Βοηθήματα

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Γειά σαςς! Λοιπόν φέτος το 2022-23 θα πάω Β'λυκείου. Θα πάω ιδιαίτερα σε μαθηματικά. Αλλά θα ήθελα να κάνω και μια προετοιμασία σε πληροφορική και αοθ αφού στη Γ' θα πάω οικονομικά. Θέλω να ρωτήσω τι βοηθήματα προτείνετε για να ξεκινήσω μόνη μου τη προετοιμασία φέτος και του χρόνου στα θερινά φροντιστήριο (αν και δεν είναι σίγουρο οτι θα πάω)
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαθηματικά Παπαδάκης Τόμοι Γ1, Γ2
ΑΟΘ Σαββάλας τομοι 1,2 (μπλε και κόκκινο)
Πληροφορική δεν χρειάζεσαι απαραίτητα βοήθημα γιατι θα σου δίνουν ασκήσεις στο σχολείο και στο φροντιστήριο αλλα αν ειναι να πάρεις: Τσιωτάκης (3 βιβλία) ή Ντζιός (3 βιβλία)
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
δεν ξέρω προσωπικά τα βοηθήματα του παπαδάκη στα μαθηματικά μου φαίνονται πολύ basic. Για τα βασικά θα πρότεινα Μπάρλα και έπειτα αν θες να εμβαθύνεις Νάκη ή Μαυρίδη
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι υποκειμενικό το θέμα. Ο καθένας ο,τι τον βολεύει. Εγώ δούλεψα στην Β' και στην Γ' Παπαδάκη και Μπαρλα καθώς και Στεργίου/Νάκη που το είχε ο καθηγητής μου και τα βιβλία του Παπαδάκη για μένα είναι τα καλύτερα. Αφου θα κάνεις ιδιαίτερα, καλύτερα να μιλήσεις και με τον καθηγητή σου πρίν αγοράσεις βοήθημα. Επίσης καλό θα ήταν ο,τι αγοράσεις να το δείς απο κοντά πρώτα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Ειναι υποκειμενικό το θέμα. Ο καθένας ο,τι τον βολεύει. Εγώ δούλεψα στην Β' και στην Γ' Παπαδάκη και Μπαρλα καθώς και Στεργίου/Νάκη που το είχε ο καθηγητής μου και τα βιβλία του Παπαδάκη για μένα είναι τα καλύτερα. Αφου θα κάνεις ιδιαίτερα, καλύτερα να μιλήσεις και με τον καθηγητή σου πρίν αγοράσεις βοήθημα. Επίσης καλό θα ήταν ο,τι αγοράσεις να το δείς απο κοντά πρώτα.
Σ'ευχαριστώ πολύ!!!
 

2005

Νεοφερμένος

Η 2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Μηπως μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω σημειωσεις ,καλη μοθοδολογια και καλαλ βοηθημα φροντιστηριων(να τα αγορασω) στη φυσικη για γ λυκειου?
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Μηπως μπορειτε να μου πειτε που μπορω να βρω σημειωσεις ,καλη μοθοδολογια και καλαλ βοηθημα φροντιστηριων(να τα αγορασω) στη φυσικη για γ λυκειου?
αγόρασε τα βοηθήματα του μαθιουδάκη από οποιοδήποτε βιβλιοπωλείο και θα σαι εντάξει.
(τα νέα, φαντάζομαι θα βγουν)
 
Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Ο Παπαδάκης είναι σχετικά βατός όντως. Προσωπικά δούλευα Παπαδάκη συνδυαστικά με Μπαρλα. Πρώτα πήγαινα στον Παπαδάκη γιατί τα λυμένα του ήταν αρκετά επεξηγηματικά όπως και η θεωρία. Ο Μπάρλας σ'αυτό, απλά δεν το έχει.

Θεωρώ ότι για κάποιον που δεν έχει και την καλύτερη σχέση με τα μαθηματικά το να δουλεύει αποκλειστικά Μπαρλα είναι έγκλημα.
 

2005

Νεοφερμένος

Η 2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ευχαριστω αλλα για μαθηματικα ειμαι οκ. Στη Φυσικη ψαχνω βοηθηματα που να εχουνη τις λυσεις βημα βημα να ειναι κατανοητα, οχι να με πεταει αποτομα σε λυσεις και ψαξε βρεσ?
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Ευχαριστω αλλα για μαθηματικα ειμαι οκ. Στη Φυσικη ψαχνω βοηθηματα που να εχουνη τις λυσεις βημα βημα να ειναι κατανοητα, οχι να με πεταει αποτομα σε λυσεις και ψαξε βρεσ?
Έχω την εντύπωση ότι του Μαθιουδάκη έχει τις λύσεις, όχι φουλ αναλυτικά αλλά έδειχνε κάποιες πράξεις ας πούμε. Δεν πετούσε αμέσως ένα νούμερο ξέρωγω.
Τσεκαρε και Πενεση!

