικότερα:

  • τις ολιγόλεπτες γραπτές δοκιμασίες (τεστ) (περ. β της παρ. 1 του άρ. 2 του Π.Δ. 409/1994), διάρκειας 10-15 λεπτών (άρ. 3 του Π.Δ. 465/1981, ΦΕΚ Α΄ 129).
  • Τις ωριαίες υποχρεωτικές γραπτές δοκιμασίες, οι οποίες γίνονται, χωρίς προειδοποίηση ανά μία κατά τη διάρκεια των δύο πρώτων τριμήνων και καλύπτουν την ύλη ευρύτερης διδακτικής ενότητας υπό τον όρο ότι προηγήθηκε κατά το προηγούμενο μάθημα σχετική ανακεφαλαίωση (περ. γ της παρ. 1 του άρ. 2 του Π.Δ. 409/1994).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Η νομοθεσία ορίζει ότι το διαγώνισμα είναι απροειδοποίητο. Ο καθηγητής ΔΕΝ είναι υποχρεωμένος να σας ενημερώσεις ότι "την τάδε μέρα γράφετε". Ίσως και να απαγορεύεται...

ΩΣΤΟΣΟ, επιβάλλεται, στο προηγούμενο μάθημα να σας κάνει επανάληψη. Δεδομένου ότι τα διαγωνίσματα δηλώνονται νωρίτερα από τους καθηγητές, αφού σκόπευε να σας βάλει να γράψετε σήμερα, όφειλε να σας είχε κάνει επανάληψη την ύλη του διαγωνίσματος στο προηγούμενο μάθημα.
Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι, άμα σήμερα κάνεις επανάληψη, στο άλλο μάθημα γράφεις.
Κ:"Παιδάκια σήμερα θα κάνουμε επανάληψη"
Μ:"Δηλαδή το άλλο μάθημα γράφουμε?"
Κ:"Αυτό δεν μπορώ να το πω..."
1+1=2... Για αποφυγή παρεξηγήσεων και επειδή είναι προφανές πότε θα μπει το διαγώνισμα, οι περισσότεροι προτιμούν να λένε "Τρίτη 4/3 γράφετε". Δεν είναι όμως υποχρεωμένοι.

Αν δεν σας έκανε επανάληψη στο προηγούμενο μάθημα, συζητήστε το με τον καθηγητή και αν δεν βρεθεί λύση, να θέσει το πενταμελές θέμα στο σύλλογο.

Ευχαριστώ πολύ, αλλά όπως είχα εξηγήσει και πιο πριν μας είχε δώσει μια ημερομηνία για το διαγώνισμα. Και μας το βάζει χωρίς προειδοποίηση 1 εβδομάδα πριν από την καθορισμένη ημερομηνία. Νομίζω ότι πρέπει να το συζητήσουμε μαζί του!:hmm: Και πάλι ευχαριστώ πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Όχι και αυτό είναι το θέμα! Μας το έβαλε σε 6 κεφάλαια! Για αυτό σου λεω!

σύμφωνα με τον παραπάνω: κοιτάξτε το βιβλίο ύλης και αν δεν έγραψε ότι έκανε επανάληψη στο προηγούμενο μάθημα ή αν το έγραψε ενώ δεν την έκανε(σε εμάς το κάνουν πολλοί άχρηστοι,γράφουν στο βιβλιο ύλης τάδε κεφάλαιο ενώ μιλούσαν για τον αγώνα ολυμπιακός-παναθηναικος :P ) πιάστε τον σαν τμήμα και μιλήστε του.
αλλά και πάλι εδώ που τα λέμε δεν είχατε τη συγκεκριμένη μέρα το διαγώνισμα οπότε γενικά πιάστε τον και μιλήστε του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Χαχαχαχα αυτό είπα και εγώ, ο τύπος αυτός το έχει γενικά χαμένο. Έχει να μας εξετάσει προφορικά από τις αρχές του Β' τριμήνου -μέσα δεκεμβρίου! Συνέχεια γραφουμε τεστ -οχι διαγωνισματα, το σημερινο ηταν διαγωνισμα- στον υπολογιστη και δεν μας εξετάζει προφορικά σχεδόν ποτέ! Θα κάνω αυτό με το βιβλίο ΄ύλης που είπες γιατί είμαι και απουσιολόγος, το έχω πιο εύκολο. Ευχαριστώ πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πλεον ο καθηγητης εχει το δικαιωμα να βαλει διαγωνισμα τριμηνου χωρις προειδοποιηση. Οι περισσοτεροι δεν το κανουν ομως υπαρχουν και οι εξαιρεσεις στον κανονα. Απο την στιγμη που δεν κανει κατι παρανομο δεν μπορειτε να κανετε κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Στην β και στη γ γυμνασίου είχαμε μια καθηγήτρια στα μαθηματικά που κάθε διαγώνισμα τριμήνου που μας έβαζε ήταν απροειδοποίητο. Ε, δεν καταλαβαίναμε που δεν καταλαβαίναμε τίποτα στο μάθημα, δεν είχαμε την δυνατότητα να προετοιμαστούμε κιόλας, και όλοι γράφαμε 5 και 10 στην καλύτερη περίπτωση. Και αντί να αναρωτηθεί μήπως φταίει το σύστημά της για τις χαμηλές βαθμολογίες, μας φώναζε. Τα μαθηματικά είχαν γίνει ο εφιάλτης όλων. Τι να πεις. Σου προτείνω να μιλήσετε στον καθηγητή για αυτό που έκανε (όχι σαν εμάς τα χαζά τότε που δεν κάναμε τίποτα για αυτήν την κατάσταση) Δεν γνωρίζω αν είναι παράνομο ή όχι αλλά εξηγήστε του ότι δεν είχατε προετοιμαστεί για το διαγώνισμα και (ίσως) σας καταλάβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Οι συμβουλές σας είναι πολύτιμες, αλλά ακόμη και ο διάλογος είναι δύσκολος μαζί του. Είναι ανένδοτος στις αποφάσεις του και δεν ακούει κανέναν. Ακόμη και σήμερα που του παραπονεθήκαμε, έκανε σαν να μην μας άκουγε. Δεν μπήκε καν στον κόπο να μας εξηγήσει προς τι όλα αυτά. Είναι μερικοί καθηγητές που δεν μπορείς να τους καταλάβεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Οι συμβουλές σας είναι πολύτιμες, αλλά ακόμη και ο διάλογος είναι δύσκολος μαζί του. Είναι ανένδοτος στις αποφάσεις του και δεν ακούει κανέναν. Ακόμη και σήμερα που του παραπονεθήκαμε, έκανε σαν να μην μας άκουγε. Δεν μπήκε καν στον κόπο να μας εξηγήσει προς τι όλα αυτά. Είναι μερικοί καθηγητές που δεν μπορείς να τους καταλάβεις...

