Β λυκειου χωρις φροντιστηριο (βοηθηματα και προετοιμασια για κατευθυνση υγειας)

cinnamongirl

Νεοφερμένος

Η cinnamongirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας! Φέτος θα πάω Β λυκείου. Δεν θα κανω φροντιστηριο ούτε ιδιαίτερα. Δεν ξέρω τι βοηθήματα να πάρω για την θετική κατεύθυνση (Μαθηματικά κατ, Άλγεβρα, Γεωμετρία, Φυσική γεν, Φυσική κατ και Βιολογία). Περσι ειχα παρει για φυσικη το βοηθημα των αδερφων Σαββαλα το οποιο με δυσκολεψε αρκετα. Για αλγεβρα του Παπαδακη το οποιο μου φανηκε παρα πολυ ευκολο και με βοηθησε αρκετα. Για χημεια του Σαλτερη το οποιο σε καποια σημεια με δυσκολευε αλλα σε γενικες γραμμες μου φανηκε ευκολο. Του χρονου θα διαλεξω κατευθυνση υγειας οποτε θέλω να ρωτήσω επισης αν προτείνετε να αρχισω προετοιμασια μονη μου για την βιολογια της Γ λυκειου. Ευχαριστω!:)
 

Ameliak

Νεοφερμένος

Η Ameliak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Μαθηματικά, άλγεβρα, γεωμετρία : Παπαδάκης
Χημεια: σαλτερης
Φυσική: εγώ είχα των αδερφών σαββαλα αλλά φέτος χρησιμοποιώ και του μαθιουδακη και μου φαίνεται πιο καλό
Τώρα για βιολογία δεν γνωρίζω
 

cinnamongirl

Νεοφερμένος

Η cinnamongirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μαθηματικά, άλγεβρα, γεωμετρία : Παπαδάκης
Χημεια: σαλτερης
Φυσική: εγώ είχα των αδερφών σαββαλα αλλά φέτος χρησιμοποιώ και του μαθιουδακη και μου φαίνεται πιο καλό
Τώρα για βιολογία δεν γνωρίζω
Ευχαριστώ πολύ! Χρειαζεται να παρω βοηθημα και για την αλγεβρα και για τα μαθηματικα?
 

Ameliak

Νεοφερμένος

Η Ameliak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Χρειαζεται να παρω βοηθημα και για την αλγεβρα και για τα μαθηματικα?
Κοίτα είναι διαφορετική ύλη αλλά αυτό θα το κρίνεις εσυ. Στα μαθηματικά θα ασχοληθείς με γεωμετρικά θέματα τα οποία όμως θα σου παρουσιάζονται με αλγεβρική μορφή ενώ στην άλγεβρα έχεις κυρίως συναρτήσεις λογαριθμους τριγωνομετρια και άλλα.
Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν τα χρειάστηκα σχεδόν καθόλου σε ο, τι αφορά την θεωρία απλά έχει καλές ασκήσεις για εξάσκηση.
 

cinnamongirl

Νεοφερμένος

Η cinnamongirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κοίτα είναι διαφορετική ύλη αλλά αυτό θα το κρίνεις εσυ. Στα μαθηματικά θα ασχοληθείς με γεωμετρικά θέματα τα οποία όμως θα σου παρουσιάζονται με αλγεβρική μορφή ενώ στην άλγεβρα έχεις κυρίως συναρτήσεις λογαριθμους τριγωνομετρια και άλλα.
Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν τα χρειάστηκα σχεδόν καθόλου σε ο, τι αφορά την θεωρία απλά έχει καλές ασκήσεις για εξάσκηση.
Οκ ευχαριστώ για την βοήθεια!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top