Γενική απαγόρευση του καπνίσματος στους δημοσίους χώρους

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το τσιγάρο δεν έχει τοσο βαθιά ψυχολογικά αίτια. Οι καπνιστές ειναι σχεδόν φυσιολογικοί άνθρωποι, δεν είναι άνθρωποι με ψυχολογικά προβλήματα. Πράγμα που σημαίνει οτι ρεαλιστικά η διακοπή του καπνίσματος ειναι η μόνη λυση σε περίπτωση ανατίμησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Krou:
Η νικοτινη ειναι απο τις πιο εθιστικες ουσιες, περισσοτερο και απο μερικα ναρκωτικα
Σε άλλες χώρες πώς εφαρμόζεται? Αυτό θα κάνει πολλούς να το διπλοσκεφτούν για το αν θα αρχίσουν το τσιγάρο και αν θα το συνεχίσουν. Άλλωστε ξέρεις ότι πολύ πιο εύκολα κάποιος κόβει το τσιγάρο παρά τα ναρκωτικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Βεβαια στα πλάισια της Ευρωπαικής Ένωσης δε νομίζω οτι ειναι εφικτό να επιβληθεί μεγάλη φορολογία στον καπνό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σε άλλες χώρες πώς εφαρμόζεται? Αυτό θα κάνει πολλούς να το διπλοσκεφτούν για το αν θα αρχίσουν το τσιγάρο και αν θα το συνεχίσουν. Άλλωστε ξέρεις ότι πολύ πιο εύκολα κάποιος κόβει το τσιγάρο παρά τα ναρκωτικά

Δεν ειπα οτι ειμαι εναντια στην απαγορευση, απλως επισημανα το ποσο εθιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από miv:
Βεβαια στα πλάισια της Ευρωπαικής Ένωσης δε νομίζω οτι ειναι εφικτό να επιβληθεί μεγάλη φορολογία στον καπνό.
Εφόσον λέμε τόση ώρα ότι και σε άλλες χώρες της ΕΕ αυτό γίνεται, σε εμάς γιατί όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εφόσον λέμε τόση ώρα ότι και σε άλλες χώρες της ΕΕ αυτό γίνεται, σε εμάς γιατί όχι?


Μιλάω για την αυξημένη φορολογία στον καπνό. Αυτο δεν γίνεται σε καμία άλλη χώρα της ΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εγώ πάντως, κάτι που παρατηρώ είναι οτι βλέπω πολλές φορές
άτομα απο την παρέα μου, να μην μπορώ να πάμε ένα σινεμά, ένα παγωτό ή οτιδήποτε γιατί "δεν έχουν λεφτά". Τα άτομα αυτά κάπνίζουν σαν φουγάρα. Φεύγει πολύ χρήμα στα τσιγάρα. Επίσης δεν ξέρω γιατί, αλλα έχει γίνει σύμβολο του (αριστερού) αγωνιστή το "τσιγάρο" παρ'όλο που ουσιαστικά αποτελεί ένα απο τα κύρια ιμπεριαλιστικά σύμβολα.

Ένα μέτρο αύξησης του φόρου του καπνού, απλά θα οδηγούσε σε μεγαλύτερες γκρίνιες για το "δεν εχω λεφτά να πάρω ενα τσιγάρο" αλλα και πάλι οι ίδιοι θα το αγόραζαν. Ελλάδα είμαστε να θυμίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Δεν παει να χτυπιεστε αντικαπνιστες φασιστες..εδω ειναι Ελλαδα και το τσιγαρο δεν θα απαγορευθει ποτε(τουλαχιστον μεχρι να πεθανω)Και να απαγορευθει σιγα μην εφαρμοζεται ρε κοροιδα.οπως εφαρμοστηκε και η απαγορευση πωλησης αλκοολ σε ανηλικους θα εφαρμοστει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν παει να χτυπιεστε αντικαπνιστες φασιστες..εδω ειναι Ελλαδα και το τσιγαρο δεν θα απαγορευθει ποτε(τουλαχιστον μεχρι να πεθανω)Και να απαγορευθει σιγα μην εφαρμοζεται ρε κοροιδα.οπως εφαρμοστηκε και η απαγορευση πωλησης αλκοολ σε ανηλικους θα εφαρμοστει.

