Βοηθήματα διαφόρων μαθημάτων

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι υγείας γ λυκείου, σκέφτομαι να πάρω μερικά βοηθήματα μαζί με έναν φίλο έτσι ώστε να πληρώσουμε μισά μισά να τα χρησιμοποιούμε και όταν με το καλό περάσουμε να τα πουλήσουμε και πιο φθηνά μάλιστα σε άλλα παιδιά. Το θέμα είναι πως φυσική έχει 3 τόμους (και ακριβούς κιόλας) και η χημεία άλλους 4. Βιολογία και γλώσσα δεν χρειάζεται πιστεύω. Όσοι έχετε δώσει, λέτε αξίζει;η να πάρουμε 2 απο το ένα μάθημα και άλλους 2 απο το άλλο; Γιατί είναι και ακριβοί αλλά αν αξίζει, χαλάλι. Ευχαριστώ πολύ περιμένω βοήθεια σας
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Καθε τόμος αγγίζει διαφορετικά κεφάλαια, εκτος αν πρόκειται για επαναληπτικές ασκήσεις.
Αν είναι το πρώτο όλοι αξίζουν, δεν ειναι κάποιο κεφάλαιο υποδεέστερο των αλλων.

Βέβαια εσείς ξέρετε καλύτερα τις ανάγκες και τις αδυναμίες σας. Αλλα μιας και ζητάς προσωπική γνωμη, εμπειρία εγω τα έπαιρνα ολα.

Πληροφοριακα θετική με βιολογία ήμουν
 

penelopenick

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πηνελόπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Καθε τόμος αγγίζει διαφορετικά κεφάλαια, εκτος αν πρόκειται για επαναληπτικές ασκήσεις.
Αν είναι το πρώτο όλοι αξίζουν, δεν ειναι κάποιο κεφάλαιο υποδεέστερο των αλλων.

Βέβαια εσείς ξέρετε καλύτερα τις ανάγκες και τις αδυναμίες σας. Αλλα μιας και ζητάς προσωπική γνωμη, εμπειρία εγω τα έπαιρνα ολα.

Πληροφοριακα θετική με βιολογία ήμουν
Ευχαριστώ πολύ και εγώ αυτό πιστεύω. Σε βοήθησαν αρκετά;ποια πήρες εννοώ ποιανού;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,356 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ και εγώ αυτό πιστεύω. Σε βοήθησαν αρκετά;ποια πήρες εννοώ ποιανού;
Εχω δώσει πανω απο μια φορα οπότε εχω πάρει αρκετά.
Απ'οτι ειδα θες φυσική, χημεία.
Εε τα κλασσικά ειναι του Σαλτερη χημεία εκδόσεις Σαββάλας (4 ειναι) και φυσική παλι Σαββάλας του Μαθιουδάκη και Παναγιωτακοπουλο(νομιζω 3 αν δε με απατά η μνημη μου)
Απο κει και περα εχω πάρει πολλα επαναληπτικα αλλα αυτα έρχονται σε δεύτερη φαση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αχ τωρα ειδα που με ρώτησες αν με βοήθησαν.
Αυτα τα βοηθήματα ειναι τα πιο συνηθισμένα, οι περισσότεροι αυτα κάνουν. Ειναι αρκετά καλά.
Και ναι με βοήθησαν, είναι απαραίτητο να κάνεις εξάσκηση λύνοντας ασκήσεις, κάνοντας πολλαπλής κτλ. Συνηθίζεις να σκέφτεσαι και να εφαρμόζεις αυτα που
ξερεις.

Χωρις να θελω να σε πιέσω, γιατι σέβομαι οτι εχετε εσύ και ο φιλος σου ενα συγκεκριμένο προϋπολογισμό, οφείλω να πω οτι καλο θα ήταν να αγοράσετε και ενα βοήθημα βιολογίας. Δεν είναι τόσο ευκολο σαν μαθημα, εχει και αυτο τις απαιτήσεις του και πολλες μα παρα πολλες λεπτομέρειες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

thecrazycretan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thecrazycretan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Φυσική είναι πολύ καλά τα βοηθήματα του πουκαμισά! Ειδικα αν τα πετύχεις σε κανά public προσφορά ή απ'το σαητ τους
Μαθηματικά είτε Νίκο Τάσο (του πουκαμίσα) είτε Παπαδάκη.
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι υγείας γ λυκείου, σκέφτομαι να πάρω μερικά βοηθήματα μαζί με έναν φίλο έτσι ώστε να πληρώσουμε μισά μισά να τα χρησιμοποιούμε και όταν με το καλό περάσουμε να τα πουλήσουμε και πιο φθηνά μάλιστα σε άλλα παιδιά. Το θέμα είναι πως φυσική έχει 3 τόμους (και ακριβούς κιόλας) και η χημεία άλλους 4. Βιολογία και γλώσσα δεν χρειάζεται πιστεύω. Όσοι έχετε δώσει, λέτε αξίζει;η να πάρουμε 2 απο το ένα μάθημα και άλλους 2 απο το άλλο; Γιατί είναι και ακριβοί αλλά αν αξίζει, χαλάλι. Ευχαριστώ πολύ περιμένω βοήθεια σας
Βιολογία σαλαμαστρακης!
 

