Βοηθήματα Προσανατολισμού Θετικών Σπουδών

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
άλλη πρόταση για μαθ.κατευθυνσης οχι για επανάληψη όμως αλλα για 4ο θέμα.με δύσκολες και συνδυαστικές ασκήσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ξερετε κάποιο βοήθημα με συνδιαστικά θέματα?για 4ο θεμα δλδ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zidane4ever

Νεοφερμένος

Ο zidane4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
παιδια μην λεμε οτι θελουμε!ειδατε τα αλλα βιβλια?εγω πηγα στο βιβλιοπωλειο και τα κοιταγα τα ξανακοιταγα και ειδα μαθηματικα κατευθυνσης ειναι καλητερο του Νικο Σκομπρη-εχει θεματα πανελλαδικων-επαναληπτικων-ταξινομιμενες ασκησεις δυσκολιας-θεωρια.Οι σελιδες στους μιγαδικους ειναι απο την σελιδα 9εως 129 οπως καταλαβαινετε οι 120 σελιδες εν συγκιση με αλλους που εχουν τις μισες...δεν θα εχει μονο με την λογικη χωρις να το εχετε δει διαφορα?και κατι σημαντικο-στις λυσεις των ασκησεων πισω στο βιβλιο σχεδον ολες τις ασκησεις τις εξηγει...!απλα πριν πουμε κατι κοιταμε και τα αλλα βιβλια...ειναι σαν να λεμε ποια ειναι οι καλυτερη χωρα του κοσμου και λεμε η Ελλαδα γιατι δεν εχουμε παει σε αλλες χωρες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
ξερετε κάποιο βοήθημα με συνδιαστικά θέματα?για 4ο θεμα δλδ..


υπαρχει του μπαιλακη για το τεταρτο θεμα των εκδοσεων σαββαλας...και ενα που πηρα τωρα το λενε εξετασεις 2008-2009 πιθανα θεματα των εκδοσεων διοφαντος...εχει για πρωτο δευτερο τριτο και τεταρτο θεμα...δεν εχω προλαβει να κανω καμια ασκηση αλλα φαινεται καλο...

παιδια μην λεμε οτι θελουμε!ειδατε τα αλλα βιβλια?εγω πηγα στο βιβλιοπωλειο και τα κοιταγα τα ξανακοιταγα και ειδα μαθηματικα κατευθυνσης ειναι καλητερο του Νικο Σκομπρη-εχει θεματα πανελλαδικων-επαναληπτικων-ταξινομιμενες ασκησεις δυσκολιας-θεωρια.Οι σελιδες στους μιγαδικους ειναι απο την σελιδα 9εως 129 οπως καταλαβαινετε οι 120 σελιδες εν συγκιση με αλλους που εχουν τις μισες...δεν θα εχει μονο με την λογικη χωρις να το εχετε δει διαφορα?και κατι σημαντικο-στις λυσεις των ασκησεων πισω στο βιβλιο σχεδον ολες τις ασκησεις τις εξηγει...!απλα πριν πουμε κατι κοιταμε και τα αλλα βιβλια...ειναι σαν να λεμε ποια ειναι οι καλυτερη χωρα του κοσμου και λεμε η Ελλαδα γιατι δεν εχουμε παει σε αλλες χωρες!!!



καλα εννοειται οτι υπαρχουν και αλλα αξιολογα βιβλια...κ γω ειχα παει προχθες και δυσκολευτηκα να αποφασισω τι να παρω...μου εχουν πει οτι ειναι καλο και του λουκοπουλου των εκδοσεων εν δυναμει...αλλα δεν το κοιταξα μεσα στο αγχος μου!!:D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
άλλη πρόταση για μαθ.κατευθυνσης οχι για επανάληψη όμως αλλα για 4ο θέμα.με δύσκολες και συνδυαστικές ασκήσεις??


σου ειπα στο αλλο θεμα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_ann_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _ann_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
αχα,εδω εννοουσες αλλο θεμα!σευχαριστω!καποια αλλη προταση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosdel

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
ξερετε κάποιο βοήθημα με συνδιαστικά θέματα?για 4ο θεμα δλδ..

Ενα που ειχα και το εχει γραψει και ο καθηγητης μου ειναι το 100 ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ ΛΟΥΚΑΣ Ι.ΚΑΝΑΚΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ

Απο εκδοσεις Μαυριδη. Ολα τα θεματα ειναι λυμμενα, αλλα πιστευω οτι ειναι πολυ καλα θεματα και για καθε κεφαλαιο αλλα και συνδυαστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Ενα που ειχα και το εχει γραψει και ο καθηγητης μου ειναι το 100 ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ Γ ΛΥΚΕΙΟΥ ΘΕΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ ΛΟΥΚΑΣ Ι.ΚΑΝΑΚΗΣ – ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΥΡΙΔΗΣ

Απο εκδοσεις Μαυριδη. Ολα τα θεματα ειναι λυμμενα, αλλα πιστευω οτι ειναι πολυ καλα θεματα και για καθε κεφαλαιο αλλα και συνδυαστικα.



ναι!!το πηρα κ αυτο...καλο φαινεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Εγώ έχω για Μαθ. Κατ. των Στεργίου-Νάκης και Φυσική Κατ. των Σαββάλα-Σαββάλα. Και τα δύο είναι εκδόσεις Σαββάλα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kay

Νεοφερμένος

Η kay αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
παιδια δεν εχει σημασια μονο το βοηθητικο...εγω ελυνα σχεδον τα παντα απο σαββαλα,δημοπουλο και το επαναληπτικο του παναγιωτακοπουλου κατα τη διαρκεια της χρονιας,αυτο ομως δε με εμποδισε να γραψω μονο 15 στις πανελληνιες στα πιο κοινα θεματα ever...ακομα και τελεια να εχεις διαβασει και να ξερεις να λυνεις του κοσμου τις ασκησεις αν δεν εχεις καλη ψυχολογια τη μερα των εξετασεων δεν προκειται να κανεις τπτ...

