Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Βιολογία μεθοδολογία τι την ψάχνετε;
Θέλουν που θέλουν παπαγαλία τη θεωρία, πάτε να παπαγαλίσετε και τις ασκησεις;
Μετα διαμαρτυρομαστε κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να μην ακούσεις κανέναν από τους ξερόλες από εδώ:whistle:. Ξέρει να σου πει αν ένα βιβλίο έχει ό,τι χρειάζεσαι κάποιος που μώλις έδωσε? Είναι δυνατόν? Σε αυτά τα θέματα να εμπιστεύεσαι μόνο τους ειδικούς και κανέναν άλλο.

συμφωνω με αυτα που λες.θα πω ομως και εγω τι βιβλια χρησιμοποιησα
ΕΚΘΕΣΗ ΚΟΥΤΡΑΣ ΣΑΒΑΛΛΑ 2 ΤΟΜΟΙ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΑΒΑΛΛΑΣ
ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤ ΒΛΑΧΟΣ ΒΛΑΧΟΣ
ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤ ΣΥΓΓΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΥΚΑΜΙΣΑ(ΤΟ 2ο ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΟ)
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
ΧΗΜΕΙΑ ΣΑΛΤΕΡΗΣ ΣΑΒΑΛΛΑΣ
ΑΟΘ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΓΚΡΙΤΖΑΛΗΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Γνώμη μου είναι να μην ακούσεις κανέναν από τους ξερόλες από εδώ:whistle:. Ξέρει να σου πει αν ένα βιβλίο έχει ό,τι χρειάζεσαι κάποιος που μώλις έδωσε? Είναι δυνατόν? Σε αυτά τα θέματα να εμπιστεύεσαι μόνο τους ειδικούς και κανέναν άλλο.

ο παπαδάκης ομπάρλας και ο στεργίου έχουν καταντήσει σχεδόν βιβλία οργανισμού!
η μισή ελλάδα αυτά δουλεύει...
κανένα βιβλίο (στα μαθηματικά) δεν μπορείς να πεις οτι θα το διαβάσεις, θα το μάθεις απ΄'εξω και θα σου εγγυηθεί καλό βαθμο!

¨Ομως οι απόψεις όλων των παραπάνω παιδιών δεν είναι τυχαίο που είναι παρόμοιες :hmm:
Έχω ρωτήσει γύρω στους πέντε μαθηματικούς και όλως τυχαίως, προτείνουν όλοι τα παραπάνω.
Οπότε οι απόψεις των παιδιών είναι αξιόπιστες.
Σίγουρα δεν πρόκειται για πανάκεια, αλλά ο παπαδάκης, ο στεργίου/νακης, και ο μπάρλας είναι τα βιβλία που συστήνονται περισσότερο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
συμφωνω με αυτα που λες.θα πω ομως και εγω τι βιβλια χρησιμοποιησα
ΕΚΘΕΣΗ ΚΟΥΤΡΑΣ ΣΑΒΑΛΛΑ 2 ΤΟΜΟΙ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΣΑΒΑΛΛΑΣ
ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤ ΒΛΑΧΟΣ ΒΛΑΧΟΣ
ΒΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤ ΣΥΓΓΕΛΑΚΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΟΥΚΑΜΙΣΑ(ΤΟ 2ο ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΟ)
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤ ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ
ΧΗΜΕΙΑ ΣΑΛΤΕΡΗΣ ΣΑΒΑΛΛΑΣ
ΑΟΘ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΓΚΡΙΤΖΑΛΗΣ

αυτο της βιολογιας θετικης τι το κανει τοσο καλο του πουκαμισα...γιατι θα ξαναδωσω και χρειαζομαι ενα βοηθημα και μιλοντας με το βιολογο μου μου ειχε προτεινει αυτο του μπαχαρακη αν θες διαφωτισε με...

επισης ενα καλο βοηθημα για βιολογια θετικης αν ξερει κανεις ας μου δωσει τα φωτα του γιατι χρειαζομαι ενα...

ειχα περσυ του παπασταμου και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος ειχε πολυ τραβηγμενες ασκησεις και δεν με βοηθησε καθολου!!!(εκφωνηση ασκησεις για τους θετικους ποσες φορες βρισκουμε την αλληλουχια αναγνωρισης της ecoRI!!! θελει και συγκεκριμενο νουμερο παρακαλω!!! αν εχεις το θεο σου!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
αυτο της βιολογιας θετικης τι το κανει τοσο καλο του πουκαμισα...γιατι θα ξαναδωσω και χρειαζομαι ενα βοηθημα και μιλοντας με το βιολογο μου μου ειχε προτεινει αυτο του μπαχαρακη αν θες διαφωτισε με...

