Γενική συζήτηση για τις σπουδές στη Μεγάλη Βρετανία

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύύύ :)
Υπάρχει μία σύμβουλος Αγγλίδα στην Ελλάδα που βοηθάει τα παιδιάμε τα χαρτιά τους έτσι ώστε να φύγουν σε κάποια πανεπιστήμια στην Αγγλία.Έχω μιλήσει μαζί της και με είχε ενημερώσει για αρκετά από αυτά που μου είπες. Φυσικά δεν έχω καιρό για χάσιμο και έτσι βρήκα κάτι που να μου αρέσει και να μπορέσω να περάσω κατευθείαν στον πρώτο χρόνο χωρίς να κάνω foundation γιατί θα με έπερνε 4 χρόνια. Είχα κάποιες ειδικότητες το συζητήσαμε και είδαμε αυτό που με συμφέρει και μπορώ μόνο με το IELTS που θα δώσω να περάσω.Αλλιώς θα έπρεπε ή να κάνω 2 χρόνια περίπου κάποια μαθήματα στο Βρετανικό κολλέγιο στην Ελλάδα ή το foundation. Και στις δύο περιπτώσεις χάνεις χρόνο και χρήμα όμως. Μόνο η συστατική επιστολή της λείπει και η προσωπική δήλωση απλά ήθελα να ψάξω για κάτι καλύτερο γιατί στενεύουν τα ζωνάρια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schooliki

Δραστήριο μέλος

Ο schooliki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 594 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύύύ :)
Υπάρχει μία σύμβουλος Αγγλίδα στην Ελλάδα που βοηθάει τα παιδιάμε τα χαρτιά τους έτσι ώστε να φύγουν σε κάποια πανεπιστήμια στην Αγγλία.Έχω μιλήσει μαζί της και με είχε ενημερώσει για αρκετά από αυτά που μου είπες. Φυσικά δεν έχω καιρό για χάσιμο και έτσι βρήκα κάτι που να μου αρέσει και να μπορέσω να περάσω κατευθείαν στον πρώτο χρόνο χωρίς να κάνω foundation γιατί θα με έπερνε 4 χρόνια. Είχα κάποιες ειδικότητες το συζητήσαμε και είδαμε αυτό που με συμφέρει και μπορώ μόνο με το IELTS που θα δώσω να περάσω.Αλλιώς θα έπρεπε ή να κάνω 2 χρόνια περίπου κάποια μαθήματα στο Βρετανικό κολλέγιο στην Ελλάδα ή το foundation. Και στις δύο περιπτώσεις χάνεις χρόνο και χρήμα όμως. Μόνο η συστατική επιστολή της λείπει και η προσωπική δήλωση απλά ήθελα να ψάξω για κάτι καλύτερο γιατί στενεύουν τα ζωνάρια. :)

Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων, που επεμβαίνω σε προσωπικές επιλογές.
Επίτρεψέ μου να επιμείνω στους ενδοιασμούς που είχα στο πρώτο μου σημείωμα.
Αγγλικό πανεπιστήμιο που σε δέχεται έτσι, δε μπορώ να δεχθώ ότι είναι αξιόλογο. Και αν δεν είναι αξιόλογο το πανεπιστήμιο, γιατί να σπουδάσεις σ' αυτό, και μάλιστα με τόσο πολλά έξοδα; Τι παραπάνω πόρτες θα σου ανοίξει, σε σχέση με ένα καλό Ελληνικό πανεπιστήμιο.
Εγώ θα πρότεινα τα εξής:
Κάνε τις ενέργειες που χρειάζονται για τις αιτήσεις στην Αγγλία. Αυτές οι ενέργειες δε σε δεσμεύουν, δεν υπογράφεις κάποια σύμβαση.
Διάβασε γερά, ώστε να περάσεις του χρόνου σε ένα καλό πανεπιστήμιο εδώ. Παράλληλα διάβασε για το IELTS. Στο κάτω κάτω, το να μάθεις καλά Αγγλικά είναι κάτι πολύ χρήσιμο.
Αποφάσισε μετά τα αποτελέσματα των πανελληνίων τι θα κάνεις. Πολύ καλά αποτελέσματα στις πανελλήνιες, θα σε βοηθήσουν πιθανόν να γίνεις δεκτή σε ένα καλό πανεπιστήμιο της Αγγλίας.
Οι οριστικές αποφάσεις των Αγγλικών πανεπιστημίων και για τους ξένους φοιτητές, βγαίνουν κατά τον Αύγουστο, συνήθως μετά τα αποτελέσματα των A Levels για τους Άγγλους. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόση βιασύνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων, που επεμβαίνω σε προσωπικές επιλογές.
Επίτρεψέ μου να επιμείνω στους ενδοιασμούς που είχα στο πρώτο μου σημείωμα.
Αγγλικό πανεπιστήμιο που σε δέχεται έτσι, δε μπορώ να δεχθώ ότι είναι αξιόλογο. Και αν δεν είναι αξιόλογο το πανεπιστήμιο, γιατί να σπουδάσεις σ' αυτό, και μάλιστα με τόσο πολλά έξοδα; Τι παραπάνω πόρτες θα σου ανοίξει, σε σχέση με ένα καλό Ελληνικό πανεπιστήμιο.
Εγώ θα πρότεινα τα εξής:
Κάνε τις ενέργειες που χρειάζονται για τις αιτήσεις στην Αγγλία. Αυτές οι ενέργειες δε σε δεσμεύουν, δεν υπογράφεις κάποια σύμβαση.
Διάβασε γερά, ώστε να περάσεις του χρόνου σε ένα καλό πανεπιστήμιο εδώ. Παράλληλα διάβασε για το IELTS. Στο κάτω κάτω, το να μάθεις καλά Αγγλικά είναι κάτι πολύ χρήσιμο.
Αποφάσισε μετά τα αποτελέσματα των πανελληνίων τι θα κάνεις. Πολύ καλά αποτελέσματα στις πανελλήνιες, θα σε βοηθήσουν πιθανόν να γίνεις δεκτή σε ένα καλό πανεπιστήμιο της Αγγλίας.
Οι οριστικές αποφάσεις των Αγγλικών πανεπιστημίων και για τους ξένους φοιτητές, βγαίνουν κατά τον Αύγουστο, συνήθως μετά τα αποτελέσματα των A Levels για τους Άγγλους. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί τόση βιασύνη;



