ΓΕΛ & ΕΠΑΛ

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
βλεπεις την αλλη τις προαλλες αποφοιτη απο επαλ με 2 μαθηματα ειδικοτητας και μου λεει εγω εχω πτυχιο νοσηλευτριας και θα παω να εργαστω σε νοσοκομειο .εσυ απο το γελ δεν εχεις ΠΤΥΧΙΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ!εμα πια με το ψωνιο του καθενας σε αυτη τη χωρα!

Σημείωση συντονιστή: Το θέμα προέκυψε από συζήτηση στο thread Πανεπιστήμια & TEI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
βλεπεις την αλλη τις προαλλες αποφοιτη απο επαλ με 2 μαθηματα ειδικοτητας και μου λεει εγω εχω πτυχιο νοσηλευτριας και θα παω να εργαστω σε νοσοκομειο .εσυ απο το γελ δεν εχεις ΠΤΥΧΙΟ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ!εμα πια με το ψωνιο του καθενας σε αυτη τη χωρα!
αυτο που εσυ λες ψωνιο, εγω το λεω σωστη επιλογη την καταλληλη στιγμη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
@Γιολάντα53448: Άσχετα αν σου μίλησε ο/η ΕΠΑΛ με ύφος και τα πήρες, ωστόσο σού ανέφερε κάτι που είναι αλήθεια. Αυτή με το πτυχίο ΕΠΑΛ – ειδικότητα Νοσηλευτικής μπορεί να εργαστεί οπουδήποτε ως Νοσηλεύτρια ΔΕ μιας και φέρει συγκεκριμένα επαγγελματικά δικαιώματα!

Το απολυτήριο ΓΕΛ δεν φέρει τίποτα, εκτός από το πασαπόρτι να δώσεις πανελλήνιες σε Πανεπιστήμια & ΤΕΙ (το πτυχίο ΕΠΑΛ μόνο σε ΤΕΙ αν δεν το αλλάξανε). Αν δεν εισαχθείς στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση και φυσικά πάρεις το πτυχίο, τότε για θέσεις ΔΕ Νοσηλευτικής το χαρτί ΕΠΑΛ μπορεί, ενώ το χαρτί ΓΕΛ όχι. Σε θέσεις γενικόλογες ΔΕ το ΕΠΑΛ και ΓΕΛ μπορούν και μάλιστα ο μεγαλύτερος βαθμός στο χαρτί... κερδίζει!

Επίσης, στο ΙΕΚ αν θελήσεις να πας για Νοσηλευτική θα κάνεις 2 έτη σπουδές, ενώ ο ΕΠΑΛ ένα έτος (κερδίζει και χρόνο σπουδών).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
σε ο,τι αφορα αυτο που ειπα για τα επαλ το προβλημα μου ειναι η δευτεροβαθμια εκπαιδευση που επιτρεπει στην αλλη με 2 μαθηματα ειδικοτητας να παιρνει σχετικο πτυχιο.αυτο ειναι τραγικο κατα την γνωμη μου.τωρα αν εσεις θεωρειτε ορθως οτι καποιος τοσο απλα και ευκολα πρεπει να διεκδικει θεσεις ειδικοτητας τι να πω! το θεμα λοιπον δεν ειναι αν μου ειπε αληθεια ή ψεματα.το θεμα ειναι που καταντησε η εκπαιδευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
σε ο,τι αφορα αυτο που ειπα για τα επαλ το προβλημα μου ειναι η δευτεροβαθμια εκπαιδευση που επιτρεπει στην αλλη με 2 μαθηματα ειδικοτητας να παιρνει σχετικο πτυχιο.αυτο ειναι τραγικο κατα την γνωμη μου.τωρα αν εσεις θεωρειτε ορθως οτι καποιος τοσο απλα και ευκολα πρεπει να διεκδικει θεσεις ειδικοτητας τι να πω! το θεμα λοιπον δεν ειναι αν μου ειπε αληθεια ή ψεματα.το θεμα ειναι που καταντησε η εκπαιδευση

Δεν ειναι Δυο τα μαθηματα ειναι 12 και νομιζω οτι σε συνδυασμο με τα εργαστηρια της τριτης που γινονται σε νοσοκομειο+την 6 μηνη πρακτικη που επισης γινεται σε νοσοκομειο
νομιζω οτι μπορει ανετα να βρει δουλεια
Και τα βιβλια τους ειναι πολυ καλα απο οτι λενε οι καθηγητες που ειχαν, (και αηδιαστικα θα προσθετα για μενα....)

