Βόλος ή Ξάνθη;

hiphopjunkie

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καταρχας καλησπερα ειμαι καινουριος στο φορουμ.ειμαι απο αρτα και περναω πολιτικος μηχανικος η βολο η ξανθη εξαρταται ποσο θα πεσουν.ξανθη πιανς σχεδον σιγουρα εφοσον ειμαι 16 μορια κατς απο την περσινη βαση.ωστοσο δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα για την πολη αυτη και τη ζωη εκει και δισταζω λιγο.απο την αλλη το πανεπιστημιο ειναι καλυτερο.ποια η γνωμη σας?ευχαριστω εκ των πρωταιρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Τι να σου πω.Εγω απο Ξανθη ειμαι και εχω ακουσει(οπως λες)οτι η σχολη ειναι ενταξει,αλλα και η πολη ,αν και μικρη,μια χαρα ειναι.Εχει και μπολικους φοιτητες και τα αναλογα μαγαζακια και δεν εχω ακουσει καποιο σχετικο ή τρανταχτο παραπονο.Τωρα για τον Βολο δεν ξερω και τιποτα για να κανω συγκριση.Παντως ,μην σκεφτεσαι πως επειδη ειναι μικρη δεν θα 'χει και τιποτα και θα 'ναι τελειως βαρετα,γιατι πολλοι πεφτουν στην παγιδα.Απο την αλλλη Βολος λογικα θα πεφτει και πιο κοντα στην πολη που μενεις οποτε δεν θα ναι και καπως πιο βολικα;Ειναι λιγο διλημμα...:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εγω ειμαι απο βολο.Εχω ακουσει πολλα για τις σχολες της πολης γιατι με ενδιαφερει να περασω στο παιδαγωγικο (παρ'ολο που εχει 18,800 μορια).Η σχολη ειναι πολυ καλη και ο Βολος σαν πολη...πιστεψε με...εχει πολλα πραγματα να κανεις!Τωρα δεν ξερω που ακριβως ειναι το διλημμα σου.Αν ειναι στην σχολη ή στην πολη.Αν χρειαστεις καποια προσθετη πληροφορια ισως μπορω να σε βοηθισω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hiphopjunkie

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
για τη σχολη ειμαι σιγουρος μονο πολιτικος μηχανικος θελω.δηλωσα με σειρα σαλονικα πατρα βολο κ ξανθη.αλλα μονο ξανθη η βολο πιανω οποτε οτι γινει τωρα. απλα ηθελα να εχς μια γενικη αποψη και για τις 2 πολεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
εφόσον δήλωσες και έχεις καταθέσει το μηχανογραφικό σου, δν υπάρχει λόγος να σκέφτεσαι τώρα..όπου περάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Το μονο που μπορω να σου σιγουρεψω ειναι οτι, αν εν τελη περασεις βολο, δεν θα περασεις ασχημα...!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hiphopjunkie

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Το μονο που μπορω να σου σιγουρεψω ειναι οτι, αν εν τελη περασεις βολο, δεν θα περασεις ασχημα...!:)
το ελπιζω!σ ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokolatina_kat

Νεοφερμένος

Η Κατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.

lebron15

Νεοφερμένος

Ο lebron15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ο Βολος ειναι η πιο ομορφη πολη της Ελλαδας απο οσες εχω επισκεφτει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Την Ξάνθη τη γνωρίζω λίγο πολύ σαν πόλη, επειδή έχω συγγενείς εκεί, και μου φαίνεται πάρα πολύ όμορφη. Επίσης, έχω ένα φίλο που σπουδάζει εκεί και έχει να πει τα καλύτερα για το πανεπιστήμιο!
Από την άλλη, Βόλο περνάω κι εγώ, στο παιδαγωγικό, κι όλοι μου λένε ότι έχει πάρα πολλά θετικά σαν πόλη!