Aπότι έχω ακούσει είναι καλό πανεπιστήμιο αλλά θα ρωτήσω και άλλους.
Για την ειδικότητα που θέλω με παίρνουν γιατί μαθηματικά είχα πολύ υψηλό βαθμό, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα με τους βαθμούς. Να ξαναέδινα πανελλήνιες αν ήθελα να πάω σε αει εδώ ή αν δεν με δεχόντουσαν με τους βαθμούς που έχω. Άρα θα ρωτήσω αν πληρώ τις προυποθέσεις και για ένα καλύτερο πανεπιστήμιο.Απλά όσοι είχαν φυσικά-χημεία-μαθηματικά χαμηλό βαθμό , τότε θα έπρεπε ή να ξαναδώσουν πανελλήνιες ή να πάνε στο βρετανικό κολλέγιο στην Αθήνα. Χρόνο δεν έχω, γιατί πρέπει να διαβάσω για το ielts και εκτός αυτού δεν μπορώ να σπαταλήσω πολλά χρόνια ακόμη. Ήδη έχω χάσει ενάμιση.

Θα το ξανασκεφτώ είναι η αλήθεια και θα το ψάξω και άλλο. Σε ευχαριστώ πολύ :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Επειδή πέφτει πολύ παραπληροφόρηση και πολλοί έχουν τιν απορίες και σκεψεις για σπουδές στην βρετανία, από σήμερα θα είμαι στη διάθεση σας για οποιαδήποτε απορία, ερώτηση, σκέψη για σπουδές.
Μπορείτε να ρωτάτε τα πάντα για δίδακτρα, λίστες πανεπιστημίων, προτάσεις πανεπιστημίων για κάθε αντικείμενο, ζωη στη βρετανία, τη μεταφορά σας ως εκεί, προτάσεις για μέρη διαμονής, Εράσμους... κλπ

Το θέμα αφορά σπουδές προπτυχιακές κυρίως αλλά και μεταπτυχιακές στην Αγγλία την Ουαλία την Σκωτία και τη Βόρεια Ιρλανδία.
Θα προσπαθήσω να απαντήσω σε κάθε σας απορία. Μπορείτε επίσης να ρωτάτε και για σπουδές σε οποιδήποτε άλλη ευρωπαική χώρα όπως Ιταλία, Γαλλία, Γερμανία κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έχεις κάνει και προπτυχιακό και μεταπτυχιακό στην Αγγλία για να μπορείς να απαντήσεις...;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Προπτυχιακά ρωτήστε και μένα εδώ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Έχεις κάνει και προπτυχιακό και μεταπτυχιακό στην Αγγλία για να μπορείς να απαντήσεις...;:hmm:
όχι, αλλά έχω γνωριμίες εκεί, καθώς και ασχολούμαι πολύ με αυτά τα θέματα μιας και φέτος θα φύγω και εγώ εκεί. Εχω επισκεφθεί πολλά πανεπιστήμια αλλα και την ιδια χωρα ουκ ολίγες φορές. έχεις κάποια απορία που μπορώ να σου λύσω;

