Γενική απαγόρευση του καπνίσματος στους δημοσίους χώρους

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Χαλαρωσε λιγακι πραγματικα εχεις ξεφυγει, φτιαχνεις δικα σου σεναρια. Φασιστικο θα ηταν αυτο που περιγραφεις, οχι το να μην τους επιτρεπεται να καπνιζουν σε δημοσιους χωρους, οταν οι ιδιοι οδηγηθηκαν σε αυτη την κατασταση με την αδιακρισια τους και πηραν στο λαιμο τους τους καπνιστες που οντως νοιαζονται λιγο και για την υγεια του διπλανου. Το ιδανικο θα ηταν να μπορουσαν ολοι να εκανα αυτο που ηθελαν εφ'οσον γνωριζουν οτι τη στιγμη που θα το κανουν δεν θα ενοχλησουν το διπλανο τους. Ελα ομως που αυτο δε γινεται...


Στην τελικη, ειναι πολυ προσβλητικο να μου λες οτι προτιμω να πεθανουν πχ οι γονεις μου που ειναι καπνιστες απο το να αναπνεω τον καπνο τους και μαλιστα οτι αποδεικνυεται αυτο απο τα λεγομενα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δυστυχως,αποδεικνυεται πως θα προτιμουσατε να πεθανουν,να φυλακιστουν και να μεινουν ανεργοι τοσοι ανθρωποι,χωρις να
εχουν πειραξει ουσιαστικα καποιον,παρα να μυριζετε τσιγαρο.
Μα αυτό είναι το θέμα, πειράζουν πολλούς και δεν τους νοιάζει καν.
Μπορώ κι εγώ να κάτσω δίπλα σου και να ρίχνω γκαζιές με αυτά τα άθλια μηχανάκια που καίνε βενζίνη και λάδι με την εξάτμιση στραμένη στη μούρη σου επειδή μου αρέσει ο ήχος που κάνει η μηχανή. Δεν είναι και πολύ πιο ανθυγειινό αυτό (αν και υπερβολικό σαν παράδειγμα :P) απο το να αναπνέω τον καπνό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να πεθάνουν, να φυλακιστούν και να μείνουν άνεργοι τόσοι άνθρωποι...

Εισαι καλά παιδάκι μου; Σιγά μη θέλουμε να τους πετάξουμε κι απ'τον Καιάδα. Αν για σένα η απαγόρευση για το καλό της δημόσιας υγείας ισοδυναμεί με όλα αυτά, τότε κάθε πολίτης οργανωμένου κράτους (με απαγορεύσεις, κανονισμούς και κατασταστικούς χάρτες) θα έπρεπε να αισθάνεται κατάδικος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smiley

Νεοφερμένος

Ο smiley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι όσοι καπνίζουν να τημωρηθούν αλλά να συνειδητοποιήσουν οτι εκτός από τον εαυτό τους (που δεν τους νοιάζει), βλάπτουν και τους άλλους. Το δυσάρεστο είναι οτι μόνο αυτό το μέτρο μπορεί να φέρει αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Αρκετοι καπνιστες αποδεχονται οτι μονο ετσι θα υπαρξει λυση και το αποδεχονται...Τωρα αν μερικοι δεν καταλαβαινουν,ε δεν πειραζει...Θα τσουξει λιγο παραπανω η τσεπη του και θα συνετιστουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εισαι καλά παιδάκι μου; Σιγά μη θέλουμε να τους πετάξουμε κι απ'τον Καιάδα. Αν για σένα η απαγόρευση για το καλό της δημόσιας υγείας ισοδυναμεί με όλα αυτά, τότε κάθε πολίτης οργανωμένου κράτους (με απαγορεύσεις, κανονισμούς και κατασταστικούς χάρτες) θα έπρεπε να αισθάνεται κατάδικος...