Πιο φασιστικο ειναι να καπνιζεις και να αναγκαζεις τον διπλανο σου να αναπνεει τη σιχαμαρα σου. Αν θελεις να βλαπτεις τον εαυτο σου με γεια σου με χαρα σου, οι αλλοι δε σου φταινε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πιο φασιστικο ειναι να καπνιζεις και να αναγκαζεις τον διπλανο σου να αναπνεει τη σιχαμαρα σου. Αν θελεις να βλαπτεις τον εαυτο σου με γεια σου με χαρα σου, οι αλλοι δε σου φταινε.
Το θεμα ειναι το εξης:Αν αποφασεις να διπλασιασεις τις ωρες που πετας με αεροπλανο καθε χρονο αυξανεις 100% την πιθανοτητα να παθεις αεροπορικο δυστυχημα.Ο κινδυνος ομως αν και διπλασιος παραμενει αμελητεος.Το ιδιο συμβαινει και με το παθητικο καπνισμα.Μπορει να τριπλασιαζεται ξερω γω η πιθανοτητα να παθει καποιος παθητικος καπνιστης καρκινο του πνευμονα,παραμενει ομως αμελητεα.

Το αλλο θεμα δλδ οτι ειναι ενοχλητικο κτλ ειναι μαλακιες γιατι σιγουρα το να μενει ακαπνος ενας καπνιστης ειναι πιο ενοχλητικο.Κ στην ελλαδα οι καπνιστες ειναι η πλειοψηφια.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το θεμα ειναι το εξης:Αν αποφασεις να διπλασιασεις τις ωρες που πετας με αεροπλανο καθε χρονο αυξανεις 100% την πιθανοτητα να παθεις αεροπορικο δυστυχημα.Ο κινδυνος ομως αν και διπλασιος παραμενει αμελητεος.Το ιδιο συμβαινει και με το παθητικο καπνισμα.Μπορει να τριπλασιαζεται ξερω γω η πιθανοτητα να παθει καποιος παθητικος καπνιστης καρκινο του πνευμονα,παραμενει ομως αμελητεα.

Το αλλο θεμα δλδ οτι ειναι ενοχλητικο κτλ ειναι μαλακιες γιατι σιγουρα το να μενει ακαπνος ενας καπνιστης ειναι πιο ενοχλητικο.Κ στην ελλαδα οι καπνιστες ειναι η πλειοψηφια.:no1:

Απο προχειρο ψαξιμο:

Οι ερευνητές διαπίστωσαν ότι:
Τα παιδιά που υποβάλλονταν καθημερινά σε παθητικό κάπνισμα για πολλές ώρες, είχαν 3,63 φορές περισσότερο κίνδυνο να προσβληθούν από καρκίνο των πνευμόνων σε σύγκριση με παιδιά που μεγάλωσαν σε περιβάλλον χωρίς καπνό

Εκείνα τα παιδιά που υποβάλλονταν στον καπνό καθημερινά αλλά όχι για πολλές ώρες, είχαν 2,08 φορές περισσότερες φορές κίνδυνο για καρκίνο πνευμόνων

Παιδιά που εκτίθονταν σε παθητικό κάπνισμα μερικές φορές την εβδομάδα, είχαν 1,45 φορές περισσότερο κίνδυνο για καρκίνο του πνεύμονα

Για το σύνολο των ατόμων που συμπεριλήφθηκαν στην έρευνα, η έκθεση στον καπνό που απελευθερωνόταν από καπνιστές στο περιβάλλον τους, αύξανε τον κίνδυνο για αναπνευστικές ασθένειες κατά 30% ενώ για καρκίνο πνευμόνων κατά 34%

Για τα άτομα που ήσαν πρώην καπνιστές, η έκθεση στο παθητικό κάπνισμα δημιουργούσε μεγαλύτερους κινδύνους για ασθένειες


https://www.medlook.net/article.asp?item_id=1552




Οι παθητικοι καπνιστες ΔΕΝ το επιλεγουν, τους το επιβαλουν οι καπνιστες και αυτο ειναι απολυτος φασισμος. Ο καπνιστης επιλεγει να καπνιζει, ας υποστει και τις συνεπειες, κοινωνικες και σωματικες, αλλα να μην εξαναγκαζει τους γυρω του. Εχεις πηγες που λενε οτι οι καπνιστες ειναι η πλειοψηφια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Απο προχειρο ψαξιμο:

Οι ερευνητές διαπίστωσαν ότι:
Τα παιδιά που υποβάλλονταν καθημερινά σε παθητικό κάπνισμα για πολλές ώρες, είχαν 3,63 φορές περισσότερο κίνδυνο να προσβληθούν από καρκίνο των πνευμόνων σε σύγκριση με παιδιά που μεγάλωσαν σε περιβάλλον χωρίς καπνό