Προπτυχιακά ρωτήστε και μένα εδώ :D
γειά σου delirium σε ποιό πανεπιστήμιο σπουδάζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Στο Bradford είμαι, Πολιτικών Μηχανικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
όχι, αλλά έχω γνωριμίες εκεί, καθώς και ασχολούμαι πολύ με αυτά τα θέματα μιας και φέτος θα φύγω και εγώ εκεί. Εχω επισκεφθεί πολλά πανεπιστήμια αλλα και την ιδια χωρα ουκ ολίγες φορές. έχεις κάποια απορία που μπορώ να σου λύσω;

Η ένστασή μου είναι στα μεταπτυχιακά γιατί ακόμα δεν έχεις ξεκινήσει καν το προπτυχιακό. Το ότι έχεις γνωριμίες απέχει πολύ από το να ξέρεις τις διαδικασίες. Για τα προπτυχιακά μπορεί και να ξέρεις, γιατί βλέπω ότι ασχολείσαι και το ψάχνεις, έχω διαβάσει και αλλού ότι θα πας!

Τις απορίες μου τις έλυσα μόνη μου όταν πήγα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Στο Bradford είμαι, Πολιτικών Μηχανικών.
καλό πανεπιστήμιο για το αντικείμενο σου αλλά η πόλη βρε παιδί μου, άσχημη είναι.
Βrandistan είναι το παρατσούκλι της λόγω των πολλών αφγανών πακιστανών και ινδών φοιτητών. Ωστόσο δίπλα σου είναι το LEEDS που είναι υπέροχο και έχει τα πάντα. Σε ποιό από τα δύο campus είσαι του πανεπιστημίου; Το bradford για όσους ενδιαφέρονται είναι στο top 5 των πιο φθηνών αγγλικών πόλεων μαζί με το χάλ, το μιντλεσμπρο κλπ. Είναι η πρωτεύουσα του κάρι μαζί με το Λεστερ

Η ένστασή μου είναι στα μεταπτυχιακά γιατί ακόμα δεν έχεις ξεκινήσει καν το προπτυχιακό. Το ότι έχεις γνωριμίες απέχει πολύ από το να ξέρεις τις διαδικασίες. Για τα προπτυχιακά μπορεί και να ξέρεις, γιατί βλέπω ότι ασχολείσαι και το ψάχνεις, έχω διαβάσει και αλλού ότι θα πας!

Τις απορίες μου τις έλυσα μόνη μου όταν πήγα!:D
Κάποια πολύ εξειδικευμένα πράγματα πιθανόν να μη τα γνωρίζω όμως μπορώ να μάθω γρήγορα από φοιτητές της Οξφόρδης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Δε με ενδιαφέρει η πόλη γιατί όπως είπες δίπλα είναι το Leeds.
Ξεχνάς όμως ακόμα ένα παρατσούκλι. Το Greekford. Τόσοι που είμαστε εδώ λογικό είναι.
Επίσης κάνεις λάθος για την πόλη. Είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ. Τα κτίρια η αρχιτεκτονική το περιβάλλον όλα είναι πανέμορφα. Το Lister Park , η Stoned Word Square και άλλα είναι πανέμορφα. Δεν έχει νυχτερινή ζωή. Δεν ήρθα όμως για αυτό.

Edit: Δε μένω στο campus αλλά σε Hall.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Δε με ενδιαφέρει η πόλη γιατί όπως είπες δίπλα είναι το Leeds.
Ξεχνάς όμως ακόμα ένα παρατσούκλι. Το Greekford. Τόσοι που είμαστε εδώ λογικό είναι.
Επίσης κάνεις λάθος για την πόλη. Είναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ. Τα κτίρια η αρχιτεκτονική το περιβάλλον όλα είναι πανέμορφα. Το Lister Park , η Stoned Word Square και άλλα είναι πανέμορφα. Δεν έχει νυχτερινή ζωή. Δεν ήρθα όμως για αυτό.