Κατ' εμέ, όπου και να πας θα είναι το ίδιο όμορφα, αρκεί να έχεις την καλή διάθεση να γνωρίσεις νέους ανθρώπους και μέρη,
στο χέρι σου είναι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hiphopjunkie

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Την Ξάνθη τη γνωρίζω λίγο πολύ σαν πόλη, επειδή έχω συγγενείς εκεί, και μου φαίνεται πάρα πολύ όμορφη. Επίσης, έχω ένα φίλο που σπουδάζει εκεί και έχει να πει τα καλύτερα για το πανεπιστήμιο!
Από την άλλη, Βόλο περνάω κι εγώ, στο παιδαγωγικό, κι όλοι μου λένε ότι έχει πάρα πολλά θετικά σαν πόλη!

Κατ' εμέ, όπου και να πας θα είναι το ίδιο όμορφα, αρκεί να έχεις την καλή διάθεση να γνωρίσεις νέους ανθρώπους και μέρη,
στο χέρι σου είναι ;)

δικαιο εχεις ελενα!ευχαριστω :):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Την Ξανθη δε την ξερω καθολου αλλα ο Βολος που εχω παει ειναι πανεμορφος!Τωρα ομως μη το σκεφτεσαι γιατι εχεις δηλωσει μηχανογραφικο, οποτε οτι γινει! καλη φοιτιτικη ζωη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Nα πω κάτι άκυρο...Εφόσον είσαι κάτω από την Ξάνθη πως γίνεται να περάσεις Βόλο μιας και είναι αρκετά πιο ψηλά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hiphopjunkie

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Nα πω κάτι άκυρο...Εφόσον είσαι κάτω από την Ξάνθη πως γίνεται να περάσεις Βόλο μιας και είναι αρκετά πιο ψηλά;
16 μόρια κάτω από ξανθη.270 κάτω από βόλο..πιθανό είναι.άλλωστε μπορώ να πάρω μεταγραφή μάλλον για βόλο γιατί έχω συγγενείς που σπουδάζουν εκεί...αλλα όπου περάσω τώρα..πήγα χτες ξανθη να τη δω και μου άρεσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εφόσον είσαι από Άρτα έχω την εντύπωση ότι μεταγραφή μπορείς να πάρεις για τα 2 πιο κοντινά πανεπιστήμια.Σωστα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hiphopjunkie

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Εφόσον είσαι από Άρτα έχω την εντύπωση ότι μεταγραφή μπορείς να πάρεις για τα 2 πιο κοντινά πανεπιστήμια.Σωστα;
ακριβως..το πιο κοντινο ομως ειναι της πατρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos313

Νεοφερμένος

Ο giorgos313 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας κ απο εμενα!!Ειμαι απο Πτολεμαιδα κ ειμαι καινουργος...Πιστευω αυτο το θεμα με αφορα αμεσα γιατι ο αδερφος μου σπουδαζει Βολο κ εγω πιθανοτατα θα περασω Ξανθη....Λογω του αδερφου μου εχω παει πολλες φορες Βολο κ ειναι ωραια κ απ'οτι μου χει πει ειναι καλα για φοιτητης(μονο τον χειμωνα δεν εχει πολυ κινιση σε σχεση με αλλες πολεις)..Οσον αφορα την Ξανθη εχω ακουσει τα καλυτερα για τις σχολες και τους καθηγητες.....Και σαν πολη λενε ειναι ωραια..Πηγα κ εγω πριν μια βδομαδα να τη δω αλλα σιγουρα δε μπορεις να βγαλεις συμπερασματα σε μια μερα,παντως με μια πρωτη ματια φανηκε καλη κ φιλοξενη πολη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blou-blou

