Βοήθεια στην εξεταστική

bettyB13

Νεοφερμένος

Η bettyB13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν πίστευα ότι θα φτάσω μέχρι εδώ,αλλά δεν βρίσκω πουθενά καθηγητή ή φοιτητή ανώτερου έτους να βοηθήσει για εξεταστική ενώ άλλα άτομα τα καταφέρνουν εύκολα. Ίσως έχουν τόσους γνωστους; δεν γνωρίζω.Έχω δει αρκετά άτομα εδω μεσα να προσφέρουν βοήθεια για εξεταστική αλλά όχι ακόμα για τα μαθήματα που χρειάζομαι, οπότε...

χρειάζομαι κάποιον να με βοηθήσει στην εξεταστική σεπτέμβρη στα μαθήματα μικροοικονομία 1-2 και οικονομετρία.
Αν το επιθυμείτε επί πληρωμή.

Ξέρω δεν είναι ότι πιο έντιμο αλλά καλύτερα τώρα γιατί αν ανοίξουμε...ζήτω που κάηκα!
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
μακάρι να βρείς κάποιο άτομο...σε καταλαβαίνω απόλυτα!
και εγώ χρειαζόμουν βοήθεια για τις πανελλήνιες αλλα αποδείχθηκε οτι μόνο με χρήματα
θα μπορούσα να την είχα, αν είχα βοήθεια τωρα θα μπορούσαν να ήταν καλύτερα τα
πράγματα.

θέλω όμως να ρωτήσω...η εξεταστική στο πανεπιστήμιο είναι πιο δύσκολη απο τις
πανελλήνιες??
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,000 μηνύματα.
χρειάζομαι κάποιον να με βοηθήσει στην εξεταστική σεπτέμβρη στα μαθήματα μικροοικονομία 1-2 και οικονομετρία.
Αν το επιθυμείτε επί πληρωμή.
Υπάρχουν σχετικά φροντιστήρια. Ψάξε στο Google "πανεπιστημιακα φροντιστηρια οικονομικων".

slder_2-1024x373.jpg
 

bettyB13

Νεοφερμένος

Η bettyB13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
μακάρι να βρείς κάποιο άτομο...σε καταλαβαίνω απόλυτα!
και εγώ χρειαζόμουν βοήθεια για τις πανελλήνιες αλλα αποδείχθηκε οτι μόνο με χρήματα
θα μπορούσα να την είχα, αν είχα βοήθεια τωρα θα μπορούσαν να ήταν καλύτερα τα
πράγματα.

θέλω όμως να ρωτήσω...η εξεταστική στο πανεπιστήμιο είναι πιο δύσκολη απο τις
πανελλήνιες??
Δεν ξέρω να απαντήσω για το σύνολο,αλλά προσωπικά για εμένα , πιο εύκολα έδωσα στις πανελλήνιες !! :P
Τα περισσότερα μαθήματα τα περνάς χαλαρά με λίγο ή το απαιτούμενο διάβασμα,αλλά είναι και κάποια που...τα λες μποσάκια της σχόλης και θα τα έχεις άνετα στην πλάτη σου μέχρι να πάρεις πτυχίο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπάρχουν σχετικά φροντιστήρια. Ψάξε στο Google "πανεπιστημιακα φροντιστηρια οικονομικων".

