Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

DoukiMan

Νεοφερμένος

Ο DoukiMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
καλησπερα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας.στο τει πειραια τμημα ηλεκτρονικων υπολογιστικων συστηματων εχουμε παρα πολλα μαθηματα με hardware οπως
(ηλεκτρονικα,λογικα κυκλωματα,θεωρια κυκλωματων,μικροηλεκτρονικη)
ομως ειμαι εισακτεος απο γενικο λυκειο και δεν θυμαμαι τιποτα απο ηλεκτονικα-ηλεκτροτεχνια.τα συγγραματα δεν βοηθανε και πολυ γιατι αρκετα τα γραφουν οι ιδιοι οι καθηγητες.
οποτε θα ηθελα να μου προτεινετε ενα βιβλιο-βοηθημα που θα μου δωσει τις βασεις(η και παραπανω) ωστε να μπορω να καταλαβω και να ανταπεξελθω σε αυτα τα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ποια βοηθήματα με συμβουλεύετε να αγοράσω για την προετοιμασία των πανελληνίων για τεχνολογική κατεύθυνση; Θα ήθελα να τα εξηγεί καλά (θεωρία) και να έχει και ασκήσεις, η προετοιμασία γίνεται μετά από αρκετό καιρό για τις πανελλήνιες οπότε όσοι είστε στο παιχνίδι καταλαβαίνετε. Έχω κάποια βοηθήματα και θα σας τα γράψω αλλά θα ήθελα τις συμβουλές σας σύμφωνα με τα παραπάνω στοιχεία που σας έδωσα


ΑΕΠΠ : Καραισκος - Καραμπης
ΑΕΠΠ : Ντζιός - Κοψίνης
Μαθηματικά Τεχνολογικής : Στεργίου - Νάκης
Φυσική Τεχν. (Α' Τεύχος κ' Β' Τεύχος) : Βειτης - Γιομπλιακης
Φυσική Τεχν. (Α' Τεύχος κ' Β' Τεύχος) : Σαβάλας

Όπως διαβάσατε έχω κάποια βοηθήματα, ποια από αυτά δεν κάνουν και ποια θα με συμβουλεύατε να αγοράσω; Ευχαριστώ

Καλησπέρα. Για ΑΕΠΠ θα σου πρότεινα του Παναγιώτη Τσιωτάκη έχει πολύ καλές ασκήσεις, όμως την θεωρία στο μάθημα αυτό πρέπει να την διαβάζεις μέσα από το σχολικό βιβλίο. Στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης του Στεργίου-Νάκη είναι από τα κορυφαία καθώς έχει πολλών ειδών ασκήσεις και αναλυτική την θεωρία. Τέλος στην Φυσική Κατεύθυνσης θα έλεγα να αγοράσεις του Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου διότι είναι κατά την γνώμη μου το κορυφαίο στο είδος του επείδη έχει μεγάλη συλλογή ασκήσεων που καλύπτει κάθε περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Έχουμε και λέμε. Είμαι τεχνολογική κατεύθυνση. Καλό και ωραίο το μάθημα στο φροντιστήριο αλλά στο προσωπικό διάβασμα πιστεύω θα χρειαστώ και ένα βοήθημα που θα συμβαδιζει μαζί μου. Θέλω σχετικά μαζεμένη θεωρία παραδείγματα και ασκήσεις. Μιλάω για τα μαθήματα κατεύθυνσης και μαθηματικά γπ. Όσον αναφορά τα υπόλοιπα μαθήματα και κυρίως για την έκθεση έχετε να προτείνετε κάποιο Καλό βοήθημα που θα με ολοκληρώσει μαζί και με τα φυλλάδια που παίρνω στο φροντιστηριο. Έχω υπόψιν τον μπαρλα αλλά απ'την μια τον θεοποιουν και απ'την τον κραζουν. Κάθε άποψη δεκτή. Ξαναλέω Πως είναι για να βοηθήσει στο διάβασμα και στην επαφή με το αντικείμενο δίνοντας ασκήσεις. Σας ευχαριστώ :)

