Γενικές ερωτήσεις για τα ΤΕΕ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Doina μπορείς σιγουρα για παιδαγωγικό είτε νηπιαγωγείο είτε δημοτικο.. (κανονικά δασκάλα) δίνοντας μέσω επαλ τα 6 μαθήματα που δίνει και το ενιαίο. Διαλέγεις ομάδα (Α για τει και Β για τει και αει) νομίζω στη δευτέρα τάξη. Έχεις με λίγα λόγια τις ίδιες δυνατότητες με το ενιαίο.;)


για παιδαγωγικα θα πρεπει να διαλεξει την ομαδα Β το οποιο το δηλωνεις στην 3η λυκειου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazin

Νεοφερμένος

Ο Lazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας και απο μενα.
Τελειωσα την Γ' ΕΠΑΛ Β χωρις να θελω να μπω στην διαδικασια των πανελληνιων για καποιους προσωπικους λογους.
Ειναι δυνατον αν θελω να δωσω στο μελλον εξετασεις να δηλωσω ξανα
αλλα για Α ομαδα ετσι ωστε να μπορω να μπω σε ΑΕΙ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας και απο μενα.
Τελειωσα την Γ' ΕΠΑΛ Β χωρις να θελω να μπω στην διαδικασια των πανελληνιων για καποιους προσωπικους λογους.
Ειναι δυνατον αν θελω να δωσω στο μελλον εξετασεις να δηλωσω ξανα
αλλα για Α ομαδα ετσι ωστε να μπορω να μπω σε ΑΕΙ?

ειναι δυνατον να ξαναδωσεις πανελληνιες..αλλα αν επιλεξεις ομαδα Α μπορεις να πας μονο σε ΤΕΙ και στρατιωτικες σχολες..αν θελεις ΑΕΙ επιλεγεις την ομαδα Β..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazin

Νεοφερμένος

Ο Lazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ειναι δυνατον να ξαναδωσεις πανελληνιες..αλλα αν επιλεξεις ομαδα Α μπορεις να πας μονο σε ΤΕΙ και στρατιωτικες σχολες..αν θελεις ΑΕΙ επιλεγεις την ομαδα Β..
Ναι αυτο το γνωριζω η ερωτηση μου ηταν
αν πχ την πρωτη χρονια επιλεγω α ομαδα και δεν περναω
την δευτερη χρονια ειναι δυνατον να επιλεξω β ομαδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι αυτο το γνωριζω η ερωτηση μου ηταν
αν πχ την πρωτη χρονια επιλεγω α ομαδα και δεν περναω
την δευτερη χρονια ειναι δυνατον να επιλεξω β ομαδα?


ναι μπορεις να αλλαξεις ομαδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Ναι αυτο το γνωριζω η ερωτηση μου ηταν
αν πχ την πρωτη χρονια επιλεγω α ομαδα και δεν περναω
την δευτερη χρονια ειναι δυνατον να επιλεξω β ομαδα?
Γιατί να το κάνεις αυτό.Αφου θα περάσεις πολύ πιο εύκολα από α δεύτερη χρονία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazin

Νεοφερμένος

Ο Lazin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γιατί να το κάνεις αυτό.Αφου θα περάσεις πολύ πιο εύκολα από α δεύτερη χρονία.
γιατι ο στοχος μου στο μελλον ειναι η κτηνιατρικη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ισχυει αυτο για την αλλαγη ομαδας,,,,? Ναι ομως και παλι π.χ παω Α και μετα παω Β
ειναι σαν να ξανακανω απο αρχη την ιδια χρονια (Διαφορετικα μαθηματα.)
Αν εχεις υπομονη πες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Από του χρόνου (2010 και μετά), όσοι απόφοιτοι ΤΕΕ (β΄ κύκλου ΤΕΕ) επιθυμούν να εισαχθούν σε ΤΕΙ θα δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις σε 4 μαθήματα. Τα μαθήματα αυτά είναι τα μαθήματα των ΕΠΑΛ Ομάδας Α και ό,τι ισχύει για τους τελειόφοιτους και απόφοιτους των ΕΠΑΛ Ομάδας Α θα ισχύει και για τους απόφοιτους β΄ κύκλου των ΤΕΕ (όπως εξεταζόμενα μαθήματα, ύλη, θέματα τα οποία είναι κοινά, μαθήματα ειδικότητας, βάσεις κλπ.). Δηλαδή από του χρόνου οι απόφοιτοι ΤΕΕ θα δίνουν ακριβώς τα ίδια με τους απόφοιτους και τελειόφοιτους ΕΠΑΛ Α χωρις να χρειαστεί να παρακολουθήσουν μαθήματα των ΕΠΑΛ Α ή να ξαναφοιτήσουν στην Γ΄ Τάξη των ΕΠΑΛ Α.
φιλε civilara εισαι 100% σιγουρος γι'αυτο που λες? εσυ που το εμαθες? ρωταω γιατι εισια ο μονος που το λεει...οπου κιαν εψαξα, ειδα οτι οι αποφοιτοι β κυκλου τεε, μεχρι το 2010 θα δινουν 3 μαθηματα...(δηλαδη τα μαθηματα που εδιναν κανονικα τοσα χρονια)...πως γινετε να δωσουμε ενα μαθημα που δεν εχουμε διδαχτη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
φιλε civilara εισαι 100% σιγουρος γι'αυτο που λες? εσυ που το εμαθες? ρωταω γιατι εισια ο μονος που το λεει...οπου κιαν εψαξα, ειδα οτι οι αποφοιτοι β κυκλου τεε, μεχρι το 2010 θα δινουν 3 μαθηματα...(δηλαδη τα μαθηματα που εδιναν κανονικα τοσα χρονια)...πως γινετε να δωσουμε ενα μαθημα που δεν εχουμε διδαχτη?

