Βρες παρέα στο μέρος που πέρασες

katerina96

Νεοφερμένος

Η katerina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είναι κανείς για ΗΜΜΥ Ξάνθης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CIVILALEX

Νεοφερμένος

Η CIVILALEX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Είναι κανείς για ΗΜΜΥ Ξάνθης?
εγω είμαι ξάνθη, αλλα πολιτικός μηχανικός!
κανας πολιτικος μηχανικός στη Ξάνθη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Overthesanity

Νεοφερμένος

Ο Νικόλαος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Μπήκα πέρσυ στο ΗΜΜΥ Βόλου αλλά απέτυχα να βρω παρέα διαρκείας !! δε πειράζει ξαναπροσπαθούμε :P Βόλο κνσ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Χαχαχα κοντεύει χρόνος από τότε που το έγραψε, μπορεί και να μην το δει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Χαχαχα κοντεύει χρόνος από τότε που το έγραψε, μπορεί και να μην το δει. :P

Ρεεε δε το δα...απλα μου ρθε που καποιος εγραψε..δε βλεπω μπροστα μου απο τη νευροφυσιολογια:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αχαχα μην αγχώνεσαι :D
Θα περάσουν και φέτος Πάτρα κάποιοι από εδώ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

Vasia4ml

Νεοφερμένος

Η Vasia4ml αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Νικόλα με τον καιρό θα βρεις παρέα διαρκείας στη σχολή. :p

Εγώ από Βόλο είμαι, και μένω Βόλο για την ώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Ασοεε κανείς; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενηκαλ.

Νεοφερμένος

Η ελενηκαλ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
γεια σας παιδια ειμαι νεα εδω!:) δημιουργησα αυτο το θεμα για να ρωτησω αν υπαρχει καποιος/α που εχει δηλωσει το παιδαγωγικο κρητης και περναειι εκει συμφωνα με τις βασεις του14 εγω εκει θα ειμαι!
αν προκειται να ειναι και καποιος αλλοσ ας γραψει ακομη και σε διαφορετικο τμημα! γιατι δεν εχω καμια ιδεα για το πως ειναι η Κρητη:D:P ας βοηθησει καποιος τουσ πρωτοετεισ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Γεια σου, καλώς ήρθες! Εγώ έχω δηλώσει Ιστορία-Αρχαιολογία Ρεθύμνου! Έχω ακούσει τα καλύτερα για το Πανεπιστήμιο και για την πόλη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενηκαλ.

Νεοφερμένος

Η ελενηκαλ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σου, καλώς ήρθες! Εγώ έχω δηλώσει Ιστορία-Αρχαιολογία Ρεθύμνου! Έχω ακούσει τα καλύτερα για το Πανεπιστήμιο και για την πόλη! :D

γεια σου κ εσενα:D τελεια!πιστευεις πως περνας εκειι?και εγω ακουσει τα καλυτερα απλα δεν ξερω βασικα πραγματα για την πολη :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
γεια σου κ εσενα:D τελεια!πιστευεις πως περνας εκειι?και εγω ακουσει τα καλυτερα απλα δεν ξερω βασικα πραγματα για την πολη :hmm:

Ναι, λογικά, έβγαλα 15.818 και η Ιστορία-Αρχαιολογία ήταν η δεύτερη επιλογή μου (τα Γιάννενα δεν τα δήλωσα, μιας και δεν έχω συνηθίσει σε τέτοιο κλίμα και εκτός αυτού έχω ακούσει ότι είναι και λίγο ακριβή πόλη γενικά). Κι εγώ ψάχνομαι γενικά πάρα πολύ τελευταία, κυρίως για τη μετακίνηση!

Στο thread "Φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο" συζητάμε διάφορα σε σχέση με την πόλη και το πανεπιστήμιο, ίσως βρεις απαντήσεις σε απορίες σου κλπ. :)

Ό,τι χρειάζεσαι μπορείς να μας ρωτήσεις, ίσως μπορούμε να βοηθήσουμε, ειδικά τα παιδιά που μένουν ήδη Ρέθυμνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Δες αυτό εδώ το post μου σχετικά με το Ρέθυμνο.
Οι αποστάσεις είναι μικρές. Εγώ μένω Καλλιθέα και πάω στο Κέντρο (στον Κήπο δηλαδή) σε 20 λεπτά (αν θυμάμαι καλά) με τα πόδια.