Πρωτον,πεταμε στον Καιαδα κι οχι απ'αυτον.Δευτερον,οι νομοι που απαγορευουν την πορνεια,την δολοφονια και τον ξυλοδαρμο προστατευουν την ανθρωπινη αξιοπρεπεια,ενω η απαγορευση του καπνισματος δεν αποτρεπει την απαξιωση των ανθρωπινων δικαιωματων.Και τριτον,οταν μιλαμε για παθητικο καπνισμα,εννοουμε να καπνιζει ο αλλος μες στα μουτρα σου,κι οχι 4 και 5 τραπεζια παραπερα.Δηλαδη,ενας πατερας ειναι ελευθερος να καπνιζει διπλα στο παιδι του,ενω δεν μπορει καποιος να καπνισει σ'ενα μαγαζι,γιατι θα καταστρεψει (σ'εναν μικρο βαθμο,για να λεμε του λογου το αληθες) την υγεια αυτου που καθεται 300 μετρα παραπερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smiley

Νεοφερμένος

Ο smiley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Πρωτον,πεταμε στον Καιαδα κι οχι απ'αυτον.Δευτερον,οι νομοι που απαγορευουν την πορνεια,την δολοφονια και τον ξυλοδαρμο προστατευουν την ανθρωπινη αξιοπρεπεια,ενω η απαγορευση του καπνισματος δεν αποτρεπει την απαξιωση των ανθρωπινων δικαιωματων.Και τριτον,οταν μιλαμε για παθητικο καπνισμα,εννοουμε να καπνιζει ο αλλος μες στα μουτρα σου,κι οχι 4 και 5 τραπεζια παραπερα.Δηλαδη,ενας πατερας ειναι ελευθερος να καπνιζει διπλα στο παιδι του,ενω δεν μπορει καποιος να καπνισει σ'ενα μαγαζι,γιατι θα καταστρεψει (σ'εναν μικρο βαθμο,για να λεμε του λογου το αληθες) την υγεια αυτου που καθεται 300 μετρα παραπερα.

Βασικά παθητικό κάπνισμα είναι κάποιος να βρίσκεται στον ίδιο κλειστό χώρο με κάποιον που καπνίζει. Όσο μακριά να είναι αυτοί οι δυο πάλι ο καπνός θα πάει παντού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από journalist:
Πρωτον,πεταμε στον Καιαδα κι οχι απ'αυτον.Δευτερον,οι νομοι που απαγορευουν την πορνεια,την δολοφονια και τον ξυλοδαρμο προστατευουν την ανθρωπινη αξιοπρεπεια,ενω η απαγορευση του καπνισματος δεν αποτρεπει την απαξιωση των ανθρωπινων δικαιωματων.Και τριτον,οταν μιλαμε για παθητικο καπνισμα,εννοουμε να καπνιζει ο αλλος μες στα μουτρα σου,κι οχι 4 και 5 τραπεζια παραπερα.Δηλαδη,ενας πατερας ειναι ελευθερος να καπνιζει διπλα στο παιδι του,ενω δεν μπορει καποιος να καπνισει σ'ενα μαγαζι,γιατι θα καταστρεψει (σ'εναν μικρο βαθμο,για να λεμε του λογου το αληθες) την υγεια αυτου που καθεται 300 μετρα παραπερα.
Αν μέσα σε ένα μαγαζί όλοι καπνίζουν τότε ο καπνός δεν θα καθίσει πάνω από αυτόν που καπνίζει. Θα πάει παντού. Τα αέρια εξαπλώνονται στο χώρο Έτσι και ο καπνός ώς αέριο, θα πάω και στα μωρά, και σε αυτούς που δεν καπνίζουν. Όσα μέτρα και αν είναι η απόσταση. Όσο να φορά τον πατέρα που καπνίζει πάνω από το παιδί του, δεν ισχύει για όλους τους γονείς. Οι περισσότεροι προσπαθούν να προστατεύσουν τα παιδιά τους. Ο πατέρας μου τουλάχιστον κάθε φορά που καπνίζει βγαίνει έξω στο μπαλκόνι, όσο κρύο και να εχει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πρωτον,πεταμε στον Καιαδα κι οχι απ'αυτον.Δευτερον,οι νομοι που απαγορευουν την πορνεια,την δολοφονια και τον ξυλοδαρμο προστατευουν την ανθρωπινη αξιοπρεπεια,ενω η απαγορευση του καπνισματος δεν αποτρεπει την απαξιωση των ανθρωπινων δικαιωματων.Και τριτον,οταν μιλαμε για παθητικο καπνισμα,εννοουμε να καπνιζει ο αλλος μες στα μουτρα σου,κι οχι 4 και 5 τραπεζια παραπερα.Δηλαδη,ενας πατερας ειναι ελευθερος να καπνιζει διπλα στο παιδι του,ενω δεν μπορει καποιος να καπνισει σ'ενα μαγαζι,γιατι θα καταστρεψει (σ'εναν μικρο βαθμο,για να λεμε του λογου το αληθες) την υγεια αυτου που καθεται 300 μετρα παραπερα.

