Γαλλικά στο Παρίσι

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,889 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει ποτέ μαθήματα γαλλικών στο εξωτερικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
σε τι ηλικία το έκανες αυτό?αξίζει η εμπειρία?


Πρώτη Λυκείου! Τρομερή εμπειρία. Δεν νομίζω να είχα καλύτερη από αυτή μέχρι τώρα στη ζωή μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
εχω παει στο παρισι! υπεροχη πολη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
μόνο υπέροχη? μοναδική.. έχω πάει τουλάχιστον 2 φορές..πάντως οι γάλλοι που ζουν σε χωριά μιλάνε χάλια, αίσχος... π.χ( Brest et Nantes)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Αν πάτε, μεγάλη προσοχή στην οργάνωση του ταξιδιού από τους εδώ φορείς.Η δική μου εμπειρία ήταν χάλια, κι αυτό για τον παραπάνω λόγο.Η Γαλλία παρ' όλα αυτά ουάου, και όντως αξίζει να πας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Θέλω να μου προτείνετε ορισμένες ιστοσελίδες για εξάσκηση Γαλλικών, τύπου εφημερίδες, νέα κλπ. Σκέφτομαι ότι ισως τα χρειαστώ για πιθανές μελλοντικές σπουδές στη Γαλλία και δεδομένου ότι έχω το πτυχίο Β2 του DELF, θα ήταν κρίμα να τα αφήσω να πάνε χαμένα. Η γλώσσα ειναι σαν το πιάνο, αν την αφήσεις, την ξεχνάς. Και δεδομένου ότι δεν έχω καμία παρόμοια δυνατοτητα να εξασκώ τα Γαλλικά μου όσο εξασκώ τα Αγγλικά μου, νομίζω καταλαβαίνετε οι σχετικοί τι ακριβώς ζητώ. Σας λέω εκ των προτέρων οτι το rfi το ξέρω εδώ και πολλά χρόνια, οπότε μη μου το προτείνετε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Πρώτη Λυκείου! Τρομερή εμπειρία. Δεν νομίζω να είχα καλύτερη από αυτή μέχρι τώρα στη ζωή μου!
ενοεις πριν 13 χρονια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Θέλω να μου προτείνετε ορισμένες ιστοσελίδες για εξάσκηση Γαλλικών, τύπου εφημερίδες, νέα κλπ. Σκέφτομαι ότι ισως τα χρειαστώ για πιθανές μελλοντικές σπουδές στη Γαλλία και δεδομένου ότι έχω το πτυχίο Β2 του DELF, θα ήταν κρίμα να τα αφήσω να πάνε χαμένα. Η γλώσσα ειναι σαν το πιάνο, αν την αφήσεις, την ξεχνάς. Και δεδομένου ότι δεν έχω καμία παρόμοια δυνατοτητα να εξασκώ τα Γαλλικά μου όσο εξασκώ τα Αγγλικά μου, νομίζω καταλαβαίνετε οι σχετικοί τι ακριβώς ζητώ. Σας λέω εκ των προτέρων οτι το rfi το ξέρω εδώ και πολλά χρόνια, οπότε μη μου το προτείνετε. :P
Δες στο θέμα αυτό, υπέρχουν μπόλικες!
-----------------------------------------
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=38759&page=3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,889 μηνύματα.
Θα ήθελα να μαι εκεί. I wish you were here!

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=JzH48aXSBlE&feature=fvw[/ame]

Θα ήθελα να μαι εκεί. I wish you were here!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εγώ είχα πάει στισ Κάννες (college international de Cannes) ένα καλοκαίρι για ένα μήνα (παρέα με τρεις έλληνες από το ίδιο φροντιστήριο) Η εμπειρία ήταν συναρπαστική αλλά το κακό είναι ότι επειδή έκανα πολύ παρέα με τους Έλληνες φίλους δεν εξάσκησα ιδιαίτερα τα γαλλικά μου.
Αυτό που ήταν ξεχωριστό εκτός από τις βόλτες στην Κρουαζέτ και τα μπάνια ήταν η τρομακτική πολυπολιτισμικότητα του κολλεγίου. Άτομα από τις πιο παράξενες χώρες του κόσμου και ένα τρομερά φιλικό περιβάλλον. Υπέροχες και οι σουαρέ ντανσαντ. Υπήρχαν και πολλοί ανιματέρ που μας βοηθούσαν σε πολλά πράγματα. Για χρόνια θα μιλάω γι αυτή την εμπειρία

Δείτε τιμές
https://www.tricolore.eu/tricolore/french/cannes/40.html

δηλαδή αν κάποιος θέλει να πάει για 2 εβδομάδες και να μείνει σε μονόκλινο πόσα πληρώνει????
Επειδή δεν είναι και πολύ ξεκάθαρο...