Το είχα διαβάσει σε κάποιο άλλο forum. Οπότε δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος. Ψάχνοντας όμως στην σελίδα του ΥΠΕΠΘ κάπου βρήκα ότι πανελλήνιες εξετάσεις για τους αποφοίτους β΄ κύκλου των ΤΕΕ θα γίνουν και το 2010 και νομίζω και το 2011. Πάει καιρός και δεν θυμάμαι καλά. Πάντως σε 1-2 χρόνια θα σταματήσουν να γίνονται εξετάσεις για τα ΤΕΕ και οι απόφοιτοι ΤΕΕ θα δίνουν με τους υποψήφίους ΕΠΑΛ Α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
mπορεις να μου δωσεις την σχετικη σελιδα του υπεπθ? ελπιζω να ειναι official
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kserpanos

Νεοφερμένος

Ο kserpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 55 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φίλοι μου ισχύουν τα πράγματα ως έχουν για το 2010 και ίσως για το 2011.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos1990

Νεοφερμένος

Ο tasos1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σε όλους. Είμαι καινούριος εδώ και έχω μερικές απορίες. Το 2007 τελείωσα το τεε πληροφορικής και τώρα σπουδάζω σε τει πληροφορικής. Θέλω όμως να αλλάξω κατεύθυνση και να πάω αστυφυλάκων. Μπορώ να δώσω με το 10%(δηλαδή με την βαθμολογία που έχω), αν όχι μπορώ να δώσω ξανά πανελλήνιες σε 3 μαθήματα; Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
φιλε μου το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να δωσεις μια ακομα φορα πανελληνιες... φετος ειναι η τελευταια χρονια που μπορεις να δωσεις 3 μαθηματα γιαυτο ξεκινα αμεσως διαβασμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek lover

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
νομιζα πως δεν γινετε αυτο γιατι ειναι απο τεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jayfrog

Νεοφερμένος

Ο jayfrog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Να συνεχισω την ερωτηση, Εχω τελειωσει ΤΕΕ πληροφορικης, Γινεται του χρονου να συμμετεχω στις παννελαδικες εξετασεις, ως Ομαδα Α??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jayfrog

Νεοφερμένος

Ο jayfrog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σκεφτομαι του χρονου να δωσω εξετασεις για να μπω σε ΤΕΙ, εχω Τελιωσει ΤΕΕ πληροφορικης, Γινεται να δωσω του χρονου Σα ομαδα Α?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Ναι νομιζω πως εχεις την Δυνατοτητα......Γιατι δεν ειχες δωσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
μπορεις σιγουρα το θεμα ειναι οτι δεν εχουμε ακομα ξεκαθαρισει εαν θα δωσεις με κριτιρια επαλ α η τεε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Magistros

Νεοφερμένος

Ο Magistros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Αν έχεις τελειώσει ΤΕΕ β' κύκλου μπορείς σίγουρα να συμμετέχεις στις πανελληνιες ως απόφοιτος κανονικού Λυκειου στο 90% είτε μεσω ΕΠΑΛ. Αυτό το ξέρω σίγουρα γιατί και εγώ αποφοιτος ΤΕΕ είμαι β' κύκλου του 2001 και συμμετέχω κανονικά στις πανελληνιες στο 90% σαν να ημουν αποφοιτος κανονικου λυκείου. Το έψαξα διεξοδικά στα γραφεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης και βρήκα σχετική διαταγή που το επιτρέπει. Για το 10% δεν ξέρω τι παίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top