Ασε τις φιλολογικές διορθώσεις...Περιττεύουν...

Ανθρώπινη αξιοπρέπεια ειναι επισης το δικαίωμα να μην αναπνέω τη βρώμα του άλλου μέσα στη μούρη μου. Ανθρώπινη αξιοπρέπεια ειναι επίσης το δικαίωμά μου να προστατεύω την υγεία μου σε ένα δημόσιο χώρο ενάντια στον καθένα που θέλει απλά να ικανοποιήσει μια απόλαυσή του. Όταν μιλάμε για μια καφετέρια, φίλε μου, στην οποία απο τα 50 τραπέζια, τα 30 καπνίζουν, φυσικά και μιλάμε για παθητικό κάπνισμα. Δεν το ήξερα οτι πρέπει να περιμένουμε να ψοφήσουμε πρώτα για να κατηγορήσουμε την εισπνοή βρώμικου καπνού. Θα έπρεπε να γνωρίζεις οτι όλα αυτα επιδρούν αθροιστικά. Μια φορά να εκτεθείς αυξάνονται οι πιθανότητες να εμφανιστούν προβλήματα υγείας κατ'ανάλογο ποσοστό.
Τέλος πάντων, το 2010 θα αναγκαστουν οι θεριακλήδες να το κόψουν. Κι όσο φασίστας κι αν μου λες οτι ειμαι, πραγματικά θα το χαιρομαι όταν ο παραβάτης σκάει την τρακοσάρα. Αν μη τι άλλο θα έχω προστατεύσει την υγεία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Βασικά παθητικό κάπνισμα είναι κάποιος να βρίσκεται στον ίδιο κλειστό χώρο με κάποιον που καπνίζει. Όσο μακριά να είναι αυτοί οι δυο πάλι ο καπνός θα πάει παντού

Εξαερισμος;Ανοιχτα παραθυρα;Γιατι πρεπει να καταφευγουμε στο πιο σκληρο μετρο;

Όσο να φορά τον πατέρα που καπνίζει πάνω από το παιδί του, δεν ισχύει για όλους τους γονείς. Οι περισσότεροι προσπαθούν να προστατεύσουν τα παιδιά τους. Ο πατέρας μου τουλάχιστον κάθε φορά που καπνίζει βγαίνει έξω στο μπαλκόνι, όσο κρύο και να εχει:)

Ο δικος σου πατερας!Υπαρχουν κι αλλοι που δεν το κανουν αυτο.Κι εγω ανεφερα το παραδειγμα για να πω πως ενας γονιος αν το κανει αυτο,δεν θα υποστει καμια νομικη κυρωση.

Ασε τις φιλολογικές διορθώσεις...Περιττεύουν...
Ανθρώπινη αξιοπρέπεια ειναι επισης το δικαίωμα να μην αναπνέω τη βρώμα του άλλου μέσα στη μούρη μου. Ανθρώπινη αξιοπρέπεια ειναι επίσης το δικαίωμά μου να προστατεύω την υγεία μου σε ένα δημόσιο χώρο ενάντια στον καθένα που θέλει απλά να ικανοποιήσει μια απόλαυσή του. Όταν μιλάμε για μια καφετέρια, φίλε μου, στην οποία απο τα 50 τραπέζια, τα 30 καπνίζουν, φυσικά και μιλάμε για παθητικό κάπνισμα. Δεν το ήξερα οτι πρέπει να περιμένουμε να ψοφήσουμε πρώτα για να κατηγορήσουμε την εισπνοή βρώμικου καπνού. Θα έπρεπε να γνωρίζεις οτι όλα αυτα επιδρούν αθροιστικά. Μια φορά να εκτεθείς αυξάνονται οι πιθανότητες να εμφανιστούν προβλήματα υγείας κατ'ανάλογο ποσοστό.
Τέλος πάντων, το 2010 θα αναγκαστουν οι θεριακλήδες να το κόψουν. Κι όσο φασίστας κι αν μου λες οτι ειμαι, πραγματικά θα το χαιρομαι όταν ο παραβάτης σκάει την τρακοσάρα. Αν μη τι άλλο θα έχω προστατεύσει την υγεία μου.