Καλησπέρα! Για Μαθηματικά Κατεύθυνσης έχω να σου πω πως Παπαδάκης έχει καλά μαζεμένη θεωρία, ωραία Σ/Λ, διαβάθμιση στις ασκήσεις (ξεκινάει απο πολύ εύκολα για εξάσκηση, και για αυτό θέλει χρόνο και να μην μείνεις σε αυτές αλλά να προχωρήσεις στις πιο δύσκολες) και καλά συνδυαστικά στο τέλος. Εγώ είχα Μπάρλα όπου δε διάβασα ΠΟΤΕ θεωρία απο εκεί (θεωρία ΜΟΝΟ από το βιβλίο έχω να σου πω... ούτε απο φυλλάδιο φροντιστηρίου κλπ.. υπάρχουν κρυμένες αποδείξεις, κρυμένες προτάσεις που βάζουν Σ/Λ και σου κόβουν 2/100... σχολικό βιβλίο, υπογράμμιση και τα ξαναγράφεις συνέχεια!) αλλα πάρα πολύ καλές ασκήσεις, έχει 2-3 εύκολες ξέρω γω στην αρχή και μετά όλο κολπάκια, σε τεστάρει στις δικαιολογήσεις (που είναι το Α και το Ω) και πολύ καλα θέματα στο τέλος..
Οτι θες εσύ! καλη επιτυχία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
βιολογία κατεύθυνσης καλό βοήθημα;

δεν θέλω κάποιο σε στυλ τζαβαρα με ερωτήσεις απαντησεις θεωρίας,
κάτι με καλές μεθοδολογίες και ασκήσεις θα με εμδιέφερε περισσότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kira.

Νεοφερμένος

Η Kira. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Και εμένα θα με ενδιέφερε βοήθημα για Βιολογία Κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια! :P

Αν έχετε κανένα καλό να προτείνετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
μάλλον δεν υπήρξε κάποιος που να μπορεί να απαντήσει...
στο μεταξύ όμως έκανα την έρευνά μου και θα σας πώ γενικά τι προτείνουν διάφορα ατομα και τι μου άρεσε εμένα... (είναι αυτό που λένε μόνη μου ρωτάω μόνη μου απαντάω... :P )
παραθέτω διάφορα βοηθήματα με τα + και τα - τους:
1)τζαβάρας: Το πιο εμπορικό και διαδεδομένο. Έχει κατά τη γνώμη καλά τη θεωρία με ερωτήσεις για να κατηγοριοποιηθεί στο κεφάλι σου. (έχω το αντίστοιχο στη γενική παιδεία) Όμως δεν έχει ίχνος μεθοδολογίας...
2) σωτηρίου- καρυοφύλλης: αυτό έχει τη θεωρία σε bullets και βοηθά για να εντυπωθούν σε μορφή πλάνου κάποια πράγματα χωρίς να παραλείπονται πληροφορίες. έχει επιπλέον πλαίσια με βασικές γνώσεις από β λυκείου και άλλα χρόνια όπου χρείαζεται καθώς και ξάποιες διευκρινήσεις. Τέλος έχει βασική μεθοδολογία και λυμένες ασκήσεις που είναι χρήσιμότατες. (αυτό πήρα τελικά) Βέβαια, δεν έχει πολλές ερωτήσεις κρίσεως.
3) καρδαράς: αυτό έχει παρα πολύ αναλυτική μεθοδολογία και υποδειματικές απαντήσεις καθώς και σύνοψη των γνώσεων που πρέπει να σπυ έχουν μείνει οπωσδήποτε μετά από κάθε κεφάλαιο. Αυτό δεν έχει καθόλου ερωτησεις κρίσεως, ειδάλλως είναι πάρα πολύ καλό.
4) σαλαμαστράκης κ.α./εκδ μεταίχμιο: αυτό το πρότεινε ένα παιδί ανεπιφύλακτα. έχει βασική ορολογία, και απ ότι φάινεται και ερωτησεις κρίσεως και ασκήσεις. Όταν το είχα δει δε μου είχε γεμίσει το μάτι. Μπορεί όμως τελικά να είναι πολύ καλό.

