Γαλλική Φιλολογία

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Κι εγώ πέρασα!!!! Δεν ενθουσιάζομαι κι όλας, γιατί δεν είναι αυτό που ήθελα αλλά οκ!!
Θα πάω κολέγιο, κι από κει και πέρα στη γαλλική θα πηγαίνω όποτε προλαβαίνω και όταν με το καλό τελειώσω το κολέγιο θα αφοσιωθώ πλήρως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaep

Νεοφερμένος

Η danaep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλα ε..εχω σοκαριστει!!και εγω γαλλικη φιλολογια περασα..και τωρα εψαχνα τα μαθηματα και δεν περιμενα να απογοητευτω τοοοοσο πολυ!και εγω ενα b'2 εχω παρει ολο και ολο,αν και θα ελεγα οτι καταλαβαινω αρκετα,απλως καθε φορα που παω να μιλησω πρεπει να σκευτομαι συνεχεια τ σωστο χρονο κλπ.......θα τη βγαλω ή οχι τη σχολη??!ιδού η απορια...!!!(πιο πολυ απ ολα μου τη σπανε οι χρονοι..9 χρονια γαλλικα και ακομα τους μπερδευω)!τι λετε οι μεγαλυτεροι?υπαρχει σωτηρια για μενα ή μπααα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
καλα ε..εχω σοκαριστει!!και εγω γαλλικη φιλολογια περασα..και τωρα εψαχνα τα μαθηματα και δεν περιμενα να απογοητευτω τοοοοσο πολυ!και εγω ενα b'2 εχω παρει ολο και ολο,αν και θα ελεγα οτι καταλαβαινω αρκετα,απλως καθε φορα που παω να μιλησω πρεπει να σκευτομαι συνεχεια τ σωστο χρονο κλπ.......θα τη βγαλω ή οχι τη σχολη??!ιδού η απορια...!!!(πιο πολυ απ ολα μου τη σπανε οι χρονοι..9 χρονια γαλλικα και ακομα τους μπερδευω)!τι λετε οι μεγαλυτεροι?υπαρχει σωτηρια για μενα ή μπααα?!

Ναι, τα μαθήματα, κατά τη δική μου άποψη είναι από πολύ έως τελείως απογοητευτικά... Δύσκολα φαίνονται, πώς θα την παλέψουμε δεν ξέρω!!
Η απορία μου.... 9 χρόνια γαλλικά και έχεις μόνο το Β2???? :/:
Εγώ στα 5 χρόνια το πήρα...Κι άν δεν σταμάταγα λόγω φροντιστηρίου που έπρεπε να πάω στη Β λυκείου, θα χα πάρει και το C2!!
Προσωπικά πρόβλημα με τη γραμματική δεν έχω πρόβλημα (δεν είχα τουλάχιστον). Το πρόβλημά μου είναι το λεξιλόγιο... Πφφφ...
Δύσκολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaep

Νεοφερμένος

Η danaep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
κοιτα ολοι εχουμε διαφορετικες επιδοσεις...τα 4 πρωτα χρονια εκανα με την μαμα μου μαθημα οποτε δεν πολυ μετρουσαν...απλως δεν μπορω να πω οτι την λατρευα την γλωσσα.Λατρευα την χωρα,αλλα η γλωσσα παντα μου φαινοταν δυσκολη.τ β'2 αργησα ν τ παρω ,τ πηρα 1η λυκειου και μετα σταματησα μ τα ντελφ γιατι επρεπε να πιασω τ ειδικο μαθημα,που εχει μια τελειως διαφορετικη δομη απο τα ντελφ!τεσπα...αφου περασα και εφτασα ως εκει θα προσπαθησω και να τελειωσω!δεν ειμαι τυπος που τα παραταει τοσο ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CandyCloud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η CandyCloud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Αααα κατάλαβα!!! Ναι, όντως αν μου λές ότι έκανες μάθημα με τη μαμά σου τότε καταλαβαίνω... Κι εγώ το Β2 στην 1η λυκείου το πήρα...
Τώρα όσο για τη γλώσσα θα συμφωνήσω ότι είναι δύσκολη, βέβαια ίσως να μου φαίνεται έτσι γιατί την άρχισα στην 6η δημοτικού και είναι αυτό που λένε όσο πιο μικρός μάθεις κάτι τόσο καλύτερα είναι..
Τα χω αφήσει και 2 χρόνια τώρα τα γαλλικά δεν ξέρω πως θα τα καταφέρω :/:
Ελπίζω να τα πάμε όλοι καλά!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Συμφοιτητριες θα ειμαστε λοιπον! Παιδια οντως τα μαθηματα φαινονται δυσκολα...Εγω εχω C1 και παλι φοβαμαι!! Ελπιζω να τα καταφερουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
καλως το νεο αιμα της γαλλικης....
Bienvenus les enfants!!!

που περασατε?
αθηνα ή θεσσαλονικη?