Edit: Δε μένω στο campus αλλά σε Hall.
οκ. έχω αντίθετη άποψη. Οι ίδιοι οι άγγλοι σε πανβρετανική ψηφοφορία εκπομπής το ανέδειξαν στις 20 τελευταίες πόλεις. Αν σ αρέσει όπως λές εσύ η πόλη good for you!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Στηρίζεσαι σε αυτά που διάβασες και όχι σε αυτά που είδες.
Στους Άγγλους δεν αρέσει επειδή δεν έχει νυχτερινή ζωή. Δεν έχουνε που να πάνε να πιούνε και στις 11 το βράδυ να είναι τόσο λιώμα που ούτε σερνάμενοι να μην μπορούν να γυρίσουν σπίτια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Στηρίζεσαι σε αυτά που διάβασες και όχι σε αυτά που είδες.
Στους Άγγλους δεν αρέσει επειδή δεν έχει νυχτερινή ζωή. Δεν έχουνε που να πάνε να πιούνε και στις 11 το βράδυ να είναι τόσο λιώμα που ούτε σερνάμενοι να μην μπορούν να γυρίσουν σπίτια τους.
όχι καθώς ήμου ένα βήμα να πάω εκεί. Πόλη με αφημένο στη τύχη του κέντρο και άναρχο με κακιά ρυμοτομία και κάποια από τα πιο άχημα κτίρια της βρετανίας. Προσωπικά μου θυμίζει λίγο το Σαντερλαντ, αν και το κέντρο του γιορκσαιρ από το ταιν εντ γουεαρ έχουν κάποιες διαφορές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Hey mate. Η centenary square μόλις τελείωσε και έχει μέχρι και λίμνη μέσα.
Ο καθεδρικός ναός είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ενώ το δημαρχείο είναι παλιό εξοχικό της Βασίλισσας.

Δες μερικές εικόνες :

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/Lister_Park_Lake_Bradford.jpg

School Of management

https://providerfiles2.thedms.co.uk/eandapics/YS/2180244_1.jpg

https://www.undercity.org/_Prints/aqueducts_undergroundrivers_sewers/BradfordBeck_010_web.jpg


Βέβαια, η γνώμη σου δε θα αλλάξει γιατί οι κριτικές άλλα λένε -.-"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Hey mate. Η centenary square μόλις τελείωσε και έχει μέχρι και λίμνη μέσα.
Ο καθεδρικός ναός είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ενώ το δημαρχείο είναι παλιό εξοχικό της Βασίλισσας.

Δες μερικές εικόνες :

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/Lister_Park_Lake_Bradford.jpg

School Of management

https://providerfiles2.thedms.co.uk/eandapics/YS/2180244_1.jpg

https://www.undercity.org/_Prints/aqueducts_undergroundrivers_sewers/BradfordBeck_010_web.jpg


Βέβαια, η γνώμη σου δε θα αλλάξει γιατί οι κριτικές άλλα λένε -.-"
Eλα τώρα σε παρακαλώ. Συνήθως τα δημαρχεία στην Ααγγλία είναι από τα πιο ωραία κτίρια της κάθε πόλης. Γιατί μου λες για το πάρκο; πηγαινε στο λεστερ που χει 4 μεγάλα πανέμορφα τουλάχιστον με λίμνες, δες το δημαρχείο του northampton μιας άσξμξς πόλης στα east middlands δες το κοντι΄νο σου sheffielfd που ναι δίπλα στο peak district καθως και το δημαρχείο της πόλης. όσον αφορά τη νυχτερινή ζωή το aberystwyth της ουαλίας βγαίνει πάντα πρώτο εναλλάξ με το swansea σε student experience και είναι χωριό. Μη μου λες λοιπόν ότι βασίζομαι στις κριτικές δεξιά και αριστερά όυτε μη μου παραθέτεις εικόνες που μπορώ να τις δώ εκτενώς πατόντας την πόλη που με ενδιαφέρει στο google ''εικόνες''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Είδες... Τέλος πάντων. Δε θέλω να σου αλλάξω τη γνώμη για την πόλη. Απλά είπα την προσωπική μου άποψη βασισμένος σε αυτά που ΕΊΔΑ όχι σε αυτά που ΔΙΑΒΑΣΑ.
Επίσης..........Αν δε σου αρέσει η αρχιτεκτονική του Bradford τότε λυπάμαι αλλά "αδειάζεις" ένα από τα μεγαλύτερα κινήματα σχεδιασμού κτιρίων...
Τέλος πάντων.
Η καλύτερη πόλη θα είναι εκεί που θα πας εσύ οπότε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Είδες... Τέλος πάντων. Δε θέλω να σου αλλάξω τη γνώμη για την πόλη. Απλά είπα την προσωπική μου άποψη βασισμένος σε αυτά που ΕΊΔΑ όχι σε αυτά που ΔΙΑΒΑΣΑ.
Επίσης..........Αν δε σου αρέσει η αρχιτεκτονική του Bradford τότε λυπάμαι αλλά "αδειάζεις" ένα από τα μεγαλύτερα κινήματα σχεδιασμού κτιρίων...
Τέλος πάντων.
Η καλύτερη πόλη θα είναι εκεί που θα πας εσύ οπότε.....
Θα πάω στο Λονδίνο που χει τα καλά του αλλά και τα κακά του, δεν υπάρχει τέλεια πόλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

delirium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασιλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
off to go mate
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Κατα τ άλλα για πές είσαι ευχαριστημένος με τους καθηγητές σου πως τα πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top