Βοηθήματα

Maynard

Νεοφερμένος

Ο Maynard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα αν ήταν δυνατό να μου προτείνετε βοηθήματα για τα εξής μαθήματα της Β Λυκείου:
1) Φυσική γενικής
2) Φυσική κατεύθυνσης
3) Άλγεβρα
4) Μαθηματικά κατεύθυνσης
5) Χημεία
6) Γλώσσα
7) Λογοτεχνία
Αν σας είναι εύκολο θα με βοηθούσε να αναφέρετε και τα θετικά ή αρνητικά στα βιβλία που θα προτείνετε. Ευχαριστώ!
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα αν ήταν δυνατό να μου προτείνετε βοηθήματα για τα εξής μαθήματα της Β Λυκείου:
1) Φυσική γενικής
2) Φυσική κατεύθυνσης
3) Άλγεβρα
4) Μαθηματικά κατεύθυνσης
5) Χημεία
6) Γλώσσα
7) Λογοτεχνία
Αν σας είναι εύκολο θα με βοηθούσε να αναφέρετε και τα θετικά ή αρνητικά στα βιβλία που θα προτείνετε. Ευχαριστώ!
Καλησπέρα. Θα σου πω εγώ τι είχα και θα κρίνεις ανάλογα. Στη Φυσική κατεύθυνσης είχα Σαββάλα(το μπλε) και έμεινα αρκετά ικανοποιημένος, δεν χρειαζομουν κάτι παραπάνω ούτε σε θεμα ασκησεων ούτε θεωρίας. Μετά για χημεία πιστεύω ο Σαλτερης είναι μονοδρομος. Εξαιρετικό βοήθημα. Τελος, για άλγεβρα και μαθηματικά κατεύθυνσης, είχα Παπαδακη που και εκεί σου δίνει πολυ αναλυτικά τη θεωρία, με λυμένες ασκήσεις, κατηγορίες ασκήσεων, και συνδιαστικες. Πιστεύω πως με αυτά θα είσαι υπερ καλυμμένος για τη Β λυκείου, να σαι σίγουρος για αυτό.
 

Guest 004218

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα αν ήταν δυνατό να μου προτείνετε βοηθήματα για τα εξής μαθήματα της Β Λυκείου:
1) Φυσική γενικής
2) Φυσική κατεύθυνσης
3) Άλγεβρα
4) Μαθηματικά κατεύθυνσης
5) Χημεία
6) Γλώσσα
7) Λογοτεχνία
Αν σας είναι εύκολο θα με βοηθούσε να αναφέρετε και τα θετικά ή αρνητικά στα βιβλία που θα προτείνετε. Ευχαριστώ!
Φίλε καλησπέρα, για άλγεβρα και μαθηματικά κατ. σου προτείνω τα βιβλια του Παπαδάκη, εγώ αυτά χρησιμοποιώ και για την Β, αλλα και για την Γ. Είναι πλήρη, με ασκήσεις σε κατηγορίες και κριτήρια και έχουν πολυ ωραία και την θεωρία, αν και θα σου προτεινα να την διαβαζες απο το σχολικο.
 

Συνημμένα

  • 22055-1.jpg
    22055-1.jpg
    224.2 KB · Εμφανίσεις: 92
  • 9789604934683.jpg
    9789604934683.jpg
    49.3 KB · Εμφανίσεις: 110
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

angies

Νεοφερμένος

Η angies αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Καλησπέρα!Για Γ'Λυκειου άγνωστο ποιο βοήθημα είναι καλό;
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
Καλησπέρα, να ρωτήσω, εσείς μένετε με τα βοηθήματα του φροντιστηρίου ή έχετε αγοράσει επιπλέον ; Σκέφτομαι να αγοράσω και άλλα βοηθήματα εκτός απ' αυτά του φροντιστηρίου αλλά δεν ξέρω αν θα μου προσφέρουν κάτι παραπάνω. Τι λέτε ;
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
νομιζω τωρα με το ιντερνετ τα παντα παρεχονται δωρεαν απλωχερα .. δεν υπαρχει λογος να ξοδευεται επιπλεον χρηματα για εξτρα βοηθηματα.Υπαρχει απιστευτο υλικο ασκησεων-διαγωνισματων στο διαδυκτιο..
 

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Άλγεβρα Μπαρλας
Φυσική γενικής Σαββαλα
Χημεία Σαλτερης
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα!Για Γ'Λυκειου άγνωστο ποιο βοήθημα είναι καλό;
Από προσωπικη εμπειρία, δεν χρειάζεται βοήθημα... Πολυ καλή μελέτη των γραμματικων και συντακτικων φαινομένων και εξάσκηση σε κείμενα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλησπέρα, να ρωτήσω, εσείς μένετε με τα βοηθήματα του φροντιστηρίου ή έχετε αγοράσει επιπλέον ; Σκέφτομαι να αγοράσω και άλλα βοηθήματα εκτός απ' αυτά του φροντιστηρίου αλλά δεν ξέρω αν θα μου προσφέρουν κάτι παραπάνω. Τι λέτε ;
Είχα παρει και άλλα, ναι, και με βοήθησαν. Βέβαια τώρα υπάρχει πολυ υλικό online.
 

το κοριτσι του μαη

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η το κοριτσι του μαη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Γεια σας! Τα βοηθήματα της φυσικής κατεύθυνσης του Μαθιουδάκη (Β' λυκείου) τα έχει δουλέψει κανείς; Ανάμεσα σε αυτό και του Σαββάλα ποιο είναι καλύτερο;
Ευχαριστώ!
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Καλησπέρα. Γνωρίζετε αν κυκλοφορούν βοηθήματα Βιολογιας Γ λυκείου με επαναληπτικά θέματα για την νεα ύλη 2021-22? Ευχαριστώ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top