Β λυκειου:

Στοιχεία Ανατομίας-Φυσιολογίας Ι 3Θ
Πρώτες Βοήθειες 2Θ
Στοιχεία Φαρμακολογίας 2Θ
Στοιχεία Μικροβιολογίας 2Θ+2 Ε
Βασική Νοσηλευτική 2Θ+2Ε
Βρεφοκομία 2Θ+1 Ε

Γ λυκειου:

Νοσηλευτική 3Θ+8 Ε
Χειρουργική-Τεχνική Χειρουργείου 2Θ
Στοιχεία Γυναικολογίας-Μαιευτικής και Παιδιατρικής 2Θ
Στοιχεία Νευρολογίας-Ψυχιατρικής 2Θ
Στοιχεία Παθολογίας 3Θ
Στοιχεία Ανατομίας-Φυσιολογίας ΙΙ 3Θ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
σε ο,τι αφορα αυτο που ειπα για τα επαλ το προβλημα μου ειναι η δευτεροβαθμια εκπαιδευση που επιτρεπει στην αλλη με 2 μαθηματα ειδικοτητας να παιρνει σχετικο πτυχιο.αυτο ειναι τραγικο κατα την γνωμη μου.τωρα αν εσεις θεωρειτε ορθως οτι καποιος τοσο απλα και ευκολα πρεπει να διεκδικει θεσεις ειδικοτητας τι να πω! το θεμα λοιπον δεν ειναι αν μου ειπε αληθεια ή ψεματα.το θεμα ειναι που καταντησε η εκπαιδευση

εχεις σωστες ιδεες αλλα αποδιδεις τα φταιξιματα σε λαθος ατομα, δυστυχως.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
σε ο,τι αφορα αυτο που ειπα για τα επαλ το προβλημα μου ειναι η δευτεροβαθμια εκπαιδευση που επιτρεπει στην αλλη με 2 μαθηματα ειδικοτητας να παιρνει σχετικο πτυχιο.αυτο ειναι τραγικο κατα την γνωμη μου.τωρα αν εσεις θεωρειτε ορθως οτι καποιος τοσο απλα και ευκολα πρεπει να διεκδικει θεσεις ειδικοτητας τι να πω! το θεμα λοιπον δεν ειναι αν μου ειπε αληθεια ή ψεματα.το θεμα ειναι που καταντησε η εκπαιδευση

εχεις ερθει ποτε να δεις τι κανουμε στα εργαστηρια;η την υλη μας στα επαλ;απλο το θεωρεις εσυ.ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΜΩΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy_Law

