Γενικές απορίες και πληροφορίες για τα Τμήματα Ιατρικής

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα τη γνωμη οσων σπουδαζουν Ιατρικη... μολις περασω στο πανεπιστημιο θελω να ασχοληθω με το χορο και το θεατρο. Αν περασω ιατρικη θα εχω το χρονο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα τη γνωμη οσων σπουδαζουν Ιατρικη... μολις περασω στο πανεπιστημιο θελω να ασχοληθω με το χορο και το θεατρο. Αν περασω ιατρικη θα εχω το χρονο ?

Στα πρώτα έτη ναι, αλλά μην ξεπατωθείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Στα πρώτα έτη ναι, αλλά μην ξεπατωθείς.

υπεροχα :worry: τοτε θα πρεπει να το σκεφτω σοβαρα το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
υπεροχα :worry: τοτε θα πρεπει να το σκεφτω σοβαρα το θεμα

Η ιατρική είναι καλή για να έχεις χόμπι, αλλά μέχρι εκεί. Αν θες να δεις σοβαρά κάποιες εξωσχολικές δραστηριότητες, βρες μια πιο βατή σχολή. Από την στιγμή που θα μπεις στις κλινικές, αποχαιρετάς οτιδήποτε άλλο εντατικό (το διάβασμα εξαιρείται :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Η ιατρική είναι καλή για να έχεις χόμπι, αλλά μέχρι εκεί. Αν θες να δεις σοβαρά κάποιες εξωσχολικές δραστηριότητες, βρες μια πιο βατή σχολή. Από την στιγμή που θα μπεις στις κλινικές, αποχαιρετάς οτιδήποτε άλλο εντατικό (το διάβασμα εξαιρείται :P ).

χαχα ...μαλλον θα αποφασισω τελευταια στιγμη μετα τα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 942 μηνύματα.
Ναι,αν βγάλεις 19 χιλιάρικα,μην τα χαραμίσεις τα καημένα σε κάνα τμήμα φυσικής. Κρίμα είναι τόσα μόρια τσάμπα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Ναι,αν βγάλεις 19 χιλιάρικα,μην τα χαραμίσεις τα καημένα σε κάνα τμήμα φυσικής. Κρίμα είναι τόσα μόρια τσάμπα. :/:

σε ενα πολυτεχνειο ομως?? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
χαχα ...μαλλον θα αποφασισω τελευταια στιγμη μετα τα αποτελεσματα
Αν βαζεις το χορο και το θεατρο πανω απο την ιατρικη τοτε μην πας ιατρικη.
Συνδιαζονται μια χαρα απλα πρεπει να ασχοληθεις σοβαρα και με την ιατρικη :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johny4Life

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Johny4Life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ρε φοκο για να καταλαβω εχεις τελειωσει νοσηλευτικη και εδωσες κατακτηριες στην ιατρικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,074 μηνύματα.
Ρε φοκο για να καταλαβω εχεις τελειωσει νοσηλευτικη και εδωσες κατακτηριες στην ιατρικη?
:/: ναι, μπηκα απο την πισω πορτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 942 μηνύματα.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,919 μηνύματα.
Καλά ακόμα δεν καταλάβατε ότι η carpe_nochtem ειρωνεύεται? WTF

(carpe μαζι σου!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
σε ενα πολυτεχνειο ομως?? :whistle:

Μόνο ΕΜΠ όμως. :hmm:

μας πεφτει λιγο μακρια η Αθηνα :redface:

Άμα θέλεις να κάνεις την διαφορά και να μην χαραμίσεις τα μόρια, να βγάλεις πάνω από 19500 και να μπεις στην Νομική με την απώλεια μορίων.:pfff:
Και γαμώ το πουλμουρ! :clapup:


Trolling level: +oo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,280 μηνύματα.
Αν βγαλεις πολλα μορια μονο ΗΜΜΥ, αλλιως πετρα στο λαιμο και φουντο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuperSquirrel

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SuperSquirrel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Άμα θέλεις να κάνεις την διαφορά και να μην χαραμίσεις τα μόρια, να βγάλεις πάνω από 19500 και να μπεις στην Νομική με την απώλεια μορίων.:pfff:
Και γαμώ το πουλμουρ! :clapup:


Trolling level: +oo

μμ καλη ιδεα τωρα που το λες..!!! προλαβαινω να παρω ιστορια επιλογης



(trolling level (+oo) x (+oo)... αλλα τωρα που το σκεφτομαι ειναι απροσδιοριστη μορφη )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black wall

Νεοφερμένος

Η black wall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ειμαι μαθητρια λυκειου και στοχευω για ιατρικη..ειμαι μια μετρια μαθητρια αλλα ειμαι πολυ καλη στα θετικα μαθηματα.. .η ερωτηση μου ειναι η εξης: κατα τη γνωμη σας ειναι δυσκολο για εναν μαθητη που δεν ηταν 20αρι στο λυκειο να ανταπεξελθη στην σχολη? και κατι ακομα..ειναι καλυτερα καποιος να σπουδασει εδω ιατρικη και να φυγει μετα εξω ειναι να φυγει απ'την αρχη και για σπουδες και για ειδικευση στο εξωτερικο?
ευχαρηστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Globalmind2

Νεοφερμένος

Ο Globalmind2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Περισσοτερο να σε απασχολει το να βγαλεις τα μορια να περασεις παρα η ιδια η σχολη.Θα πρεπει να γραψεις αριστα.

Αν εχεις ορεξη για παρα πολυ διαβασμα,βγαινει.Αν παλι οχι,θα σε συμβουλευα να μην το επιχειρησεις.Δεν εχει καμια σχεση με θετικα μαθηματα.

Το τελευταιο σχολιο/ερωτηση το παραβλεπω γιατι με περα του οτι ειναι προφανως ασχημο,θιγει πολυ κοσμο.

Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ειμαι μαθητρια λυκειου και στοχευω για ιατρικη..ειμαι μια μετρια μαθητρια αλλα ειμαι πολυ καλη στα θετικα μαθηματα.. .η ερωτηση μου ειναι η εξης: κατα τη γνωμη σας ειναι δυσκολο για εναν μαθητη που δεν ηταν 20αρι στο λυκειο να ανταπεξελθη στην σχολη? και κατι ακομα..ειναι καλυτερα καποιος να σπουδασει εδω ιατρικη και να φυγει μετα εξω ειναι να φυγει απ'την αρχη και για σπουδες και για ειδικευση στο εξωτερικο?
ευχαρηστω

Για να ανταπεξέλθεις στην σχολή πρέπει να διαβάζεις. Τώρα φράσεις του στυλ "δεν έπαιρνα 20ρια στο Λύκειο" "είμαι μέτρια αλλά καλή στα θετικά" κλπ, δεν περνάνε. Όχι γιατί η Ιατρική είναι καμιά αφρόκρεμα που μόνο αν είσαι σούπερ-γαμάτος και βγάζεις 20ρια από τα προνήπια περνάς, αλλά γιατί για να μπεις θέλει ξέσκισμα, για να βγεις θέλει ξέσκισμα, και για να είσαι σωστός επαγγελματίας θέλει ξέσκισμα. (Μην πεταχτείτε και πείτε ότι και καλά υποτιμάω άλλες σχολές, ΔΕΝ ΞΕΡΩ τι γίνεται σε άλλες σχολές, μπορεί να ισχύει το ίδιο αλλά εγώ τώρα μιλάω γι αυτά που ξέρω). Αν εσύ βγάζεις 16-17 (τυχαίο παράδειγμα, δεν σε ξέρω), και ξεσκιστείς και περάσεις Ιατρική ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ, μπορεί να γίνεις και πολύ καλύτερη φοιτήτρια από δαύτους που έχουν τα 19.000 μόρια στο τσεπάκι τους και είδαν φως και μπήκαν...

Για το τελευταίο με το εξωτερικό, απλά αρνούμαι να απαντήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

black wall

Νεοφερμένος

Η black wall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
κατι αλλο..εχω παρει ενα 7% λογο 3ης θεσης σε πανελληνιο πρωταθλημα .. εχω ακουσει οτι σε υψηλοβαθμες σχολες περνουν μονο εναν στους δεκα με εξτρα μορια..ξερετε αν ισχυει αυτο?
ευχαρηστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top