Ποτε δεν περιττευουν οι διορθωσεις,ανεξαρτητως ειδους.
Στο θεμα μας,τωρα,δεν μου λες,νιωθεις σκουπιδι οταν καπνιζει καποιος διπλα σου;Αν καποιος σε εκπορνευε,θα'νιωθες παντως.
Συμφωνω πως αυξανονται οι πιθανοτητες οσο περισσοτερο εκτεθομεθα στον καπνο,αλλα η ζημια που γινεται ειναι μικρη (κι αυτο δεν μπορεις να το αρνηθεις).Για να παθεις χοντρη ζημια,πρεπει να εισαι συνεχεια σε περιβαλλον με πολυ καπνο.Και κακα τα ψεμματα,κανεις δεν βρισκεται ποτε σε τετοιο περιβαλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οκ, τότε...Ο Καιάδας ήταν γκρεμός. Απο τη στιγμή που ορίζεται η φράση "πετάω από το γκρεμό" (τονίζοντας το υψος) και η φράση "πετάω στον γκρεμό" (τονίζοντας το βάθος), η έκφρασή μου δεν ειχε κανένα νοηματικό λάθος.

Αφού αυξάνονται οι πιθανότητες μου αρκεί φίλε μου. Δε με ενδιαφέρει αν ειναι μικρές ή μεγάλες. Που φυσικά δεν ειναι μκρές, αν λάβουμε υπ'οψιν μας οτι ο περισσότερος κόσμος κλεινεται σε κλειστους δημόσιους χώρους με μεγάλη συχνότητα και σε μεγάλη διάρκεια. Το γραφείο μας, οπου περνάμε τη μιση μέρα; Ο καφές στο γνωστό στέκι σε καθημερινή βαση; Μια ή δυο φορές την εβδομάδα το ξενύχτι σε κάποιο κέντρο; Προξενεί βλάβες και μάλιστα μεγάλες. Ακόμη, όμως, κι αν ηταν απειροελαχιστες δε με αφορά καθόλου. Ούτε ιχνος βλαβης δεν δεχομαι πάνω μου προκειμένου ο άλλος να έχει την ελευθερία να κάνει το καπρίτσιο του. Αν δε θέλει απαγόρευση, ας μάθει να το κάνει στο σπίτι του, όπως συνηθως οι περισσότεροι κάνουμε τα πράγματα που μας αρέσουν. Ιδιωτικά. Δεν ειναι επιχείρημα το ότι προξενεί βλάβες, αλλά...λίγες. Τι παει να πει λίγες; Όπως προξενεί λιγες βλάβες και το ορυκτέλαιο αν τρώμε πολύ; Γι'αυτο και δεν αποσύρθηκε; Τέλος πάντων, σε κατι τετοια που εχουν να κάνουν με την καθημερινότητα του πολίτη η Ελλάδα ειναι υπανάπτυκτη. Εμπιστεύομαι περισσότερο τις κοινοτικές οδηγίες που έχω δει μάλιστα οτι αποδίδουν πολύ στις διάφορες ευρωπαικές χώρες που έχω ταξιδέψει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Αφ'ενος οι βλαβες ειναι μικρες,γιατι στα συγκεκριμενα μερη υπαρχει εξαερισμος για να μην πνιγεται ο χωρος απ'τον καπνο.Ειδικα στα κεντρα διασκεδασης.Αφ'ετερου το γεγονος πως προκαλει λιγες βλαβες σημαινει πως η κοινωνια εχει σημαντικοτερα θεματα να λυσει σε σχεση με την δημοσια υγεια,οπως το νεφος π.χ. (για το οποιο δεν εχει γινει η παραμικρη κινηση τοσα χρονια).Σε μια χωρα (ή σ'εναν κοσμο γενικοτερα) βιομηχανοποιημενο,χωρις ιχνος πρασινου,με μια αρκετα βρωμικη ατμοσφαιρα,δεν ειναι λιγο υποκριτικο να θεωρουμε πως με την απαγορευση του καπνισματος θα σωθει το περιβαλλον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ειπε κανένας οτι θα σώσει το περιβάλλον αν απαγορευσει το καπνισμα; Και το οτι υπάρχουν μεγάλα προβλήματα σημαίνει οτι δεν οφείλουμε να λύσουμε τα μικρα; Σε εισαγωγικά βεβαια το "μικρά"...Στην ουσία ειναι τεράστιο προβλημα, απλώς το "μικρά" κολλαει επειδη το θετεις συγκριτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Δηλαδη πιστευεις πως αφου τεθει σε πληρη εφαρμογη το μετρο,ολοι θα πουνε "Ας καταπολεμησουμε και το νεφος τωρα";Ολοι θα επαναπαυτουν στην "καλη" κυβερνηση που σκεφτηκε τους πολιτες της χωρας και δεν θα ζητησουν περαιτερω προληψη.Ασε που πρωτα πρεπει να λυθουν τα σοβαροτερα προβληματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Όλα τα προβλήματα πρέπει να λύνονται. Δεν θα περιμένω να λυθεί το ενεργειακό για να εξασφαλίσω οτι δεν θα τρώω στη μάπα τη βρώμα του καθενός καθε φορά που πάω για καφέ χειμωνιάτικα. Στην...καλή κυβέρνηση δεν θα επαναπαυτεί κανένας. Είπαμε, πολύ σημαντικό κι απαραίτητο το μέτρο, αλλα αν ηταν αυτο μονο που περίμενε σε μια τετραετία ο λαός, τότε να πάμε να πνιγούμε. Απλως οφείλω να αναγνωρίσω πως ηταν κάτι που ΔΕΝ εκαναν οι προηγούμενοι. Τα καλά έχω μάθει να τα λέω, όπως και τα άσχημα. Αυτο δε σημαίνει οτι ειμαι και ικανοποιημένος με τη γενικότερη πολιτική τους, μην τρελαθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Αγαπητοί(για να μη φωναζει κ ο κυριος αναρκι)
Η απαγόρευση του καπνισματος ειναι απλα στοιχείο της Νεας Ταξης.