View attachment 83356
Σας ευχαριστώ,θα το κοιτάξω!!
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
θέλω όμως να ρωτήσω...η εξεταστική στο πανεπιστήμιο είναι πιο δύσκολη απο τις
πανελλήνιες??
Ανάλογα με τη σχολή που θα περάσεις. Πάντως θα πρέπει να κρατάς μια επαφή με τα μαθήματα δηλαδή να παρακολουθείς όσο γίνεται τις διαλέξεις της σχολής, να κάνεις τις εργασίες και να διαβάζεις. Τότε θα σου φάνει εύκολη η εξεταστική του εξάμηνου. Άλλιως σε όσα μαθήματα δεν περάσεις υπάρχει και η επαναληπτική εξεταστική του Σεπτέμβρη.
Πολλοί φοιτητές δεν τα κάνουν όλα αυτά και συνήθως το διάβασμα το αφήνουν στο τέλος του εξάμηνου λίγο πριν ξεκινήσει η εξεταστική. Εκεί οι περισσότεροι την πατάνε. Στη πρόσφατη εξεταστική μου έβλεπα κάτι φοιτητές από 4-5ο έτος να δίνουν χρωστούμενα μαθήματα του 1ου έτος στα δύσκολα μαθήματα.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
μάλιστα..δηλαδή μου λέτε οτι τουλάχιστον σε ορισμένα μαθήματα είναι σαν να διαβάζατε για
να δώσετε και πάλι πανελλήνιες.

δεν ξέρω πόσοι το καταβαίνουν αυτό οτι κάθε εξεταστική θα είναι σαν πανελλήνιες και ίσως
και πιο δύσκολη.

εμένα προσωπικά μου άρεσαν οι πανελλήνιες (αυτή την φορά..) αυτό που δεν μου άρεσε
ήταν το αποτέλεσμα σε ενα συγκεκριμένο μάθημα που ακόμα δεν το εχω δεχτεί γιατί
πήγα με συγουριά και αισιοδοξία ήταν το πρώτο μάθημα που δώσαμε.

θεώρησα οτι το'χω και ξέρω τι πρέπει να κάνω.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,802 μηνύματα.
μάλιστα..δηλαδή μου λέτε οτι τουλάχιστον σε ορισμένα μαθήματα είναι σαν να διαβάζατε για
να δώσετε και πάλι πανελλήνιες.

δεν ξέρω πόσοι το καταβαίνουν αυτό οτι κάθε εξεταστική θα είναι σαν πανελλήνιες και ίσως
και πιο δύσκολη.

εμένα προσωπικά μου άρεσαν οι πανελλήνιες (αυτή την φορά..) αυτό που δεν μου άρεσε
ήταν το αποτέλεσμα σε ενα συγκεκριμένο μάθημα που ακόμα δεν το εχω δεχτεί γιατί
πήγα με συγουριά και αισιοδοξία ήταν το πρώτο μάθημα που δώσαμε.

θεώρησα οτι το'χω και ξέρω τι πρέπει να κάνω.
Δεν είναι σαν πανελλήνιες. Στη εξεταστική θα είσαι λίγο πιο χαλαρός δηλαδή υπάρχει περιθώριο να δώσεις στη επόμενη εξεταστική αν σε έκοψαν σε κάποιο μάθημα σε σχέση με ότι στις πανελλήνιες όπου θα καθορίσει τη επίδοση σου για τη εισαγωγή στη τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Τώρα στο πανεπιστήμιο δεν έχει νοοτροπία του λυκείου. Θα το κατάλαβεις όταν μπεις σε πανεπιστήμιο και παρακολουθήσεις τις διαλέξεις. Ο καθηγητής απλώς παραδίδει τις διαλέξεις και μετά αυτό αφορά για σένα πως θα κινηθείς, πως θα διαβάσεις. Δεν θα σε βοηθήσει ο καθηγητής παραπέρα.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Δεν είναι σαν πανελλήνιες. Στη εξεταστική θα είσαι λίγο πιο χαλαρός δηλαδή υπάρχει περιθώριο να δώσεις στη επόμενη εξεταστική αν σε έκοψαν σε κάποιο μάθημα σε σχέση με ότι στις πανελλήνιες όπου θα καθορίσει τη επίδοση σου για τη εισαγωγή στη τριτοβάθμια εκπαίδευση.