Καλά δε θυμάμαι ρε νεολαίοι που δώσατε τώρα εξετάσεις; Πάνε και εχμ..κάποια χρόνια από τότε που το είχα εγώ 😅
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Ο Παπαδάκης είναι σχετικά βατός όντως. Προσωπικά δούλευα Παπαδάκη συνδυαστικά με Μπαρλα. Πρώτα πήγαινα στον Παπαδάκη γιατί τα λυμένα του ήταν αρκετά επεξηγηματικά όπως και η θεωρία. Ο Μπάρλας σ'αυτό, απλά δεν το έχει.

Θεωρώ ότι για κάποιον που δεν έχει και την καλύτερη σχέση με τα μαθηματικά το να δουλεύει αποκλειστικά Μπαρλα είναι έγκλημα.
εγώ λίγο πολύ πέρασα απ' όλα τα βοηθήματα μαθηματικών και έμεινα ικανοποιημένος μόνο από μπάρλα και νάκη/στεργίου... για το διάβασμά μου συνδίαζα τα παραπανω +υλικό φροντιστηρίου/ ίντερνετ. Στον παπαδάκη μου την έσπαγε απίστευτα η τεράστια τυποποίηση και ο όγκος ασκήσεων που είχε οπότε δεν το χρησιμοποιούσα
 
Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
εγώ λίγο πολύ πέρασα απ' όλα τα βοηθήματα μαθηματικών και έμεινα ικανοποιημένος μόνο από μπάρλα και νάκη/στεργίου... για το διάβασμά μου συνδίαζα τα παραπανω +υλικό φροντιστηρίου και υλικού απ το ίντερνετ. Στον παπαδάκη μου την έσπαγε απίστευτα η τεράστια τυποποίηση και ο όγκος ασκήσεων που είχε οπότε δεν το χρησιμοποιούσα
Ως προς τον όγκο θα συμφωνήσω απόλυτα. Ακόμα θυμάμαι κάτι ασκήσεις, στα όρια ειδικά που κάθε άσκηση είχε 10-15 όρια και είχαν όλα τον ίδιο τρόπο επίλυσης ξερωγω
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Ως προς τον όγκο θα συμφωνήσω απόλυτα. Ακόμα θυμάμαι κάτι ασκήσεις, στα όρια ειδικά που κάθε άσκηση είχε 10-15 όρια και είχαν όλα τον ίδιο τρόπο επίλυσης ξερωγω
ακριβώς, για κάποιον που θέλει να γράψει υψηλά στις πανελλαδικές ή να εμβαθύνει δυστυχώς ένα βοήθημα και ειδικά το συγκεκριμένο δε θα του φτάσει
 

2005

Νεοφερμένος

Η 2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Έχω την εντύπωση ότι του Μαθιουδάκη έχει τις λύσεις, όχι φουλ αναλυτικά αλλά έδειχνε κάποιες πράξεις ας πούμε. Δεν πετούσε αμέσως ένα νούμερο ξέρωγω.
Τσεκαρε και Πενεση!

Καλά δε θυμάμαι ρε νεολαίοι που δώσατε τώρα εξετάσεις; Πάνε και εχμ..κάποια χρόνια από τότε που το είχα εγώ 😅
Νομιζα οτι ο ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗς εχει μονο για μαθηματικα οχι και για φυσικη που ψαχνω εγω?
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Στα βοηθήματα έχει και θεωρία ή μόνο ασκήσεις λυμένες και προς επίλυση; Γιατί αν δεν έχει θεωρία, μου φαίνεται λίγο ανούσιο να αγοραστούν, εφόσον υπάρχει και πλήθος ασκήσεων στο διαδίκτυο. Μάλλον βοηθάνε περισσότερο όσους δεν έχουν τη βοήθεια του φροντιστηρίου.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Στα βοηθήματα έχει και θεωρία ή μόνο ασκήσεις λυμένες και προς επίλυση; Γιατί αν δεν έχει θεωρία, μου φαίνεται λίγο ανούσιο να αγοραστούν, εφόσον υπάρχει και πλήθος ασκήσεων στο ίντερνετ. Μάλλον βοηθάνε περισσότερο όσους δεν έχουν τη βοήθεια του φροντιστηρίου.
Αν δεν σου είναι κόπος, υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο σαιτ ας πούμε για ασκήσεις που επισκεπτόσουν;
Στα βοηθήματα έχει θεωρία, λυμένες ασκήσεις και άλυτες.
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Top