επισης ενα καλο βοηθημα για βιολογια θετικης αν ξερει κανεις ας μου δωσει τα φωτα του γιατι χρειαζομαι ενα...

ειχα περσυ του παπασταμου και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος ειχε πολυ τραβηγμενες ασκησεις και δεν με βοηθησε καθολου!!!(εκφωνηση ασκησεις για τους θετικους ποσες φορες βρισκουμε την αλληλουχια αναγνωρισης της ecoRI!!! θελει και συγκεκριμενο νουμερο παρακαλω!!! αν εχεις το θεο σου!!!)



Σαλαμαστρακης- Γιαννακοπουλος - Λάγιος εκδόσεις μεταίχμιο.Έχει πολλές έξυπνες ερωτήσεις κρίσεως πνεύματος πανελλαδικών,καθώς και ασκήσεις ποικίλων επιπέδων.

Υ.Γ. Μην περιοριστείς σε ένα βοήθημα .Να ακούς τον καθηγητή σου που έχει περισσότερη πείρα από εμάς εδώ και που θα σου δώσει ποικιλία ασκήσεων - ερωτήσεων από διάφορα βοηθήματα.

Απ ότι καταλαβαίνω τοπ επιλογές αποτελούν αυτά του Παπαδάκη,και του Νάκη-Στεργίου.Θα ψάξω λίγο ακόμα μάλλον ανάμεσα σε αυτά και θα αποφασίσω.

Για ασκήσεις δες και του Δημήτρη Γεωργακίλλα εκδόσεις τομή.Έχει εξαιρετικές ασκήσεις στο πνεύμα των πανελλαδικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Βοηθήματα.

Μαθηματικά κατεύθυνσης:
1)Αναστάσιος Μπάρλας
2) Μπουρνής Απόστολος ( δύσκολο)
3) Μπαϊλάκης Γιάννης - Θέματα Μαθηματικων ( για επανάληψη)

Φυσική κατεύθυνσης:
1)Τσούνης Βασίλειος (το καλύτερο)
. 2)Δημήτρης Ντούβαλης ( από τα δύσκολα)
3)Μαθιουδάκης- Παναγιωτακόπουλος

Χημεία Κατεύθυνσης : Κώστας Σαλτερής

Βιολογία Κατεύθυνσης :
1) Σαλαμαστρακης (βλέπε πάνω)
2) Νότα λαζαράκη ( καλό)
3) Νίκος Τζαβάρας. ( υπερβολικός)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Σαλαμαστρακης- Γιαννακοπουλος - Λάγιος εκδόσεις μεταίχμιο.Έχει πολλές έξυπνες ερωτήσεις κρίσεως πνεύματος πανελλαδικών,καθώς και ασκήσεις ποικίλων επιπέδων.

Υ.Γ. Μην περιοριστείς σε ένα βοήθημα .Να ακούς τον καθηγητή σου που έχει περισσότερη πείρα από εμάς εδώ και που θα σου δώσει ποικιλία ασκήσεων - ερωτήσεων από διάφορα βοηθήματα.



Για ασκήσεις δες και του Δημήτρη Γεωργακίλλα εκδόσεις τομή.Έχει εξαιρετικές ασκήσεις στο πνεύμα των πανελλαδικών.

ειναι η δευτερη φορα που θα δωσω πανελληνιες οποτε οτι συμβουλες μου δωσε εγω τις κραταω απλα θελω ενα βοηθημα για να λυνω ασκησεις!

