Βοηθήματα Ανθρωπιστικών Πανελλήνιες - δίνω μετά από 10 χρόνια

Phil1

Νεοφερμένος

Ο Phil1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα σας, είμαι απόφοιτος και είχα δώσει πριν 10 χρονια πανελλήνιες. Το 2024 αποφάσισα να ξαναδώσω εξετάσεις. Από τότε που έδινα εγώ, όσον αφορά τα μαθήματα , ορισμένα πράγματα εχουν αλλάξει και άλλα έχουν παραμείνει ίδια. Θα ήθελα, οποιος ξέρει, να προτείνει καλά βοηθήματα για τα 4 μαθήματα του πεδίου ανθρωπιστικών σπουδών (να προετοιμαστώ λίγο πριν το φροντιστήριο το χειμώνα) και αν γνωρίζει κανείς που μπορώ να βρω το βιβλίο ιστορίας προσανατολισμού (δεν κυκλοφορεί πουθενά σε αυτά που έχω ψάξει -πολιτεία , public κτλ)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

smarw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η smarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' λυκείου. Έχει γράψει 305 μηνύματα.
στην ιστορία προσανατολισμού έχω πάρει από το μεταίχμιο, δεν το έχει στα public μπορείς να το αγοράσεις απο την ιστοσελίδα τους
στα λατινικά έχω επίσης από το μεταίχμιο
στην έκθεση του χατζηθωμά
στα αρχαία γνωστό θα πάρω του πατάκη
και στο άγνωστο μου δίνουν στο θέματα στο φροντιστήριο αλλά μπορείς να βρεις και από το ίντερνετ
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Το βιβλίο της ιστορίας μπορείς να το πάρεις από κάποιο βιβλιοπωλείο και αν δεν το έχουν να τους πεις να το παραγγείλουν.
Όσον αφορά τα βοηθήματα προτεινω:
Έκθεση
Λατινικά (έχει δύο τόμους)
Για το Γνωστό προτείνω να βρεις σημειώσεις στο διαδίκτυο και να τις εκτυπώσεις καθώς πολλά βοηθήματα υπεραναλύουν
Στην ιστορία δεν χρειάζεται εκτός αν θες ορισμούς, πηγές για εξάσκηση, ασκήσεις αυτό εξετάσεις
Ιστορία
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top