Νεοφερμένος

Η blou-blou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα...!!Εγώ πιθανότατα περνάω Ξάνθη αρχιτεκτονική...ειμαι κάπου150 μόρια παραπάνω..Έχω δηλώσει και Βόλο αλλά με τις περσινές βάσεις έχει ανέβει πολύ...Έχω ακούσει καλά λόγια και για τις δύο πόλεις,ο Βόλος συνδυάζει βουνό και θάλασσα και η Ξάνθη είναι γραφική και φιλόξενη..Δε γνωρίζω πολλά για την Ξάνθη και θα ήθελα να μάθω,πως περνάν οι φοιτητές,αν υπάρχουν ομάδες που πραγματοποιούν και άλλες δραστηριότητες εκεί γύρω,τις περιοχές που νοικιάζουν σπιτια οι φοιτητές(γνωρίζει κανείς αν στην παλιά πόλη της Ξάνθης μένουν φοιτητές?),και γενικά το κλίμα που επικρατεί εκεί...Δεν περνάει κανείς από τους φίλους μου εκεί και η αλήθεια είναι ότι επειδή δε γνωρίζω ούτε την πόλυ έχω μια μικρή ανησυχία... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα...!!Εγώ πιθανότατα περνάω Ξάνθη αρχιτεκτονική...ειμαι κάπου150 μόρια παραπάνω..Έχω δηλώσει και Βόλο αλλά με τις περσινές βάσεις έχει ανέβει πολύ...Έχω ακούσει καλά λόγια και για τις δύο πόλεις,ο Βόλος συνδυάζει βουνό και θάλασσα και η Ξάνθη είναι γραφική και φιλόξενη..Δε γνωρίζω πολλά για την Ξάνθη και θα ήθελα να μάθω,πως περνάν οι φοιτητές,αν υπάρχουν ομάδες που πραγματοποιούν και άλλες δραστηριότητες εκεί γύρω,τις περιοχές που νοικιάζουν σπιτια οι φοιτητές(γνωρίζει κανείς αν στην παλιά πόλη της Ξάνθης μένουν φοιτητές?),και γενικά το κλίμα που επικρατεί εκεί...Δεν περνάει κανείς από τους φίλους μου εκεί και η αλήθεια είναι ότι επειδή δε γνωρίζω ούτε την πόλυ έχω μια μικρή ανησυχία... :worry:

Περα απο γραφικη και φιλοξενη που λες και η Ξανθη συνδυαζει βουνο και θαλασσα.Ενταξει, δεν εχει η Ξανθη λιμανι αλλα με αυτοκινητο σε μιση ωρα εισαι στη θαλασσα και στο βουνο πας πολυ ανετα.Γενικα εχει διαφορα μερη εκει κοντα να επισκευτεις.Ειναι κοντα και η Κεραμωτη,αλλα και η Θασος που εχουν πολυ ωραια θαλασσα(για οσους τους ενδιαφερει πολυ αυτο) και ωραια καμπινγκ.Τωρα για το πως περναν οι φοιτητες δεν ξερω(θα σου βρω ενα θεμα ομως που μιλανε φοιτητες απο Ξανθη και λενε διαφορα και θα το παραθεσω ή εδω ή θα στο στειλω σε μηνυμα ,αρκει αν το βρω) αλλα καλα φαινεται να περνανε ετσι που τους βλεπω και εχει και αρκετους απο δαυτους.Τωρα για το που θα μεινεις,λογικα καπου προς το κεντρο.Πρεπει να 'χει και φοιτητικες εστιες αλλα αμφιβαλλω για το ποσο καλα θα 'ναι.Τωρα στην Παλια Πολη λιγο δυσκολο εως αδυνατο να βρεις γκαρσονιερα να μεινεις γιατι εκει δεν εχει καν πολυκατοικιες.Χωρια που κοντα στο κεντρο ή στις γυρω περιοχες ειναι σχετικα καλα γιατι εχεις και κοντα σου την αγορα και εχει και αρκετο κοσμο εκει .Συκεκριμενη περιοχη που να ειναι μαζεμενοι οι φοιτητες ομως,δυστυχως δεν ξερω.Εχει ομως πολλα μαγαζια που λειτουργουν σαν στεκια φοιτητων και ,αν και μικρη πολη,εχει μπολικα πραγματα να ασχοληθεις και να κανεις .:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top