Και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά!!!
:thanks:
-----------------------------------------
Α!Και υπάρχει μήπως κάτι ανάλογο ,με λογικές τιμές όμως για Παρίσι????


mille merci mes ami(e)s!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
και εγω θα παω σε δυο χρονακια αλλα ελπιζω να ειμαι φοιτητης μεχρι τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
δηλαδή αν κάποιος θέλει να πάει για 2 εβδομάδες και να μείνει σε μονόκλινο πόσα πληρώνει????
Επειδή δεν είναι και πολύ ξεκάθαρο...

Και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά!!!
:thanks:
-----------------------------------------
Α!Και υπάρχει μήπως κάτι ανάλογο ,με λογικές τιμές όμως για Παρίσι????


mille merci mes ami(e)s!!!


Σε μονόκλινο; Εγώ θυμάμαι ότι είχε κυρίως δίκλινα.

Για Παρίσι θα έχει σίγουρα. Τώρα αν είναι κέντρο μη περιμένεις λογικές τιμές. Θα ξεφεύγουν σίγουρα ειδικά αν είναι πολύ κέντρο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Σε μονόκλινο; Εγώ θυμάμαι ότι είχε κυρίως δίκλινα.

Για Παρίσι θα έχει σίγουρα. Τώρα αν είναι κέντρο μη περιμένεις λογικές τιμές. Θα ξεφεύγουν σίγουρα ειδικά αν είναι πολύ κέντρο:)


θα προτιμούσα μονόκλινο αλλά δε θα έχω και κανένα πρόβλημα με το δίκλινο.
Η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα Παρίσι!Έχεις κανείς να μου προτείνει κάποιο συγκεκριμένο campus με τις τιμές του όμως για Παρίσι????

Θα το εκτιμούσα πολύ!
Ευχαριστώ εκ των προτερων.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Έψαξα λίγο αλλά έχει τόσες πολλές πληροφορίες και προτάσεις που μπερδεύτηκα. Εσύ έψαξες καθόλου με το google;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Έψαξα λίγο αλλά έχει τόσες πολλές πληροφορίες και προτάσεις που μπερδεύτηκα. Εσύ έψαξες καθόλου με το google;

βρήκα κάτι άκυρα και την Alliance francaise!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Ταξιδέψτε στο Παρίσι από τον Ιούλιο με 35 ευρώ.


Πτήσεις Θεσσαλονίκη – Παρίσι με την easyJet
Η easyJet, η μεγαλύτερη αεροπορική εταιρία του Ηνωμένου Βασιλείου, ανακοίνωσε σήμερα τη νέα απευθείας πτήση από το αεροδρόμιο Μακεδονία της Θεσσαλονίκης προς το αεροδρόμιο του Charles de Gaulle στο Παρίσι, με 4 πτήσεις την εβδομάδα, σε ετήσια βάση, με αεροσκάφος τύπου Airbus A319.
Οι έναρξη των πτήσεων της easyJet από τη Θεσσαλονίκη προς Παρίσι θα πραγματοποιηθεί τον Ιούλιο του 2011, κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή και Κυριακή, με άφιξη στις 10.30πμ και αναχώρηση 11:00πμ. Η τιμή για τα αεροπορικά εισητήρια θα ξεκινάει από 34.99€ (συμπεριλαμβανομένων των φόρων) και ήδη οι πτήσεις έχουν αναρτηθεί στην σελίδα της easyJet.
Ο περιφερειακός διευθυντής της easyJet κ. Στέφανος Βακιρτζής, δήλωσε για τις νέες πτήσεις από Θεσσαλονίκη προς Παρίσι: «Η easyJet με ενθουσιασμό εγκαινιάζει τη νέα αυτή διαδρομή από και προς το Παρίσι. Παράλληλα, επιβεβαιώνει τη διαρκή επέκταση του δικτύου της, συμβάλλοντας και στην ενίσχυση της πόλης της Θεσσαλονίκης και της Βόρεια Ελλάδας. Η προσθήκη της νέας αυτής γραμμής προς Παρίσι έρχεται να προστεθεί στις ήδη υπάρχουσες 5 που συνδέουν τη Θεσσαλονίκη με μεγάλες πόλεις όπως, Λονδίνο, Μιλάνο, Βερολίνο, Ντόρτμουντ και Βασιλεία. Στόχος μας είναι να ανταποκριθούμε στις ανάγκες και τις επιθυμίες των επιβατών μας με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, αλλά και να αυξήσουμε το τουριστικό ενδιαφέρον για τη συμπρωτεύουσα.»

https://www.e-airtickets.gr/aeroporika-nea/pthseis-thessaloniki-parisi-easyjet/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Paris est parfait ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top