Εκείνα τα παιδιά που υποβάλλονταν στον καπνό καθημερινά αλλά όχι για πολλές ώρες, είχαν 2,08 φορές περισσότερες φορές κίνδυνο για καρκίνο πνευμόνων

Παιδιά που εκτίθονταν σε παθητικό κάπνισμα μερικές φορές την εβδομάδα, είχαν 1,45 φορές περισσότερο κίνδυνο για καρκίνο του πνεύμονα

Για το σύνολο των ατόμων που συμπεριλήφθηκαν στην έρευνα, η έκθεση στον καπνό που απελευθερωνόταν από καπνιστές στο περιβάλλον τους, αύξανε τον κίνδυνο για αναπνευστικές ασθένειες κατά 30% ενώ για καρκίνο πνευμόνων κατά 34%

Για τα άτομα που ήσαν πρώην καπνιστές, η έκθεση στο παθητικό κάπνισμα δημιουργούσε μεγαλύτερους κινδύνους για ασθένειες

https://www.medlook.net/article.asp?item_id=1552




Οι παθητικοι καπνιστες ΔΕΝ το επιλεγουν, τους το επιβαλουν οι καπνιστες και αυτο ειναι απολυτος φασισμος. Ο καπνιστης επιλεγει να καπνιζει, ας υποστει και τις συνεπειες, κοινωνικες και σωματικες, αλλα να μην εξαναγκαζει τους γυρω του. Εχεις πηγες που λενε οτι οι καπνιστες ειναι η πλειοψηφια?
μα δεν διαβαζεις τι σου λεω..αυτο ακριβως λεω..ολες αυτες οι κωλοερευνες μιλανε για τριπλασιασμους του κινδυνου κτλ..ο τριπλασιασμος ενος αμελητεου κινδυνου ομως ειναι αμελητεος(σου ανεφερα και παραδειγμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Παρόλα αυτα,ακομα και αυτοι που θα παθουν τη ζημια απο το παθητικο καπνισμα δε χρωστανε τιποτα...Οποτε να κοπει μαχαιρι...Α,και δεν ειναι τυχαιο οτι εχουν μειωθει τοσο πολυ τα εμφραγματα και οι θανατοι απο καρκινο πνευμονα και λαρυγγα οπου απαγορευτηκε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
μα δεν διαβαζεις τι σου λεω..αυτο ακριβως λεω..ολες αυτες οι κωλοερευνες μιλανε για τριπλασιασμους του κινδυνου κτλ..ο τριπλασιασμος ενος αμελητεου κινδυνου ομως ειναι αμελητεος(σου ανεφερα και παραδειγμα)

Οποιαδποτε αυξηση που επιβαλλεται απο αλλους ειναι ανεπιθυμητη και αν υπαρχει τροπος να αποφευχθει, να γινει. Η απαγορευση του καπνισματος ειναι μετρο που θα επρεπε να ειχε παρθει πολυ πριν στα σοβαρα, ελπιζω πλεον με την αναπτυξη των ερευνων να πειστει ο κοσμος και να γινει κατι. Ειναι σαν να σε υποχρεωνουν να κανεις ναρκωτικα παρα τη θεληση σου. Ποσο μαλλον οταν τα τσιγαρα περιεχουν και χιλιαδες αλλα βλαβερα χημικα που παραγονται με την καυση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πέρα απο τις μακροχρόνιες συνέπειες, υπάρχουν και άμεσα πρακτικά προβλήματα.
Εμένα βουλώνει η μύτη μου και δακρύζουν τα μάτια μου απο τον καπνό για παράδειγμα. Με ενοχλεί πραγματικά.
Όπως είπε και ο Euryomo (μπορεί να ήταν στο άλλο thread περί καπνίσματος), είναι ένας απο τους δύο λόγους για τους οποίους δεν μπορώ να πάω σε συνέλευση στη σχολή μου.

Επίσης, όσο φασιστικό είναι να απαγορεύεις το κάπνισμα στους καπνιστές (γιατί είναι, μη δουλευόμαστε), άλλο τόσο φασιστικό είναι να αναγκάζει ο καπνιστής το μη-καπνιστή να εισπνέει τον καπνό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εδώ θα το απαγορεύσουν στα σκυλάδικα πάντως...Σιγά μην το αφήσουν στα cafe.