Νεοφερμένος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Πές τα,τόσα ξέρουν τόσα λένε
ο κάθε ένας βγάζει το κόμπλεξ του επειδή
δεν πήγε ΕΠΑΛ και επειδή το ΕΠΑΛ είναι ανώτερο
καθώς και για ΑΕΙ μπορείς να δώσεις και πτυχίο ειδικότητας
έχεις.Απλό είναι φαίνεται τι είναι ανώτερο νομίζω ;) και μην ακούσω σχόλια τύπου στα ΓΕΛ γίνεται μάθημα και στα ΕΠΑΛ...αυτά είναι δικαιολογίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Δηλαδή θέλετε να μας πείτε ότι στα ΕΠΑΛ ετοιμάζεται καλύτερα κανένας για να μπει σε μία σχολή?? Μόνο εγώ ξέρω ότι το 90% ( μάλλον είπα λίγο) μπήκε στο ΕΠΑΛ γιατί θέλει απλά να βγάλει το Λύκειο και θέλει να ξύνεται όλη μέρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πές τα,τόσα ξέρουν τόσα λένε
ο κάθε ένας βγάζει το κόμπλεξ του επειδή
δεν πήγε ΕΠΑΛ και επειδή το ΕΠΑΛ είναι ανώτερο
καθώς και για ΑΕΙ μπορείς να δώσεις και πτυχίο ειδικότητας
έχεις.Απλό είναι φαίνεται τι είναι ανώτερο νομίζω ;) και μην ακούσω σχόλια τύπου στα ΓΕΛ γίνεται μάθημα και στα ΕΠΑΛ...αυτά είναι δικαιολογίες
το ****** τωρα ενταξει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πές τα,τόσα ξέρουν τόσα λένε
ο κάθε ένας βγάζει το κόμπλεξ του επειδή
δεν πήγε ΕΠΑΛ και επειδή το ΕΠΑΛ είναι ανώτερο
καθώς και για ΑΕΙ μπορείς να δώσεις και πτυχίο ειδικότητας
έχεις.Απλό είναι φαίνεται τι είναι ανώτερο νομίζω ;) και μην ακούσω σχόλια τύπου στα ΓΕΛ γίνεται μάθημα και στα ΕΠΑΛ...αυτά είναι δικαιολογίες

Για μαθήματα δεν ξέρω αλλά αυτό για το επίπεδο ισχύει, στην περιοχή μου τουλάχιστον. Πολλά παιδιά πάνε σε ΕΠΑΛ επειδή δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στα ΓΕΛ, και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα σε θέματα επιπέδου τουλάχιστον να είναι η μέρα με τη νύχτα. Παιδιά που πάνε εκεί μου λένε ότι μόνο μάθημα δε γίνεται και τα συναφή. Τώρα σε αυτό που πας εσύ δεν ξέρω, μπορεί να είναι καλύτερα τα πράγματα. Αλλά μη γενικεύουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Δηλαδή θέλετε να μας πείτε ότι στα ΕΠΑΛ ετοιμάζεται καλύτερα κανένας για να μπει σε μία σχολή?? Μόνο εγώ ξέρω ότι το 90% ( μάλλον είπα λίγο) μπήκε στο ΕΠΑΛ γιατί θέλει απλά να βγάλει το Λύκειο και θέλει να ξύνεται όλη μέρα??

αμα εχεις ειδικοτητα νοσηλευτικη και περασεις νοσηλευτικη ναι εισαι καλυτερα προετοιμασμενος και εχεις παρπανω γνωσεις.2ον κανεις λαθος επειδη παω επαλ ειναι παρα πολλοι αυτοι που εχουν στοχους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αμα εχεις ειδικοτητα νοσηλευτικη και περασεις νοσηλευτικη ναι εισαι καλυτερα προετοιμασμενος και εχεις παρπανω γνωσεις.2ον κανεις λαθος επειδη παω επαλ ειναι παρα πολλοι αυτοι που εχουν στοχους...
πανο δυστυχως εχει δικιο..το 90% που ειπε ειναι λιγο! και μιλαμε για το συνολο οχι το δικο σου σχολειο συγκεκριμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
πανο δυστυχως εχει δικιο..το 90% που ειπε ειναι λιγο! και μιλαμε για το συνολο οχι το δικο σου σχολειο συγκεκριμενα

στην ειδικοτητα μας γιαννη δεν ισχυει γιατι εχουμε να κανουμε με ανθρωπινες ζωες,οποτε δεν παμε για να τα ξυσουμε..σε αλλες ειδικοτητες ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
στην ειδικοτητα μας γιαννη δεν ισχυει γιατι εχουμε να κανουμε με ανθρωπινες ζωες,οποτε δεν παμε για να τα ξυσουμε..σε αλλες ειδικοτητες ναι.
στις περισσοτερες πολεις την ελλαδας υπαρχουν επαλ που δεν ειναι χωρισμενα σε ειδικοτητες ειναι ολες στο ιδιο κτιριο δηλαδη..εκει θα εβαζα και 95% ποσοστο καλως ή κακως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
στις περισσοτερες πολεις την ελλαδας υπαρχουν επαλ που δεν ειναι χωρισμενα σε ειδικοτητες ειναι ολες στο ιδιο κτιριο δηλαδη..εκει θα εβαζα και 95% ποσοστο καλως ή κακως