καλη αρχη!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EleNouzZz

Νεοφερμένος

Η EleNouzZz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Αθήνααααααα <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
καλο κουραγιο δηλαδη.... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaep

Νεοφερμένος

Η danaep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αθηνααα και εγω!!αντε αντε συμφιτιτουδια και αλληλοβοηθεια ελπιζω...!Καλα εσυ που εχεις τ c'1 δεν νομιζω οτι εχεις να αγχονεσαι!!αλλα δεν τα παραταμε,ακομα δεν πληκαμε! γοργονοκοριτσο εσύ σπουδάζεις να φανταστω γαλλική ετσι??!Μηπως εχεις να προτεινεις τ πιο ευκολο μαθημα επιλογης??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
βασικα εχω τελειωσει εδω και 2 χρονακια
το πιο ευκολο μαθημα επιλογης, κατα γενικη ομολογια, ειναι τα παιδαγωγικα
ειναι και ελληνικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
μακαρι να περασω του χρονου και εγω!!!αλλα τα εμποδια ειναι πολλα.οι γονεισ με εχουν πρηξει οτι δεν εχει προοπτικη και με αυτη την φετινη ανοδο των βασεων(στην γαλλικη φιλολογια και στα 2 τμηματα),τρομαξα λιγο!κατι μου λεει οτι του χρονου θα ξεερασει τις 16000.μακαρι να βγαλω τοσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
ωπα βρε σταθη...
υπερβαλλεις λιγακι...
σιγα μην παει τοσο...
ειχε ξανανεβει πριν 2 χρονια νομιζω, αλλα επειδη ανεβαινε σταδιακα δεν φανηκε τοσο εντονα η διαφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ωπα βρε σταθη...
υπερβαλλεις λιγακι...
σιγα μην παει τοσο...
ειχε ξανανεβει πριν 2 χρονια νομιζω, αλλα επειδη ανεβαινε σταδιακα δεν φανηκε τοσο εντονα η διαφορα
μακαρι....:( να εχεις δικιο!αν και για να πω την αληθεια,χαρηκα που ανεβηκε για να μην το θεωρουν γελοιο τοσο πολυ.να υπαρχει μια βαση τουλαχιστον αξιοπρεπης!οχι οπως περισυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
η βαση δυστυχως ειναι σχετικα χαμηλη λογω του ειδικου
αν και ειναι ευκολο, μερικοι λογω του αγχους τα χανουνε
και αν δεν γραψουν καλα, κατεβαινει αντιστοιχα και η βαση

οσο για το ποσο ειναι η βαση, μην ξεχνατε οτι ειναι ΜΑΖΙ με το ειδικο μαθημα
παμε δηλαδη
πρεπει να γραψει καποιος τουλαχιστον 10
επι 2 που ειναι ο συντελεστης=20
δηλαδη 2000 μορια
πχ η βαση ειναι 13000 -2000 του ειδικου =11000
ε δεν θα γραψει καποιος μεσο ορο 11 στα μαθηματα?
θελω να πιστευω πως ναι
αρα ολα καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
η βαση δυστυχως ειναι σχετικα χαμηλη λογω του ειδικου
αν και ειναι ευκολο, μερικοι λογω του αγχους τα χανουνε
και αν δεν γραψουν καλα, κατεβαινει αντιστοιχα και η βαση

οσο για το ποσο ειναι η βαση, μην ξεχνατε οτι ειναι ΜΑΖΙ με το ειδικο μαθημα
παμε δηλαδη
πρεπει να γραψει καποιος τουλαχιστον 10
επι 2 που ειναι ο συντελεστης=20
δηλαδη 2000 μορια
πχ η βαση ειναι 13000 -2000 του ειδικου =11000
ε δεν θα γραψει καποιος μεσο ορο 11 στα μαθηματα?
θελω να πιστευω πως ναι
αρα ολα καλα
κατσε,μπερδευτηκα,το αριστα στο ειδικο δινει 4000 η' 2000 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
το αριστα (δηλαδη να γραψεις 20 στο ειδικο) δινει συνολο 4000. εγω επιασα την χειριστη περιπτωση.. να πιασει καποιος μονο 2000.. ισα ισα δηλαδη να γραψει 10 για να μπορει να δηλωσει ξενογλωσσα τμηματα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
το αριστα (δηλαδη να γραψεις 20 στο ειδικο) δινει συνολο 4000. εγω επιασα την χειριστη περιπτωση.. να πιασει καποιος μονο 2000.. ισα ισα δηλαδη να γραψει 10 για να μπορει να δηλωσει ξενογλωσσα τμηματα..
α καταλαβα....,ευχομαι να πιασω 3000 μορια!μακαρι...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukaki

Νεοφερμένος

Η koukaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εχω c1 sorbonne στα γαλλικα(και ανησυχω μονο και μονο γιατι φετοσ λογω πανελληνιων δεν ασχοληθηκα με τα γαλλικα οσο θα ηθελα).Τα μαθηματα γινονται στα γαλλικα?Και οι εξετασεις γραπτα στα γαλλικα ειναι(γιατι εχω φρικαρει λιγο)



ΥΓ ξερει κανεις ποτε θα ξεκινησουν οι εγραφεσ?σε αλλα τμηματα της φιλοσοφικησ εχουν πει κατι για 28...ειναι συγκεκριμενες μερεσ σε καθε τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
λοιπον....
εκτος απο 1-2 μαθηματα στο πρωτο ετος και μερικα μαθηματα επιλογης, ολα τα υπολοιπα παραδιδονται και εξεταζονται στα γαλλικα

οσο για τις εγγραφες....
καθε τμημα της φιλοσοφικης εχει διαφορετικη ημερομηνια εγγραφων
προς το παρον η φιλοσοφικη (αθηνας παντα) ειναι υπο καταληψη μεχρι και την τεταρτη 14/9
τοτε θα γινει νεα συνελευση φοιτητων για να αποφασιστει αν θα παραμεινει κλειστει η σχολη ή θα ανοιξει
παντως ανακοινωση για τις εγγραφες θα βγει και στο σαιτ της γραμματειας : www.frl.uoa.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top