Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Καποιος γινεται αλαζονικος εδω περα :xixi:(Ας μην τα εξευτελισουμε ολα ειπαμε .. )

Βρισκεται (Η λυση της εξισωσης ) "Απαντησεις" πισω μου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χρηστοσ17

Νεοφερμένος

Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Αμα θεωρεις ολες τις ασκησεις που εχει ο μπαρλας ευκολες,τοτε πανε να γραψεις 25.Αμφιβαλλω αν τις εχεις δει ολες.Εδω στα ολοκληρωματα,εχει κατι τελειως κουφες.
Δε λεω οτι ειναι δυσκολο βοηθημα αλλα ορισμενες ασκησεις του ειναι δυσκολες.

δεν εχω κανει ακομα ολοκληρωμα εχω δυο βοηθηματα που δουλευω του νακη και του μπαρλα και ειμαι στο rolle και μου φαινονται πολυ ευκολεσ οι ασκησεισ που εχει μεχρι εδω ,σε αντιθεση με του νακη που μερικα ουτε καν τα φανταστηκα !
-----------------------------------------
Τραγανίτης... Για γερά νεύρα (και νευρωμένα μυαλά, that is !)
μεσα ο τραγανιτησ τα σπαει !!!ειχα δει μια ασκηση του τρομερη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Εμενα γτ μου φαινεται το αντιθετο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iron man

Νεοφερμένος

Ο iron man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ κ. ΤΣΕΚΟΥΡΑ
"ΣΥΛΛΟΓΗ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ"
περιέχει πολλές λυμένες ασκήσεις και γενικά είναι πολλή καλό!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χρηστοσ17

Νεοφερμένος

Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
τι να σου πω εμενα δεν μ φαινεται ευκολοσ σε μερικεσ ασκησεισ αλλα αυτα ειναι τελειωσ προσωπικα ,τεσπα το καλο ειναι να βλεπεισ ασκησεισ που δεν ξερεισ πωσ πανε παρα να λυνεισ ολο ιδιεσ χωρισ κανενα νοημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγώ πάντως συμφωνώ με το χρήστο.. Σε καμία άσκηση που είδα σε βοήθημα/σχ.βιβλίο/εδώ δε μπόρεσα να πω "αυτή είναι δύσκολη"(μιλάω φυσικά για ασκήσεις που αναφέρονται στην ύλη που έχω διδαχθεί ως τώρα). Όλες είναι σχεδόν ίδιες.. Λίγες θα με παιδέψουνε πάνω από τέταρτο.. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Νταξ εσυ εισαι ιδιοφυια εγω και ο δημητρης ειμαστε κοινοι θνητοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Δε λέω ότι είμαι ιδιοφυία κλπ κλπ.. Απλά ποτέ ως τώρα δε δυσκολεύτηκα στα μαθηματικά.. Τη γνώμη μου είπα για τις ασκήσεις και το επίπεδο στο οποίο είμαστε τώρα στη 3η λυκείου..
Και στη τελική, δική μ άποψη είναι.. Έτσι τα βλέπω τα μαθηματικά από τότε που είδα πρώτη φορά τους αριθμούς. ΕΥΚΟΛΑ.
Δεν είμαι σε όλα τα μαθήματα έτσι.. Στα μαθηματικά μόνο και κάπως λιγότερο ΑΕΠΠ/φυσική..

Αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Νταξ εσυ εισαι ιδιοφυια εγω και ο δημητρης ειμαστε κοινοι θνητοι.

E ναι. Πως να το κάνουμε τώρα? Άλλοι γεννήθηκαν με το χάρισμα και άλλοι όχι..:lol:

Αντικειμενικά τώρα, ο Μπάρλας έχει βάλει στο νέο τεύχος πολύ καλές ασκήσεις που δεν είχε στο παλιό και που δεν λύνονται για την πλάκα.
Τώρα αν εσύ(στον Σπύρο αναφέρομαι, χρόνια πολλά κιόλας για τις προάλλες) περιμένεις μία άσκηση να σου πάρει 3 ώρες για να την λύσεις προκειμένου να παραδεχτείς ότι είναι δύσκολη να είσαι σίγουρος ότι στις εξετάσεις αν ένα θέμα σου φάει μία ώρα την έχεις πατήσει γιατί δν θα σου φτάσει ο χρόνος. Μία άσκηση είναι δύσκολη όταν έχει αυτό που λέω εγώ τουλάχιστον "τσαφ", δηλαδή χρειάζεται να σκεφτείς κάτι που απαιτεί αρκετή φαντασία.
Επιπλέον, το να βγαίνει κάποιος και να λέει τα μαθηματικά είναι της πλάκας και οι ασκήσεις του μπάρλα είναι 1+1=2 μου φαίνεται αρκετά εγωιστικό.
(Και εγώ για παράδειγμα, ο χαμηλότερος βαθμός που έχω πάρει στα μαθηματικά σε τεστ ή διαγώνισμα είναι 19,6 αλλά δεν βγαίνω να το βροντοφωνάζω και να κάνω επίδειξη.)
Επιπρόσθετα, δεν καταλαβαίνω σε τι μπορεί να σε βοηθήσει κάτι τέτοιο εκτός από το να κάνεις επίδειξη, που και αυτή κατά την γνώμη μου είναι γελοία σε κάθε τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spyros2309

