shezza94

Νεοφερμένος

Ο shezza94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Είμαι μαθητής β λυκειου θετικής κατεύθυνσης και έχω κάποιες απορίες σχετικά με κάποια βοηθήματα. Ήθελα να αγοράσω ένα βοήθημα για φυσική κατεύθυνσης β λυκείου για εξτρα practice μαζί με του φροντιστηρίου αλλά δεν ξέρω ποια είναι γενικά καλύτερα, αυτά του Μαθιουδάκη και Παναγιωτακόπουλου ή του Άγγελου και Σπύρου Σαββάλα. Επίσης από όσο γνωρίζω του Σαλτέρη είναι τα καλύτερα για χημεία και του Μπάρλα για μαθηματικά. Αυτό ισχύει;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Του μαθιουδάκη είναι καταπληκτικό βιβλίο, το είχα λύσει όλο όταν έδινα. Και του Μπάρλα επίσης.

Σου δίνουν πολύ καλό υπόβαθρο χωρίς να είναι πολύ απαιτητικά.
 

shezza94

Νεοφερμένος

Ο shezza94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Του μαθιουδάκη είναι καταπληκτικό βιβλίο, το είχα λύσει όλο όταν έδινα. Και του Μπάρλα επίσης.

Σου δίνουν πολύ καλό υπόβαθρο χωρίς να είναι πολύ απαιτητικά.
Ααα καλό αυτό! Γενικά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά νομίζω πως το debate μαθουδιακη και Σαββαλα είναι σας Μπάρλα και παπαδάκης χαχαχαχ. Και πάλι ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.
Ααα καλό αυτό! Γενικά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια αλλά νομίζω πως το debate μαθουδιακη και Σαββαλα είναι σας Μπάρλα και παπαδάκης χαχαχαχ. Και πάλι ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!
Παπαδάκης με τίποτα, έχει πάρα πάρα πάρα πολύ υλικό. Υπερβολικά πολύ σε βαθμό αποπροσανατολιστικό.

Κατ'εμέ πάντα.
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
εγώ τρίτη λυκείου δούλευα περισσότερο Μπάρλα, Σαλτερή και Μαθιουδάκη και ήμουν πολύ ικανοποιημένη (αν και ο καινούργιος Μπάρλας είναι εμφανώς πολύ πιο εύκολος από τον παλιό τον ορθόδοξο), οπότε και για δευτέρα λυκείου αυτά θα πρότεινα.

Συμφωνώ με τον @Panzerkampfwagen σχετικά με τον Παπαδάκη, αλλά καλύτερα να μην ακούσεις την γνώμη μου ως προς το βοήθημά του, γιατί είμαι πολύ biased λόγω ψυχικών τραυμάτων από τις ασκήσεις των βιβλίων του.
 

shezza94

Νεοφερμένος

Ο shezza94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγώ τρίτη λυκείου δούλευα περισσότερο Μπάρλα, Σαλτερή και Μαθιουδάκη και ήμουν πολύ ικανοποιημένη (αν και ο καινούργιος Μπάρλας είναι εμφανώς πολύ πιο εύκολος από τον παλιό τον ορθόδοξο), οπότε και για δευτέρα λυκείου αυτά θα πρότεινα.

Συμφωνώ με τον @Panzerkampfwagen σχετικά με τον Παπαδάκη, αλλά καλύτερα να μην ακούσεις την γνώμη μου ως προς το βοήθημά του, γιατί είμαι πολύ biased λόγω ψυχικών τραυμάτων από τις ασκήσεις των βιβλίων του.
Βλέπω να κάνω κάποιες αγορές από αύριο χαχαχα. Παπαδάκη σκεφτόμουν να πάρω για μαθηματικά κατεύθυνσης.
 

atlantida

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η atlantida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Βλέπω να κάνω κάποιες αγορές από αύριο χαχαχα. Παπαδάκη σκεφτόμουν να πάρω για μαθηματικά κατεύθυνσης.
γιατί δεν ζητάς και μια γνώμη από τους καθηγητές του φροντιστηρίου σου; ίσως να μπορούν να σου προτείνουν κάτι πιο εξατομικευμένο.
 

Cade

Δραστήριο μέλος

Ο Cade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 788 μηνύματα.
για μαθηματικά, όπως έχω ξαναπεί, μπάρλας ως βασικό βοήθημα και μετά στεργίου ή μαυρίδης για κάτι πιο ψαγμένο
 

shezza94

Νεοφερμένος

Ο shezza94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
για μαθηματικά, όπως έχω ξαναπεί, μπάρλας ως βασικό βοήθημα και μετά στεργίου ή μαυρίδης για κάτι πιο ψαγμένο

για μαθηματικά, όπως έχω ξαναπεί, μπάρλας ως βασικό βοήθημα και μετά στεργίου ή μαυρίδης για κάτι πιο ψαγμένο
Επειδή με ενδιαφέρουν αρκετά τα μαθηματικά, θα ψάξω και του Μαυρίδη και Στεργίου αν και εγώ ήξερα ότι αυτός ασχολείται περισσότερο με διαγωνιστικά μαθηματικά. Εν πάση περιπτώσει, για φυσική εσείς τι μου προτείνετε και χημεία; Ευχαριστώ και πάλι!!
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Παπαδάκης με τίποτα, έχει πάρα πάρα πάρα πολύ υλικό. Υπερβολικά πολύ σε βαθμό αποπροσανατολιστικό.

Κατ'εμέ πάντα.
Θα διαφωνήσω, εμένα μ'αρέσει ακριβώς αυτό! (ίσως είμαι και λίγο μαζόχα βέβαια). Έχει πολλές ασκήσεις οπότε βλέπεις εκφωνήσεις με ίσως διαφορετικό τρόπο διατυπωμένες, εντελώς διαφορετικά ζητούμενα , και στον ελεύθερο χρόνο μπορείς να λύσεις από τις ασκήσεις που δεν έχει για το φροντ πχ καμια 10-15 (εγώ αυτό έκανα και πέρυσι την β λυκείου και τώρα στα θερινά).
 

Μαριαννα20

Νεοφερμένος

Η Μαριαννα20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Είμαι μαθητής β λυκειου θετικής κατεύθυνσης και έχω κάποιες απορίες σχετικά με κάποια βοηθήματα. Ήθελα να αγοράσω ένα βοήθημα για φυσική κατεύθυνσης β λυκείου για εξτρα practice μαζί με του φροντιστηρίου αλλά δεν ξέρω ποια είναι γενικά καλύτερα, αυτά του Μαθιουδάκη και Παναγιωτακόπουλου ή του Άγγελου και Σπύρου Σαββάλα. Επίσης από όσο γνωρίζω του Σαλτέρη είναι τα καλύτερα για χημεία και του Μπάρλα για μαθηματικά. Αυτό ισχύει;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Εγώ Μαθιουδάκη δούλευα και ήταν πραγματικά πολύ καλό. Με βοήθησε να καταλάβω και διαβαφορα θέματα που δεν είχα καταλάβει από το φροντιστήριο
 

Ness

Νεοφερμένος

Η Ness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Για τη Φυσική εκτός από τον Μαθιουδάκη αν χρειάζεσαι πρόσθετο υλικό κοίτα και αυτά της Ελληνοεκδοτικής καθώς η μεθοδολογία που έχουν βοηθάει απίστευτα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top