Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

johnlym

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλιβέρι (Εύβοια). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
παΐδια γεια σάς και καλό κουράγιο, θα ήθελα να ρωτήσω αν κανένας χρησιμοποιεί το βοήθημα Στέργιου-νακη των μαθηματικων γενικής!! και ναι τι γνώμη έχει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγω το αγορασα χθες και εχεις αρκετες ασκησεις και την θεωρια την εξηγει πολυ ωραια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnlym

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλιβέρι (Εύβοια). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εγω το αγορασα χθες και εχεις αρκετες ασκησεις και την θεωρια την εξηγει πολυ ωραια ;)



αααα ωραια γιατι και εγω σκεφτομουν να το πάρω επειδή έχω το ίδιο για κατεύθυνση και το βρισκω πολυ καλο αλλα δν ειχα δει καμια γνωμη για το βιβλιο αυτο και γενικά δν ακούγεται τόσο όσο τα αντιστοιχα του μπαρλα και του γκατζουλη για μαθηματικα γενικησ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγω που εχω κατεβασει του Μπαρλα στην κατευθυνση δεν μαρεσε τοσο πολυ... Και εγω εχω του στεργιου νακη στην κατευθυνση και για αυτο πηρα το για γενικης ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnlym

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλιβέρι (Εύβοια). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
και εγώ ακριβώς στην ίδια κατάσταση είμαι,επειδή τον έχω κατευθ και μου άρεσε είπα να πάρω και μια γνώμη πριν πάω να αγοράσω το αντίστοιχο της γενικής!!!:P:Pοκ ευχαριστώ για τις πληροφορίες:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Παντως αν εχεις λυση του νακη στην κατευθυνση απο συναρτησεις δεν θα χρειαστεις πολλα στην γενικη γτ θα σου φανουν γελοιες(Αυτες που ξεχωριζουν κοιτα γιατι μοιαζουν λιγο με κατευθυνσης).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
για βιολογία έχει να προτείνει κανείς κανα καλό βοήθημα?
Εμείς στο φροντιστήριο κάνουμε Παπαστάμο. Αν και δεν το χρησιμοποιούμε αμάν και τι γιατί η καθηγήτρια μας μας κάνει δικές της ασκήσεις και φυλλάδια με θεωρία :)

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό βοήθημα στην χημεια κατεύθυνσης? Έχω ακούσει για το βοήθημα του Σαλτερή, αλλά ακόμα δεν έχω πάρει κάποιο, κατά πάσα πιθανότητα θα αγοράσω ένα για να διαβάσω κ από εκεί, μέσα στις γιορτές, απλά επειδή δεν κάνω φροντιστήριο στην χημεία, θέλω να έχει λυμένες ασκήσεις και μεθοδολογία για διάφορους τύπους ασκήσεων... άμα έχετε κάποιο κατά νου ριχτε το..
2 χρόνια τώρα με Σαλτερή είμαι πολύ ευχαριστημένη :)
έχει ωραίες λυμένες και κυρίως μου αρέσει που στην αρχή κάθε παραγράφου έχει κάτι σαν περίληψη .
Το μόνο σπαστικό με αυτόν είναι ότι σε ορισμένες ασκήσεις του έχει τρελές πράξεις και τρελές διακρίνουσες αλλά οκ τις κάνεις με υπολογιστή γιατί στις πανελλήνιες δεν πέφτουν τέτοιες πράξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnlym

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλιβέρι (Εύβοια). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Παντως αν εχεις λυση του νακη στην κατευθυνση απο συναρτησεις δεν θα χρειαστεις πολλα στην γενικη γτ θα σου φανουν γελοιες(Αυτες που ξεχωριζουν κοιτα γιατι μοιαζουν λιγο με κατευθυνσης).


έχεις δίκιο βασικά το πρώτο κεφάλαιο καλύπτεται χαλαρά από κατεύθυνση ,άλλα κύριος για την στατιστικη και τισ πιθανότητες το θέλω γιατί άμα βάλουν κάτι πιο στρυφνό απο αυτα τα 2 κεφαλαια θα ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι και γω για 2ο 3ο και συνδυαστικα 1,2,3 το πηρα περισσοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

missducaine

Νεοφερμένος

Η missducaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
παπαδακης....μαθηματικα κατευθυνσης......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OLSon-X

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο OLSon-X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αριστομένης (Μεσσηνία). Έχει γράψει 262 μηνύματα.
τι παπαδακης
?
ΜΠΑΡΛΑΣ 4Εver
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Νομίζω ότι τελικά δεν έχει και τόση σημασία αν θα 'χεις Μπάρλα ή Παπαδάκη ή Στεργίου-Νάκη...Άλλα είναι αυτά που μετράνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gkm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά και συμμαθητές μου!
Θα ήθελα μία βοήθεια σχετικά με ένα βοήθημα.
Στη Φυσική Κατεύθυνσης υπάρχει ένα βιβλίο ( το οποίο μου πρότεινε ο φυσικός μου) το οποίο είναι το :
Θέματα Φυσικής Για τις εξετάσεις Γ' Λυκείου Συγγραφέας : Γιώργος Παναγιωτακόπουλος Εκδόσεις : Σαββάλας
Το βιβλίο αυτό εκτός από θέματα φυσικής για τις εξετάσεις έχει και στο τέλος ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΩΝΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (οπως χαρακτηριστικά λέει).
Αναρωτιέμαι λοιπόν εάν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο βιβλίο και για τα μαθηματικα γ' λυκείου τεχνολογικής κατευθυνσης !!!!


Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Κωνσταντίνος
Βρηκα αυτο δεν ξερω αν εχει αυτο που λες https://www.e-shop.gr/show_bks.phtml?id=BKS.0037957
Εγω που εχω κατεβασει του Μπαρλα στην κατευθυνση δεν μαρεσε τοσο πολυ... Και εγω εχω του στεργιου νακη στην κατευθυνση και για αυτο πηρα το για γενικης ;)
του στεργιου νακη ειναι ομως εκδοση του 2006 παιζει ρολο αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Δεν νομιζω... Γιατι να παιζει ρολο;;... το μονο κακο ειναι οτι εχει τα θεματα πανελληνιων μεχρι το 2006 αλλα δεν νομιζω να ειναι μεγαλο προβλημα :P Πιστεψε με εχει καποιες ασκησεις που ειναι πολυ δυσκολες ;) (Οι περισσοτερες απ αυτες ειναι και πληρως λυμενες )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

missducaine

Νεοφερμένος

Η missducaine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
τι παπαδακης
?
ΜΠΑΡΛΑΣ 4Εver
ο μπαρλας εχει ευκολες ασκησεις....ο παπαδακης κ ο στεργιου δυσκολες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
ο μπαρλας εχει ευκολες ασκησεις....ο παπαδακης κ ο στεργιου δυσκολες:)
Καλά , δε θα έλεγα ότι έχει εύκολες ασκήσεις ο Μπάρλας.
Απλά σου πασάρει μια αόριστη μεθοδολογία και μετά βάζει 20 ασκήσεις πάνω στο ίδιο πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Επισης του Μπαρλα(αυτο που χω κτβσει τουλαχιστον απο το ιντερνετ) ειναι ασπρομαυρο και αν δεν εχει λιγο χρωματακι δεν με εμπνεει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εχεις κατεβασει και αλλα απο το internet???
Υπαρχει του Στεργιου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Οχι μονο του μπαρλα βρηκα απο μαθηματικα κατευθυνσης και μια βλακεια θα σου τα στειλω στο τοιχο σου οτι εχω βρει ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Οκ ευχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top