εννοειται πως μιλαω με τον ανθρωπο αλλα αλλιως θα ειναι να κανω μαθημα και αλλιως να προετοιμαστω μονος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
το βοηθημα της βιολογιας εχει ορισμενες πρωτοτυπες ασκησεις,εχει στο τελος της θεωριας καθε κεφαλαιου μεθοδολογιες για τους διαφορους τυπους ασκησεων,εχει στο τελος συνδυαστικες ερωτησεις και απαντησεις,ενω εχει σε ορισμενα πλαισια καποια χρησιμα στοιχεια.ακομα,εχει τη θεωρια που πρεπει να λες σε καποιες συγκεκριμενες ασκησεις π.χ στην αντιγραφη ή στον υβριδισμο.ασε που το Δ3 των πανελληνιων ηταν σε μια απο τις ασκησεις τουτο προτεινω με τα 1000.να σου δωσω να καταλαβεις εγω που ημουν βιολογια ολο το χρονο στο 17-18 πηρα το μαρτιο το βιβλιο και εγραψα 19.4
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
το βοηθημα της βιολογιας εχει ορισμενες πρωτοτυπες ασκησεις,εχει στο τελος της θεωριας καθε κεφαλαιου μεθοδολογιες για τους διαφορους τυπους ασκησεων,εχει στο τελος συνδυαστικες ερωτησεις και απαντησεις,ενω εχει σε ορισμενα πλαισια καποια χρησιμα στοιχεια.ακομα,εχει τη θεωρια που πρεπει να λες σε καποιες συγκεκριμενες ασκησεις π.χ στην αντιγραφη ή στον υβριδισμο.ασε που το Δ3 των πανελληνιων ηταν σε μια απο τις ασκησεις τουτο προτεινω με τα 1000.να σου δωσω να καταλαβεις εγω που ημουν βιολογια ολο το χρονο στο 17-18 πηρα το μαρτιο το βιβλιο και εγραψα 19.4

ποιο βοηθημα λες? αυτο του σαλαμαστρακη που λενε και οι υπολοιποι πιο πανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κάποιος το βοήθημα του μπάρλα σε pdf μαθηματικα γ λυκείου ή αν έχει βρει το βοηθημα στεργιου-νάκη μαθηματικά κατεύθυνσης. Σας ρωτάω γιατί γνωρίζω ότι είναι πολύ καλά και τα δύο και θα επιθυμούσα να τα είχα στον υπολογιστή μου χωρίς να χρειαστεί να τα αγοράσω;
Επιπλέον θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει βρει κανείς το βιβλίο του παπαδάκη για επαναληψη σε ηλεκτρονική μορφή , γιατί κάποια στιγμή το βρήκα αλλά τώρα δεν θυμάμαι που το έχω αποθηκεύσει.
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Επισης του Μπαρλα(αυτο που χω κτβσει τουλαχιστον απο το ιντερνετ) ειναι ασπρομαυρο και αν δεν εχει λιγο χρωματακι δεν με εμπνεει :P[/QUOTΕ
Καλησπέρα φίλε droso!!!! θα ήθελα να σε ρωτήσω από που έχεις κατεβάσει το βοήθημα του μπάρλα ήαν θα μπορούσες να μου το στείλεις γιατί το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρώ:hmm::hmm:
Παρακαλώ απάντησε μου σύντομα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick4478

Νεοφερμένος

Ο nick4478 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Για βιολογια γενικης ποιο προτεινετε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Εμένα πάντως για φυσική κατεύθυνσης μου άρεσε πολύ το βοήθημα του Κατσίκα από την Ελληνοεκδοτική.
Βέβαια, είναι αρκετά υψηλό επίπεδο και απέχει από το στυλ των άλλων βοηθημάτων ή του σχολικού, αλλά -κακά τα ψέματα- αυτά είναι που πέφτουν στις πανελλήνιες πλέον.
Έχω δει θέματα του Κατσίκα από βοήθημα του 2002-2003 που έπεσαν πανελλήνιες το 2010 και 2011 με κάποιες παραλλαγές.
Γενικά, τον προτείνω αλλά θα θέλει σκληρή δουλειά!

Και για μαθηματικά εμένα ο Μπάρλας με κάλυψε μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Τελικά για τη βιολογία κατ. τι θα προτείνατε;Ακόμα δεν έχω καταλήξει.
Θέλω ένα(ή και δύο αν δεν φτάνει το ένα) καλό βοήθημα που να έχει έξυπνες ερωτήσεις και ερωτήσεις κρίσης όσον αφορά τη θεωρία και πολλές ασκήσεις κλιμακούμενης δυσκολίας και συνδυαστικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Τελικά για τη βιολογία κατ. τι θα προτείνατε;Ακόμα δεν έχω καταλήξει.
Θέλω ένα(ή και δύο αν δεν φτάνει το ένα) καλό βοήθημα που να έχει έξυπνες ερωτήσεις και ερωτήσεις κρίσης όσον αφορά τη θεωρία και πολλές ασκήσεις κλιμακούμενης δυσκολίας και συνδυαστικές.
Εγώ στη βιολογία κατ χρησιμοποιούσα το βοήθημα του Τζαβάρα, ωστόσο δεν θα σου το πρότεινα, εκτός κι αν υπάρχει σωστή καθοδήγηση, γιατί εκτός από μερικές έξυπνες ασκήσεις περιέχει και αρκετά λάθη/ανακρίβειες. Αρκετά καλό είναι αυτό του Σαλαμαστράκη.