Καλα,αυτο ειναι αστειο!Στα σκυλαδικα και στα κλαμπ,που υπαρχει ο καλυτερος εξαερισμος,γιατι να το απαγορευσουνε;Οσες φορες εχω βρεθει σε τετοιο μερος,ουτε που'χω καταλαβει πως υπαρχει καπνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αστείο είναι επειδή δεν υπάρχει καμία περίπτωση να εφαρμοστεί. Αφού όλα αυτά ανήκουν σε μαφιόζους, σιγά μην επέμβει ποτέ η αστυνομία για να ελέγξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οι καρδιολόγοι έχουν εντελώς άλλη άποψη για το παθητικό κάπνισμα. Δεν ειναι αμελητέος ο κίνδυνος, ειδικά όταν εκτίθεσαι σε μεγάλη συχνότητα, όπως δηλαδή συνηθως συμβαίνει στα γραφεία και στους χώρους διασκέδασης. Για κάτι το οποίο βλάπτει τους πάντες, ακόμη και το δικαίωμα της πλειοψηφίας μπορεί ελεύθερα να παραβιαστεί. Στο κάτω-κάτω η απαγόρευση αυτη δεν απαγορεύει σε ένα καπνιστή το τσιγάρο. Εξασφαλίζει σε ένα μη καπνιστή οτι μπορεί να βρίσκεται σε ένα δημόσιο χώρο χωρίς να θέτει σε κίνδυνο την υγεία του. Κι αυτό δεν περιλαμβάνει τίποτα φασιστικό. Συγγνώμη φίλε μου, αλλά η υγεία η δικιά μου και του καθενός ειναι 800 φορές σημαντικότερη από το ψώνιο του κάθε παπάρα που στην τελική αν θέλει να καπνίσει τόσο πολύ, ας πάει στο σπιτάκι του. Εγω δεν ανέχομαι τον καπνο του στη μούρη μου. Κι εγώ θα γούσταρα πολύ να έχω το ηχοσύστημά μου μεσα στην καφετέρια και να παίζω τη δική μου μουσική στη διαπασών, αλλά δεν το κάνω. Όταν είσαι σε ένα δημόσιο χώρο θα πρέπει να αποδέχεσαι κανόνες που προωθούν το γενικό συμφέρον. Και στην περίπτωσή μας το γενικό συμφέρον δε μπορεί να είναι άλλο από την πληρη απαγόρευση του καπνίσματος. Τέρμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epinephelus

Νεοφερμένος

Ο epinephelus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Οι καρδιολόγοι έχουν εντελώς άλλη άποψη για το παθητικό κάπνισμα. Δεν ειναι αμελητέος ο κίνδυνος, ειδικά όταν εκτίθεσαι σε μεγάλη συχνότητα, όπως δηλαδή συνηθως συμβαίνει στα γραφεία και στους χώρους διασκέδασης. Για κάτι το οποίο βλάπτει τους πάντες, ακόμη και το δικαίωμα της πλειοψηφίας μπορεί ελεύθερα να παραβιαστεί. Στο κάτω-κάτω η απαγόρευση αυτη δεν απαγορεύει σε ένα καπνιστή το τσιγάρο. Εξασφαλίζει σε ένα μη καπνιστή οτι μπορεί να βρίσκεται σε ένα δημόσιο χώρο χωρίς να θέτει σε κίνδυνο την υγεία του. Κι αυτό δεν περιλαμβάνει τίποτα φασιστικό. Συγγνώμη φίλε μου, αλλά η υγεία η δικιά μου και του καθενός ειναι 800 φορές σημαντικότερη από το ψώνιο του κάθε παπάρα που στην τελική αν θέλει να καπνίσει τόσο πολύ, ας πάει στο σπιτάκι του. Εγω δεν ανέχομαι τον καπνο του στη μούρη μου. Κι εγώ θα γούσταρα πολύ να έχω το ηχοσύστημά μου μεσα στην καφετέρια και να παίζω τη δική μου μουσική στη διαπασών, αλλά δεν το κάνω. Όταν είσαι σε ένα δημόσιο χώρο θα πρέπει να αποδέχεσαι κανόνες που προωθούν το γενικό συμφέρον. Και στην περίπτωσή μας το γενικό συμφέρον δε μπορεί να είναι άλλο από την πληρη απαγόρευση του καπνίσματος. Τέρμα.
Μιλάς σα να έχει ήδη απαγορευθεί:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
και οι καρδιολογοι τι σχεση εχουν?
οι ουρολογοι παντως λενε οτι κανει καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τι σχεση εχουν οι καρδιολογοι???

Σοβαρη ερωτηση ειναι αυτη τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top