Βόηθημα

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Από το φροντηστήριο μου είπαν να αγοράσω το Βοήθημα από την Ελληνοεκδοτική. Συγγραφές είναι ο Νίκος Κοσμόπουλος. Το έχει δουλέψει κάποιος από εσάς? Να ξέρω εάν είναι να αλλάξω φροντηστήριο. Θα ήθελα και τη γνωμη κάποιου εκπαιδευτικού εάν γίνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ε βρε ηλια σιγα μν αλλαξεις φροντιστηριο για ενα βοηθημα:xixi: τα βοηθηματα της ελληνοεκδοτικης λενε οτι ειναι καλα... αλλα για φυσικη ειναι του Σαββαλα καλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Μα εάν το Βοήθημα είναι για πέταμα τότε και το φροντηστήριο ίσως είναι για το παλαμάρι του βαρκάρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panatha_1972

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ο Κοσμόπουλος έχει γράψει καλά βιβλία. Θα σε βοηθήσει στις ερωτήσεις του σχολικού βιβλίου αρκετά αλλά έχει και στο ότι δουλεύει στο στυλ των πανελληνίων (πολλαπλής επιλογής, Σ-Λ, Σ-Λ με δικαιολόγηση, ασκήσεις, προβλήματα). Οπότε το βοήθημα είναι μια χαρά ( καθηγήτρια φυσικής είμαι...) Το μόνο που μένει είναι να εκμεταλλευτείς το βοήθημα αλλά και αυτά που θα σου δείξει ο συνάδερφος στη φυσική!...
Πάντως, όσα παιδιά ενδιαφέρεστε στη Γ' λυκείου να ακολουθήσετε τεχνολογική ή θετική κατεύθυνση, να προσέξετε τη φυσική της Α' λυκείου. Αυτά που θα μάθετε στην Α λυκείου φυσική, σας είναι απαραίτητα ως γνώσεις στην Γ λυκείου!! :no1:( φιλική συμβουλή!!) Είναι σα να είστε Γ' λυκείου και ζητάτε να μάθετε την προπαίδεια!!!...Συνεπώς...φυσική Α'λυκείου απαραίτητη για τη φυσική Γ' λυκείου!!!:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Ευχαριστών για τη συμβουλή. Απλώς εγώδεν είχα ακουστά καθόλου αυτόν τον συγγραφέα και μου έκανε ενττύπωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosnax

Νεοφερμένος

Ο giorgosnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
κανενα αλλο προτεινομενο απο καθηγητες βοηθημα για τη φυσικη της Α' Λυκειου??
Με ενδιαφερει να εχει ασκησεις αρκετα καλου επιπεδου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panatha_1972

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλημέρα! Σου προτείνω δύο ακόμα βοηθήματα: 1ο Γκρίτζαλης-Χανδρινός-Χατζημαρινάκης από εκδόσεις Γκρίτζαλη και
2ο Βακαλόπουλος-Καλοκαιρινού από εκδόσεις Λιβάνη. Εγώ ως βασικό έχω Σαββάλα αλλά χρησιμοποιώ και αυτά τα δύο ως έξτρα. Εξαρτάται και από τα παιδιά που έχεις φυσικά.
Ελπίζω να βοήθησα! :bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
ειχα του σαββαλα και ημουν ευχαριστημενη...αρκετα λυμενα υποδειγματα και απο απλες μεχρι (φοβερα:P) συνθετες ασκησεις...

ηλια δεν ξερω το συγκεκριμενο αλλα η ελληνοεκδοτικη γενικα ειναι αξιοπιστη..

τελοσπαντων,γενικα δεν πρεπει να γινεται απολυτη συγκριση βοηθηματων γιατι αυτο εξαρταται απο το επιπεδο του καθενος...αλλα προσφερονται πιο πολυ για αδυναμους γιατι εχουν τη θεωρια με απλα λογακια και σοου ον...αλλα ειναι φουλ στα προχωρημενα θεματα για οσους θελουν σοβαρη δουλεια..για να σου ειπε ο φροντιστης το ταδε μαλλον το εκανε γιατι ξερει το επιπεδο σου...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosnax

Νεοφερμένος

Ο giorgosnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλημέρα! Σου προτείνω δύο ακόμα βοηθήματα: 1ο Γκρίτζαλης-Χανδρινός-Χατζημαρινάκης από εκδόσεις Γκρίτζαλη και
2ο Βακαλόπουλος-Καλοκαιρινού από εκδόσεις Λιβάνη. Εγώ ως βασικό έχω Σαββάλα αλλά χρησιμοποιώ και αυτά τα δύο ως έξτρα. Εξαρτάται και από τα παιδιά που έχεις φυσικά.
Ελπίζω να βοήθησα! :bye::bye:
αυτα ειναι πιο υψηλου επιπεδου??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top