Γίνεται η γραμματεία της σχολή μου να απορρίψει το αίτημα διαγραφής μου;

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του forum, ανοίγω αυτό το thread για να λύσω μία ίσως χαζή απορία που μου προκλήθηκε. Αρχικά, θέλω να πω πως ανέφερα το ερώτημα μου αυτό σε προηγούμενο thread αλλά θέλω να κάνω νέο thread σε περίπτωση που κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω ή έχει κάποια παρόμοια απορία.

Λοιπόν, η κατάσταση μου είναι η εξής. Γράφτηκα το 2021 στο Βιολογικό της Πάτρας. Ολόκληρο το πρώτο έτος ήμουνα τυπικός με εργαστήρια, δηλώσεις, κτλ. Στο δεύτερο έτος μετά από αρκετή σκέψη, αποφάσισα να παρατήσω την σχολή στα μέσα του έτους για να ακολουθήσω κάτι που με ενδιαφέρει πολύ περισσότερο. Το πρόβλημα μου είναι το εξής τώρα, είχα δηλώσει πριν αποφασίσω να παρατήσω την σχολή τον εαυτό μου σε εργαστήρια για ένα μάθημα, τα οποία τελικά δεν παρακολούθησα καθόλου. Υπάρχει περίπτωση όταν θα χρειαστεί να κάνω διαγραφή από την σχολή για την εγγραφή στη νέα σχολή να μου απορρίψει το αίτημα η γραμματεία; Λόγω παραμέλησης φοιτητικών υποχρεώσεων ή κάτι τέτοιο;

Συγγνώμη, αν ακούγεται χαζή απορία. Έχει κάποιος παρόμοια ιστορία; Αγχώνομαι για βλακείες; Ευχαριστώ!
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 539 μηνύματα.
Χαζές απορίες δεν υπάρχουν. Αλλά όχι δεν μπορεί να σου αρνηθεί διαγραφή.
 

estrela

Νεοφερμένος

Η estrela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
οχι γενικα δεν μπορουν να σου αρνηθουν την διαγραφη, ωστοσο για να γινει η διαγραφη πρεπει να εχεις κλεισει μερικες υποχρεωσεις στη σχολη, πχ να εχεις κανει αιτημα διαγραφης και να μη χρωστας τιποτα στη βιβλιοθηκη σου
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top