πρεπει κανείς να πάει σε κάποιο μεγάλο βιβλιοπωλείο και να κάτσει με τις ώρες να τα κοιτάξει όλα για να δει και τι του ταιριάζει τελικα...
εύχομαι να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Για τη βιολογία το πληρέστερο βοήθημα που συνδιάζει καλή θεωρία, μεθοδολογια, λυμένες ασκήσεις, αλυτες ασκήσεις καθε τύπου είναι της Λαζαράκη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Θα τολμήσω να προτείνω για Βιολογία Κατεύθυνσης την έκδοση από την Ελληνοεκδοτική των Οικονόμου-Ηλιάδη-Σπύρου.
Οι ασκήσεις του μου άρεσαν πολύ(οργανωμένες ανα θέμα,όπως στις πανελλήνιες)
Μοναδικό ελάτωμα,δεν είναι για να διαβάζεις αποκλειστικά και μόνο απο αυτό.Χρειάζεται να διαβάσεις απο αλλού για να εμπεδώσεις πρώτα το μάθημα.
(Εγώ πήρα το σχολικό βιβλίο,σύν κάτι σημειώσεις φροντιστηρίου απο το ίντερνετ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Γενικά στη Βιολογία ο καλός καθηγητής είτε σε ιδιαίτερο είτε σε φροντιστήριο είναι πολύ χρησιμότερος από ένα βοήθημα.Εγώ ευτυχώς είχα μία έμπειρη καθηγήτρια που μου ανέλυε και το παραμικρό χάσμα του βιβλίου παράλληλα με ασκήσεις και πιο προχωρημένα-extreme θέματα τα οποία μου έδινε με δικά της φυλλάδια, όχι από κάποιο τυποποιημένο βοήθημα της αγοράς.Πάντως έχει πέσει στο χέρι μου ο Τζαβάρας τον οποίο θεωρώ 'βασικό' αλλά σε καμία περίπτωση επαρκές βοήθημα για έναν μαθητή με αξιώσεις στη Βιολογία Κατ. Δείτε καλύτερα τα φυλλάδια της Ώθησης (τα πουλάει στο βιβλιοπωλείο της κάτω από το φροντ. της) τα οποία έχουν πολύ έξυπνα πολλαπλής και πληθώρα ασκήσεων όλων των επιπέδων. Βέβαια θεωρώ πολύ σημαντική τη συμβολή του καθηγητή για να αποσαφηνίζεις λεπτά σημεία που πέφτουν ιδιαίτερα από το 2011 στη Βιο.Κατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Μιας και στοχεύω όσο το δυνατόν ψηλότερα γίνεται,μου σύστησε ο μαθηματικό στο φροντ. ένα βοήθημα που κατά τη γνώμη του είναι πολύ καλό.Έχει Θεωρία αναλυτικότατα,παρατηρήσεις σχόλια κτλ,έχει πολλά παραδείγματα και λυμένες ασκήσεις αλλά και άλυτες.Είναι να φανταστείτε Α4 οι κόλλες του,είναι 2 τόμοι,και είναι τεράστιο βοήθημα.Είναι εκδόσεις Λιβάνη και λέγεται: Τα μαθηματικά των εξετάσεων Γ λυκείου. Γραμμένο από τους: Μάμαλης,Μιχαήλογλου και Τόλης.
Ποιά η γνώμη σας;Έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.ch

Νεοφερμένος

Η Demy.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
αρχικα πρεπει να σου πω οτι ενα 'καλυτερο'' βοηθημα δεν σου προσφερει παντα την επιτυχια ..οποτε αυτο που ειπες δν ισχυει !!!και το πιο χαλια βοηθημα να εχεις αμα διαβαζεις με τν σωστο τροπο και προσεχει ιδιαιτερα τ λυμενα παραδειγματα τοτε ναι μπορει να εχεις τν επιτυχια που θες...τωρα στο θεμα μας.....εγω προσωπικα θα σου προτεινα να παρεις του παπαδακη (ειτε μιλας για κατευθυνσης ειτε για γενικης παιδειας)εχει τ παντα μεσα....ξεχωριστα καθε κατηγορια ασκησεων με αντιστοιχα λυμενα παραδειγματα και στις συνεχεια αλυτες ασκησεις διαφορου επιπεδου...και στο τελος καθες ενοτητας επαναληπτικες ασκησεις !!!!!γνωμη μου παντα !! εμενα με βοηθησε αρκετα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αρχικα πρεπει να σου πω οτι ενα 'καλυτερο'' βοηθημα δεν σου προσφερει παντα την επιτυχια ..οποτε αυτο που ειπες δν ισχυει !!!και το πιο χαλια βοηθημα να εχεις αμα διαβαζεις με τν σωστο τροπο και προσεχει ιδιαιτερα τ λυμενα παραδειγματα τοτε ναι μπορει να εχεις τν επιτυχια που θες...τωρα στο θεμα μας.....εγω προσωπικα θα σου προτεινα να παρεις του παπαδακη (ειτε μιλας για κατευθυνσης ειτε για γενικης παιδειας)εχει τ παντα μεσα....ξεχωριστα καθε κατηγορια ασκησεων με αντιστοιχα λυμενα παραδειγματα και στις συνεχεια αλυτες ασκησεις διαφορου επιπεδου...και στο τελος καθες ενοτητας επαναληπτικες ασκησεις !!!!!γνωμη μου παντα !! εμενα με βοηθησε αρκετα!!!
Νομίζω πως είναι καλύτερα να αφήσουμε κάποιον φοιτητη-καθηγητή μαθηματικών να το απαντήσει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.ch

