Γίνεται να περάσω τη Φυσική με 8;

andysbalis

Νεοφερμένος

Ο andysbalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λοιπόν στο πρώτο τετράμηνο στην φυσική πήρα 8 και ο ΓΜΟ μου ήταν 13,6/14…δεν νομίζω στο δεύτερο τετράμηνο να υπάρξει σημαντική βελτίωση και στις προαγωγικές δεν νομίζω να γράψω καλά…θέλω να μάθω αν μπορώ να περάσω την τάξη
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Υποθέτω ότι είσαι Λύκειο. Φυσικά και μπορείς και με 8 στη Φυσική και 5 στα Μαθηματικά. Αρκεί ο Γ.Μ.Ο. σου να είναι 9,5. Αν είσαι Γυμνάσιο νομίζω είναι πιο δύσκολα και δεν θυμάμαι ακριβώς.

1647541573527.png
 

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Αρκεί ο Γ.Μ.Ο. σου να είναι 9,5.
Πλέον με 10 γενικό μέσο όρο προάγεσαι στο λύκειο. Στο λύκειο και να θες να μείνεις δεν μπορείς. Μόνο το 2014 μπήκε η βάση του 10 και του 8 σε όλα τα μαθήματα και το 40% των μαθητών στην α λυκείου θα έπρεπε να επαναλάβει μάθημα το Σεπτέμβρη για να προαχθεί. Βέβαια τότε έγινε τροποποίηση στον υπολογισμό του μ.ο και απετράπη το βατερλώ. Μετά βγήκε ο σύριζα που επανέφερε το 9,5 γ.μ.ο και κατήργησε την τράπεζα θεμάτων. Και η νδ επανέφερε την τράπεζα θεμάτων αλλά τον γενικό μέσο όρο τον αύξησε μόνο κατά μισή μονάδα χωρίς να βάλει βάση στο κάθε μάθημα. Οπότε η πιθανότητα να μείνει κάποιος στο λύκειο είναι εξαιρετικά μικρή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θέλει προσπάθεια για να μείνεις στην τάξη .
 

Appolon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Appolon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
για να μεινεις στην ταξη θα πρεπει να βαλεις μεσο τον υπουργο παιδειας! και ισως να λαδωσεις τους καθηγητες σου!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top