Νεοφερμένος

Ο Ποιο να 'ναι.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Το ότι είπα ότι έχει εύκολες ασκήσεις δε σημαίνει ότι κάνω επίδειξη... Τη γνώμη μου για τις ασκήσεις απλά είπα.. Νομίζω το τόπικ γι αυτό μιλάει.. Και ούτε με βοηθάει κάπου το να το πω..
Και δεν είπα της πλάκας είναι, αλλά ότι δεν είναι δύσκολες. Και δύσκολη δεν είναι μια άσκηση που θα με πάρει 3 ώρες να τη λύσω, αλλά μία που θα με βάλει να σκεφτώ έστω 20 λεπτά πριν αρχίσω να γράφω. Και από την άλλη ναι, ο μπάρλας έχει ωραίες ασκήσεις (αυτός που κάθεται στο πίσω θρανίο έχει τέτοιο βοήθημα και βλέπω), όπως και άλλοι π.χ. παπαδάκης, απλά δε τις λες δύσκολες. Και στη τελική για κάποιον (εμένα λέω :P) που θέλει να περάσει μαθηματικό, αν έλεγα τις ασκήσεις της 3ης λυκείου δύσκολες τότε δε θα είχα λόγο να το δηλώσω καν. :D

Και ναι, δεν είμαστε όλοι ίδιοι, εγώ π.χ. είμαι σκράπας στην έκθεση, το 10 που χρειάζομαι δε ξέρω καλά καλά αν θα γράψω.. :)

Υ.Γ. Ευχαριστώ :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χρηστοσ17

Νεοφερμένος

Ο χρηστοσ17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Το ότι είπα ότι έχει εύκολες ασκήσεις δε σημαίνει ότι κάνω επίδειξη... Τη γνώμη μου για τις ασκήσεις απλά είπα.. Νομίζω το τόπικ γι αυτό μιλάει.. Και ούτε με βοηθάει κάπου το να το πω..
Και δεν είπα της πλάκας είναι, αλλά ότι δεν είναι δύσκολες. Και δύσκολη δεν είναι μια άσκηση που θα με πάρει 3 ώρες να τη λύσω, αλλά μία που θα με βάλει να σκεφτώ έστω 20 λεπτά πριν αρχίσω να γράφω. Και από την άλλη ναι, ο μπάρλας έχει ωραίες ασκήσεις (αυτός που κάθεται στο πίσω θρανίο έχει τέτοιο βοήθημα και βλέπω), όπως και άλλοι π.χ. παπαδάκης, απλά δε τις λες δύσκολες. Και στη τελική για κάποιον (εμένα λέω :P) που θέλει να περάσει μαθηματικό, αν έλεγα τις ασκήσεις της 3ης λυκείου δύσκολες τότε δε θα είχα λόγο να το δηλώσω καν. :D

Και ναι, δεν είμαστε όλοι ίδιοι, εγώ π.χ. είμαι σκράπας στην έκθεση, το 10 που χρειάζομαι δε ξέρω καλά καλά αν θα γράψω.. :)

Υ.Γ. Ευχαριστώ :) :)