Νεοφερμένος

Η Demy.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
την γνωμη μου ειπα και τι με βοηθησε εμενα φετος δεν του ειπα ντε και καλα να παρει αυτο.....!!!! επιπλεον αφου με βοηθησε εμενα και αρκετα παιδια που ηξερα φετος στο φροντιστηριο γτ να μην τ προτεινω???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
την γνωμη μου ειπα και τι με βοηθησε εμενα φετος δεν του ειπα ντε και καλα να παρει αυτο.....!!!! επιπλεον αφου με βοηθησε εμενα και αρκετα παιδια που ηξερα φετος στο φροντιστηριο γτ να μην τ προτεινω???

Γιατί είναι θέμα που δεν πρέπει να απαντηθεί από "άσχετους".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.ch

Νεοφερμένος

Η Demy.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ασχετο δν ειναι ενα παιδι που τα εχει ψαξει και τ εχει διαβασει εδω και ενα χρονο !!!!!
βεβαια μπροστα σε ενα καθηγητη η φοιτητη ασχετος ειναι ....αλλα οκ !!!!ενα βιβλιο ειναι δν αγοραζεις κ βιλα ηρεμησε !!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lucas D.Hagg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lucas D.Hagg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδια φετος εδωσα πανελληνιες.Περασας διαφορα βοηθηματα απο τα χερια μου.
Αν στοχευεις ψηλα θα σου προτεινα του Παπαδακη,εχει 2 τευχη,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ παρουσιαση της θεωριας(γεγονος που θεωρω σημαντικοτατο) και μεγαλη γκαμα πολυ καλων ασκησεων
Τωρα για Μπαρλα που πολλα φροντιστηρια προτιμουν..δεν λεω ειναι καλο βοηθημα ΑΛΛΑ 1)η θεωρια του ειναι απαισια και 2)καποιες ασκησεις του πραγματικα ξεφευγουν απο τα πλαισια των πανελληνιων(οσο μπορει να ξεγυγει μια ασκηση μετα το β3 των φετινων)
Για μαθητες τωρα που δεν ειναι και το μαθημα τους και πανε για εναν αξιοπρεπη βαθμο θα προτεινα το βοηθημα του Σκομπρη,θεωρια πολυ καλη οπως και ασκησεις οι οποιες ειναι πιο απλουστοποιμενες απο τα προηγουμενα 2
Ελπιζω να βοηθησα παιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.ch

Νεοφερμένος

Η Demy.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδια φετος εδωσα πανελληνιες.Περασας διαφορα βοηθηματα απο τα χερια μου.
Αν στοχευεις ψηλα θα σου προτεινα του Παπαδακη,εχει 2 τευχη,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ παρουσιαση της θεωριας(γεγονος που θεωρω σημαντικοτατο) και μεγαλη γκαμα πολυ καλων ασκησεων
Τωρα για Μπαρλα που πολλα φροντιστηρια προτιμουν..δεν λεω ειναι καλο βοηθημα ΑΛΛΑ 1)η θεωρια του ειναι απαισια και 2)καποιες ασκησεις του πραγματικα ξεφευγουν απο τα πλαισια των πανελληνιων(οσο μπορει να ξεγυγει μια ασκηση μετα το β3 των φετινων)
Για μαθητες τωρα που δεν ειναι και το μαθημα τους και πανε για εναν αξιοπρεπη βαθμο θα προτεινα το βοηθημα του Σκομπρη,θεωρια πολυ καλη οπως και ασκησεις οι οποιες ειναι πιο απλουστοποιμενες απο τα προηγουμενα 2
Ελπιζω να βοηθησα παιδες

συμφωνωωωωωωω +1:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εκείνο του Στεργίου (Σαββάλας) τί λέει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι καλύτερα να αφήσουμε κάποιον φοιτητη-καθηγητή μαθηματικών να το απαντήσει αυτό.
Noμιζω πως ειναι καλυτερα να μη ξαναμιλησεις. Την γνωμη της ειπε , οι γνωμες υπαρχουν για να τις ακουμε οχι για να τις μειωνουμε και να τις απορριπτουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top