Τρελας123

Νεοφερμένος

Η Τρελας123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 18 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αγία Βαρβάρα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδιά για γλώσσα και λογοτεχνία τι βοηθήματα να πάρω
 

Matenma

Νεοφερμένος

Η Matenma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι υγείας γ λυκείου, σκέφτομαι να πάρω μερικά βοηθήματα μαζί με έναν φίλο έτσι ώστε να πληρώσουμε μισά μισά να τα χρησιμοποιούμε και όταν με το καλό περάσουμε να τα πουλήσουμε και πιο φθηνά μάλιστα σε άλλα παιδιά. Το θέμα είναι πως φυσική έχει 3 τόμους (και ακριβούς κιόλας) και η χημεία άλλους 4. Βιολογία και γλώσσα δεν χρειάζεται πιστεύω. Όσοι έχετε δώσει, λέτε αξίζει;η να πάρουμε 2 απο το ένα μάθημα και άλλους 2 απο το άλλο; Γιατί είναι και ακριβοί αλλά αν αξίζει, χαλάλι. Ευχαριστώ πολύ περιμένω βοήθεια σας
Βιολογια: - Σαλαμαστρακης (και τα 3 τους βιβλια ειναι οκ και πληρη για το επιπεδο των πανελλαδικων και πιο πανω) σαν must αμα δεν θες να παρεις και τα 3 σιγουρα το πρασινομπλε που εχει της κατευθυνσης το βιβλιο. Το κεραμμυδι του ειναι εξισου καλο γιατι εχει και θεματα πανελλαδικων αλλα και την μιτωση μειωση που θελει καλη κατανοηση.
- Για εξασκηση Επαναληπτικο του Κουρδογλου εχει κομμενο σε θεματα ασκησεις δηλαδη καθε κεφαλαιο ειναι διαρθωμενο σε θεμα Α, Β, Γ, Δ. Ειναι οικονομικοτερο και περιεχει ολα τα εξεταζομενα κεφαλαια.
- απο πουκαμισα το επαναλληπτικο της Λαζαρακη ειναι μια καλη επιλογη


Χημεια: - εκδοσεις Εν δυναμει Το θεμα Α και Β και το θεμα Γ και Δ ειναι η προεκταση απο συγγραφεις του σχολικου βιβλιου. Τα διαθετει η ελληνοεκδοτικη μονο απο οσο ξερω ειναι αρκετα οικονομικα και στη φιλοσοφια των πανελλαδικων.
- εχει πολλα θεματακια και διαγωνισματα το study for exams

Εκθεση: - αν δυσκολευεστε στο κομματι εκθεση θα ελεγα να παρετε του Χατζηθωμα το 3 τομο με λυσεις και κριτηρια καλη η τιμη. Σιν τον Πολιτικο λογο τομο Β θα βοηθησει πολυ.
- αν σας φαινεται πιο δυσκολο το λογοτεχνικο μερος να παρετε του Μητσελου το καινουριο που χει και τραπεζα θεματων.

Φυσικη: εχει αρκετο υλικο το ylikonet και σιγουρα το study for exams. Απο βοηθηματα επειδη ειναι μεγαλη η υλη. Εγω χρησιμοποιησα του ηλεκτρομαγνητισμου και της κβαντομηχανικης του μαθιουδακη .
Με βοηθησε πολυ ενα βοηθημα με 20 κριτηρια της ελληνοεκδοτικης Μαρκος Αρχων και αναστασια αγιαννιωτακη οι συγγραφεις.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,456 μηνύματα.

pnf292

Νεοφερμένος

Ο pnf292 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλα χριστουγεννα σε ολους. Έχω ενα βοήθημα σαββαλα φυσικής Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος με τα κεφαλαία Ταλαντώσεις και Κύματα Τεύχος Α 4η ανατύπωση 2011. Περιέχει πολλα πραγματα εκτός ύλης όπως αρχική φαση διάφορη του 0 και του π/2, ηλεκτρικές ταλαντώσεις, σύνθεση ταλαντώσεων. Το κραταω ή περνώ το καινουριο; Επισης το συστημα μάζα-ελατήριο και πλαστική κρούση είναι εντός ύλης;
 

carnage

Νεοφερμένος

Ο carnage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Και το κρατάς και παίρνεις καινουριο.
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Το Πενέσης-Συνοδινός για την Φυσική είναι καλό ή μπα; Θυμάμαι είχε κάποιες καλές ασκήσεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top