Το παθητικο καπνισμα ΔΕΝ βλαπτει
Αν σας εβλαπτε ο λιγος καπνος που μπαινει στα πνευμονακια σας απο τα τσιγαρα των γυρω σας,τοτε εμεις στα 100 πρωτα πακετα που καπνισαμε θα επρεπε να εχουμε παθει 100 φορες καρκινο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Δεν θα περιμένω να λυθεί το ενεργειακό για να εξασφαλίσω οτι δεν θα τρώω στη μάπα τη βρώμα του καθενός καθε φορά που πάω για καφέ χειμωνιάτικα.

Εχεις εστω και την παραμικρη υπονοια πως γινεται καμια κινηση για να λυθουν τα σοβαροτερα προβληματα;Αν γινοταν και παραλληλα απαγορευοταν το καπνισμα,δεν θα συμφωνουσα (βασικα γιατι δεν μ'ενοχλει ο καπνος),αλλα θα το αναγνωριζα.Τωρα,Αυτη η απαγορευση θα χρησιμοποιηθει σαν πανακεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το παθητικο καπνισμα ΔΕΝ βλαπτει
Μ'αρέσει που απορρίπτεις χωρίς καμία απόδειξη όλες τις έρευνες που έχουν γίνει :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εχεις εστω και την παραμικρη υπονοια πως γινεται καμια κινηση για να λυθουν τα σοβαροτερα προβληματα;Αν γινοταν και παραλληλα απαγορευοταν το καπνισμα,δεν θα συμφωνουσα (βασικα γιατι δεν μ'ενοχλει ο καπνος),αλλα θα το αναγνωριζα.Τωρα,Αυτη η απαγορευση θα χρησιμοποιηθει σαν πανακεια.

Δεν υπάρχει τοσο χαζός πολιτικός ώστε να χρησιμοποιησει υπερ του ενα τοσο απλό και δεδομένο μέτρο που και να μην το εφάρμοζε αυτος, θα το εφάρμοζε η Ευρωπαική Ένωση σε κοινοτικό επίπεδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τα κινητα πρεπει να απαγορευθουν σε δημοσιους χωρους.
Δεν γουσταρω να τρωω την ακτινοβολια του διπλανου μου εστω κ αν ο κινδυνος ειναι απειροελαχιστος.
Πως σας φαινεται η λογικη μου?
Ή μηπως τα κινητα δεν βλάπτουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top