ΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΠΑΠΕΙ) ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΠΑΔΑ)

angelospiperakis

Νεοφερμένος

Ο angelospiperakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έδωσα φέτος πανελλήνιες, με τα μόρια μου και με βάση τις βάσεις του 22, περνάω ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ στο ηράκλειο και ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΣΤΟ ΠΑΔΑ. Για 10 μόρια δεν πιάνω την ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ στο ΠΑΠΕΙ οπότε με μια ελάχιστη πτώση ίσως τα καταφέρω. Το επιστημης υπολογιστων μου φαίνεται αρκετά καλό τμήμα, αλλά θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας και για τα άλλα 2 (ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΑΠΕΙ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΔΑ) διότι δεν γνωρίζω πολλά για αυτά τα τμήματα. Αλλά και γενικότερα ποιο από τα 3 τμήματα θεωρείται καλύτερο;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,803 μηνύματα.
Ψηφιακών συστημάτων αξίζει φουλ αν σε ενδιαφέρουν τα δίκτυα και κυρίως οι τηλεπικοινωνίες. Όχι ότι υστερεί ως προς τον προγραμματισμό, τα ίδια θα μάθεις κι εκεί που μαθαίνουν όλοι οι υπόλοιποι. Απλώς αν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το coding, ίσως να πας επιστήμη υπολογιστών (csd) για να μη φορτωθείς μαθήματα που δε σε ενδιαφέρουν ( σήματα & συστήματα, τηλεποικοινωνίες, ψηφιακές επικοινωνίες κτλ) .
Έχω περάσει από το csd, είναι ζόρι όμως να το ξέρεις.
 

angelospiperakis

Νεοφερμένος

Ο angelospiperakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ψηφιακών συστημάτων αξίζει φουλ αν σε ενδιαφέρουν τα δίκτυα και κυρίως οι τηλεπικοινωνίες. Όχι ότι υστερεί ως προς τον προγραμματισμό, τα ίδια θα μάθεις κι εκεί που μαθαίνουν όλοι οι υπόλοιποι. Απλώς αν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το coding, ίσως να πας επιστήμη υπολογιστών (csd) για να μη φορτωθείς μαθήματα που δε σε ενδιαφέρουν ( σήματα & συστήματα, τηλεποικοινωνίες, ψηφιακές επικοινωνίες κτλ) .
Έχω περάσει από το csd, είναι ζόρι όμως να το ξέρεις
Είμαι απο Κρήτη και καταλαβαίνεις ότι εδώ το csd αναφέρεται παντού ως η απόλυτη και καλύτερη σχολή πληροφορικής στην Ελλάδα. Εννοείται δεν μπορώ να διαφωνήσω σε αυτό διότι όπως έχω δει από τον οδηγό σπουδών, την άμεση επαγγελματική αποκατάσταση και τις παγκόσμιες διακρίσεις, η σχολή είναι τοπ. Όμως θα ήθελα να φύγω για μια φοιτητική ζωη εκτός κρήτης, οπότε είμαι σε δίλλημα. Καμια γνωμη για μηχανικων πληροφορικής στο ΠΑΔΑ, σε συγκριση με τις άλλες δύο σχολές;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top