Γίνεται να πάω από το ΕΠΑΛ στο ΓΕΛ;

Danis13

Νεοφερμένος

Ο Danis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μια ερώτηση θέλω να κάνω...μπορεί να φανεί λίγο τρελό αυτό που θα γράψω.. Εγώ πήγαινα στο ΕΠΑΛ γιατί φοβόμουν ότι δεν περάσω, έτσι σκέφτηκα να πάω πιο safe. Λοιπόν, πέρασα στις πανελλαδικές σε πολύ καλή σχολή.
Τώρα όμως το έχω μετανιώσει κ έχω καταλάβει πως δεν μου αρέσει αυτή η σχολή.
Θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να δώσω από Γελ (θετική κατεύθυνση). Μήπως θα πρέπει να παρακολουθήσω το Γενικό από την β´ λυκείου;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μια ερώτηση θέλω να κάνω...μπορεί να φανεί λίγο τρελό αυτό που θα γράψω.. Εγώ πήγαινα στο ΕΠΑΛ γιατί φοβόμουν ότι δεν περάσω, έτσι σκέφτηκα να πάω πιο safe. Λοιπόν, πέρασα στις πανελλαδικές σε πολύ καλή σχολή.
Τώρα όμως το έχω μετανιώσει κ έχω καταλάβει πως δεν μου αρέσει αυτή η σχολή.
Θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να δώσω από Γελ (θετική κατεύθυνση). Μήπως θα πρέπει να παρακολουθήσω το Γενικό από την β´ λυκείου;
Η θετικη γελ ειναι ενας εντελως νεος ''κοσμος'' και δυστυχώς δυσκολος. Εφοσον εχεις απολυτηριο λυκειου δεν μπορεις να φοιτησεις σε γελ. Μπορεις να φοιτησεις μονο σε επαλ Β,Γ ταξη με το αιτιολογικο απόκτηση νεας ειδικοτητας.
 

Danis13

Νεοφερμένος

Ο Danis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Σωστα , αν εχεις απολυτηριο Γελ , μπορεις να φοιτησεις 2 χρονια σε επαλ και να δωσεις μετα πανελληνιες μεσω επαλ.
Παντως εσυ με το απολυτηριο Επαλ μπορεις να δωσεις μεσω γελ χωρις καμία επιλεον φοιτηση.
 

Danis13

Νεοφερμένος

Ο Danis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Το αντίθετο δεν γίνεται; Ούτε σε νυχτερινό Γελ ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Καλησπέρα! Μια ερώτηση θέλω να κάνω...μπορεί να φανεί λίγο τρελό αυτό που θα γράψω.. Εγώ πήγαινα στο ΕΠΑΛ γιατί φοβόμουν ότι δεν περάσω, έτσι σκέφτηκα να πάω πιο safe. Λοιπόν, πέρασα στις πανελλαδικές σε πολύ καλή σχολή.
Τώρα όμως το έχω μετανιώσει κ έχω καταλάβει πως δεν μου αρέσει αυτή η σχολή.
Θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να δώσω από Γελ (θετική κατεύθυνση). Μήπως θα πρέπει να παρακολουθήσω το Γενικό από την β´ λυκείου;
Μωρε,σου λεει ο γιαννης οτι δε χρειαζεται να φοιτησεις στο ΓΕΛ για να δωσεις απο κει πανελληνιες.Απλα δηλωνεις σε ενα ΓΕΛ οτι θες να δωσεις πανελληνιες και τελος.Δεν θελει παρακολουθηση το ΓΕΛ απο καποιον που τελειωσε ΕΠΑΛ οπως αυτο συμβαινει σε περιπτωση που καποιος θελει να κανει το αναποδο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top