Αν θες να πηγαίνεις στο πανεπιστήμιο με τα πόδια πρέπει να βρεις σπίτι στον Γάλλο (χωριό πιο πάνω από το πανεπιστήμιο). Αυτό όμως έχει το μειονέκτημα ότι μετά τις 11.30, αν θες να πας σπίτι ή αν θες να πας στην πόλη, πρέπει να βρεις ταξί, γιατί λεωφορεία δεν περνάνε μετά από αυτή την ώρα.

Από την στάση του Σαβοϊδάκη στην Καλλιθέα αρχίζει να μπαίνει πολύς κόσμος (δες όμως ένα post πιο πάνω σχετικά με τα λεωφορεία στον Κουμπέ). Έτσι, υπάρχει περίπτωση να είσαι όρθιος στο λεωφορείο ή να μην μπεις καθόλου. Στην στάση του πανεπιστημίου είναι συχνό να μην μπεις καθόλου και να μπεις με το επόμενο ή το μεθεπόμενο λεωφορείο.

Στην παλιά πόλη (βρίσκεται δίπλα στον Κήπο) έχει μέρη για να βγεις.

Ταξί μπορείς να καλέσεις τηλεφωνικά, αλλά έχει και στάση ταξί στον Κήπο αν θυμάμαι καλά και στην πλατεία του αγνώστου στρατιώτη στην παλιά πόλη.

Έχει σινεμά με 2 αίθουσες και 3D που παίζει τις ταινίες που βγαίνουν και στα μεγάλα σινεμά.

Αν θες κάποια άλλη πληροφορία, ρώτα.


Επίσης, δες αυτό το θέμα σχετικά με την φοιτητική ζωή στο Ρέθυμνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ειναι κλασικα ενα διαφορετικο μερος απο το σπιτι σου,το ρεθυμνο μιας και μικρη πολη ειναι κλασεις ανωτερο απο την τσιμεντουπολη του ηρακλειου,μαλλον εχεις ανχωθει για την νεα αρχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενηκαλ.

Νεοφερμένος

Η ελενηκαλ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!:)
αν και ειμαι 99%σιγουρη πως θελω να μεινω στον Γαλλο γιατι θελω να ειμαι κοντα στο Πανεπιστημιο το πρωι και οταν χρειαζεται να παω στο κεντρο να παρω κτελ ή ταξι για περιεργες ωρες!

ειναι κλασικα ενα διαφορετικο μερος απο το σπιτι σου,το ρεθυμνο μιας και μικρη πολη ειναι κλασεις ανωτερο απο την τσιμεντουπολη του ηρακλειου,μαλλον εχεις ανχωθει για την νεα αρχη!

δεν εγω αγχωθει και πολυ απλα ξερεις ειναι μεχρι που να πας! ευχαριστω παντως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!:)
αν και ειμαι 99%σιγουρη πως θελω να μεινω στον Γαλλο γιατι θελω να ειμαι κοντα στο Πανεπιστημιο το πρωι και οταν χρειαζεται να παω στο κεντρο να παρω κτελ ή ταξι για περιεργες ωρες!

το μεγα λαθος ενος προτοετη, μην το κανεις αυτο το σφαλμα εκτοσ αν εισαι nerd φυσικα και να πας κεντρο να μηνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
όχι ρε παιδιά στο Γάλλο !! νοικιάστε στο κέντρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 832 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!:)
αν και ειμαι 99%σιγουρη πως θελω να μεινω στον Γαλλο γιατι θελω να ειμαι κοντα στο Πανεπιστημιο το πρωι και οταν χρειαζεται να παω στο κεντρο να παρω κτελ ή ταξι για περιεργες ωρες!



δεν εγω αγχωθει και πολυ απλα ξερεις ειναι μεχρι που να πας! ευχαριστω παντως:)
Κατά την γνώμη μου ο Γάλλος δεν αξίζει ιδιαίτερα. Ειδικά αν βγαίνεις μετά τις 11.30, όπου δεν θα υπάρχουν λεωφορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top