Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Παιδιά όποιος έχει παρακολουθήσει μαθήματα στο γαλλικό ινστιτούτο,έχει κάποιον γνωστό ή/και γνωρίζει οτιδήποτε για τα μαθήματα στο IFT ας απαντήσει.Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Παιδιά όποιος έχει παρακολουθήσει μαθήματα στο γαλλικό ινστιτούτο,έχει κάποιον γνωστό ή/και γνωρίζει οτιδήποτε για τα μαθήματα στο IFT ας απαντήσει.Ευχαριστώ:)

Σκέφτεσαι να εγγραφείς; Σε ποιο επίπεδο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Σε τμήμα Γ1.Ενδιαφέρεσαι κι εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eίναι κάπως τσιμπημένα πάντως:emm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,175 μηνύματα.
Eίναι κάπως τσιμπημένα πάντως:emm:

το λες γιατί η μαμά σου είναι φροντιοστηριάρχής;:P


+++++++++++++++++++

το λες γιατί δουλεύεις σε άλλο φροντιστήριο;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Όχι το λέω γιατί πήγε εκεί συμφοιτήτριά μου πριν 3 χρόνια για C1, έδωσε το τριπλάσιο ποσό από αυτό που της ζητούσαν τα άλλα φροντιστήρια, η καθηγήτρια ακύρωνε 3 στα 10 μαθήματα, και τέλος δεν το πέρασε.Το λέω επίσης γιατί μαθητής μου, ενήλικας, μετά από έρευνα αγοράς ήρθε σε εκείνο που δούλευα, μας είπε τις τιμές που του έδωσαν στο Γαλλικό Ινστιτούτο και κρατήθηκα να μη γελάσω. ΥΓ.Μιλάω για της Αθήνας, δεν ξέρω τι ισχύει στη Θεσσαλονίκη, αλλά για τον ίδιο φορέα μιλάμε, πόση διαφορά να έχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
το λες γιατί η μαμά σου είναι φροντιοστηριάρχής;:P

Το λέω γιατί μου το είπε η Γαλλόφωνη καθηγήτρια μου.Εσύ το λες γιατί δεν ξες την αγορά;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,175 μηνύματα.
Από ποια χώρα είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γαλλία...Και για να το ξεκαθαρίσω μιλάω για το σχολείο(μη πεταχτεί ο francofilisvasos όχι τίποτα άλλο:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,175 μηνύματα.
:P:P:P:D

Πιστεύω ότι είναι θέμα ποιότητας. Όσοι ξέρω είναι υπερευχαρηστημένοι. Money is no object.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
Since ever:P:D To tell the truth ολοι οι καθηγητες του έχουν κανει τουλαχιστον ενα μεταπτυχιακο στη Γαλλια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
ναι και εγώ να φανταστείς έμεινα ευχαριστημένος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
δηλαδή ρε παιδιά για επίπεδο Γ2 περίπου στα πόσα χρήματα κυμαίνεται η χρονιά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Παιδιά έχω πάρει το Β2 το κρατικό στα γαλλικα στη Β Γυμνασίου και τώρα τα χω ξεχάσει όλα!Κ έλεγα μιας και θα πάω φέτος φοιτήτρια στη Θεσνικη να συνέχιζα στο γαλλικό ινστιντούτο...είναι πολλά τα λεφτά?Λέτε καλύτερα να πάω σε φροντιστήριο?Ε όχι και money is no object!450 ευρω νοικι θα πληρωνω+ωδείο+γαλλικά δηλαδή πόσα να πληρώνουν οι καημένοι οι γονείς μου...δε νιωθω και άνετα να ζητάω συνέχεια!
-----------------------------------------
παιδιά ξέρει κανείς κάτι για το γαλλικό ινστιντούτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Παιδιά έχω πάρει το Β2 το κρατικό στα γαλλικα στη Β Γυμνασίου και τώρα τα χω ξεχάσει όλα!Κ έλεγα μιας και θα πάω φέτος φοιτήτρια στη Θεσνικη να συνέχιζα στο γαλλικό ινστιντούτο...είναι πολλά τα λεφτά?Λέτε καλύτερα να πάω σε φροντιστήριο?Ε όχι και money is no object!450 ευρω νοικι θα πληρωνω+ωδείο+γαλλικά δηλαδή πόσα να πληρώνουν οι καημένοι οι γονείς μου...δε νιωθω και άνετα να ζητάω συνέχεια!
-----------------------------------------
παιδιά ξέρει κανείς κάτι για το γαλλικό ινστιντούτο?
αν έχεις πάρει το Β2 το ΚΠγ γτ να πας στο γαλλικό ινστιτούτο


εκεί μπορεί να σε βάλουν πάλι να δώσεις για Β2 αλλά από δικό τους φορέα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
αν έχεις πάρει το Β2 το ΚΠγ γτ να πας στο γαλλικό ινστιτούτο


εκεί μπορεί να σε βάλουν πάλι να δώσεις για Β2 αλλά από δικό τους φορέα....


λες να μου κάνουν κάνα τέτοιο?όχι εγω θα τους πω οτι ηρθα για να με προετοιμάσουν για το Sorbonne
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top