ΔΕΝ παιζει ρολο το αν ειναι στο ιδιο κτιριο..επισης δεν υπαρχει περιτπτωση να μην ειναι χωρισμενα,σαν να μου λες οτι νοσηλευτες και μιχανικοι αυτοκινητων ειναι στο ιδιο εργαστηριο.πραγμα αδυνατον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Ρε Πάνο μας δουλεύεις?? Στο σχολείο σου απ ότι έχεις πει κάνετε 1-2 μήνες κατάληψη... Εγώ αυτό δεν το έχω ακούσει πουθενά σε κανένα ΓΕΛ τουλάχιστον. Δηλαδή θα είστε πιο καλά προετοιμασμένοι εσείς από κάποιους που θα κάνουν 2 μήνες παραπάνω μάθημα από εσάς?? Όσο αυτό που λες για την ειδικότητά σου μπορεί να έχεις δίκαιο, αλλά σε άλλες ειδικότητες τα πράγματα είναι τουλάχιστον τραγικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Ρε Πάνο μας δουλεύεις?? Στο σχολείο σου απ ότι έχεις πει κάνετε 1-2 μήνες κατάληψη... Εγώ αυτό δεν το έχω ακούσει πουθενά σε κανένα ΓΕΛ τουλάχιστον. Δηλαδή θα είστε πιο καλά προετοιμασμένοι εσείς από κάποιους που θα κάνουν 2 μήνες παραπάνω μάθημα από εσάς?? Όσο αυτό που λες για την ειδικότητά σου μπορεί να έχεις δίκαιο, αλλά σε άλλες ειδικότητες τα πράγματα είναι τουλάχιστον τραγικά!

τα μαθηματα ειδικοτητας αναπληρωνονται σε περιπτωση καταληψης..τα γενικης παιδειας οχι.η διαφορα μου με εναν μιχανικο αυτοκινητων ειναι οτι αν αυτος κανει ενα λαθος δεν εγινε και τιποτα ενω αν το κανω εγω μπορει να χαθει ανθρωπος.πραγμα που σημαινει πως πρεπει να διαβαζω και να προσεχω.καταλαβες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Σου είπα ότι στην ειδικότητά σου μπορέι να ισχύει αυτό για να το λες εσύ ( δεν έχεις λόγο φαντάζομαι να μου πεις ψέματα), αλλά γενικοποιείς και μας δίνεις να καταλάβουμε ότι αυτό γίνετε σε κάθε ειδικόητα των ΕΠΑΛ. Σου ξαναλέω ότι έχω πολλόυς γνωστούς που έχουν πάει ΕΠΑΛ για να έχουν ξεκούραστη "λυκειακή" ζωή και όχι για να προετοιμαστούν καλύτερα για τις εξετάσεις. Ενώ το αντίθετο δεν το έχω ακόυσει. Αυτό :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
τα μαθηματα ειδικοτητας αναπληρωνονται σε περιπτωση καταληψης..τα γενικης παιδειας οχι.η διαφορα μου με εναν μιχανικο αυτοκινητων ειναι οτι αν αυτος κανει ενα λαθος δεν εγινε και τιποτα ενω αν το κανω εγω μπορει να χαθει ανθρωπος.πραγμα που σημαινει πως πρεπει να διαβαζω και να προσεχω.καταλαβες;

What? Κοίταξε... Ας το πάρουμε από την αρχή το πράμα. Όλα τα επαγγέλματα γίνονται ώστε να εξυπηρετείτε κάποιος. Εσύ εξυπηρετείς τον άρρωστο, ο μηχανικός το αυτοκίνητο ΜΟΥ,ΣΟΥ,ΤΟΥ. Αν κάνει καμία μαλακία ο μηχανικός μπορώ/είς/εί πολύ απλά να καταλήξω/ξεις/ξει στα κυπαρισσάκια.

Όποιος θέλει να γίνει καλός επαγγελματίας πρέπει να διαβάζει, ότι ειδικότητα κι αν έχει.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top