Τώρα στο πανεπιστήμιο δεν έχει νοοτροπία του λυκείου. Θα το κατάλαβεις όταν μπεις σε πανεπιστήμιο και παρακολουθήσεις τις διαλέξεις. Ο καθηγητής απλώς παραδίδει τις διαλέξεις και μετά αυτό αφορά για σένα πως θα κινηθείς, πως θα διαβάσεις. Δεν θα σε βοηθήσει ο καθηγητής παραπέρα.

εχω κάνει εξεταστική-προόδου ομως σε IEK και διάβαζα μέχρι και στο τρένο και στην καφετέρια.
 

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 93 μηνύματα.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
θέλω όμως να ρωτήσω...η εξεταστική στο πανεπιστήμιο είναι πιο δύσκολη απο τις
πανελλήνιες??
Έχει να κάνει με το πώς βλέπεις εσύ τα πράγματα. Αν θέλεις να τα περάσεις όλα με τη μία είναι λογικό ότι θα αγχωθείς. Άμα είσαι τύπος ατόμου που για να αγχωθεί χρειάζεται να τον πιέσει τρίτο άτομο (γονιός, καθηγητής κτλ.) δε θα αγχωθείς παραπάνω από τις Πανελλαδικές καθώς δε θα σε πιέζει κάποιος να περάσεις το μάθημα, ούτε είναι και "ντροπή" το να κοπείς σε κάποιο/α. Αν είσαι τύπος ατόμου που αγχώνεται κι από μόνος του (προσδοκίες από τον εαυτό σου, βιασύνη να τελειώσεις στα 4 έτη) τότε ίσως 2-3 μαθήματα ανά εξάμηνο να σε αγχώσουν αρκετά λόγω μεγάλης ύλης, λίγου χρόνου εξέτασης, κακού προγράμματος εξετάσεων κτλ.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Δεν ξέρω εάν επιτρέπεται εδώ η αναφορά σε άλλες σελίδες αλλά τσέκαρε το instateacher, πάτησε τα μαθήματα που αναζητάς, υπάρχουν πολλοί καθηγητές και μεγαλύτεροι και απόφοιτοι, φυσικά είναι σαν ιδιαίτερο οπότε είναι επί πληρωμή, αλλά έχει τα πάντα
 

Maverickoj

Νεοφερμένος

Ο Maverickoj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα εάν γνωρίζετε κάποιον που μπορεί να με βοηθήσει με την δική μου εξεταστική στο μάθημα της Άλγεβρας I επί πληρωμή φυσικά θα βοηθουσατε πάρα πολύ ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα εάν γνωρίζετε κάποιον που μπορεί να με βοηθήσει με την δική μου εξεταστική στο μάθημα της Άλγεβρας I επί πληρωμή φυσικά θα βοηθουσατε πάρα πολύ ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!
Δεν ξερω για που ειναι αυτη η αλγεβρα αλλα θελεις καποιον εμπειρο και πολυ γρηγορο. Μεσα σε 20 λεπτα να εχει κανει τα θεματα , να τα γραψει και να σου τα στειλει να τα αντιγραψεις, γιατι ο χρονος της εξ αποστασεως ειναι λιγος.
Εγω και να τα ξερω δεν εχω τετοια ικανοτητα.
 

Maverickoj

Νεοφερμένος

Ο Maverickoj αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν ξερω για που ειναι αυτη η αλγεβρα αλλα θελεις καποιον εμπειρο και πολυ γρηγορο. Μεσα σε 20 λεπτα να εχει κανει τα θεματα , να τα γραψει και να σου τα στειλει να τα αντιγραψεις, γιατι ο χρονος της εξ αποστασεως ειναι λιγος.
Εγω και να τα ξερω δεν εχω τετοια ικανοτητα.
Όχι μέσα σε 20 λεπτά ρε αδερφέ θα εχει τουλάχιστον μιάμιση ώρα να λύσει τα θέματα και 30 λεπτά να τα υποβάλλω εγώ αλλά ναι ψάχνω κάποιον έμπειρο!!
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Και γω ψάχνω κάποιον καθηγητή για λογιστική και μαθηματικα
 
Top