εγω εχω μονο να προτεινω να μην κολλας μονο σε ενα βοηθητικο ,γτ δεν ειναι καλο να συνηθιζεις μονο σε ενα στυλ γραφης ασκησεων(εννοω οτι ο καθε συγγραφεας εχει δικο του τροπο να γραφει ασκησεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
εγω εχω μονο να προτεινω να μην κολλας μονο σε ενα βοηθητικο ,γτ δεν ειναι καλο να συνηθιζεις μονο σε ενα στυλ γραφης ασκησεων(εννοω οτι ο καθε συγγραφεας εχει δικο του τροπο να γραφει ασκησεις)


σωστος!:no1:εγω εχω τρια βοηθηματα στη φυσικη...καθενας δουλευει με αλλο στυλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penguin

Νεοφερμένος

Η penguin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
με τρία βοηθήματα μπορεί να πελαγώσεις.Πολύ καλα λογια εχω ακουσει για το Μαθιουδακη-Παναγιωτακοπουλου στην φυσικη. αυτο ειχα και με βοηθησε πολυ! Αλλά!! το βασικότερο ειναι η ψυχολογια...η καλυτερα η ψυχραιμια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gossipgirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
έχω και του μαθιουδακη απλα εχω και ενα αλλο που εχει λυμενα ολα τα στυλ ασκησεων παρα πολυ αναλυτικα και μετα μπορω και λυνω ευκολοτερα του μαθιουδακη που ειναι λιγο παλουκακια!!!καλα στην ουσια χρησιμοποιω 2 γτ το τριτο(του δημοπουλου)εχει πολυ ωραια τη θεωρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvena

Νεοφερμένος

Η savvena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νιγρίτα (Σέρρες). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
ΒΑΣΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΘΕΩΡΙΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
ΒΑΣΙΚΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΒΟΗΘΗΜΑ ΘΕΩΡΙΤΙΚΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ

Ανοιξε thead στο topic της θεωρητικής!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

farmakotriftis

Νεοφερμένος

Ο farmakotriftis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
φιλε ενα μονο θα σε σωσει!!ΜΠΑΡΛΑΣ!!Aυτα τα βιβλια καντα εικονισμα!θα σε βοηθησουνε στα μαθηματικα οσο δεν φανταζεσε!!ειναι 2 τομοι!λυσε απο καιμεσα και τα εξωφυλλα!!το 18,5 στα μαθ κατ φετος οφειλεται και σε αυτο το βιβλιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny1234

Νεοφερμένος

Η penny1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
πολύ καλό για την φυσική είναι ενα καινούργιο απο τις εκδόσεις Λιβανή και το έχει γράψει ο Χαράλαμπος Νικολάου....έχει τα πάντα μέσα και το καλό που έχει είναι ότι σε καθοδηγεί για τον τρόπο που θα την λύσεις....και επίσης για όποιον ενδιαφέρεται για πολύ δύσκολες ασκήσεις στην φυσική είναι ένα βοήθημα του Δημόπουλου....καταπλικτικό και με μεγάλες απαιτήσεις βιβλίο....μετρίου επιπέδου και κλασικό βοήθημα είναι απο τις εκδόσεις σαββάλα του μαθιουδάκη....με πάρα πολλές ασκήσεις θεωρίας και πολλά πολλαπλής επιλογής....και μάλιστα και μερικά δύσκολα....

για τα μαθηματικα κατεύθυνση τώρα χρησιμοποιώ του μπάρλα και για τα γενικής σαββάλα.....
ελπίζω να σας φάνηκαν χρήσιμες αυτές οι πληροφορίες......¨)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
πολύ καλό για την φυσική είναι ενα καινούργιο απο τις εκδόσεις Λιβανή και το έχει γράψει ο Χαράλαμπος Νικολάου....έχει τα πάντα μέσα και το καλό που έχει είναι ότι σε καθοδηγεί για τον τρόπο που θα την λύσεις....και επίσης για όποιον ενδιαφέρεται για πολύ δύσκολες ασκήσεις στην φυσική είναι ένα βοήθημα του Δημόπουλου....καταπλικτικό και με μεγάλες απαιτήσεις βιβλίο....μετρίου επιπέδου και κλασικό βοήθημα είναι απο τις εκδόσεις σαββάλα του μαθιουδάκη....με πάρα πολλές ασκήσεις θεωρίας και πολλά πολλαπλής επιλογής....και μάλιστα και μερικά δύσκολα....

για τα μαθηματικα κατεύθυνση τώρα χρησιμοποιώ του μπάρλα και για τα γενικής σαββάλα.....
ελπίζω να σας φάνηκαν χρήσιμες αυτές οι πληροφορίες......¨)

Εσύ που τα ξες αυτά 3η γυμνασίου ρε κοπέλα μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Εσύ που τα ξες αυτά 3η γυμνασίου ρε κοπέλα μου?

Aν προσεξες την ηληκια ειναι 17 οποτε καποιο λαθος θα εγινε εκει που επιλεγει την ιδιοτητα...

(Αμεσως να τη φας την κοπελα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

penny1234

Νεοφερμένος

Η penny1234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
το βοήθημα του μπάρλα έχει αρκετά είδη ασκήσεων αλλά δεν είναι αρκετό....το καλό είναι ότι έχει σε κατηγορίες τις ασκήσεις για να ξέρεις τον τρόπο που θα τις λύσεις αλλά για περισσότερες γνώσεις δεν φτάνει ένα βοήθημα.....και του σαββάλα είναι πάρα πολύ καλό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top