Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Μπαινουμε και σε περιοδο εκτπωσεων(νομιζω :P) θα μου κανεις μια καλυτερη τιμουλα :D
υγ: Mε σωζεις γτ γραφω μαθηματικα κατ στο φροντ και δυσκολευομαι λιγο με τις παραγουσες συναρτησιακων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Ακριβώς το αντίθετο. Αντιπαραγώγιση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Ωχ, συγγνωμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Thank you χαρα τα αποθηκευσα και αυτα αλλα θελω το ακριβως αντιθετο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό βοήθημα στην χημεια κατεύθυνσης? Έχω ακούσει για το βοήθημα του Σαλτερή, αλλά ακόμα δεν έχω πάρει κάποιο, κατά πάσα πιθανότητα θα αγοράσω ένα για να διαβάσω κ από εκεί, μέσα στις γιορτές, απλά επειδή δεν κάνω φροντιστήριο στην χημεία, θέλω να έχει λυμένες ασκήσεις και μεθοδολογία για διάφορους τύπους ασκήσεων... άμα έχετε κάποιο κατά νου ριχτε το..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
Ο Σαλτερής έχει γράψει μακράν το καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όρισε το καλύτερο κι εξήγησέ μου πώς προκύπτει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Για να καταλαβω κατι το βοηθημα του Στεργιου-Νακη στα μαθηματικα κατευθυνσης ειναι οπως αυτο της φυσικης του Μαθιουδακη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Πως ειναι της φυσικης του μαθιουδακη για ν σ πω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Τις λυμενες ασκησεις τις εξηγει πολυ καλα και χρησιμοποιει σχεδον παντα μπλε πλαισια για διευκολυνση,ενω ο μπαρλας σου "πεταει" οποτε θυμηθει ενα μικρο σχολιο και καθαρισε.Επισης τις ασκησεις τις λυνει πισω ενω ο μπαρλας σου κοτσαρει το αποτελεσμα μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Περιπου ετσι ειναι κ του στεργιου αλλα δεν τις λυνει τελειως τις ασκησεις δινει αποτελεσμα και μια υποδειξη.(δεν κανει πραξεις κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οκ θα παρω το 2ο τευχος και θα γραψω εντυπωσεις!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosarkan

Νεοφερμένος

Ο panosarkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Παιδία είμαι β λυκείου και ξεκινάω σιγά σιγά μαθηματικά κατεύθυνσης γ.Θα ήθελα να μου προτείνεται ένα βοήθημα που θα με εντάξει ομαλά στην ύλη των μαθηματικών της γ,να περιέχει αρκετές λυμένες ασκήσεις και να προσφέρει καλή μεθοδολογία .Του Στεργίου πιστεύετε είναι καλό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Παιδία είμαι β λυκείου και ξεκινάω σιγά σιγά μαθηματικά κατεύθυνσης γ.Θα ήθελα να μου προτείνεται ένα βοήθημα που θα με εντάξει ομαλά στην ύλη των μαθηματικών της γ,να περιέχει αρκετές λυμένες ασκήσεις και να προσφέρει καλή μεθοδολογία .Του Στεργίου πιστεύετε είναι καλό?
Τα υπόλοιπα 642 μηνύματα τα διάβασες;


Do it. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Βασικα αρχισε απο συναρτησεις την αρχη που τα χεις κανει και 1η λυκειου και μετα πηγαινε μιγαδικους ;) Του στεργιου πιστευω ειναι μια χαρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosarkan

Νεοφερμένος

Ο panosarkan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ευχαριστώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Παιδιά να σας πω , πιστεύω ότι τα καλύτερα βοηθήματα για μαθηματικά είναι : Βασίλης Παπαδάκης , για φυσική : Σαββάλας και για χημεία : Σαλτερής .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonio2761994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antonio2761994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
για βιολογία έχει να προτείνει κανείς κανα καλό βοήθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostasidel

Νεοφερμένος

Ο kostasidel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά και συμμαθητές μου!
Θα ήθελα μία βοήθεια σχετικά με ένα βοήθημα.
Στη Φυσική Κατεύθυνσης υπάρχει ένα βιβλίο ( το οποίο μου πρότεινε ο φυσικός μου) το οποίο είναι το :
Θέματα Φυσικής Για τις εξετάσεις Γ' Λυκείου Συγγραφέας : Γιώργος Παναγιωτακόπουλος Εκδόσεις : Σαββάλας
Το βιβλίο αυτό εκτός από θέματα φυσικής για τις εξετάσεις έχει και στο τέλος ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΝΑ ΔΙΑΤΥΠΩΝΕΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΑ ΤΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (οπως χαρακτηριστικά λέει).
Αναρωτιέμαι λοιπόν εάν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο βιβλίο και για τα μαθηματικα γ' λυκείου τεχνολογικής κατευθυνσης !!!!


Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Κωνσταντίνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top