Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

killbill44

Νεοφερμένος

Ο killbill44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Παπαδάκης έχει αναλυτική θεωρία. [για αυτό και τον υπεραγαπώ :P]
Ο Μπάρλας,πάλι,έχει άθλια θεωρία,αλλά σε ξεσκίζει στις ασκήσεις.
Διαλέγεις και παίρνεις. =)
βασικα θελω να εχει καλες λυμενες ασκησεις γτ τσ αλυτες δεν θα τις κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ο στεργιου νακης απο εκδοσεις Σαβαλλα εχει πολυ καλες λυμμενες ασκησεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill44

Νεοφερμένος

Ο killbill44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ο στεργιου νακης απο εκδοσεις Σαβαλλα εχει πολυ καλες λυμμενες ασκησεις ;)
αυτο το κανω στ φροντιστιριο :/: αναμεσα στ μπαρλα κ τ παπαδακη ειμαι αλ δεν ξερω πιο απο τα δυο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ενας φιλος μ εχει τον Παπαδακη και λεει οτι ειναι πολυ καλος. Για τον Μπαρλα δεν ξερω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill44

Νεοφερμένος

Ο killbill44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Ενας φιλος μ εχει τον Παπαδακη και λεει οτι ειναι πολυ καλος. Για τον Μπαρλα δεν ξερω..
οκ ευχαριστω μαλλον αυτο θα παρω μου το προτεινε κ ο καθαγητης μου στ σχολειο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Αν το θες για τις λυμένες, μακρυά από Μπάρλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill44

Νεοφερμένος

Ο killbill44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

red span

Δραστήριο μέλος

Ο ΧΑΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 407 μηνύματα.
Ο στεργιου νακης απο εκδοσεις Σαβαλλα εχει πολυ καλες λυμμενες ασκησεις ;)
'Ισως το παρακάνει λιγο στην δυσκολία των ασκήσεων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Αν το παρακάνουν οι Στεργίου-Νάκης,για τον Μπάρλα τι να πει κανείς; :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Μπα δεν νομιζω... Σ αυτες που ξεχωριζουν μπορει να χει καμια πολυ τραβηγμενη αλλα κατα τα αλλα μια χαρα ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroszarzonis

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Ζαρζώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Φέτος είμαι Β λυκείου. Την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε με το φροντιστήριο μου την ύλη της τρίτης αφού ήδη έχουμε τελειώσει αυτή της δευτέρας. Η ερώτηση μου ειναι η εξής. Ποια είναι τα καλύτερα βοηθήματα κατα την γνώμη σας για τα Μαθηματικά, Φυσική και την Χημεία της Γ Λυκείου. Είμαι Θετική κατεύθυνση και γενικά και οι δύο σχολές που με ενδιαφέρουν είναι απο τις πιο υψηλόβαθμες. Η μία ειναι Ιατρική Θεσσαλονίκης και η άλλη Μηχανολόγων Ηλεκτρολόγων Ηλεκτρονικών Υπολογιστών επίσης Θεσσαλονίκης. Για να ποιάσει κανεις αυτα τα μόρια είναι γνωστό οτι πρέπει να κοιτάει και μόνος του επιπλέον ασκήσεις και πιο δύσκολες απο αυτές του σχολείου και του φροντιστηρίου. Γι'αυτό θα ήθελα να μου προτείνετε τα καλύτερα και πιο πλήρη βοηθήματα με τις πιο καλές και δύσκολες ασκήσεις.
Σας ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λοιπόν,για Μαθηματικά θα σου πρότεινα να πας να δεις τα βοηθήματα του Παπαδάκη,του Στεργίου-Νάκη και του Μπάρλα και να επιλέξεις(του Μπάρλα το αναφέρω επειδή είπες ότι θες δύσκολες ασκήσεις).Είναι και τα 3 πολύ καλά,και πλέον έχει να κάνει με το τι βολεύει τον καθένα.Φυσική νομίζω ασυζητητί Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος(και προς το τέλος είναι καλό να πάρεις και αυτό με τα θέματα του Παναγιωτακόπουλου).Και Χημεία Σαλτερής,αλλά με κάποιον καθηγητή να σου υποδεικνύει ασκήσεις για να μη χαθείς εκεί μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroszarzonis

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Ζαρζώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λοιπόν,για Μαθηματικά θα σου πρότεινα να πας να δεις τα βοηθήματα του Παπαδάκη,του Στεργίου-Νάκη και του Μπάρλα και να επιλέξεις(του Μπάρλα το αναφέρω επειδή είπες ότι θες δύσκολες ασκήσεις).Είναι και τα 3 πολύ καλά,και πλέον έχει να κάνει με το τι βολεύει τον καθένα.Φυσική νομίζω ασυζητητί Μαθιουδάκης-Παναγιωτακόπουλος(και προς το τέλος είναι καλό να πάρεις και αυτό με τα θέματα του Παναγιωτακόπουλου).Και Χημεία Σαλτερής,αλλά με κάποιον καθηγητή να σου υποδεικνύει ασκήσεις για να μη χαθείς εκεί μέσα.
Νατάσα ευχαριστώ πολύ. Θα πάω αύριο σε ένα βιβλιοπωλείο να τα κοιτάξω αυτά των μαθηματικών και να τα αγοράσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Προτεινω στεργιου-νακη και αν θες βαρβατες να πηγαινεις στις "ασκησεις που ξεχωριζουν" ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroszarzonis

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Ζαρζώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Προτεινω στεργιου-νακη και αν θες βαρβατες να πηγαινεις στις "ασκησεις που ξεχωριζουν" ;)
Οι "ασκησεις που ξεχωριζουν" είναι σε κάθε μάθημα ξεχωριστά ή ανά κεφάλαιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Αλλη κατηγορια στον Rolle αλλη στο Θμτ αλλη στην Μονοτονια.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroszarzonis

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος Ζαρζώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Αλλη κατηγορια στον Rolle αλλη στο Θμτ αλλη στην Μονοτονια.....
Α οκ ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
γεια σας παιδια..θα ηθελα να ρωτησω κατι επειδη δεν παω φροντιστηριο ποιο ειναι το καλυτερο βοηθημα στα μαθηματικα και στην φυσικη για θεωρια και ασκησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Το Καλυτερο βοηθημα ειναι τελειως υποκειμενικο.
Εγω στα μαθηματικα εχω παρει απο εκδοσεις σαβαλλα του στεργιου νακη και το θεωρω πολυ καλο γτ εχει πολλες ασκησεις και με διαβαθμισμενη δυσκολια(ξεχωριστα τις ευκολες-μετριες με τις δυσκολες).
Ενας φιλος μου εχει παλι απο εκδοσεις Σαβαλλα του παπαδακη και μου χει πει οτι ειναι πολυ καλο και αυτο
Τριτη επιλογη Μπαρλας που το χω κατεβασει απο το ιντερνετ και να σου πω την αληθεια δεν με ενθουσιασε.
Kαι αμα ψαχνεις μονο για θεωρημα rolle και μετα μπορεις να δεις απο εκδοσεις πουκαμισα του Νικου τασου(β τομος) ειναι πολυ καλο! Εδω και ενα αποσπασμα
Για φυσικη εχω του φροντιστιριου μου των "Αγιανωτακη-Αρχων" απο εκδοσεις πουκαμισα και εχει πολυ καλες ασκησεις(δεν μ πολυαρεσει η θεωρια μονο). Εδω ο α τομος. Εδω ο β
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomaniakos

Νεοφερμένος

Ο trelomaniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εγω φυσικη εχω του μαθιουδακη-παναγιωτακοπουλου ειναι πολυ καλο γιατι εχει τεραστιο φασμα ασκησεων απλα με χαλαει στην θεωρια..τα παρουσιαζει στην αρχη ολα συγκεντρωτικα και με μπερδευει..θεωρεις οτι στα μαθηματικα το βοηθημα στεργιου-νακη σε καλυπτει γενικα και θεωρια και ασκησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top