ρε σπυρο θελουμε το ιδιο πραγμα και εγω μαθηματικο σαλονικα κατα προτημιση ..και εγω στην εκθεση αστα καλυτερα ...δυσκολη ασκηση κατα με ειναι αυτη που θα την δεις και δεν ξερεις τι να κανεις εννοω τιποτα μα τιποτα μενεισ κουφος γτ αμα ξερεις πως να ξεκινησεις και κολλας ενδιαμεσα τοτε θελεις προπονηση και δεν μπορεις να κρινεις γιατι αν παιζουμε με το βρες ποια ειναι η παραγουσα 'η καποιες ασκησεισ που δεν εχουν νοημα γιατι ειναι ιδιες διοτι παει συνεχεια που εχει δειξει ηδη κατα συνεπεια δεν μαθαινεισ τιποτα ....και οι ασκησεισ που μπαινουν στισ πανελ. μην μου πεισ ειναι δυσκολεσ εκτοσ βεβαια του τελευταιου ερωτηματοσ που συνηθωσ ειναι ενα βασικο θεωρημα 'η κατι θελουν τα αλλα ειναι μετρια και οχι δυσκολα αλλωστε τα περισσοτερα παιδια χανουν μορια στην θεωρια παρα στισ ασκησεισ ασκησεισ τεσπα οπωσ ειπε και ο σπυροσ ειναι δικια μου γνωμη και δεν προσπαθω να πεισω ουτε να κρινω απλοσ λεω τα πραγματα απο την σκοπια μου ...και οχι δεν ειμαι εξυπνος αντιθετος πιστευω οτι εξυπνοι ανθρωποι ηταν μονο στα αρχαια χρονια απο το τιποτα ξεκινησαν και οχι απο το κατι συνεχεισαν !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ερωτηση:τα υποψηφια θεμετα για ορισμο στις παννεληνιες ειναι μονο αυτα που ειναι μεσα σε μπλε κουτι και γραφουν απο πανω ακριβως ορισμο,και οχι αυτα που δεν γραφουν ορισμο αν και ειναι μεσα σε μπλε κουτι ή τα υπολοιπα του βιβλιου?γιατι βλεποντας τα θεματα των προηγουμενων ετων ετσι καταλαβα.Να απαντηση οποιος ξερει σιγουρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Ερωτηση:τα υποψηφια θεμετα για ορισμο στις παννεληνιες ειναι μονο αυτα που ειναι μεσα σε μπλε κουτι και γραφουν απο πανω ακριβως ορισμο,και οχι αυτα που δεν γραφουν ορισμο αν και ειναι μεσα σε μπλε κουτι ή τα υπολοιπα του βιβλιου?γιατι βλεποντας τα θεματα των προηγουμενων ετων ετσι καταλαβα.Να απαντηση οποιος ξερει σιγουρα

Θεωρητικά μπορούν να σου ζητήσουν ότι θέλουν από το βιβλίο αλλά δεν νομίζω να έχουν ξεφύγει ποτέ από τα μπλε κουτάκια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ερωτηση:τα υποψηφια θεμετα για ορισμο στις παννεληνιες ειναι μονο αυτα που ειναι μεσα σε μπλε κουτι και γραφουν απο πανω ακριβως ορισμο,και οχι αυτα που δεν γραφουν ορισμο αν και ειναι μεσα σε μπλε κουτι ή τα υπολοιπα του βιβλιου?γιατι βλεποντας τα θεματα των προηγουμενων ετων ετσι καταλαβα.Να απαντηση οποιος ξερει σιγουρα

ΟΛΑ ειναι εντος υλης, εκτος απο αυτα που εχουν βγει απο την αποφαση που βγηκε τον Σεπτεμβρη για την υλη του 2010, και εκτος απο ορισμους και αποδειξεις που εχουν *.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos90

Νεοφερμένος

Ο Στέφανοσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εχει καποιος να μου προτείνει ενα βοηθημα ΑΕΠΠ? Για να το κατεβάσω, το θελω περισσότερο για να κανω εξάσκηση σε ασκήσεις και διαγωνίσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μονο νομιμα επιτρεπονται για οποιον ενδιαφερεται να ποσταρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos90

Νεοφερμένος

Ο Στέφανοσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ε ναι δεν ειπα παρανομα.. δεν υπαρχει καποιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ptsiotakis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ptsiotakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 271 μηνύματα.

db92

Νεοφερμένος

Ο db92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
βλέπω ότι κανείς δεν ανέφερε αυτό που έχω εγώ και σκέφτομαι μήπως έχω μάπα

θανάσης ξένος εκδόσεις ζήτη; ¯\(°_o)/¯
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjohn

Νεοφερμένος

Ο jjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
εγώ εκτός του Μπάρλα έχω του Διοφαντου
που έχει για μένα την θεωρεία καλύτερα γραμμένη αλλά
και πιο απαιτητικές ασκήσεις
απλά το πρόβλημα του είναι ότι δεν έχει αρκέτες λυμμένες ασκήσεις
αλλά μπορώ να πω ότι το χρησιμοποιώ πιο πολυ από Μπάρλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top