Ότι κι αν επιλέξεις όμως, δεν πρέπει κατά τη γνώμη μου να παραλείψεις το τετράδιο προετοιμασίας του Σαλαμαστράκη (και να το αρχίσεις έγκαιρα, όχι τον τελευταίο μήνα) και όλα τα παλιά θέματα των εξετάσεων και του ΚΕΕ. Και φυσικά δεν αφήνεις καμία άσκηση από το βιβλίο (κάποιες είναι γελοίες, κάποιες άλλες πολύ έξυπνες).
Αν θέλεις κάτι να ρωτήσεις, στείλε pm.:)

Εμένα πάντως για φυσική κατεύθυνσης μου άρεσε πολύ το βοήθημα του Κατσίκα από την Ελληνοεκδοτική.
Βέβαια, είναι αρκετά υψηλό επίπεδο και απέχει από το στυλ των άλλων βοηθημάτων ή του σχολικού, αλλά -κακά τα ψέματα- αυτά είναι που πέφτουν στις πανελλήνιες πλέον.
Έχω δει θέματα του Κατσίκα από βοήθημα του 2002-2003 που έπεσαν πανελλήνιες το 2010 και 2011 με κάποιες παραλλαγές.
Γενικά, τον προτείνω αλλά θα θέλει σκληρή δουλειά!
Συμφωνώ, και εμένα μου άρεσε ο Κατσίκας στη Φυσική, αλλά είναι λιγάκι δύσκολος για να χρησιμοποιηθεί σαν πρώτο βοήθημα. Για την επανάληψη πάλι είναι ό,τι καλύτερο! (ένας τόμος είναι, θα βγει:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τελικά για τη βιολογία κατ. τι θα προτείνατε;Ακόμα δεν έχω καταλήξει.
Θέλω ένα(ή και δύο αν δεν φτάνει το ένα) καλό βοήθημα που να έχει έξυπνες ερωτήσεις και ερωτήσεις κρίσης όσον αφορά τη θεωρία και πολλές ασκήσεις κλιμακούμενης δυσκολίας και συνδυαστικές.

Το βιβλίο της Νοτας Λαζαράκη από εκδόσεις Πουκαμισάς ή/και το Τετράδιο προετοιμασίας για τις πανελλήνιες από μεταίχμιο. ;)

Το πρώτο μπορείς να το δουλέψεις άνετα και μόνη σου, το δεύτερο θέλει κάποιον καθηγητή να σου διορθώνει και να επιλέγει τα θέματα που αξίζουν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Θα τα κοιτάξω όλα αυτά που μου λέτε.

Είχα πάει στο βιβλιοπωλείο πριν λίγο καιρό και είχα κοιτάξει μερικά,αλλά ήταν πάρα πολλά και κανένα δε είχε από μόνο του αυτά που ήθελα.
Άσε που καλύτερα είναι να τα κρίνει και κάποιος που τα έχει κάνει και ξέρει καλύτερα,γι'αυτό ρωτάω κι εσάς για γνώμες.
Ίσως ξαναπάω μία από αυτές τις μέρες,για να κοιτάξω συγκεκριμένα αυτά που μου προτείνατε.

Σας ευχαριστώ πολύ όλους,πάντως για τις απαντήσεις σας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mari_tsa

Νεοφερμένος

Η mari_tsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Προσωπικα, λυνω τις ασκησεις του φροντιστηριου μου και επειτα του Παπαδακη ωστε να κατανοησω την υλη. Κανω ολες τις ασκησεις του, τα κριτηρια, φυσικα τις λυμενες, και μετα προχωρω στα θεματα του Μπαρλα που ειναι πιο ψαγμενα, και επιλεγω αυτα που πιστευω πως δεν μπορω να καταφερω. Αυτο με εχει βοηθησει αρκετα, ΑΛΛΑ προυποθετει σωστη οργανωση του χρονου... και αυτο θελει λιγο δουλιτσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει βοήθημα για την φυσική κατεύθυνσης αλλά να έχει μόνο θεωρία μέσα ?Χρησιμοποιώ στο φροντιστήριο ένα απο της εκδόσεις Γκριτζαλη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω απο εκεί μέσα την θεωρία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά που είναι η άποψή σας για τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης;Έχω ήδη του Παπαδάκη(φοβερό!!) και σκέφτομαι να πάρω άλλο ένα.
Ποιο προτείνετε; Το καινούριο του Μπάρλα ή Στεργίου-Νάκη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top