Δεν μπορειτε ομως να τον αφησετε σε ενα τοσο χαζο μαθημα να κανει οτι θελει! Και το θεωρω χαζο για τον λογο του οτι δεν διδασκεται σωστα! Ειναι κριμα απο αυτο να πεφτει ο ΜΟ σας, απο εναν καθηγητη ο οποιος ναι μεν κανει οτι θελει αλλα και δεν δινει εξηγησεις! Ας σας πει τουλαχιστον: ''ετσι ειναι το συστημα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BigTimeRush

Νεοφερμένος

Η Μαρκέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Σωστά! Η πληροφορική είναι το τελευταίο μάθημα που δίνω σημασία και με αυτόν τον καθηγητή γίενεται γελοίο! Η κολλητή μου έχασε το απουσιολόγιο λόγω του χαμηλού της βαθμού στην Πληροφορική. Θα κάνω αυτό που μου είπατε όλοι σας. Θα το πιάσουμε να του μιλήσουμε μεθαύριο που έχουμε κιόλας! Αι στο καλό πια!:mad::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

* Μπυρόνι *

Νεοφερμένος

Η * Μπυρόνι * αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κοίταξε! Απο την μια πλευρά είναι και καλό και κακό. Είμαι της άποψης ότι ο κάθε μαθητής θα πρέπει να καταβάλει μια προσπάθεια μαθαίνοντας το μάθημα της ημέρας.. άσε που αν εσύ διαβάζεις καθημερινά είσαι ξέγνοιαστος γιατί είναι και ένας ευκολότερος βαθμός! Από την άλλη όμως μπορεί κάτι να σου έτυχε εκείνη την ημέρα και να μην διάβασες και ο καθηγητής να έβαλε διαγώνισμα.. Ε τότε το καλύτερο είναι να του απολογηθείς για να μην το λάβει στα σοβαρά υπο όψην του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κοίταξε! Απο την μια πλευρά είναι και καλό και κακό. Είμαι της άποψης ότι ο κάθε μαθητής θα πρέπει να καταβάλει μια προσπάθεια μαθαίνοντας το μάθημα της ημέρας.. άσε που αν εσύ διαβάζεις καθημερινά είσαι ξέγνοιαστος γιατί είναι και ένας ευκολότερος βαθμός! Από την άλλη όμως μπορεί κάτι να σου έτυχε εκείνη την ημέρα και να μην διάβασες και ο καθηγητής να έβαλε διαγώνισμα.. Ε τότε το καλύτερο είναι να του απολογηθείς για να μην το λάβει στα σοβαρά υπο όψην του!

Και θα σε πιστεψει; Η εμπειρια μου, λεει πως οχι. Καραμελα το εχουμε κανει το: ''μου ετυχε κατι!'' . Βεβαια αν ο μαθητης ειναι συνεπεστατος και ο καθηγητης βαλει διαγωνισμα μια μερα που να του εχει τυχει κατι πραγματικα θα το καταλαβει απο μονος του. Δεν μπορει ενας μαθητης που:
-Συμμετεχει καθημερινα ενεργα
-Ασχολειται συστηματικα με τις ασκησεις
-Γραφει παντα καλα
Μια μερα να μην γραψει και ο καθηγητης να πει: ααααα αδιαβαστος/η!
Θα καταλαβει... Ανθρωποι ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top